Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nejedlý uhájil čestné občanství

Hudební vědec, ale také komunistický politik z dob nejtvrdší totality Zdeněk Nejedlý zůstává dál čestným občanem města Loun. V pondělí večer chyběly tři hlasy, aby o svůj titul přišel. Místo šestnácti zastupitelů jich na zrušení čestného občanství kývlo jen třináct.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Josefprav

Exhumovat a vycpat.
Ať si ho tam v těch Lounech třeba vycpanýho vystavěj. To je jejich problém dacanů. Je to jako v Koucourkově.
0/0
10.2.2005 0:31

Maxx-IP

Milí hulváti, rasisti a antikomouši.
V diskusi pod  článkem "Sochař jde nacismem..." dostáváte pěkně na p*del. U článku o Romech vám utla tipec sama redekce (sice s tím nesouhlasím, každý příspěvek je především vizitkou svého autora a jeho úrovně, takže tím děláte ostudu jen sami sobě - ale to je jiná otázka). Tak jste se aspoň vrhli na Nejedlého jak supi na mrtvolu. No tak si pochutnejte, jeho už to dávno nebolí.
0/0
9.2.2005 20:05

Josefprav

Re: Milí hulváti, rasisti a antikomouši.
Jsi vůl.
0/0
10.2.2005 0:32

Hrdý Budžes

Re: Milí hulváti, rasisti a antikomouši.
A co maso, soudruhu, bude, bude?
0/0
10.2.2005 4:40

Josefprav

Jan Werich a Nejedlý
Werich v jedné hře vzal do ruky jablko a řekl: Je to blbý, starý a  zcvrklý, kousl do něho a dodal a je to Nejedlý.  Měl z toho průser.
0/0
9.2.2005 15:41

hasmen

Re:
Pan Werich byl borec
0/0
9.2.2005 15:52

_m-

Re: Jan Werich a Nejedlý
kouzelný. madla
0/0
9.2.2005 15:55

hasmen

To jsou ale věci...
Tak oni ho přeci jen vyhrabali(exhumovali) aby to uhájil...
0/0
9.2.2005 15:39

chroustík

V Lounech by si především měli vyjasnit,
kdo byl Zdeněk Nejedlý. Byl hudební vědec, to ano. Ovšem po Únoru 1948 byl oddaným přisluhovačem komunistické zločinné ideologie. V jejím jménu proto nemohl přijít na jméno Dvořákovi, Martinů, Janáčkovi, protože křesťanské motivy v jejich dílech jsou až příliš okaté pro tohoto tehdy senilního staříka s rudým mozkem. Jeho patolízalství straně šlo tak daleko, že mu vyhovoval jedině Smetana, Jirásek se svými protináboženskými díly a husité, temná stránka naší minulosti plná vraždění, toto období z celé Evropy se obdivuje pouze u nás.
0/0
9.2.2005 10:38

Josefprav

Re: V Lounech by si především měli vyjasnit,
Jenom doplněk. Jinak s tebou plně souhlasím. On byl komunista už před vítezným únorem a aktivně se účastnil na jeho průběhu.    
0/0
9.2.2005 15:38

Maxx-IP

Re: V Lounech by si především měli vyjasnit,
Typické vytrhávání věcí z kontextu a účelové užívání dnešního měřítka tam, kde se to hodí: 15. století a středověk vůbec byl samé vraždění a válčení a celá Evropa, tedy každý z národů, dodnes ctí z té doby své válečníky.  Jenom nám by asi Evropa chtěla upírat naši hrdost na dobu, kdy jsme se uměli postavit na vlastní nohy a dokázat, že moc papeže ani moc císaře není absolutní. Někteří národové to pochopili až o sto let, někteří ještě později.
Já vím, ono se to dnes nenosí v době, kdy se Evropa sjednocuje. Ale proč by se kvůli dnešnímu trendu měla zkreslovat 600 let stará historie?  
0/0
9.2.2005 19:32

Hrdý Budžes

Re: Re: V Lounech by si především měli vyjasnit,
Typické vytrhávání v kontextu:
1. pojem národ ve středověku byl vnímán zcela jiným způsobem než v 19. století za Jiráska, o smrdutém Nejedlém nemluvě
 
.2. husitské války představovaly především náboženský konflikt
 
3. moc kterého ze 3 tehdejších papežů byla absolutní ?
0/0
10.2.2005 4:44

xoop

koumousska svin e
hmmm nezbavili obcanstvi to komunisticky prase? hmmm to je jako kdyby , tam nechali  Goebblse
0/0
9.2.2005 10:32

xaeris

???
Havlův nečekaný a licoměrný "kamarádšoft" s komunisty v 89 ponese své ovoce ještě hodně dlouho.I takovému štěněti musíš v tom vymáchat čumák, jinak ti napořád bude zadělávat byt.Přitom stačilo v 89 tak málo,ale bohužel, bolševici po zásluze vymácháni nebyli, přednost dostala disidentská touha po osobní moci a "světové" kariéře................    
0/0
9.2.2005 9:42

Josefprav

Re: ???
Pročřdo toho taháš Havla? Nemáš ho rád? Co manželka?  Tu máš rád? Co tchýně?. Kdyby byla KSČ po roce 1989 zakázána, tak by se přejmenovali a o to by to bylo horší.  Byla by to nějaká Dělnická levicová strana a teď by měli se socana většinu.
0/0
9.2.2005 15:48

xaeris

Re: Re: ???
Přitroublo Jiosefprav už neví, že to byl Havel, který sám sebe v disentu označil za vůdce bojovníků proti  komunismu.Ale bylo to zase on, kdo z touhy po osobní moci rychle na tohle označení zapomněl, a začal si s komunisty v 89 po "Čalfovsku" pobrukovat.A kdyby byla tehdy KSČ rozpuštěna a zakázána, tak bych na toho samého Havla nedal do smrti dopustit, a asi nejen já.Vývoj by byl rozhodně jiný, než jak to dopadlo, když Havel celé roky jen honil parádu po světě, a tady vládnul Čalfa.Proto jsme teď tam kde jsme, přitroublíku NIC nechápající.A moje či tvoje rodina a to, jestli se máme rádi, na tom nezmění vůbec NIC, moulo..................
0/0
9.2.2005 16:02

Josefprav

Re: Re: Re: ???
S kým měl podle tebe chudák Havel v roce 1989 jednat? S tebou? Nebo s podobnými pitomci jako ty? Kdyby byla KSČ rozpuštěna (nejsem si jist, že to mohl přímo Havel ovlivnit, ale budiž) tak by její členové byli v jiné poíliticdké straně a ta by se třeba jmenovala Dělnická levicová strana. Měla by teď 25% preferencí a volili byji stejný idioti jako jsi ty. Myslíš si, že byto bylo lepší? Kolik roků tady vládnul Čalfa? Jsi Hlupák.  Tebe nikdo nezná, ale Havla celá svět.       
0/0
10.2.2005 0:11

xaeris

Re: Re: Re: Re: ???
S kým že měl Havel v 89 jednat?No hlavně zásadně ne s komunisty.To za prvé.A za druhé, každý poctivý sedlák, když přebere grunt, tak ho nejdřív dá do pořádku, vyveze ze dvora hnůj a teprve pak se hrne na promenádu.A ne že to nechá prvnímu pohunkovi, který se namane, a sám se hrne producírovat po návsi.Havel měl být tady, a ne to nechat na Čalfovi, protože v té době se rozhodovalo o naší budoucnosti.A podle toho to taky dopadlo.A že ho zná celý svět?To je mi jedno, protože se jedná o ten svět, který nás,Čechy, vždycky v moderní historii jenom podrazil a nechal na holičkách, ať to byl Mnichov či 68................
0/0
11.2.2005 20:14

_m-

Myslím,
že by si v Lounech měli ujasnit, který Nejedlý dostal to občanství. Jestli vynikající hudební vědec, nebo starý nemocný a dementní člověk zneužitý politiky své doby - a podle toho by se měli zachovat.madla
0/0
9.2.2005 9:24

Josefprav

Re: Myslím,
On nebyl k ničemu zneužitý. Patřil mezi komunistické ideology. Aktivně se učastnil komunistického přebvratu. Od roku 1918 už byl s levicovými soc. dem. byl zakládajícím členem KSČ. Žádný zneužitý.
0/0
9.2.2005 15:45

_m-

Re: Re: Myslím,
Netvrdím, že nebyl aktivní komunista a že mu patří čestné občanství kdekoli. Ale to co mu je nejvíc vyčítáno - jeho činnost v křesle ministra kultury - to přece už nebyl on, to někdo jiný tahal za nitky a senilní stařec jenom kýval. Proto myslím, že by se měla jeho odborná práce od té politické odlišit. Nejsem hudební vědec a nevím, byl-li takový odborník jak se tvrdívávávalo, ale rozhodně by se jeho odborná práce neměla měřit jeho politickou činností, zvláště ne tou ve stáří. Nějak tak jsem to myslela. jmadla
0/0
9.2.2005 15:55

Josefprav

Re: Re: Re: Myslím,
Nech na odbornících ,aby zhodnotili jeho odbornou práci . Já jenom vím, že prosazoval Smetanu a neměl rád Dvořáíka a Janáčka o Marinů ani nemluvě. Dějiny byly podle Jiráska a Vančura (mimo jiné taky komunista) byl pro něho nic. Naše nejslavnější období bylo Husitské revoluční hnutí (tento název on vymyslel. Pokud si chodil do školy za komunistů, tak to přece znáš. Největší Čech byl Žižka atd. Chceš si  o tom povídat?  Pan profesor ovlivnil v duchu komunismu celou naší literální aqvangardu - Nezval, Neuman, Pujmanová, Vančura, Glazarová, Volker, Majerová atd Nic jiného bylo nepřípustné a bylo to zpátečnické. Založil zde to, co tady teď presentuje to pako Dostál. Jsi-li kulturní člověk nemůžež to spojovat pouze s určitými lidmi. Musíšu kulturu  chápat jako celek. Tohle Nejedlý zcela vědomě poručoval a to už v době, kdy mu to i mylslelo a nebyl to senilní dědek.  To byl ten pravý komouš.  Jaké znáš jeho odborné práce?
0/0
10.2.2005 0:25

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Myslím,
Napsal např. Komunisté dědici velký tradic českéhjo národa. Vydal to v roce 1946 To mu jueště myslelo. Podařilo se mu propojit vlastenectví  s komunismem. Co ještě chceš slyšet.  Byl to pěknej hajzl. 1  
0/0
10.2.2005 0:29

Josefprav

Re: Re: Re: Myslím,
Promiň. ani jsme si nevšiml, že jsme se rozkřikl na ženskou, ale ten Nejedlý byl skutečně zlo pro tento národ.  Ideologové jsou výždycky horší než ti, co podle toho, co oni vymysleli jednají. Jsou, ale méně vidět.
0/0
10.2.2005 0:35

_m-

Re: Re: Re: Re: Myslím,
Jelikož ses rozkřikl k věci, tak nemám co promíjet. Máš ve všem pravdu - a já nejsem hudební vědec a o jeho odborné činnosti v době kdy mu to myslelo (natož v té pozdější) nic nevím - tím jsem měla na mysli to co ty - ať to zhodnotí odborníci a lounští radní ať si ujasní za co tenkrát to občanství dostal -a podle toho ať jednají. A už se nezlob :-))) madla
0/0
10.2.2005 8:55

fleret

Skrivanci na niti
ty tri hlasy "pro" navic,byli zrejme nejaci bystri hosi...
0/0
9.2.2005 9:21

osvetitel

<><><>
Sakra o nejakem Nejedlem jsem slysel ze pry lezl A.Dvorakovi za tou jeho dcerou ktera uz byla zasnoubena a on ho pry schodil ze schodu a od te doby pry ho Nejedly nemohl ani cejtit.A proto pry mluvil jen o B,Smetanovi ale nevim co je natom pravdy!
0/0
9.2.2005 8:46

Michal007

Poválečný vtip
Chtělo by to více jedlého a méně Nejedlého.
0/0
9.2.2005 8:38

Najdete na iDNES.cz