Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nepřiměřená reakce premiéra

Stanislav Gross zvolil zvláštní taktiku v případě nejasné půjčky na byt. Ani po dvou týdnech nechce říci, od koho pocházejí peníze, které si půjčil, a namísto toho mluví o žalobě na novináře, kteří se o případ zajímají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tappat

gramatika
ne REAKCE PREMIERA, ale PREMIEROVA REAKCE, neni to tak tezky dat si pozor na to aby bylo pouzito privlastnovaciho zajmena a ne hnusneho genitivu
0/0
7.2.2005 13:45

jarini

Re: gramatika
nedejbože genitálií
0/0
7.2.2005 14:11

revolucionar

jiz nikdy havluv nacismus,grossismus a jine zlocinecke spolky
no je clenem havlova nacistickyho bratrstva co tuneluji nasi rodnou vlast co rozkladli privatni majetky aby udelali ze sebe novou slechtu Obcane jak dlouho se nechate vykoristovat,okradat,manipulovat havlovim nacistickym bratrstvem,,,,,,do boje za svobodnou vlast pryc s grossgestapem,,,,,,,,, Šla babička na kopeček zašívat si bundu náhle se ji smekla jehla a zašila si ..... nacistuGrose Je hodně starý ale pořád silně aktuální:Sociální demokrat ve dne spal a noci krad
0/0
4.2.2005 20:03

revolucionar

jiz nikdy havluv nacismus,grossismusa jine zlocinecke spolky
no je clenem havlova nacistickyho bratrstva co tuneluji nasi rodnou vlast co rozkladli privatni majetky aby udelali ze sebe novou slechtu Obcane jak dlouho se nechate vykoristovat,okradat,manipulovat havlovim nacistickym bratrstvem,,,,,,do boje za svobodnou vlast pryc s grossgestapem,,,,,,,,, Šla babička na kopeček zašívat si bundu náhle se ji smekla jehla a zašila si ..... nacistuGrose Je hodně starý ale pořád silně aktuální:Sociální demokrat ve dne spal a noci krad
0/0
4.2.2005 20:02

santej

držím palce
MF DNES drím palce. V investigativní žurnalistice jste myslím dost dobří, tak Vám za to na chvíli odpouštím i toho Komárka.
0/0
2.2.2005 1:03

Josefprav

ČSSD nebo ČSD
Pan Gross se chová jako rozmazlený fracek. Vychovala ho ČSSD. Tam mu každý jako dlouholetému korunnímu princi předvídal závratnou budoucnost. Já mu ji předvídám také, ale místo u ČSSD tak ČSD. Prosttě o jedno S méně.  Třeba to dotáhne i na červenou čepičku v nějaké významné stanici. Známá postava KSČ z roku 1989 Urbánek byl také vod dráhy.  
0/0
1.2.2005 21:39

Vifon

Re: ČSSD nebo ČSD
Bože ochraňuj ČD !! (ČSD zanikly v roce 1993)
0/0
4.2.2005 20:10

Dr No

Demokracie ?
Pan Gross nám dává názorný příklad, že demokracie v naší zemi ještě nenastala. V demokratické zemi by totiž politik, přistižený v podobné situaci jako pan Gross bez prodlení hodil ručník do rigu a odebral se do ústraní. To, že pan Gross místo toho veřejně vyhrožuje novinám, je nepochybným důkazem, že jsme pořád ještě velmi blízko režimu, kde vládla stanická nomenklatura a případná kritika se potíralala i s těmi, kteří se odvážili kritizovat. Tuto skutečnost zcela nepochybně potvrzuje fakt, že mezi ostatními politiky nevyvolává Grossovo chování žádný bouřlivý odpor. Je zřejmé, že: za a) většina z nich má ná podobné máslo na vlastní hlavě,  za b) totalitní uvažování je jim zcela vlastní a považují se za vrchnost, které je všechno dovoleno.
0/0
1.2.2005 9:51

wwwand

Re: Demokracie ?
I v normálním státě by se asi politik ošíval a něchtělo by se mu vzdát se svého lukrativního koryta, ale spíše než přímo lid by ho donutili k odchodu spolustraníci. Ne snad proto, že by také neměli nějaké to máslo na hlavě, ale hlavně protože by jim svým zveřejněným skandálem + neochotou odstoupit zničil, nebo alespoň podstatně zmenšil následné šance v dalších volbách. nejde tedy o sebereflexi ale o sebeobranu vlastních postů. U nás i jeho kolegáčkové vědí, že vlastně o nic nejde, protože voliči se skutečně chovají jako tupé stádo a naletí zas a znovu jakémukoliv předvolebnímu slibu, byť by byl sebenerealističtější. U nás se totiž při volbách neprezentují skutečné osobnosti, schopné mít vizi a touhu ji uskutečnit, ale pouze kecalové s jedinou schopností: ukecat a opít rohlíkem davy.
0/0
1.2.2005 14:30

Josefprav

Re: Demokracie ?
Plně s vámi souhlasím. Jen bych si dovolil místo do ústraní navrhnou na mašinu.   
0/0
1.2.2005 21:51

wwwand

Jak na to
Z tiskové zprávy Ministerstva dezinformací: "..dále je nutné konstatovat, že není pravdou, že by pan premiér neposkytl jasné a věrohodné vysvětlení, stran peněz na svůj přiměřeně skromný byt. Jak bylo naším ministerstvem ověřeno, je skutečností, že v dostatečné míře byly půjčky pro mladé, začínající manželské páry, i přes příslovečnou štědrost a starostlivost naší milované vládní strany poskytovány až po roce 2004. Z toho musí být i hlupci jasné, že si právě proto musel pan premiér půjčit jinde.." "..poskytnutí jakýchkoliv osobních údajů o věřiteli pana ministra není v tuto chvíli možné, neboť není známo, zda si tato osoba jejich zveřejnění přeje, či nepřeje a proto podléhají zákonu o ochraně osobních údajů. Přání této osoby nelze zjistit, neboť její totožnost není známa. Tato osoba není známa, protože její uvedení ve známost by bylo v rozporu se zákonem o ochraně osobních údajů. Zbývá tedy pouze možnost učinit veřejný dotaz (inzerát v tisku), aby se případný věřitel sám přihlásil
0/0
1.2.2005 0:24

wwwand

Názorná ukázka proč...
Gross a s ním i jiní naši politici jsou jasným vysvětlením toho, proč by nikdo neměl mít imunitu. Rozhodně ne tu naší, tu nadosmrti. Chápu jí v době poslancování - zde má opodstatnění - politik tak není vydán napospas kdejakému policejnímu papalášovi, který si třeba myslí, že odposlech je úplně normální, protože nikdo stejně nemá co tajit. Ovšem po skončení jeho poslanecké funkce by mělo být možné jej stíhat (já vím, já vím že dnes je to "také možné". Teoreticky. Ale o vydání stíhání a tudíž možnosti aby věc následně rozhodl nezávislý soud, tak o tom rozhodují jeho "kolegáčkové", také z té prazvláštní sorty vyvolených) Ba co víc, po dobu imunity by neměla běžet promlčecí doba. Tak by u každého skutečně platila rovnost před zákonem. Zatím "jsou někteří rovnější".
0/0
1.2.2005 0:01

tolan

Myslí to upřímně
0/0
31.1.2005 16:00

wwwand

Výmluvy, výmluvy, útěk
Průběžně sledovat reakce p. Grosse je poučnější a vypovídá víc, než by zvládl stoh článků investigativních novinářů. Snad i jeho skalní příznivci mohou v jeho odpovědích vytušit dost značnou míru nejistoty. Mlžení, protimluvy a nakonec něco, co by mohlo připomínat útěk - copak takto skládá účty premiér? A že jako veřejně činný státní úředník, placený z našich ne zrovna malých daní je takových skládání účtů povinen. Pokud to nemá jak vysvětlit, tak se nemůže tvářit, jako že nic. Ani srovnání s kýmkoliv není nic platné - pokud je "čistý", je čistý sám za sebe a stejně tak ho ale nemůže "očistit" špína někoho jiného. Když já vysvětluji jednotlivé položky svého daňového přiznání, tak mi není zhola nic platné, upozorňovat na to, že Venca Vocásek ty daně taky neplatí. To je snad každému jasné.
0/0
31.1.2005 15:01

pressEU

Re: Výmluvy, výmluvy, útěk
Mluvíte mi z duše, přesně toto mi totiž říkají lidé z médií. Ty vždycky také říkají a proč bych měl nepeněžní příjem zdaňovat když to Venca Vonásek nedělá. Pokud MF Dnes chce skutečně demokraticky a v intencích profesionalismu a etického kodexu novinářů informovat veřejnost a nepravostech, pak samozřejmě musí mít pořádek u sebe. To je základ všech principů novinářské práce. Pokud vím, tek se nikdo z vedení MF Dnes na Syndikátů novinářů ani neukáže. Zastávám názor, že informace o politicích musí zveřejňovat média tak aby nebyla vydiratelná. Jenže v tomto případě, to tak není. Neodsuzuji MF Dnes za to, že uveřejnila článek, to přece média musí, ale za to že u unich se něco najde. To se ale nesmí stát.
 
0/0
31.1.2005 22:14

Josefprav

Re: Re: Výmluvy, výmluvy, útěk
Na každýho se něco najde, když se chce, ale o to tady přece nejde. Jsi-li nevinný hoď po mně kamenem. Satčí, když to mezi sebou dělají politici. Netahejte do toho novináře. Proč by se měl z vedení MFDnes někde ukazovat?  Budeme zase hrát tu blbou hru z Husákova socialismu? Já ás nebudu moc zavírat a buzerovat a vy budete chodit k volbám do průvodu, na manifestace budete podpisovat rezoluce. Takže když MF Dnes mají problém ta by se něměli chovat jak se novináři chovat mají?   
0/0
1.2.2005 21:47

racional

at tahne
je to obyčejný rudý dobytek.
0/0
31.1.2005 13:04

huhu007

Míň modrých a rudých kydů, víc rozumu
Jen ať Gross zažaluje MF Dnes. Buď si redaktůrci svoje tvrzení obhájí i u soudu, nebo budou hezky klopit. Kmenta to stejně ze svého dávat nebude. Po aféře Kořistka se tady najednou s různými neprokázanými aférami kolem ČSSD roztrhnul pytel. Těžko říct, co je na nich pravdy, ale prokazuje to jedno: jde evidentně a jedoznačně o statisticky prokázaný důsledek klientelistické provázanosti modrých prasat s novináři. Je dobře, že se tak důkladně zabývají noviny o původ majetku premiéra - je to naprosto v pořádku. Co však v pořádku není je to, že se zabývají jenom o něj. Mě by například zajímalo, kolik si vydělal Tupolánek, Tlustý a spol., kde bydlí, jaké jsou jejich rodinné poměry, kde všude sedí manželky v dozorčích radách, které státní zakázky kdo dostal a kdo o tom rozhodoval, jak pan Kellner vydělával v Rusku svoje miliardy, jak s tím souvisí práce kolaterálního hulibrka Kočárníka atd. atd. Myslím, že bychom se dověděli spoustu zajímavých věcí. Prostě takovou tu ryzí vyváženou
0/0
31.1.2005 10:29

huhu007

cont: Míň modrých a rudých kydů, víc rozumu
..investigativní žurnalistiku. Pane Čásenský, zajímá mě i Váš příjem, příjem pana Kmenty, i Vy máte vliv na politické klima a nepřímý vliv na (ne)pravidla hry, podle kterých tady hrajeme. Vás na rozdíl od Grosse či Topolánka nikdo nevolil. Proto bych prosil míň modrých nebo rudých  kydů a víc rozumu. Velice by Vám to prospělo...
0/0
31.1.2005 10:31

strycek_Pompo

Re: cont: Míň modrých a rudých kydů, víc rozumu
Asi ti uniklo, že na příjem pánů Čásenskýho a Kmenty se dobrovolně skládají čtenáři a inzerenti MF DNES, takže ti je do toho celkem ho*no. Zřejmě jsi jeden z těch, co tlekskali Miloušovi, když říkal, že je Hanička sice hodná holka, ale brát dvě stě tisíc, to je trochu moc.
0/0
31.1.2005 10:50

huhu007

Re: Svatá prostoto...
Normálně bych takhle nemluvil ale ke čtenáři iDnesu musím mluvit jeho mateřštinou: asi blbečku dost dobře nechápeš, že hlavním příjmem nemusí být vůbec příspěvek od čtenářů, nýbrž příspěvek od některých PR managerů politiků. Jak si ty pablbe ověříš, že jejich reference jsou pravdivé a vyvážené? že nezamlčí stamilionové nelegální Tupolánkovy příjmy, zatímco dezinterpretují milion za poslanecké náhrady grosse (přižemž Tupolánek je ovšem bere zrovna tak). Asi ze svého horospoku, co si ho každý den přečteš v Blesku.
Holt komu není zhůry dáno, v apatice nekoupí...pravicový hloupý hulibrk chce být pravicově klamán...
0/0
31.1.2005 16:25

strycek_Pompo

Re: Re: Svatá prostoto...
Koukám, že se k internetu dostaneš vždycky, když sestřičky střídají službu, co? Pozdravuj Chocholouška, puso
0/0
31.1.2005 16:49

Josefprav

Re: Re: Svatá prostoto...
Ono se tady nesmí nadávat, ale si jedno slovo dovolím jsi vůl.  A dobře ti tak.
0/0
1.2.2005 21:49

pressEU

Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
Každý než začne někoho kritizovat, by si měl zamést před svým vlastním prahem. o platí i pro kolegy novináře, kteří více jak týden se snaží diskreditovat premiéra Grosse a přitom se nezajímají o to, zda sami jsou čistí a nedopouští se třeba daňových úniků či jiných věcí, za které mohou být vydiratelní. Na tuto skutečnost upozorňuji již delší dobu i v rámci Syndikátu novinářů. To samé platí např. i o vedení MF Dnes. Přátelé co takhle olympiáda v Řecku a nezdaňené dary nebo nepeněžní příjmy. Jak jste řešily leteckou dopravu, ubytování, stravování aj. ??????????   
0/0
31.1.2005 1:45

Kleki Petra

Re: Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
A to má jako souvislost s čím??? Standa je veřejnou osobou placenou z daní občanů (sám si to zvolil). Proto musí vědět, že podléhá veřejné kontrole. Jeho reakce jsou trapné, a to včetně směšného výrku o úvahách nad podáním žaloby proti MF. Já jsem na původ jeho příjmů velice zvědav (tím spíš, že mě žere, že je placen i z mých daní, hochštaplery nerad) a zvědavi by měli být všichni v ČR. To není o politické příslušnosti a nějakých sympatiích. To je o právu veřejné kontroly veřejně činné osoby, která za naše peníze rozhoduje o našich životech. Pokud i jen část peněz má původ mimo regulérní zdroje, nepůjde už o pochybnost o Grossově nezaujatosti, nýbrž o jistotu zaujatosti a nekompetence. U bývalého ministra vnitra vskutku překvapivý kvalifikační předpoklad.
0/0
31.1.2005 8:05

DedecekHribecek

Re: Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
        Milý Grossofile. jestliže budu mít uplaceného novináře tak mi může maximálně trochu zviditelnit nějaký subjekt. V případě uplaceného premiéra to velice smrdí protislužbami které nás budou stát nesrovnatelně více. Vzpomeňme případy Indoš, dálnice do Ostravy, .....
        PS: a zjišťoval jste si kolik bylo politiků v řecku z našich kapes?
0/0
31.1.2005 8:43

epe2

Re: Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
nevím,kdo tě platí...asi jsi na výplatnici Grosse a spol.,jinak bys tohle nenapsal....pokud je někdo šéf státu,měl by být jak z alabastru,jinak ho lidi roznesou na kopytech! a pokud udělám levárnu a nevysvětlím ji,budu mlžit,koktat  a budu agresívní,takovéhle reakce jsou normální!!! ono kázat vodu a pít víno se už lidem zajídá...hlavně těm s platem kolem 7000 čistého - což ty asi nejsi....
 
0/0
31.1.2005 10:05

pressEU

Re: Re: Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
Čest práci soudruhu,
začal si mi tykat, takže jsi asi soustruh !!!!!!!!
Nic ve zlém, Vážený příteli odpovídám na Vaši připomínku.
1. Jen soudruzi byli takoví, že každému tikali, předpokládám proto, že jste bolševik.
2. Jsem nezávislým volným novinářem a nejsem od nikoho placen ani nejsem zaměstnán. Oni totiž existují autorská práva, ale to pravděpodbně neznáte.
3. Naopak jako aktivní autor znám problematiku médií a vím jaká je tam stav.
4. Z alabastru musí být všichni, jsme přece právním státem, a je jedno zda-li jde o politika, novináře, zedníka, kuchaře či popeláře. Zákony tohoto státu misí ctít všichni.
0/0
31.1.2005 16:36

strycek_Pompo

Re: Re: Re: Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
Aha, investigativní volný novinář z alabastru: http://www.vztlak.cz/ull/ullakro.html   
0/0
31.1.2005 16:56

pressEU

Re: Re: Re: Re: Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
Spletl jste se, to se nejedná o mě !!!!!!!!!!
Jinak stránky dobrý.
0/0
31.1.2005 21:28

pressEU

Re: Re: Re: Re: Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
Pokud o mě chcete něco vědět obraťte se laskavě na Syndikát novinářů ČR tam jsem jako profesionál veden.
O letectví jsem v životě nepsal a na internetu či v internetových novinách jsem v životě nepublikoval. Vždy jsem  psal nebo jsem vystupoval pro seriozní médía tištěná, rádia nebo televize a dále pak pro odborný tisk a časopisy, ale s úplně jinou problematikou.
  
0/0
31.1.2005 22:00

strycek_Pompo

Re: Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
Když nemám na to, jít po míči, tak jdu po hráči. Známá taktika. Stejně jako ta: nejlepší obrana je útok (nebo útěk) Pokud je opravdu něco shnilého v MFD, tak jistě existují vhodnější místa na řešení problému, než je diskuse ke komentáři, že se Gross chová jako představitel Banánový republiky.
0/0
31.1.2005 10:11

pressEU

Re: Re: Naopak histerické výlevy kolegů novinářů
Naše média se někdy chovají hůře než v Banáno´é republice. Již dříve jsem kritizoval Železného s jeho Novou a jeho média.  Jelikož se daňové úniky v médích stále více prohlubují je nutné o tom i více informovat.
0/0
31.1.2005 21:33

jajaja59

ale odpovídající míra inteligence
rozum jde kakat, setká li se s takovou mírou inteligence ... 23.1.2005 Čas vydání: 14:06 Klíčová slova: ČR; ČSSD; konference; Moravskoslezský; 3; 2. VERZE OSTRAVA 23. ledna (ČTK) ... Gross se snažil vysvětlit potřebnost nepopulárních kroků. "Lidé nepotřebují mít desetitisícové důchody, ale musí mít pocit, že to s nimi myslíme dobře," řekl. Gross získal v Ostravě desátou nominaci na předsedu ČSSD (NO COMMENT)
0/0
31.1.2005 1:16

Najdete na iDNES.cz