Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Přitlačit na soudy firmám pomůže

Poslanci konečně udělali něco, co lze považovat za skutečnou pomoc tuzemským podnikatelům. A nestojí to ani korunu. Nechali stranou obvyklou politickou řevnivost a podpořili návrh opoziční ODS na zrychlení práce soudů při zápisech do obchodního rejstříku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

chroustík

Vůbec nejsou tupí, vůbec nejsou hloupí páni podnikatelé,
má pravdu ten kolega, co tvrdí, že je to mezi podnikateli národní sport. Při setkáních se trumfují, kdo má lepší suto, kdo lepší lyže, kdo jezdí na jakou dovolenou. A potom přijde na to, kdo jak voškubal berňák, kdo se vy... na daně, kdo má lepšího známého mezi policajty, takže jezdí nalitej a porušuje předpisy, kdo jak nedodržuje zákony a vyhlášky. A největší geroj mezi nimi je ten, kdo jezdí po 10 pivech, v obci 120, na dálnici 250, všechny jízdy na dovolenou do firemních nákladů, telefony taky atd., atd.
0/0
11.2.2005 9:22

pressEU

Poslanci toho dělají mnoho,ale podnikatelé nerespektují právo
Nesouhlasím s tvrzením pana kolegy novináře, jelikož tvrdím, že poslanci tohot pro malé a střední podnikání jako zákonodárci dělají hodně, ale dodržování práva u podnikatelů to je problém. Pracují v oboru účetnictví, daně a ekonomika více jak 25 let. Od roku 1990 se pohybuji i v malém a středním podnkání. Jenže v ČR dodržuje právo jen přibližně cca 20 % z celkového počtu malého a středního stavu. Denodenní praxe mě utvrzuje o tom, že den ode dne je to stále horší a horší. Když někomu sdělíte, že zákon říká to a to, pak působíte na veřejnosti jako blázen (což se ukazuje i na tomto webu). Prostě slušnost a respekt před zákony se asi v ČR již nenosí. Jenže předpokládám, že to jsme 17,listopadu 1989 nechtěli. Přece jsme kritizovali bolševika za to, že nectil zákony a že si dělal co se mu zlíbí. A dnes ? Je to snad ještě horší. Daňové zákony jsou lidem pro smích a podnikatelé se navzájem trumfují jak ošidili stát.     
0/0
10.2.2005 3:18

Wallygator

Re: Poslanci toho dělají mnoho,ale podnikatelé nerespektují právo
Nepochybuji, že máte tuto zkušenost. Ovšem v situaci, kdy jeden zákon má 20 novelizací, každá z nich 2 až 3 výklady a většina úředníků ke každému výkladu až 3 různé názory, pak bude problém asi někde jinde. Není nic horšího, než srážka s blb°cem, jehož razítko nutně potřebujete pro jiného podobného.
Tímto děkuji Osudu, že s výše uvedenými, se srážím jen výjimečně a ti, s nimiž musím jednat bývají většinou ochotní, horším případě neutrální.
Wally.
0/0
10.2.2005 11:29

Wallygator

Re: Re: Poslanci toho dělají mnoho,ale podnikatelé nerespektují právo
BTW zákony nechť jsou natolik jednoznačné a srozumitelné, že je pochopí úplně, ale úplně každý, nebo alespoň každý kdo zrovna nemá IQ šumící trávy. A bude po problému, nemyslíte?
0/0
10.2.2005 11:34

Fredy II.

Re: Poslanci toho dělají mnoho,ale podnikatelé nerespektují právo
Plně s Vámi souhlasím. Bohužel tato obecná nevzdělanost a neexistence právního vědomí u značné části obyvatel naší zemičky, je ještě zřetelnější v "běžném" životě. Značná část "lopat" (pracovní název) nemá nejmenší tušení, proč se vám nelíbí, že on si pálí listí pod vašimi okny, že vám vadí, že parkuje na jediné úzké příjezdové cestě k vašemu domu, že by neměl do nádoby pro zahradní odpad vyhazovat blatníky svého auta, že by neměl na vámi pronajatém pozemku provádět stavební práce bez vašeho vědomí,  atp.. Do určité doby jsem si myslel, že je to třeba projev bohémského způsobu života, nyní už vím, že za své činy skutečně nemohou, neboť jejich tupost je vrozená a často i dědičná.
 
0/0
10.2.2005 15:23

Najdete na iDNES.cz