Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Češi se bojí o práci, Slováci o sociální jistoty

Češi se nejvíce bojí nezaměstnanosti, jsou pesimističtější v očekávání budoucnosti a nemají tolik rádi Evropskou unii. Slováky spíše trápí životní úroveň a ztráta sociálních jistot, zároveň začínají mít pocit, že věci "jsou konečně na dobré cestě". A Evropská unie se u nich těší široké podpoře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vifon

Rómsky Luník IX. je ponorený do tmy
Veľká časť obyvateľov košického sídliska Luník IX., ktoré je známe ako najväčšie slovenské rómske sídlisko, je od štvrtka bez elektrickej energie. Zamestnanci spoločnosti Východoslovenská energetika – VSE v spolupráci s miestnou políciou odpojili dodávku elektriny, pretože 400 z tamojších 600 domácností čerpalo elektrickú energiu nelegálne. Obyvatelia sídliska akciu energetikov komentovali nadávkami, ale nedošlo k žiadnym incidentom. Obsah obsah rubriky Tlač vytlač článok Email pošli e-mailom ,,Iba 200 z celkového počtu približne 600 domácností zo sídliska Luník IX má riadnu zmluvu s akciovou spoločnosťou VSE. Ostatní odoberajú prúd neoprávnene a dopúšťajú sa trestného činu krádeže, podvodu alebo poškodzovania cudzej veci," povedala vedúca úseku komunikácie VSE Anna Pančurová. Presné číslo spôsobených škôd nevedela uviesť, povedala však, že škody presahujú niekoľko desiatok miliónov korún. Podľa Pančurovej si obyvatelia Luníka kúria elektrinou, a tak dochádza k výpadk
0/0
4.2.2005 23:46

Vifon

Re: Rómsky Luník IX. je ponorený do tmy
výpadkom a poruchám na rozvodnom systéme, ktorý nie je na tak vysoký odber elektriny dimenzovaný. Zamestnanci za posledné dva týždne museli odstraňovať viac ako dvestokrát výpadky elektriny na tomto sídlisku. Pančurová informovala, že VSE vynakladá nemalé sumy na vývoj technických riešení pri odhaľovaní neoprávnených odberov. Jedným z nich bolo aj inštalovanie špeciálnych elektromerových rozvádzačov s vysokým stupňom mechanickej pevnosti pri vstupoch do viacbytových domov. Nachádzajú sa v nich elektromery všetkých bytov príslušného vchodu a elektromer spoločných priestorov. V bytových domoch s týmito rozvádzačmi nezaznamenali zamestnanci VSE pri štvrtkovej akcii neoprávnené odbery, dodala hovorkyňa. Hovorkyňa košického magistrátu Zuzana Bobríková tvrdí, že súčasná situácia je dôsledok prístupu Rómov, ktorí neakceptujú mestom navrhnuté riešenie. "Legalizáciou nájomných zmlúv bytov by mohli dostať príspevok na bývanie, klesli by im dlhy za nájomné, ale aj za dodávky tepla, vody, p
0/0
4.2.2005 23:47

Vifon

Re: Re: Rómsky Luník IX. je ponorený do tmy
"Legalizáciou nájomných zmlúv bytov by mohli dostať príspevok na bývanie, klesli by im dlhy za nájomné, ale aj za dodávky tepla, vody, plynu, elektriny, no im sa toto riešenie nepozdáva. Mesto im však inak pomôcť nevie," uviedla Bobríková. Dodala, že magistrát uvažuje o ráznejšom zákroku v podobe zavedenia inštitútu osobitného príjemcu dávok. Obyvatelia sídliska štvrtkovú akciu energetikov komentovali nadávkami, ale vďaka prítomnosti polície nedošlo k žiadnym incidentom. „To viete, že boli nespokojní. Ale ja nebudem obhajovať ľudí, ktorí si poriadne neplnia svoje povinnosti,“ povedal starosta Luníku IX. Ladislav Šaňa.
0/0
4.2.2005 23:48

Lanta2004

NADPIS
Jen bych opravil nadpis: JEN NESCHOPNÍ ČEŠI SE BOJÍ O PRÁCI,JEN LÍNÍ SLOVÁCI O SOCIÁLNÍ JISTOTY
0/0
3.2.2005 23:44

Maxx-IP

Re: NADPIS
Přesně na tato hesla takových kreatur namyšlených, co si neviděj na špičku nosu, jako jsi ty, jsme dojeli!
0/0
4.2.2005 8:53

Lanta2004

Re: Re: NADPIS
No tak to prr.Co,že jsem to za kreaturu,když si věřím a myslím ,že jsem natolik schopnej,že si slušnou práci kdykoli seženu?Osobně se o práci nebojím!!!.A co se týká narážky na lenost,na tom fakt taky nic kreaturního nevidím.Kdyby se trochu snažili a nečekali,až jim někdo něco dá,nemuseli by se bát o nějaké sociální jistoty.Ale to ty vychovaný komunismem jistě nepochopíš,že?
0/0
4.2.2005 22:50

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: NADPIS
Jsi kreatura! Lidsky odpad...
0/0
5.2.2005 17:32

celtic

nám chybí...
Dzurinda  S náším Narcisem, Grossem, Topolánkem a Grebeníčkem díru do světa vskutku neuděláme
0/0
3.2.2005 14:35

jeen

Zas ta servilita iDnes
Václav Největší nemá rád EU a  paní redaktorka z toho hned odvodí, že
...Češi nemají tolik rádi Evropskou unii...
Že by KDO NEJDE S NÁMI, JDE PROTI NÁM ?!?
0/0
3.2.2005 9:45

Vaclav Hanus

Re: Zas ta servilita iDnes
Na druhe strane podle vyzkumu agentur ma vaklav nejvetsi nadpolovicni podporu pospoliteho lidu. Tak...na tom asi neco bude....leda ze by pospolity lid byl schizofrenicky...
0/0
3.2.2005 12:48

Daňový soumar

Sociální jistoty jen zparchantěli Evropu
Se zadkem v peřinách sociálních jistot se Evropa jen dívá, jak ji ujíždí vlak a čeká na osud Římské říše: přijdou lepší a přizpůsobivější národy z východu a smetou líný Evropany do Atlantiku.
0/0
3.2.2005 8:41

boganek

Re: Sociální jistoty jen zparchantěli Evropu
Tak už se proboha sbalte a nazdar. Co Vás tady drží, kdo furt ty rádoby pravicový kecy má číst. Na takový mozkovny určitě v USA čekaj s otevřenou náručí.
0/0
3.2.2005 9:31

Daňový soumar

Re: Re: Sociální jistoty jen zparchantěli Evropu
Kde jinde bych se bavil takovýma stupidnostma, co dokáže vymyslet komančistickýma školama vymytá česká palice? :-)))
0/0
3.2.2005 9:41

boganek

Re: Re: Re: Sociální jistoty jen zparchantěli Evropu
A vy jste studoval jako kde  ??? Na Oxfordu - nenechte se vysmát - vy jste určitě prachobyčejne svazák (četví jest-li ne rudý bratr) akorát že teď pravicovej nic jinýho.
:-)))
0/0
3.2.2005 10:14

breberaksuper

krásna ukázka co jsou češi zač
chránit svoje koryto a šus nic víc je nezajímá.slováci přece jenom uvažují lépe
0/0
3.2.2005 7:17

co je vám do toho

PRAVDA JE JINDE
Já myslim, že to bude i v něčem trošku jinym..Onehdy jsme jeli na Slovensko a překvapila mě ta výborná kvalita jejich silnic, která tam dříve nebyla..Trošku jsem se tedy o to zajímal. Nakonec vyšlo najevo (a teď jen tak vyobrazuji), že podle propočtů EU jsou Slováci "MÍRNĚ CHUDÍ" - a tak jim EU poskytla na opravu silnic těžké miliardy, zatimco češi jsou jen "NEPATRNĚ CHUDÍ", tak jsme na opravu silnic dostali govno.. Česká republika je prostě pro EU zatim dojnou krávou. Cpou nám svoje kvóty, nesmíme vyvážet na východ ani dovážet-například potraviny z levnějších zemí, jen z EU smíme dovážet, na čemš vydělávaj zemědělští Poláci. Dávám těžké prachy do EU fondů.. Prostě jsme si nepomohli, narozdíl od chudých Slováků a Polišů
0/0
3.2.2005 1:20

Gottwald

Re: PRAVDA JE JINDE
hehe, když nemůžem dovážet potraviny z levnějších zemí, tak proč je to v obchodech samá německá mrkev, polskej salát nebo slovenskej květák? A proč když z nás má EU dojnou krávu, víc dostáváme než platíme?
0/0
3.2.2005 6:41

Najdete na iDNES.cz