Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Firma zakázala kouřit, platí lidem léčení

Déšť, sníh a silný vítr. Ve tmě za závorou firmy Kostal na Berounsku se choulí hlouček postav. Plamínky cigaret prozrazují, proč se dělníci vydali do takového nečasu - v práci si zapálit nesmějí. Firma zakázala zaměstnancům kouřit. Platí jim kurzy odvykání i náhradní nikotinovou léčbu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TrueRobos

Tohle nelze nazvat jinak, než "skvostný princip generální intolerance"
To, že určití lidé poškozují okolí a je proto na místě s nimi zatočit, je obecný princip lidské civilizace. V minulosti to byli barevní, katolící, evangelíci, homosexuálové, Židi, komunisti, nacisti, dnes to jsou kuřáci (kuřáci ganji zvláště), lidi, co žerou tučná jídla a zítra? Kdopak ví? Třeba lidé, co jí vepřové (případně jakékoliv maso obecně), nesportují a nebo se nestanou fanatickými vyznavači té pravé víry. Všichni ví, jak kuřáci ohrožují okolí. Nacisti říkali to samé o Židech, komunisté o bohatých, a tak dále a tak dále. Jen vlaj, vlajko naše, kupředu, vpřed za krásnou budoucností! Vždy bude proti komu a proti čemu bojovat - otázka jen zní, kdy přijde řada i právě na vás.
0/0
30.10.2005 11:43

Michalll

pokud pro zasunují doutnáku postižení
použití konečník, hrozí exploze metanu!
0/0
8.2.2005 15:56

Satros

neřest
Kdo byl na světě dříve? Nekuřáci !!!A tak proč by se nekuřáci měli přizpůsobovat kuřákům!Kuřák otravuje kouřením celé okolí a nekuřák nikoho.A tak když slyším kuřáky,jak říkají,že jsou diskriminováni,tak bych jim dal nejraději na tu jejich vyuzenou držku!!
0/0
8.2.2005 8:11

revolucionar

a nebo to jsou ukradene majetky nasich obcanu
Havlovi nacisti rozkradli ,nevratili,okupuji 60 000 obcanum majetky no je clenem havlova nacistickyho bratrstva co tuneluji nasi rodnou vlast co rozkladli privatni majetky aby udelali ze sebe novou slechtu Obcane jak dlouho se nechate vykoristovat,okradat,manipulovat havlovim nacistickym bratrstvem,,,,,,do boje za svobodnou vlast pryc s grossgestapem,,,,,,,,, WWW.REZIGNACE.NAZORY.CZ Autor: manama ( manama@quick.cz ) IP: 83.208.113.59 Datum: 07. 02. 09:38 Konec JUDr. Stanislava Grosse! Připojte se!
0/0
7.2.2005 19:19

Satros

Re: a nebo to jsou ukradene majetky nasich obcanu
Tady se bavíme o zdraví a tak  tady nevotravuj s politikou.Jseš blbej,jako ti všichni politici dohromady.
0/0
8.2.2005 8:14

Maxx-IP

Fanatičtí nekuřáci jsou sami proti sobě,
když tu dští oheň a síru na kuřáky za to, že jim v hospodě smrděj pod jejich fajnový nosánky a přitom se tito fanatičtí nekuřáci odmítají bavit o programu a propagaci odvykací kúry, dokonce nadávají firmě, která pro to hodlá něco dělat, že je to prý na úkor mzdy nekuřáků. Militantní fanatičtí nekuřáci tedy nevědí, co vlastně chtějí.
Mimochodem, jsem bývalý kuřák a dál chodím do začouzené hospody a nevadí mi to, ani bažení na cigaretu to ve mně nevyvolává. Má to jen jednu podmínku: Nepiju alkohol. Po něm by totíž určitě přišla neodolatelná chuť na cigaretu.
0/0
7.2.2005 17:14

ouagadougou

Re: Fanatičtí nekuřáci jsou sami proti sobě,
tobě nevadí, že pak jdeš domů a smrdíš jako houmles? matka si dlouhá léta myslela, že kouřím, a nemohl jsem jí to zaboha vysvětlit, protože jsem domů pravidelně chodil s prohulenejma hadrama. taky mi vadí kouření při jídle, kolikrát se mi stalo, že kolegové si zapálili ihned poté, co dojedli a nenechali si vymluvit, že bych rád dojedl. co s nima než zákazy, když po dobrém to nejde?
0/0
7.2.2005 17:22

Deleter

Re: Re: Fanatičtí nekuřáci jsou sami proti sobě,
Jestli jste jedli v obvyklou dobu, tak už TEĎ je to zakázané...
0/0
7.2.2005 17:40

Maxx-IP

Re: Re: Fanatičtí nekuřáci jsou sami proti sobě,
Ale vadí, trochu. Z těch hadrů se to ale dá vyvětrat, to není zas tak nebetyčný problém, cennější mi je, že si v té hospodě mám s kým pokecat a že mi kamarádi odpustí i to podivínství, že nepiju a nekouřím.
Závislost na nikotinu je ale nesrovnatelně horší problém než vyuzený svetr či trochu čoudu pod fajnovým nopsánkem. Kouřit se člověk obvykle naučí z blbosti ve věku, kdy z toho nemá ještě rozum, kdy v tom vidí hrdinství, protožr každý správný frajejr kouří a protože mu to zakazují. A jak do toho jednou vlítne, už neví, jak z toho ven. Proto je důležitější než zákazy na ochranu fajnových nosánků a svetrů praných v Perwolu prevence před získáním návyku u mladých lidí a léčba návyku u starých kuřáků. Ať si krátkozrací nekuřáčtí škudlové řvou, že to ze svého pojistného platit nebudou. Ona léčba infarktů a rakovin a mozkových příhod jde taky z jejich pojistného a je nesčíslněkrát dražší. 
0/0
7.2.2005 17:49

ouagadougou

těším se na léto
a jak budu posedávat na zahrádkách se stoprocentně funkční přírodní klimatizací. předloni bylo krásně skoro celé léto a byl jsem na nějaké té zahrádce téměř obden! pivo, čerstvej vzduch, žádný smradlavý hadry... nekuřáckej paradajs.
0/0
7.2.2005 14:33

farous

ohleduplnost
To kouření v hospodách je taky trochu vo ohleduplnosti kuřáků! Vždyť by nebyl problém, aby kuřáci si došli zakouřit někam mimo. Jenže některý kuřáci to dělaj skoro schválně. Maji radost že Ti hulej pod nos a ty nadáváš. Když se v letě paří někde venku, tak y se člověk nevychčije vedle stolu ale jde někam dál, aby to nesmrdělo.......
0/0
7.2.2005 13:42

gagaryn

Re: ohleduplnost
když začli používat čističky vzduchu tak to bylo v putykách v pohodě, teď už se ani nenamáhaj to pustit a výměnách filtru ani nemluvě. Vždyť na tu výměnu jim kuřáci lehce vydělaj.
0/0
7.2.2005 14:50

revolucionar

a nebo to jsou ukradene majetky nasich obcanu
Havlovi nacisti rozkradli ,nevratili,okupuji 60 000 obcanum majetky no je clenem havlova nacistickyho bratrstva co tuneluji nasi rodnou vlast co rozkladli privatni majetky aby udelali ze sebe novou slechtu Obcane jak dlouho se nechate vykoristovat,okradat,manipulovat havlovim nacistickym bratrstvem,,,,,,do boje za svobodnou vlast pryc s grossgestapem,,,,,,,,, WWW.REZIGNACE.NAZORY.CZ Autor: manama ( manama@quick.cz ) IP: 83.208.113.59 Datum: 07. 02. 09:38 Konec JUDr. Stanislava Grosse! Připojte se!
0/0
7.2.2005 13:20

ouagadougou

Re: a nebo to jsou ukradene majetky nasich obcanu
tak ty raději zase začni kouřit, leze ti to na mozek.
0/0
7.2.2005 14:34

Deleter

Firma na to jde od lesa,
je vidět, že vedení není z těch "v mé firmě budou všichni skákat, jak já pískám".
Tak mě napadá, je tu častý názor, že v hospodě je zahulíno, ale nekuřáci tam chodí, protože se chtějí pobavit s kamarády, z nichž někteří kouří - jak to asi bude vypadat v Bystřici - kam asi budou chodit ti kuřáci a jejich kamarádi... Kdyby na tom byli všichni hostinští stejně, je to jiná
0/0
7.2.2005 12:50

Rinconn

...
Zase ta nekuracka mafie.Je Vas tolik,tak si uz konecne otevrete svoje restaurace.Stejne jako Vas otravuji kuraci,tak me, a nejen me,otravuji militantni nekuraci.Zakaz koureni....fajn,ale neuvedomujete si,ze je to teprve zacatek.Co tucna jidla,sladkosti,malo pohybu,obezita.Nakonec mi nejaky stat bude rikat,jak mam zit.Protoze si on mysli,ze to vi lip.Kdyz chci umrit,umru.Tohle je komunismus,nebo Bruselismus?
0/0
7.2.2005 12:09

Joshuaboy

Re: ...
Když kouříš, zdraví ničíš sobě (klidně, mě to je fuk) a obtěžuješ jiné (proč jsem nucen čichat smrady a nechat si ničit zdraví). Cigára a jídlo nelze srovnávat. Když sežereš tučné, pak mě z toho blbě nebude, když mi čadíš pod nos, obtěžuje mě to.
To je všechno. Nejsem žádný militant, ale poházené nedopalky mě rozčilují a fetovat dehet taky nemusím. Hul si klidně doma, sám, a neotravuj tím ty, kteří o to nestojí.
0/0
7.2.2005 12:31

Deleter

Re: ...
Militantní nekuřáky potkáš jen na netu, ještě jsem nepotkal žádného v reálu, zatím...
0/0
7.2.2005 12:46

ouagadougou

Re: Re: ...
vadí mi, když mi někdo čudí pod nos a nebojím se ozvat. je mi úplně jedno, jestli si někdo zapálí mimo můj dočuch. jsem militantní nekuřák nebo ne?
0/0
7.2.2005 14:26

Deleter

Re: Re: Re: ...
nejsi, v žádném případě . Bohužel to zatím zhusta musíš být ty, kdo je aktivní . Měl jsem na mysli týpky stylu "všechny feťácký kuřáky bych zlikvidoval" atd., jak s tímhle přijdou do paluše plné spokojeně odpočívajících pracujících...
0/0
7.2.2005 17:36

jamamoto

Prezentace cigaret
Toto všechno je hezké, jak se snaží lidi donutit omezovat kouření, zákazy v určitých podnicích, restauracích, zvyšování daní z cigaret apod. Hlavní problém je ale jinde. Je to reklama a vnímání cigaret u těch nejmladších. Podívejte se do filmů, jak tam jsou cigarety prezentovány. Kdo je "king" tak má cigáro. Je to znak dospěláků a frajerství. Dokud se to nezmění, bude tu kuřáků pořád spousta, protože si je budeme pěstovat mezi našimi dětmi..
0/0
7.2.2005 11:32

stoudamire

Re: Prezentace cigaret
souhlas...
0/0
7.2.2005 11:33

Van_Helsing

Re: Prezentace cigaret
Nesouhlas. Každý svého štěstí strůjcem. Jsme 3 sourozenci nekuřáci a oba rodiče kouří 2 krabky denně. Myslím, že problém je jinde
0/0
7.2.2005 11:38

stoudamire

Re: Re: Prezentace cigaret
to o čem mluvíš je něco trochu jiného...  když je ve filmech znázorněnej "frajer", tak má z 90% cigáro a děti se snaží být jako on...
0/0
7.2.2005 11:40

ouagadougou

Re: Prezentace cigaret
budíček! reklama na tabák je v čechách až na výjimky zakázána!
0/0
7.2.2005 14:27

Maxx-IP

Mé předpoklady se naplňují.
Fanatičtí nekuřáci budou opět mlít svou a kuřáci taky a nikdo nebude chtít přistoupit na to, že odvykací kúra je jediné řešení schůdné pro obě strany.
Ta firma má asi dobře spočítané, že se jí to vyplatí.
0/0
7.2.2005 11:24

stoudamire

Re: Mé předpoklady se naplňují.
čteš vůbec ty příspěvky???
0/0
7.2.2005 11:28

Maxx-IP

Re: Re: Mé předpoklady se naplňují.
Vždyť se tu mele to samé, co vždycky, když se zavadí o kouření. Kouření v hospodách atd. Ale já čtu nejen příspěvky, ale i úvodní článek.
0/0
7.2.2005 12:23

stoudamire

Re: Re: Re: Mé předpoklady se naplňují.
já jsem se právě divil, protože jsme se tady i celkem shodli..
0/0
7.2.2005 12:24

ouagadougou

není potřeba to hrotit
mě osobně kuřáci prudí jenom v hospodě. chodím pravidelně do hospod na obědy, semtam večer na pár piv a už mě opravdu nebaví čmuchat něčí cigarety. očekávám obvyklý argument, ať si najdu nekuřáckou hospodu, ale v současné době to funguje stylem "1. nekuřácká hospoda neexistuje, a tak musím do kuřácké, 2. v kuřácké hospodě musím držet hubu a krok, 3. majitel o kuřácké hospodě ani nezauvažuje, protože proč se připravovat o zákazníky, když nekuřáci drží hubu a krok". takže přestávám držet hubu a krok, stěžuju si v hospodách, odcházím ze zahulených hospod a začínám být docela zběhlý v čajovnách, pizzeriích a v hospodách s dobrou klimatizací. ku..a práce.   
0/0
7.2.2005 11:17

stoudamire

Re: není potřeba to hrotit
pokud vím, tak na otevírání nových hospod se dává jakási "licence" či co (aspoň u nás), stačilo by, aby nyní byla podmínka, že hospa bude nekuřácká, postupně by se objevily a byli by spokojení všichni...
0/0
7.2.2005 11:20

ouagadougou

Re: Re: není potřeba to hrotit
jsem pro, takhle by se to časem vyřešilo samo. to by ale na příslušném úřadě nesměli trávit většinu pracovní doby vyhulováním zobáku....
0/0
7.2.2005 11:23

stoudamire

Re: Re: Re: není potřeba to hrotit
na tom taky něco bude   já jsem sice kuřák, takže z těchto opatření nejsem nějak nadšenej, ale zase chápu nekuřáky (taky mi vadí zahulený oblečení...)... třeba v práci nebo i přes den mě nenapadne si zapálit, ale u pivka na to chuť mam.. když to zakážou, tak aspoň ušetřim, ale kompromis by byl nejlepší, to by ale musel někdo chtít...
0/0
7.2.2005 11:26

banjo23

Re: Re: Re: Re: není potřeba to hrotit
sem nekuřák, ale občas si u piva večer zapálim a dycky toho lituju, páč pivčo po cigáru už neni tak dobrý...
pokud tedav tý hospodě netočej louny, gambáč nebo takový hnusy, to je lepší vykouřit dvě krabky než se člověk napije, aby necejtil hroznou chuť toho piva :-)
0/0
7.2.2005 11:48

stoudamire

Re: Re: Re: Re: Re: není potřeba to hrotit
 
btw - dobrej mejl
0/0
7.2.2005 11:49

banjo23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: není potřeba to hrotit
díky    to víš, musel sem si vymyslet ňákou adresu, když tady nějakej chytrák vymyslel, že se bude zobrazovat email u příspěvků... za to bych vraždil
0/0
7.2.2005 12:03

djgoddess

podivejte se
www.kompletni.info
0/0
7.2.2005 10:57

djgoddess

kuraci
Zajimalo by me, jak by vyparal statni rozpocet, kdyby lidi prestali kourit a pit. Protoze kdyz zakazou kurakum chodit do hospod, tak se ani pit moc nebude.
0/0
7.2.2005 10:56

ouagadougou

Re: kuraci
a já zrovna půjdu a s chutí si dám pár piv. to bude paráda jít po kalbě domů a nesmrdět jako popelník!!!
0/0
7.2.2005 11:03

Korejs

Re: Re: kuraci
Pravda, a v poloprázdné hospodě bude i rychlá obsluha :o)
0/0
7.2.2005 11:17

ouagadougou

Re: Re: Re: kuraci
to bude boží. s napětím sleduju, jak se to začíná prosazovat v evropě. pokud si zachováme obvyklé zpoždění, tak za dvacet let je to i tady!!! snad se toho dožiju bez rakoviny mých nekuřáckých plic!
0/0
7.2.2005 11:21

jamamoto

Re: kuraci
rozpočet to krátkodobě postihne negativně - méně peněz z daní, ale dlouhodobě se to jednoznačně vyplatí. Léčení nemocí spojených s kouřením je mnohonásobně dražší než ty vybrané peníze na daních.
0/0
7.2.2005 11:22

Korejs

Re: Re: kuraci
" Léčení nemocí spojených s kouřením je mnohonásobně dražší než ty vybrané peníze na daních" - tohle trvzení je neprava. Naopak, to co se vybere na spotřební dani z cigaret podstatně převyšuje náklady na nemoci spojené s kouřením. Navíc, i kuřáci si platí zdravotní pojištění. A když to vememe do důsledků, kuřák, vzhledem k tomu, že se často ani nedožije důchodu, pak stát na důchodech moc nestojí. Je to smutné, ale spotřební daně tvoří významnou část státního rozpočtu a pro stát je teď kouření spíš výhodné
0/0
7.2.2005 11:31

jamamoto

Re: Re: Re: kuraci
z tohoto hlediska ano. Pokud se kuřák nedožije důchodu, tak se to možná vyplatí. Ale běda kdy je nemocný a má tuhý kořínek. Četl jsem nějakou studii a tam bylo jasně vypočítáno, že z dlouhodobého hlediska se vyplatí státu nekuřáci. Hlavně to léčení kuřáků je drahé, víte jen kolik stojí taková onkologická léčba? A to ze zdravotního pojištění kuřák nezaplatí, na něj dolácí ti zdraví nekuřáci. Ano pro současný stát je výhodné kouření, ale vrátí se to jako bumerang, všímáte si jak prudce narůstá počet nemocných kuřaček mezi ženami?
0/0
7.2.2005 11:39

stoudamire

****
kdyby se lidi nechovali jak idioti, tak se tohle nemusí řešit...
0/0
7.2.2005 10:36

Axlboy

....
ta celosvětová akce která byla nastratována proti kouření vládami má jednoduchou příčinu, je jednoduší postihnout kuřáka, víme že je to zlozvyk a tak se pro to mezi lidma najde dostatečná podpora, problémem ale zůstává věc jiná .....
vy říkate že nechcete být kuřákem ovlivňována, ale víte také o tom že vaše auto za jedinou hodinu co pojedete do práce vyprodukuje tolik kouře a škodlivých a karcinogeních látek co kuřáka za celý rok? ..... neměla by potom být zakázána jízda autem, protože upřímně, vaše jízda autem mě omezuje mnohem víc než deset kuřáků ....... nemělo by potom být zakázáno spalování fosilních paliv, jedna jediná elektrárna nebo otvárna střední velikosti vyprodukuje za hodinu víc kouře než vaše auto za celý rok ......... také mě to omezuje mnohem víc, podívejte se co způsobuje průmysl, doprava, co všechno vyprodukují domácnosti ......
"panem et circenses" (chléb a hry) 
0/0
7.2.2005 10:25

Axlboy

Pokračování
......tohele věděli již ve starém římě, podívajte se na největšího producenta skleníkových plynů USA, fobie která je tam z kouření je strašná v NY když se to ještě smělo a zapálili jsme si s kamarádem na ulici koukali na nás jako na malomocné, bavilo nás to, my jsme byli ti špatní, ale to že vedle amíků právě stála 5ti proudá kolona aut, z nich většina spalovala poctivejch 15 - 20 litrů na 100, to nikdo nevnímal, dýchat se tam nedalo, obloha nebyla vidět, ale dva kluci s cigaretou byli ti hlavní škůdci ...............
 
jsou mnohem závažnější problémy, bylo by dobře aby lůza jenž tvoří státy otevřela oči, jenže to se nestane, lůze stačí jediné "panem et circenses" (chléb a hry) 
0/0
7.2.2005 10:30

Deleter

Re: Pokračování
Kouření není zanedbatelný problém, ale současná hysterie kolem něj umožňuje odvracet pozornost od zásadnějších problémů společnosti. Zástup našich ministrů zdravotnictví pořádá hon na čarodějnice, zoufalá finanční situace špitálů se však vytrvale neřeší. Zato když přijde na příjmovou stránku rozpočtu, nejsou kuřáci najednou ti nejhorší...
0/0
7.2.2005 10:53

Axlboy

Re: Re: Pokračování
neříkám že je to zanedbatelný problém, jen jsem to přirovnal, a myslím že trefně, k starému  a mnoho krát osvědčenému přísloví ...... dokážu si dokonce představit jistou formu spoluúčasti kuřáků na jejich následném léčení (nejsem ale pro to aby si ho platili celé)
.... myslím že jste to velmi trefně přirovnal k honu na čarodějnice, stejná histerie už tady byla kvůli marihuaně, v americe a i tady se snažej začít s potartama, eutanazie ............... je toho hodně, jsem zvědav kdy nějakej čech zažaluje náš stát za "knedlo vepřo zelo" dneska jsem koukal pod talíř a varování že po tom ztloustnu tam nikde neni .................
0/0
7.2.2005 11:07

Dr. Fe1

Re: ....
Rozdíl je hlavně v tom, že kuřáci obtěžují svým inhalováním svoje okolí zcela bezprostředně - na pracovišti, na zastávkách MHD, atd. Inhalovat v soukromí jim nikdo nezakazuje.
0/0
7.2.2005 10:32

Najdete na iDNES.cz