Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Otevřený dopis ministru financí České republiky Bohuslavu Sobotkovi

Vážený pane ministře,protože podle posledních zpráv v médiích víme, že hledáte možné finanční úspory ve státním rozpočtu, rádi bychom Vám pomohli ve Vaší snaze.Několik miliard Kč, jež můžete snadno ušetřit, jsou v resortu ministerstva dopravy. Jedná se o projekt realizace severozápadního segmentu dálničního obchvatu Prahy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

martinmor

Nechci dálnici v Praze
Vážená redakce plně souhlasím s textem Vašeho dopisu panu ministru financí, který byl uveřejněn 14.2. 2005.  Když má magistrát na studie ona téma, zda pořádat OH vPraze, tak  ať také zaplatí ZCELA nezávislou zahraniční studii, která určitě prokáže nevhodnost varianty dálničního okruhu v trase ,,J".
Martinmor
 
0/0
1.3.2005 19:05

Dr. Fe1

Jedině varianta J
Varianta Ss tvoří nesmyslnou odbočku vzdalující se od Prahy, je o 8,74 km delší než varianta J a je jasné, že po ní bude jezdit pouze minimum automobilů. Většina z nich bude nadále jezdit přes centrum (tj. přes Břevnov, Holešovice, Troju atd.). Argument o zasažení obydlených území trasou J, je taktéž nesmyslný, stačí se podívat na mapu. Varianta J má být dražší cca o 0,3 mld což je vzhledem k celkové ceně asi 9 mld zanedbatelné. Prosazování varianty Ss na úkor varianty J je jasně neekologické a odráží pouze vlastické zájmy odpůrců.
0/0
14.2.2005 14:21

Mustafa Ibrahil

Re: Jedině varianta J
zavézt prahu hnojem
0/0
14.2.2005 15:16

karoten

Jednoznačně přes Suchdol
Takovej text se dá napsat v přesně opačným smyslu, stačí jenom nebydlet v dotčené oblasti.
Nikdo nechce mít dálnici ani na doslech, ale zároveň by rád po ní jezdil.
 
Navíc ten argument mostního spojení Bohnic a Suchdola, že by řešil i potřeby města -
Velmi rozumné a úsporné!
0/0
14.2.2005 14:00

Tomm1

DOtaz na "občany"=autory
Měl bych několik dotazů. Zrovna v pátek jsem si byl celou trasu prohlédnout, tedy od Horoměřic, přes Suchdol až po Březiněves. Rád bych znal pár odpovědí. 1) Proč strašíte lidi, že tam bude jezdit spousta kamionů ? Pokud je mě známo, hlavní tranzitní tah je z D8 na D1 východním směrem a z D5 na D1 jižním směrem, tedy přes Suchdol jen malá část. A ten zbytek, co přepodvídají dopravní odborníci jsou OBYVATELÉ PRAHY, KTEŘÍ TEĎ MUSEJÍ PŘES LETNOU A HOLEŠOVICE !! 2) Které přírodní památky máte na mysli ?? Jsou to snad ty úseky kudy vedou vždy nejméně dvě řady vedení vysokého napětí ?? Nebo jsou to polorozpadlé budovy na břehu řeky Vltavy u vstupu do údolí, které není údolím DRAGANSKÝM ?? Nebo je to ohlodaná skála pod Suchdolem díky vedení tratě ČD ?? Které přírodní památky máte tedy na mysli ? 3) Které hustě zastavěné oblasti máte na mysli ?? Jsou to snad chatové a zahrádkářské osady na kraji Suchdola v trase vedení obchvatu ?? Jinde je totiž stavební uzávěra a opět zde vede vysoké napětí.
0/0
14.2.2005 11:23

Tomm1

Re: DOtaz na
4) Obtěžoval se někdo z Vás shlédnutím třeba videa vytvořeného ŘSD ohledně vedení této trasy ??  5) Je Vám známo, že v případě trasy SS by pražané dále využívali trasu přes Letnou tedy po Pražském okruhu (podle zveřejněných dopravních výzkumů) stejně jako středočeši, ktrerým by se nevyplatilo po trase SS jet a tudíž by to byla investice vyhozená z okna ?? Autoři tohoto dopisu patří ke evidentně ke sdružení NIMBY, tedy Not In My Back Yard, tedy k lidem, co chtějí perfektní silnice, aby se všude mohli dostat, ale hlavně ne v okruhu 5 km od "mého" bydliště. Lidí, co chtějí mít perfektní MHD, ale aby jezdilo pod okny souseda vedle v ulici, ne pod "mými". Já osobně mám "výhled" na Novořeporyjskou, ale nikdy by mě nenapadlo blokovat takovouto trasu, a navrhovat trasu podobně stranou jako varianta SS, protože by to ničemu nepomohlo. Šlo by mi odpovědět konkrétně na ty dotazy ?? Jinak Vás totiž vůbec nechápu, a hlavně s Vámi absolutně nesouhlasím.
0/0
14.2.2005 11:32

-CErt-

Re: DOtaz na
Na Suchdole jsem za studia 5 let bydlel a okoli znam velmi dobre. Je tam nespocet krasnych prirodnich pamatek, o kterych lecjakej urednik nebo tupec, ktery prochazi po silnici, tezko muze vedet. A mam na mysli zejmena statem chranena uzemi jako Prirodni pamatka Housle, Kozi hrbety-sidliste praveke uneticke kultury(skalnaty hrbet porostly zakrslymi borovicemi a brizemi, jak vystrizene z Tater) nebo nadherne udoli Unetickeho potoka, ktere je kazdy vikend plne prazaku, kteri se prisli nadychat cerstveho vzduchu. Doporucuju vam nekdy do techto lokalit zavitat. Pritom Suchdol neni tak daleko od Prahy aby tento obchvat vubec nejak Praze z hlediska zplodin pomohl a to nemluvim o Suchdolu samotnem, ve kterem se i nachazi Zemedelska Univerzita se vsemi svymi fakultami a kolejemi... Neni pravda, ze se jedna o zahradkarske osady...
0/0
14.2.2005 12:57

-CErt-

Re: Re: DOtaz na
Co se tyce zatizeni, tak samozrejme take nemate pravdu. Nez bude obchvat dokoncen, tak uz pravdepodobne davno bude fungovat spojeni Praha-Drazdany, takze spojeni mezi Prahou a snad krom jihu s celym Nemeckem... A budu rad, kdyz lidi konecne pochopi, ze obchvat se nestavi 100 metru za ceduli konec mesta... ale tahle debata nema moc smysl, kdo chce psa bit hul si najde, obe varianty maji sve nevyhody, ale jizni je proste nesmyls...
0/0
14.2.2005 13:06

Tomm1

Re: Re: DOtaz na
Nikoliv, většinu jsem prošel pěšky. Tak dobrá, tedy další dotazy, jak tato varianta zničí přírodní památku Housle, údolí Únětického potoka a Kozí hřbety ?? A jak se změní traznit z Drážďan po plném dokončení D8 ?? To jako že by se někdo obtěžoval jet na Prahu, aby tady přejel přes most na D5 nebo R6, když může jet přes Chomutov a další města za západě ?? Když tak dobře znáte okolí Suchdola, pak doporučuji navštívit třeba Michli, zejména v místech, kde odbočují kamióny ze severu, tedy od D8 na směr D1 do Spořilovské (obráceně samozřejmě taky), a pak místo, kde kamióny směr D5-D1 sjíždějí a najíždějí na Jižní spojku. A řeknětě mi, proč by někdo z nich jezdil delší trasu přes Suchdol ?? A jste dopravní odborník ?? Já spíše věřím těm, co to celý studovali a věnují se tomu, než někomu, kdo v místě jen bydlí. A než stavět SS, tak to raději nestavět nic. SS jsou vyhozené peníze, dobré pro pár obcí na sever od Prahy, Praze to nijak nepomůže. A co ty zbylé otázky ??
0/0
14.2.2005 13:35

Tomm1

Re: Re: Re: DOtaz na
A Suchdola se dotkne hlavně stavba samotná, protože celý Suchdol to mine tunelem stavěným shora. Bude pár domácností, které na vyústění budou mít výhled (jak na západě, tak na východě). Ale jsou to jednotlivé domácnosti !! Takže je lepší postavit variantu, která bude trnem v oku (tedy ve výhledu oknem) řádově jednotkám domácností, zatímco desítkám tisíc to uleví od denní zátěže (Letná, Holešovice, okolí Evropské, Troja, ...), nebo vyhodit peníze za variantu, která bude vidět zhruba ze stejného počtu domácností, ale u sousedů, zato jinak nikomu neprospěje ? A znovu opakuji, žijeme v Praze, a ať se nám to líbí nebo ne, komunikace tohoto typu tu zkrátka byly, jsou a budou, takže někdo je prostě z okna uvidí (já patřím mezi ně, a beru to jako fakt - až se mi to nebude líbit, odstěhuju se jinam a nebudu to požadovat po sousedech, kterým se to líbí). Mě spíše přijde, že takováto sdružení NIMBY nemají chuť ani zájem udělat to řešení co nejméně konfliktní. Oni ho prostě chtějí u sousedů.
0/0
14.2.2005 13:43

Tomm1

Re: Re: DOtaz na
A to že se jedná prakticky výhradně o zahrádkářské osady je holý fakt. Doporučuji se podívat na celkem přesné zakreslení tras na stránkách www.rsd.cz, kde je i vizualizace trasy, a uvidíte, že je to zejména přes ty kolonie, a pokud se projdete nejen Suchdolem (ale podél celé trasy), pak ještě uvidíte, že se jedná o místa, kudy vedou "krásné" dráty vysokého napětí, a to vždy minimálně ve dvou řadách vedle sebe, na straně u Čimic a Chaber dokonce ve čtyřech řadách (nevím jak Vám, ale asociaci s Tatrami to ve mě nevyvolalo, stejně jako vzhled údolí pod plánovaným mostem a v jeho těsné blízkosti). A ještě jeden příklad. Používám trasu Stodůlky-Prosek (nebo ještě dále na Brandýs a Mělník). Kudy by jste jel ?? Já jedu dnes přes Letnou a Holešovice a zcela nepochybně spálím mnohem více benzínu, než trasou přes Suchdol. Pokud bude varianta SS, nic mě nebude nutit ji použít, znovu pojedu přes Letnou (tunelem pod Stromovkou), stejně jako desetitisíce dalších.
0/0
14.2.2005 13:59

Mustafa Ibrahil

Bohušu
já ti poradím jak ušetřit love, vykašli se na celou Prahu a nedej pražákům ani kačku ze státního rozpočtu, a když něco budou chtít tak ať se na to složej a vyhlásí si o tom redeferdum, myslím že tak budou všichni spokojeni, státní kasa ušetří a pražáčci budou mít jen to co si odhlasujou a za svý.
0/0
14.2.2005 11:00

jajaja59

Re: Bohušu
diagnóza je jasná
0/0
14.2.2005 11:37

Depek

Re: Bohušu
, Chacha. Sudajev1, Sudajev2, Stachanov, Kalašnikov, Lavrentij Berija, Stalinista, IM Kutuzov, Suvorov, Amanita Caesaria, Amanita Pantherina, Sud starobrna, Sudíček, Holubička míru, PU239, Mustafa Ibrahil. Nezapoměl jsem na některý?Takovou spotřebu nicků jako ty hned tak někdo nemá.
0/0
14.2.2005 12:27

Mustafa Ibrahil

Re: Re: Bohušu
No jo, spoustě lidí se nelíbí pravda
0/0
14.2.2005 12:36

Kleki Petra

Pokud ten dopis byl podepsán takto,
není to otevřený dopis, ale normální anonym. Bez ohledu na jeho obsahovou stránku. A pro ty je určena schránka důvěry, nebo jak se to jmenuje, u policejních stanic.
0/0
14.2.2005 10:35

Mustafa Ibrahil

›››››››››››› ™
A zase ti podělaní pražáci, a furt budou rypákovat, ale jen když se jedná o ně.
0/0
14.2.2005 10:32

karoten

Re: Pochcanej Plotňáku
Chlemtej svou zatuchlou rudou mordou místní pivo a do Prahy se neser!
0/0
14.2.2005 10:38

Mustafa Ibrahil

Re: Re: Pochcanej Plotňáku
Tak ať se ta podělaná praha nesere do celý republiky, cajzle, před takovejma oslama si nikdo na zadek nesedne.
0/0
14.2.2005 10:43

jajaja59

Re: Re: Re: Pochcanej Plotňáku
.... nic ve zlém, ale možná ti uniklo, že Praha jaksi je hlavním městem republiky ....
0/0
14.2.2005 10:56

Mustafa Ibrahil

Re: Re: Re: Re: Pochcanej Plotňáku
Na takový hlavní město kakám.
0/0
14.2.2005 10:58

jajaja59

Re: Re: Re: Re: Re: Pochcanej Plotňáku
diagnóza je jasná
0/0
14.2.2005 11:36

Najdete na iDNES.cz