Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bush míří do Evropy a chce smíření

Mise, která může znamenat konec ostrých slov a diplomatického chladu. Konec irácké roztržky. Tak je na obou březích Atlantiku vnímána nadcházející návštěva amerického prezidenta George Bushe v Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TF_online

Spolupráce silné EU a USA je nezbytná
Bushova prohlášení a styl, kterým se v Evropě projevil se dá beze sporu ohodnotit přinejmenším velmi kladně. Bush si přeje ze všeho nejvíc silnou Evropu, silného spoluhráče. A domnívám se, že to je i správné místo pro EU. Místo, kde by  EU měla mít zájem se uchytnout a vytrvat. Býti silným partnerem a přítelem USA a spoluvytvářet světovou demokracii, mír a svobodu společně. Nejdůležitějším dalším krokem pro EU a všechny její členy a evropany je ústava, která prokáže, zda vůbec evropské státy mají na to držet se pospolu čímž pak  ovlivní, nebo také neovlivní spolupráci s USA. Rozdrobená Evropa se stává slabší Evropou. EU je jednota v rozmanitosti. Vyjadřuji své jasné ANO k ústavě EU jako občan naší Republiky a jaké občan EU. A také fandím další spolupráci mezi EU a USA...
0/0
22.2.2005 3:39

Reginaldo

Evropa podporovala teroristické organizace
Za Arafata, “Evropa” mocně podporovala protiizraelské teroristické organizace (Hamas a další) a k židovskému státu se stavěla neobyčejně nevraživě. Nejen v důsledku velké imigrace muslimů, ale přece jen v souvislosti s ní pozvolna rostl na našem subkontinentu antisemitismus. Jak by ne, nikdy tu nezmizel.  
 
0/0
19.2.2005 16:56

racional

Re: Evropa podporovala teroristické organizace
protože to tu je samý komouš a levičák (to platí i pro nácky), tak se nediv
 
0/0
20.2.2005 11:32

monstrum

Skutečná pravda
Ve skutečnosti Bush chce dobře mířit.....
0/0
19.2.2005 16:37

KOMENDAN

buši, nejezdi máme svých vlastních debilů dost
Hlavně levičáků (bolšů, nácků) a Proami fanatiků
0/0
19.2.2005 16:20

richdek

Re: buši, nejezdi máme svých vlastních debilů dost
mas pravdu ale myslel jsi anti-ami fanatiku  ne ??
0/0
19.2.2005 22:03

osvetitel

Re: Re: buši, nejezdi máme svých vlastních debilů dost
Ale "Sudajeva" musite brat z rezervou!On je ve skutecnosti rozdvojena osobnost ,na verejnosti hodny obryleny klucina a na netu nesmlouvavy bojovnik ,proti vsem amikum a jejich privrzencum a tim si dodava dulezitosti!Kazdy holt mame neco no a jemu asi "zadna" nechce podrzet, tak se vzrusuje takto!
0/0
19.2.2005 22:09

ježkovy voči!

Pentagon
Pentagon se pokouší zatajit neúspěchy při najímání a výcviku iráckých bezpečnostních složek Výcvik irácké policie a armády prý pokračuje tak špatně, že Pentagon přestal poskytovat přesná čísla. Namísto počtu vojáků skutečně připravených a vycvičených (combat ready) udává pouze celková čísla zahrnující i nové rekruty nebo s minimálním výcvikem, kteří v mnoha případech ani nemají zbraně a vybavení. Díky tomuto triku mohla vláda USA tvrdit, že má k dispozici více než 270 000 příslušníků iráckých bezpečnostních složek, včetně 52 000 vojáků a 135 000 policistů. Realita je však podle expertů taková, že iráckých vojáků a policistů, kteří jsou skutečně schopni bojovat, má pouze asi 5 000!
0/0
19.2.2005 13:22

ježkovy voči!

Re: Pentagon
Senátor Joseph Biden řekl: Stále a stále nás administrativa přesvědčuje, že Irák má k dispozici více než 100 000 plně vytrénovaných a vyzbrojených vojáků. To prostě není pravda! David Isenberg, analytik "British and American Security Council" řekl, že "katastrofa je příliš zdvořilé slovo".
Ve zvláště katastrofálním stavu je prý policie. Americký úředník řekl, že desetitisíce lidí si nárokuje policejní platy, ale ve skutečnosti vůbec nepracují. V jiném článku jsem četl, že někteří iráčtí policejní důstojníci využívají mrtvé duše k fasování peněz na výplaty, které pak jdou samozřejmě do jejich kapes... V podobném stavu byla kdysi i jihovietnamská armáda...
0/0
19.2.2005 13:27

fleret

Evropo – tvoje jméno je Zbabělost
...Evropa si žije ve svém pohodlí, na svém mnoha-kulturním „písečku“, namísto aby se znač-ným sebevědomím chránila hodnoty liberální společnosti a působila jako atraktivní střed síly na tom poli napětí světových mocností – Amerika a Čína. My se zatím ukazujeme jako světoví mistři v toleranci proti těm netolerantním, tak jak to dokonce právem již kritisoval Otto Schilly. Proč vlastně? Protože jsme tak morální? Spíše je k obavě, my jsme tak materialističtí.
Bush riskuje pro svoji politiku snížení ceny Dolaru, vysoké zadlužení státu, výrazné trvalé zatížení amerického národního hospodářství – poněvadž jde o všechno.
0/0
19.2.2005 12:38

fleret

Re: Evropo – tvoje jméno je Zbabělost
Zatím co ti údajně materialističtí kapitalističtí dravci znají v Americe své priority, my si opatrujeme své „ďůlky“ našeho úzkostlivě ochraňovaného sociálního blahobytu. Jen se nevmě-šovat, to by mohlo něco stát! To raději diskutujeme o 35 hodinovém týdnu, nároky na ošetřování chrupu a posloucháme televisní pastory, kteří chtějí „podávat ruku vrahům“. V těchto dnech připomíná Evropa spíš stárnoucí tetku, která své třesoucí se ruce klade na své poslední šperky, zatímco se právě zloděj dobývá do bytu sousedů. Evropo – tvoje jméno je zbabělost.
Co se musí ještě stát, aby si evropská veřejnost uvědomila: jde o druh křížového tažení proti naší svobodné, otevřené společnosti západního charakteru.

remotex

Re: Re: Evropo – tvoje jméno je Zbabělost
udělej jí lepší ty gumo
0/0
19.2.2005 12:41

fleret

Re: Re: Re: Evropo – tvoje jméno je Zbabělost
a ty nic,ty magore,ty budes jenom mastit ty svoje fantasmagorie na net ?...jinymi slovy,zase se povezes ? Nasrat...
0/0
19.2.2005 12:43

remotex

Re: Re: Re: Evropo – tvoje jméno je Zbabělost
a pokuds chce dobýjet svět nožíkem jako Bush, vemte se za ruce a jděte spolu na zápasy s tetorem. Už ted vím, že Bush s tebou nepujde ty gumáku. Tak to tam jdi posekat sám, to co si US vypěstovaly. Pak se vrat a můžeš prohlásit, že Evropa je zbabělec.
Gumo  
0/0
19.2.2005 12:44

remotex

Re: Re: Re: Re: Evropo – tvoje jméno je Zbabělost
oprava: ne dobýjet, ale dobývat.
0/0
19.2.2005 12:46

dukeprvni

Re: Re: Re: Re: Re: Evropo – tvoje jméno je Zbabělost
nemej obavy, oni uz maj muslimove tu evropu jak ztakz dobitou, ted' zbyva ji jen dorazit  a s lidmi jako ty to nebude zadny problem
 
BTW, ja bych to dobijeni a dobivani psal radeji s mekkym.... tvrdej by mi pri tom boji urcite zavazel
0/0
20.2.2005 2:46

dukeprvni

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Evropo – tvoje jméno je Zbabělost
ja vim vona ta cestina je holt svina
0/0
20.2.2005 2:52

Maxx-IP

"Kultura", která píše Dolar s velkým D
nám o hodnotách liberální společnosti kázat nebude!
0/0
19.2.2005 13:11

ježkovy voči!

Slyšení v Kongresu
V americké Kongresu probíhalo slyšení s představiteli výzvědných služeb a opět zazněly zajímavé věci:
Ředitel CIA, Porter J. Goss: Iráčtí extemisté využívají konflik v Iráku pro nábor nových členů. Ti, kteří přežijí, opustí Irák s neocenitelnými zkušenostmi a výcvikem v městské gerilové válce a stanou se zárodky nových extremistických buněk, skupin a sítí v okolních zemích a všude po světě.
Víceadmirál Lowell E. Jacoby, ředitel vojenské rozvědky: Naše politika na Blízkém východě podněcuje nenávist v islámských zemích k Americe. Ohromné většiny v Maroku, Jordánsku a Saúdské Arábii věří, že USA uplatňuje negativní politiku k arabskému světu.
Dále řekl, že irácký odboj za minulý rok vzrostl jak početně, tak svou organizovaností. Průměrný počet útoků za den vzrostl na 60, oproti 25 útokům za den v předchozím roce.
0/0
19.2.2005 12:10

ježkovy voči!

Re: Slyšení v Kongresu
A teď pozor, v den iráckých voleb (o kterých si všichni pochvalovali, jak proběhly relativně klidně) se odehrál neuvěřitelný počet 300 útoků!!! (předchozí den před volbami to bylo 150 útoků). Zřejmě jen díky mimořádným bezpečnostním opatřením a úzávěrám v celé zemi byl počet obětí relativně nízký - jenže to nelze provozovat do nekonečna.
Donald Rumsfeld řekl, že nevěří odhadům iráckých tajných služeb, podle kterých se počet bojovníků tvrdého jádra pohybuje kolem 40 000 a počet sympatizantů, podporovatelú a příležitostných bojovníků kolem 200 000 lidí. Zároveň ovšem odmítl odtajnit odhady amerických tajných služeb, protože jim prý taky nevěří!!!
Generál Richard B. Myers řekl, že jádro odporu je tvořeno sunitskými bývalými členy strany Baath, kteří si vytvořili na území Iráku síť pomocí rodinných, kmenových a náboženských vazeb. Jen malé procento prý připadá na Zarquawího zahraniční bojovníky z Jordánska, Sýrie, Saúdské Arábie, Egypta a Iránu.
0/0
19.2.2005 12:11

ježkovy voči!

Re: Re: Slyšení v Kongresu
Ředitel CIA Robert S. Mueller III řekl, že Al Kajda a další skupiny chtějí opět zaútočit na území USA, ale nenabídl nové informace o takovém nebezpečí. Ředitel CIA Goss řekl, že je jen otázkou času než se Al-Kajdě podaří získat chemický, biologický nebo jaderný materiál, ale Tom Fingar podtajemník ministra zahraničí (ministryně :-) napsal v písemném prohlášení, že v současné době nemají spolehlivé informace o tom, že by Al-Kajda štěpný materiál vlastnila nebo snažila ho získat. V nejhorším případě by mohla vlastnit malé množství radiologického materiálu.
Ředitel CIA Robert S. Mueller řekl. že prioritou jeho organizace je vyhledat a dopadnout případné spící agenty Al-Kajdy, ale zároveň připustil, že zatím se jim nedaří.
James Loy tajemník nového ministerstva homeland security to uzavřel v písemném prohlášení, že navzdory veškerému úsilí všech amerických tajných služev situace zůstává taková, že jakýkoli útok, jakéhokoli druhu, může přijít kdykoli...
0/0
19.2.2005 12:12

ježkovy voči!

Re: Re: Re: Slyšení v Kongresu
Zapoměl jsem na odkaz
0/0
19.2.2005 12:13

remotex

Re: Re: Re: Slyšení v Kongresu
Na USA určitě. Ve střehu být proto musí. jak si kdo ustele, tak si lehne.
Kdykoliv nás také může přejet auto, ochromit mrtvice, nebo pohřbít Tsunami ....
0/0
19.2.2005 12:23

Montaigne

Re: Slyšení v Kongresu
ten Jacoby jakoby to věděl
0/0
19.2.2005 12:20

Mustafa Ibrahil

Hnát ho svinským krokem
až za kaluž, parchanta jednoho.
0/0
19.2.2005 12:04

malajský tygr

.
Bush přišel škemrat za odpuštění
0/0
19.2.2005 11:51

fleret

Re: .
ty o necem takovem vis ?...povidej...
0/0
19.2.2005 11:55

dryka

Zajímavé je,
že kdo nechválí amíky je zde automaticky považován ka komanče a přítele starých pořádků. Hamburgry nežeru ani neříkám několikrát denně dětem : miluji tě. Ani se na to nechystám. Stejně tak nemusím boršč či vodku.   Tak nevím, co mám ze sebou dělat.  
0/0
19.2.2005 11:47

Montaigne

Re: Zajímavé je,
Řeknu ti to na rovinu a klasicky. Jseš mrtvej Homolka  
0/0
19.2.2005 11:50

malajský tygr

Re: Zajímavé je,
Vodka je ale moooooc dobrá věc Jinak souhlas
0/0
19.2.2005 11:50

fleret

Re: Zajímavé je,
to neni o USA...
0/0
19.2.2005 11:51

fleret

Re: Zajímavé je,
a uz vubec ne o Rusku...
0/0
19.2.2005 11:52

fleret

Re: Zajímavé je,
a o vodce ani omylem...
0/0
19.2.2005 11:56

Mustafa Ibrahil

prdlačky chce smíření,
už pochopil že to sami neutáhnou, kdyby se na něj Evropa vykašlala tak by to začal být záčátek jejich konce.
0/0
19.2.2005 11:46

fleret

Re: prdlačky chce smíření,
 je videt,ze mas dobrou naladu...uz od rana si sama legrace...
0/0
19.2.2005 11:50

dryka

Re: prdlačky chce smíření,
souhlasím s tebou. Kdy chce asi dotáhnout do konce bleskovou válku v Afganistánu?
0/0
19.2.2005 12:30

fleret

Evropska Unie je na pocatku rozkladu
velkym dilem k tomuto nastartovanemu procesu prispivaji Cesi prostrednictvim neboheho pana Spidly a jeho zkazonosnych experimentu o ucpavani der po ubyvajicich majoritnich obyvatelich tohoto kontinentu...
0/0
19.2.2005 11:46

Montaigne

Rozklad
Fakt  Tak rogallo a alou do Ameriky. Může vás letět v hejnu víc. Sl.Reginalda, ratlík Sandokan, Placatka, Matýsek Chalupa. 
0/0
19.2.2005 11:49

Montaigne

Re: Rozklad
US Osvětlovač bude osvětlovat přistávací plochu a na uvítanou přinese hambáče s kolou
0/0
19.2.2005 11:52

Raswan

No jak se tak dívám
 na ten program co EU nachystala,tak větší šaškárnu unive vyprodukovat nemohla :-)))Každý státeček bude smět na krátkou audienci k Bushovi s pečlivě sesmoleným a přiděleným tématem,doufám že se při tom recitování básniček nebudou moc trémou zakoktávat :-)))
0/0
19.2.2005 11:26

Montaigne

Re: No jak se tak dívám
třeba při otázce: pane Kokokos, žižijí uuu vvvás v Aaamerice tataky ččečernoši  
0/0
19.2.2005 11:30

Raswan

Re: Re: No jak se tak dívám
Koukám že jsi se taky připravil na recitál,za co tam jdeš,cvalíku,převlečený za prase,nebo jen tak jak si,za debila? :-))))
0/0
19.2.2005 11:32

Montaigne

Re: Re: Re: No jak se tak dívám
Ratlíku, tobě to prozradím. Abych George Kokose nepřečníval, tak za debila  
0/0
19.2.2005 11:35

Raswan

Re: Re: Re: Re: No jak se tak dívám
Výborně,to se ani nemusiš převlékat :-)))Neboj přečnívat ho nebudeš,jestli jsi výškou zakrslý tak jak máš zakrslý mozek :-)))
0/0
19.2.2005 11:36

Montaigne

Tolik bych se chtěl ptát Kokose, např.
ppane Kokokos jjak jjste ttto mynmyslel s ttou věvětou, žže jje ppplyn hehehemisférický    
0/0
19.2.2005 11:40

Pu239

Re: Re: No jak se tak dívám
a u nas kofoly, coz je stejna verbez
0/0
19.2.2005 11:33

Mustafa Ibrahil

Re: Re: Re: No jak se tak dívám
No každopádně si myslím že černoši jsou kulturnější a inteligentnější než cigory.
0/0
19.2.2005 11:40

fleret

Re: Re: Re: Re: No jak se tak dívám
to vyjde na stejno...
0/0
19.2.2005 11:46

remotex

Re: No jak se tak dívám
No vidíš jak nechutně se cítíš. To je jen a jen tvůj psychický problém  Vem si to k srdci gumo
0/0
19.2.2005 11:37

remotex

Re: Re: No jak se tak dívám
...ach ta mozková chemie
0/0
19.2.2005 11:40

Najdete na iDNES.cz