Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudci se bouří proti ministrovi

Mezi soudci to od včerejška vře. Ministr spravedlnosti Pavel Němec ve čtvrtek odvolal předsedkyni Okresního soudu pro Prahu-západ Marii Drahokoupilovou. Ostatním tím jasně vzkázal: Budete tvrdě vymáhat své rozsudky, jinak vás nemine přísný postih.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Patrik1971

Na soudce jen přísnost a tvrdý dohled
Soudci se pasují do role "bohů" a myslí si, že mají patent na rozum. Jednoznačně jsem pro porotní systém, a to u všech kauz ve věcech trestních s možnou sazbou trestu na dobu neurčitou nad 1 rok, a ve věcech obch. nad částku 50.000,-Kč a ve věcech občanských vždy. Porota o počtu členů min. 15 + 1 soudce by již mohli býti objektivnější. Dnes bohužel platí, že 80% soudců ani pořádne nečte spis, než začnou o věci rozhodovat... Dnešní stav, kdy je soudce za i evidentně hloupý rozsudek neodvolatelný, je přežitý a měl by být odstraněn. A že se soudci bouří proti ministrovi? Ať odvolá všechny, co se ozvali - asi nemají čisté svědomí... Patrik
0/0
7.2.2005 16:27

Jean-Jacques

Re: Na soudce jen přísnost a tvrdý dohled
Ty máš ale znalosti! Jestlipak také víš, že mnohem více justičních omylů se přihodí v zemích s porotním systémem. Porotní systém trpí jedním zásadním problémem - porotci se jako laici řídí mnohem více svými dojmy než důkazy. V obchodních věcech je to nesmysl a také se nikde neužívá. Soudce rozhodující obchodní věci musí mít kromě znalostí práva také znalosti ekonomické a alespoň elementární znalosti z jiných oborů. To už je spíš rozšířenější rozhodčí řízení. Dojem, že soudce spis nečetl, může být vyvolán tím, že má rozdílný náhled na věc než pozorovatel z řad veřejnosti nebo účastník, který má většinou tendenci svoji věc hodnotit pro sebe mnohem příznivěji, než odpovídá realitě.
0/0
7.2.2005 20:43

Komb Ajn

Nezávislost II
Počkejte, až se budete soudit se státem třeba o peníze, tak budete nadšený, až ministr odvolá vašeho soudce, který vaší žalobě zrovna vyhověl a vaši věc dosoudí někdo, kdo již bude poučen chybou svého předchůdce.
To mi na tom vadí, že soudkyně nebyla odvolaná za to, že nedokázala vymoci soudní rozhodnutí, ale za to, že nedokázala věc rozhodnout přesně podle přání ministirstva.
A že pan Kříž měl zakázáný styk s dítětem (s výjimkou styku písemného), to asi nebude náhoda. K tomu soud už sakra musí mít nějaké podklady, včetně znaleckého posudku.
Než mě roztrháte, uvažujte o tom...
0/0
7.2.2005 11:46

Komb Ajn

Nezávislost
Jo, takovej soudce, ten se nezavděčí. Pokud si vzpomínám, je to zhruba půl roku zpátky, co soud nařídil exekuci odebráním dítěte. Samotný akt odebrání proběhl někde v nemocnici, dítě dostalo hysterický záchvat a utrpělo psychycký šok (matka taky) a druhej den byl ten soudce, co to nařídil, na odvolání z funkce, protože kvůli němu drobeček skončil na psychiatrii.
Tak bůh suď, co je vlastně lepší.
A nebylo náhodou v tomto případě (pana Kříže) pravomocným soudním rozhodnutím otci zakázáno se stýkat s děckem s výjimkou písemného styku?
Tak rozumím tomu správně, že ministr odvolal předsedkyni soudu za to, že nedokázal přimět podřízenou ke změně vlastního rozhodnutí?
Větší zásah do nezávislosti soudu, a to do jeho rozhodování, si nedovedu představit.
0/0
7.2.2005 11:42

zberanek

Soudcovské odbory
No to je opravdu hrůza, soudci si vytvořili snad svoje odbory. To,že soudy v ČR fungují špatně je snad jasné opravdu každému, ovšem kromě soudců samotných.
0/0
7.2.2005 6:49

juton

Hnus!
, Soudci nemají sebemenší morální právo protestovat! Kdo zavinil 13 let průtahů? Kdo zavinil, že matka 13 let mohla beztrestně bránit synovi vidět tátu? Jen a jen soudci a jejich neschopnost vymáhat vlastní rozhodnutí! Takže být jimi, držím hubu!
0/0
6.2.2005 22:15

Jean-Jacques

Re: Hnus!
Milý jutone, ty nemáš žádné právo komukoli cokoli upírat! Svá zcela zcestná a černobílá hodnocení si nech a druhé neurážej. Až budeš tak 10 let soudit, změníš názor.
0/0
6.2.2005 22:29

juton

Re: Re: Hnus!
, Nikomu nic neupírám. Je možné, že hodnotím zcestně a černobíle. Ale pokud soud nedokáže během třinácti let vymoci vlastní rozsudek, pak nemám důvod soudce nepovažovat za neschopné.
0/0
6.2.2005 22:36

Jean-Jacques

Re: Re: Re: Hnus!
Drobné upřesnění - soud nevymáhá 13 let vlastní rozsudek, ale 13 let probíhá soudní řízení a bude probíhat tak dlouho, dokud nebude dítěti 18 let. Tak už to technicky vzato v těchto věcech chodí. Za tu dobu mají účastníci tolik možností, jak zabránit skončení věci, tj. rozhodnutí a naplnění tohoto rozhodnutí, že jsou soudy proti nim zcela bezzubé, když se účastníci rozhodnout všech možností využít. Nezapomeň na to, že každý spor ovlivňují tři - dva účastnící řízení a soudce, přičemž zájmy účastníků jsou diametrálně odlišné, což se projevuje zvláště u bývalých manželů, kteří se "rvou" o dítě.
0/0
7.2.2005 12:15

revolucionar

jidas nacisticky Havluv Gulag
no je clenem havlova nacistickyho bratrstva co tuneluji nasi rodnou vlast co rozkladli privatni majetky aby udelali ze sebe novou slechtu Obcane jak dlouho se nechate vykoristovat,okradat,manipulovat havlovim nacistickym bratrstvem,,,,,,do boje za svobodnou vlast pryc s grossgestapem,,,,,,,,, Šla babička na kopeček zašívat si bundu náhle se ji smekla jehla a zašila si ..... nacistuGrose
0/0
6.2.2005 18:27

revolucionar

jiz nikdy havluv nacismus,grossismusa jine zlocinecke spolky
no je clenem havlova nacistickyho bratrstva co tuneluji nasi rodnou vlast co rozkladli privatni majetky aby udelali ze sebe novou slechtu Obcane jak dlouho se nechate vykoristovat,okradat,manipulovat havlovim nacistickym bratrstvem,,,,,,do boje za svobodnou vlast pryc s grossgestapem,,,,,,,,, Šla babička na kopeček zašívat si bundu náhle se ji smekla jehla a zašila si ..... nacistuGrose
0/0
6.2.2005 18:27

redback

z toho je vidět ...
že soudcovská komunistická mafie si už myslí, že si může dělat co chce. Jsem pro nezávislost soudů, ale jak mohou být nezávislí soudci, kteří byli dlouhé roky členy KSČ? Tito lidi tam nemají co dělat. Kdo ze soudců může říct, že je nezávislý? Mají rodiny, přátele, známé, stranické vazby, atd. nejsou to stroje. Kdo z nich odolá pokušení pustit za milion grázla be z trestu? Proto musí být soudci pod přísným dohledem státu !!!
0/0
6.2.2005 12:21

Josefprav

Re: z toho je vidět ...
Zrušme soudy a soudce a mohou to za ně dělat tady ti dementi, co mají nejvíce rozumu a řečí. Pan ministr místo toho, aby problém řešil koncepčně, tak dělá zbytečná a populistická gesta, která nic nevyšeří. Je to jako s těmio jeho bilbordy, na kterých hlásá komu by co dal. Je to poslední záchvat politické mrtvoly..
0/0
6.2.2005 15:08

Jean-Jacques

Re: z toho je vidět ...
Ty jsi opravdový hlupák, podstatná část dněšních soudců v KSČ nikdy nebyla (řada z nich byla tak malá, že by je tam ani nevzali). Bouřit se proti hloupému, nevzdělanému a arogantnímu představiteli resortu je zcela legitimní, takový jedinec totiž nejenže nemá žádnou úctu, kterou je třeba na takové místo mít, ale ani elementární předpoklady pro to, aby řídíl i jen veřejné záchodky.
0/0
6.2.2005 22:04

apfel

Také jsem otec
Také jsem otec, také mám děti ( už dospělé ), ale nerozvedl jsem se. I kdybych se ovšem rozvedl, vůbec si nedovedu představit, že bych svoje milované děti tahal před televizními kamerami, když by samy se mnou nechtěly jít. To bych Vážení, asi hledal chybu v sobě, že mě moje děti nemají rády a nedělal cirkus na veřejnosti. KAŽDÉMU RODIČI - tedy jak matce, tak otci, kteří milují své děti, jde především o JEJICH dobro. Těm tatínkům, co nyní dělají cirkus, jde pravděpodobně pouze o léčení vlastního zamindrákovaného ega a zhrzené mužské ješitnosti. Vždyť jak chápat chlapa, který 13 let neviděl svého syna ( a ten ho tedy ani nezná ), a nyní se násilím domáhá snad "synovské lásky" dnes tuším 15- ti letého kluka. Ten člověk je normální magor! To mu říkám jako chlap chlapovi: člověče, vzpamatuj se, už dávno sis mohl udělat děti někde jinde, když se ti to tenkrát nepovedlo. Teď už je dávno pozdě, vnucovat se jako tatínek téměř dospělému člověku. 
0/0
6.2.2005 12:04

juton

Re: Také jsem otec
, Ne ten člověk, ale ty jsi magor! Kdyby byly tvé děti menší a dal bys mi je na dva měsíce, dokázal bych jim vypláchnout mozky tak, že by dostaly hysterický záchvat jen při vyslovení tvého jména. Ten chlap se nedomáhá syna až teď, on se ho domáhá 13 let a marně. A o tom ta kauza je, že soudci nedokázali vymocz své vlastní rozhodnutí. Ten známý případ exekuce syna hovoří jasně. Syn se otce díky matčinému výplachu mozku bál, po exekuci pobyl pár dnů na psychiatrii, poté se jeho prvních schůzek s otcem účastnil psycholog a dnes se setkávají naprosto v pohodě a syn má otce rád. I po tolika letech, protože on v podstatě věděl, že táta o něj má zájem, ale nevídá ho vinou matky. Pro dítě je však psychicky neúnosné toto vstřebat a tak přijme raději matčinu teorii o hajzlovi, který ho nechce. Soudy by měly jednat předvídatelně. Když jeden rodič odmítá vydat dítě, napařím mu pokutu. Když to nepomůže, ihned následuje podmínka. A když ani to nepomůže, podmínku proměním v basu a dítě svěřím do péče
0/0
6.2.2005 12:38

apfel

Re: Re: Také jsem otec
Člověče, já ti věřím! Tedy s těmi výplachy mozků jsi mě dokonale přesvědčil. Je vidět, že víš, o čem píšeš. Tedy ovšem jen tak mimochodem jsi se taky prásknul. Teď už každej ví, že jsi psychopat. A další psychopati, kteří s takovou oblibou a rádi vyplachují mozky, nejlépe svým nejbližším, protože ostatní lidi na ně většinou serou, se jistě přihlásí vzápětí. Normální chlap nevolá na svý děti exekutora a když se mu nepodaří ani po 13 letech se NORMÁLNÍM způsobem sejít se svým dítětem, nechá to být, protože ví, že vše je ztraceno. Normální chlap ovšem taky dovede zjednat nápravu, pokud se dozví, že je jeho dítěti ubližováno, ať už se s ním schází nebo ne. Normální chlap nesvádí všechnu vinu na ženský a dovede si vytvořit ( třeba na druhý  pokus ) stabilní partnerství, takže nemusí běhat po soudech kvůli dětem.
0/0
6.2.2005 14:55

Isbjoerna

Re: Re: Re: Také jsem otec
, Zkratim to: Normalni chlap se stara o sve dite jiz od jeho narozeni, a pokud se rozejde s matkou ditete, rozejde se s ni slusne a reguluje spolecne s ni rozdeleni pece o dite. :-) Neznam matku, ktera by starostlivemu otci branila v peci o spolecne dite!
0/0
6.2.2005 15:12

juton

Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, Kdybych nevěděl, že jsi máma dospělých dětí, řekl bych, že jsi sotva odrostlá puberťačka. U nás je takových matek, které si přes děti vyřizují účty s partnerem dost a dost. A vědí, že jsou v podstatě beztrestné. Viz. tento případ. Několikrát už bylo psáno, že ten chlap MĚL SNAHU se o to dítě společně starat, ale ta megera mu v tom bránila. A názor výše, že "normální" chlap si založí novou rodinu a o dítě nebojuje, tak to je hloupost, alibismus a infantilita v jednom.
0/0
6.2.2005 16:33

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, To s tim "poridit si nove dite" drzim take za cynicke, ale lide, kteri se snad nekdy meli radi, zalozili rodinu atd. musi mit dostatek slusnosti se spolu SLUSNE rozejit BEZ otevrenych uctu! Jake ucty si ta pani vyrizuje? ------- Je fakt, ze z nekterych prispevku nekterych muzu v diskusich iDNES se da snadno predstavit, jak takovy muz zachazi s zenou ;-) - ja osobne bych mohla ukazat nejmene dvacet Nicku! U nekterych by me opravdu neprekvapilo, kdyby mu zena dite nechtela sverit (ohrozeni zdravi/zivota ditete; prinejmensim jeho moralky). ------- Kdo opravdu miluje sve dite, nenecha soudem (u soudu) pobit jeho matku! ------- P.S. Jsou pripady, kdy se matky o sve deti nestaraji, tyto zde vsak nemam na mysli. Matky, tyranisovane svymi ex-manzeli pred soudem, se vetsinou o sve deti staraji dobre.
0/0
6.2.2005 16:56

juton

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, Já bych zdejší příspěvky vážně nebral, jsou to spíše jen silácké řeči. Je jasné, že když muž ženu a dítě týrá, pak mu dítě do rukou nepatří. Ale v tom případě soudy v naprosté většině styk zakážou hned při rozvodu. Jinak mám hezký příklad v rodině. Brácha se rozvedl a jeho bývalá dělá věci, nad kterými zůstává rozum stát. Např. o prázdninách mají dohodu, že v červenci je má ona, v srpnu brácha. Nejmladší (13) zařídil mezinárodní tábor, kde byla i loni a hodně se jí tam líbilo. Nakonec nejela, protože tábor začínal 30. a bývalá má přece děti do 31. večer! Měl zajištěný zájezd do zahraničí a chtěl nejmladší vyřídit pas. Exmanželka mu nedala rodný list, takže nakonec zájezd zrušil, protože by malá musela zůstat doma sama. Toto nejsou klasické případy vyřizování si účtů s partnerem na úkor dětí?
0/0
6.2.2005 17:27

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, Nepopiram, ze si exmanzele/exmanzelky vyrizuji ucty na ukor deti, spise se ptam na pricinu. Proc nejsou ucty vyrizeny pred rozvodem/pri rozvodu? Proc se lide nerozejdou "s cistym stolem"? Pak neni problemu v peci o deti. ------- Deti nejsou nasim majetkem, nepatri nam. My mame povinnost se o ne starat,dat jim lasku a zazemi. K tomu nalezi (v mem pojeti rodicovstvi) i "spolecne umyt stul" s otcem/matkou ditete, drzet ho/ji v ucte - predevsim pred ditetem a v hovoru s ditetem. Pokud nejsou (dospeli) rodice schopni vyrovnat ucty mezi sebou a kooperovat v zajmu ditete, nejsou zrali ani na rodicovstvi. A proto je nekdy opravdu lepsi vzdat se kontaktu s ditetem, kdyz cesta k diteti vede jen pres "mrtvolu" matky ditete. Ten otec (z toho clanku) mel nasadit vsechnu energii, kterou nasadil do soudu, k mirove (bezsoudni) dohode s matkou ditete. Kompromis, velkorysost, duvera a ucta pred mym protejskem - to jsou prostredky pro dohadovani spolecne pece o dite. Ne soudy.
0/0
6.2.2005 17:53

juton

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, To je pouhá teorie vyčtená z knížek. Jak se chceš domluvit s partnerem, který ti pokládá telefony, když si příjdeš pro dítě, neotevře ti dveře, na dopisy neodpovídá. Důvěru a úctu k takovému partnerovi rozhodně mít nebudu. Tady opravdu zbývá jen soud. No a pokud je soud takový, jako u nás, pak ztrácíš na dítě šanci. Ne náhodou zatím soud ve Štrasburku rozhodl v neprospěch naších soudů! Jen kulatně říká to, co víme: jsou neschopné.
0/0
6.2.2005 18:26

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, To neni z knih, to je realita. Stejne jako je ta druha tvar reality "resena" v soudni sini, kdy vzdy -bez ohledu na rozsudek- prohraje to dite. :-( ------- Podstavim, ze bys byl takovym otcem, ktery si po dvou letech uspesne vysoudi kontakt s ditetem. Pri prvni schuzce se te dite vycitave zepta, kde jsi byl ty dva roky. Co mu odpovis?
0/0
6.2.2005 18:38

juton

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, To je jednoduché.Za prvé dítě ví, že otec se s ním setkat chce (máma dítě pravidelně schovává). Za druhé dítě podvědomě ví, že matka lže, když mu o otci vypráví hrůzostrašné věci, ale v zájmu svého duševního zdraví její teorii přijímá. Za třetí bych požádal, aby se první schůzky konaly za účasti psychologa. Bylo by to v zájmu dítěte i mém.
0/0
6.2.2005 19:03

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, A ted si predstav, ze jsi to dite, a musis pravidelne navstevovat sveho otce, ktery takto smysli o tve matce (= matka lze, matke me manipuluje, matka je zla k memu otci). Stastne dite?
0/0
6.2.2005 19:20

juton

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, Moment, rozumíme si vůbec? O tom, jak smýšlí otec jsem vůbec nepsal! To, co uvádíš (matka lže,manipuluje, je zlá k otci), to dítě vidí, když je v péči matky! Ne, že tak smýšlí otec. A není snad situace, kdy matka dítěti vtlouká do hlavy takovéto prasárny, zralá na to, aby jí to dítě odebrali? Vždyť to dítě psychicky mrzačí!
0/0
6.2.2005 19:26

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, Problem je v tom, ze ty vychazis z toho, ze ta matka to opravdu dela, avsak v drtive vetsine sporu o deti tomu je jinak. Kazde dite se identifikuje se svymi rodici, a kazda spatna zprava o jeho rodici (at jiz pravdiva nebo nepravdiva) znamena pro dite: Ja jsem spatny clovek, protoze mam spatne rodice. Teprve konflikt rodicu preneseny na dite (=neschopnost rodicu vyresit tento konflikt mirove) privede to dite do teto situace. V konfliktu rodicu je vina VZDY u obou rodicu, avsak nikdy u ditete. Resi-li se tento konflikt soudem (dite musi/nesmi k druhemu rodici), citi dite tuto vinu u sebe a trpi tim.
0/0
6.2.2005 19:53

juton

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, V drtivé většině sporů tomu není jinak z prostého důvodu, že v drtivé většině případů dostávají děti do výchovy matky. Bezdůvodně. Jakou mám vinu, když se o styk s dítětem snažím a druhá strana mi v tom brání? Jakou mám vinu, že v tom případě dítě nevidím několik měsíců, ne-li let? V tomto případě je vina VŽDY na straně toho rodiče, který tyto obstrukce dělá. A dnes jsou to, bohužel, matky. A soudy. A soudy i matky na děti kašlou. Ten tvůj názor je hezký, ale musely by mít zájem obě strany. A v tomto případě neměla a nemá zájem o řešení jen a výhradně matka. Takže už konečně pochop, že i matka může být na vině a ne že je vždy světice.
0/0
6.2.2005 20:17

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, Myslim si, ze jsem dala jasne najevo, ze "matka neni zadna svetice". Mam vsak zkusenosti predevsim s detmi, kterym se nedostava zajmu/casu/lasky jejich otce - to je dnesni realita. Velka cast zen vychovava sve deti sama (nedobrovolne; otec o deti nema zajem) - TO je realita. Otcove, kteri se soudi s matkou sveho ditete o povoleni ke kontaktu, sleduji jiny cil, ale ne moznost pecovat o sve dite, navic skodi svemu diteti. To je dnesni realita. Pokud jsou tam jednotlive vyjimky, nepredstavuji jadro tohoto problemu, ale zustavaji vyjimkami. Muj nahled na vec: Jedina cesta v zajmu a dobru ditete vede pres kooperaci obou rodicu. Cesta k soudu neni kooperativni a je VZDY ke skode ditete. Je to muj nazor a ma zkusenost, avsak ponecham ti pro tebe tvuj nahled na vec. :-)
0/0
6.2.2005 20:44

juton

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
, Prima, ukončeme to. Souhlasím, že mnoho otců nemá o děti zájem. Nesouhlasím, že zájem otce o dítě skrývá většinou jiný cíl. Soud je často jedinou možností, jak se setkání s dítětem domoci. Ale hlavně, já pořád reaguji na původní článek - že otec měl od rozvodu neustále zájem o styk s dítětem tak, jak o tom hovořil rozvodový rozsudek, jenže mu v tom beztrestně bránila matka a soud otci za třináct let nepomohl. A to je smutné. Jinak díky za slušnou diskusi. :-))
0/0
6.2.2005 21:00

2Mac7

Re: Re: Re: Re: Re: Také jsem otec
Myslíte, že tomu chlapovi jde opravdu o dítě ? Přes děti si vyřizují účty jak ženy , tak muži a ani jedna tato skupina nemyslí především na dítě, ale na sebe a své uspokojení.
0/0
6.2.2005 20:04

2Mac7

Re: Re: Re: Také jsem otec
Konečně chlap   ! Vaší ženě gratuluji.
0/0
6.2.2005 20:06

nevericitoomas

Re: Také jsem otec
Vážený.Přál bych vám, aby jste  si něco podobnýho alespoň ve snu prožil. Ve skutečnosti to pak nepřeju nikomu. Pak by jste nemohl psát takový nesmysly k věci, které vůbec nerozumíte. Jestliže se věci takto vyhrotí, je to většinou tím, že minimálně jeden z rodičů je praštěnej.  Hádejte který z rodičů, jestli ten praštěnej, nebo ten druhý má žaludek na to, aby dítě unášel a vychovával tak, že dítě často  tvrdí že má strach z někoho, koho ani nezná. A děti se prostě u českého soudu prostě  "přidělují" matkám.  A vy nemáte žádnou dobrou volbu, jenom hodně špatných.  Přeju vám aby se vám a vašim dětem nic podobnýho nestalo.   
0/0
9.2.2005 11:32

el-lobo

je to nestoudnost
Němec je možná zpovykaný frocek, ale pokud je jeho rozhodnutí potrestat soudkyni za průtahy začátkem nekompromisního tlaku na nedoktnutelnou kastu v talárech (mnozí pod ním mají odznáček se srpem a kladivem), pak mu tleskám. A je mi záhadou, jak si vůbec soudcovstvo dovolí protestovat. Oni snad nevědí, kolikrát už byla ČR odsouzena evropským soudem k náhradám, kolik už prohrála soudů kvůli průtahům? Ať radši sklapnou a dělají, co mají.
0/0
6.2.2005 11:44

zdenka

Ještě jednou
Ve zpravodajství některé z TV hovořil jeden z otců. Velice mě zaujalo jak mluvil o svém právu. Protože tu problematiku dělám, vím, že prvotní je dítě a ne práva rodičů. Jako matka dvou dospělých dětí, a nebyla to procházka růžovou zahradou, vím, že prvotní je to dítě a ne nějaké moje právo vůči němu. Právě v této větě, kterou otec pronesl, bylo vidět, že mu nejde o dítě, ale likvidovat "svou  bývalou". Pro některé z mužů je to doslova "sport" a smysl života. Neuspěli ve vztahu a nejsou schopni navázat vztah nový, tak se doslova vyžívají v týraní své bývalé manželky.
Mám několik věcí, kde má v péči dítě otec. Chování matek je jiné i když jejich společenská prestiž je na tom ohodně hůř.
0/0
5.2.2005 22:55

crm6

Re: Ještě jednou
Jasně takže vy vždy jednáte v zájmu dítěte a ti zlí odporní otcové dělají všechno proti vám. Nemáte nějaké další komplexy?
0/0
6.2.2005 10:09

12freak

Re: Ještě jednou
Vůči mužům jste nezaujatá asi tak, jako byl Hitler nezaujatý vůči Slovanům. Není za tím náhodou nějaký neúspěch ve vztahu a následná frustrace z neschopnosti navázat nový???
0/0
6.2.2005 10:23

JanSlanina

Fůj justice
V tomle případě jsem za ministrem ,protože stav našeho soudnictví je katastrofální,soudci a právníci si myslí ,že si můžou dovolit naprosto všechno a vysmívají se lidem.Já bych je vyhodil na ulici a byl by klid od těch hnusů.
0/0
5.2.2005 20:51

redback

vzhledem k tomu, že
hodně soudců jsou komunisti a o jejich charakteru nemám žádné pochyby jednal ministr správně, když odvolal tu bábu. Je to zkorumpovaná banda. Ovšem ne všichni, to vím taky.
0/0
5.2.2005 17:44

zdenka

Re: vzhledem k tomu, že
Prosím Vás, neblbněte s těmi komunisty a úplatky. Jsem ochotna o tom polemizovat, pokud se bude soudit miliardář. Ale myslí si snad někdo, že soudce se svým jiistým padesátitisicovým platem může být podplacen matkou samoživitelkou s podprůměrnou mzdou?
0/0
5.2.2005 20:41

JanSlanina

Re: Re: vzhledem k tomu, že
Může mám vlastní zkušenost bohužel.
0/0
5.2.2005 20:52

crm6

Re: Re: vzhledem k tomu, že
Už sám fakt, že soudkyně je žena, dopředu určuje téměř nulovou pravděpodobnost rozsudku ve prospěch otce.
0/0
6.2.2005 10:01

12freak

Re: Re: vzhledem k tomu, že
Dopravák co bere 15t a výš se dá podmáznout 1t, tak u soudce to bude 10t a výš. Jedinej rozdíl, je v tom, že soudci to těžko někdo prokáže.
0/0
6.2.2005 10:46

apfel

Aktivista ministr
Mladý budulínek, co se na nás přiblble tlemí z různých billboardů, které propagují hlavně jeho úsměv č. 1 se probral z letargie a začal úřadovat. Divné. Mohl přece ještě rok klidně spát, potom už po něm pes neštěkne tak jako tak, neboť ta jeho partaj ambiciózních tlučhubů a křiváků zaplaťbůh, s jistotou téměř stoprocentní, vypadne z parlamentu. Naše soudy sice stojí za h****, to ví v téhle republice snad už i děti v mateřské školce, ale zajímavé je téma, kterému se pan ještěrok ministr s takovou vehemencí začal věnovat. Místo aby bil na poplach, že soud nenařídil oběsit toho cikána, co jako zdivočelé zvíře vraždil důchodce ( omlouvám se jako Čech všem Slovákům, že naši politicky korektní = bolševicky uvědomělí novináři tu debilní zrůdu označili za Slováka ), otevřel, podle něj asi žhavější téma zhrzených otců. A hned by posílal exekutory, aby odebírali dítě jako nějakou věc a ne lidskou bytost. Škoda, že si v jeho dětství, nepřišli exekutoři pro našeho nyníminist
0/0
5.2.2005 17:27

jirka02

Naši soudci a ministr sprasvedlnosti jedno jsou
0/0
5.2.2005 15:51

jirka02

Re: Naši soudci a ministr sprasvedlnosti jedno jsou
možná  že spravedlnosti
0/0
5.2.2005 15:52

zdenka

Pane ministr, oni jsou hlava
No pan ministr se projevil. Mladí a draví - přímo postrach. Už se těším, jak policisté budou chodit za dětmi, aby viděli své tatínky, kteří se jich nemohou dočkat, když je předtím bili a s matkou vyhazovali na ulici. Doporučila bych spojit se s paní Buzkovou a urychleně zvednout počet míst pro studium psychologie. Budou potřeba. Z takové hezké schůzky za asistence policie, bude třeba jít přímo na specializované pracoviště. Abych nezapomněla, ať soudci dávají více pokud matkám, když jim otec neplatí ani to malé výživné, které mají dostat pro děti, tak jim to ještě strhněte.
Předesílám, nejsem soudce, ale advokát , nejsem rozvedená, děti mám již dospělé, ale hlavně 40 caus výživného na stole.
Zastupuji i tatínky a podílím se na tom, aby platili co nejméně.
 
 
0/0
5.2.2005 15:38

jirka02

Re: Pane ministr, oni jsou hlava
Pokud z toho kape, proč ne, že paní advokátko!
0/0
5.2.2005 15:55

Mainhart

Re: Pane ministr, oni jsou hlava
no a vrchol všeho je chytit ješte k soudu jako advokátku takovou k*ndu jako jsi ty !
0/0
5.2.2005 15:56

Najdete na iDNES.cz