Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Cestovní kancelář Sněmovna nabízí...

Cesty poslanců a senátorů stojí ročně desítky milionů korun. Často přitom není jasné, jaký mají efekt. "Cestovní kancelář Poslanecká sněmovna" má hotový svůj katalog zájezdů na letošní rok. Zatím je jasné, že senátoři mohou v letošním roce procestovat 19 milionů korun, poslanci o něco více.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lanta2004

CESTOVÁNÍ
No tak jim to cestování přejte.Jinak by se tam s těmi svými platy přece nepodívali
0/0
29.1.2005 12:12

Spolsky

Pane poslanče Skopale,
podklady ke studiu, jak to ti Brazilci dělají s přidáváním bioetanolu do PH získáte za 15 minut na internetu (třeba přes YAHOO BRAZIL) nebo krátkou návštěvou kterékoli vědecké knihovny. Ale holt to není ono, že?
0/0
29.1.2005 8:55

0100

Pan Laštovka si zřejmě zajistil alibi u svých bývalých přátel z KSČ , kteří jsou ve Škodaexportu.
Že by cesty poslanců za peníze daňového poplatníka zázračně otevírali trhy v Peru a Argentině jak se píše v MF a  Škodaexport dodal elektrárnu za 800 milionů? Kdyby byli poslanci tak zdatní obchodníci, tak  proč by se na místech poslanců dále plácali? Vždyť za sjednání takového kotraktu se u obchodníka pohybuje provize mezi 5-7% to je něco mezi 40 až 50 miliony. Do smrti vystaráno. A nebylo to náhodou jinak?Že pan XY  zavolal druhému XZ starému kamarádovi  z bývalé rudé strany a řekl:,, Hele Franto, vy máte stavět v Argentině dva boky elektrárny, co bys tomu řekl, kdybychom mediím řekli, že jsme tomu napomohli? Tobě to nic neudělá, nám to pomůže.víš jak se dívají media na cesty poslanců. Až budeš něco potřebovat ty tak na revanš. " A bude se vesele cestovat za peníze daňového polatníka dále. Jenže nyní nově ,,užitečně". Mimochodem, pokud z toho soukromá firma má prospěch, neměla by ho vyčíslit a zdanit včetně cesty poslanců, když za ní jeli lobovat za státní pe
0/0
29.1.2005 7:04

Vifon

Re: Pan Laštovka si zřejmě zajistil alibi u svých bývalých přátel z KSČ , kteří jsou ve Škodaexportu.
Pan poslanec se jmenuje Laštůvka
 
0/0
29.1.2005 13:03

Vifon

Re: Pan Laštovka si zřejmě zajistil alibi u svých bývalých přátel z KSČ , kteří jsou ve Škodaexportu.
Pan posranec Laštůvka vystudoval v bývalém CCCP, tak má asi dodnes dobré styky!!! Mimochodem, našel jsem ho v seznamech STB, krycí jméno Důvěrník.
0/0
29.1.2005 13:10

pressEU

Cestovní kancelář NOVINÁŘI
U mnoho svých kolegů si stále všímám jak absolutně využívají výhod novinářů a podbízejí se cestovním kancelářím, které jim mnohdy i zdarma (za článek) zajistí hezkou dovolenou.  Zajímavou zvláštností je i značný zájem o zahraniční cesty se státníky (např. s ministrem se členy parlamentu a jinými státními činiteli). Zkrátka někteří novináři využívají své možnosti naplno a ještě kritizují.
0/0
29.1.2005 5:56

George1977

Re: Cestovní kancelář NOVINÁŘI
A ti co necestuji, pisi takovehle clanky
0/0
29.1.2005 8:11

mujercita

Re: Cestovní kancelář NOVINÁŘI
No moment. Pokud cestovka pozve novináře a ZAPLATÍ mu cestu výměnou za propagační článek, tak se podle mého nic neděje. Cestovka platí ze svého a z toho článku je pak většinou zřejmé, že je to reklama, takžče spokojenost na všech stranách a čtenář nakonec udělá, co uzná za vhodné. Ovšem platby ze státního rozpočtu, to je něco jiného, a poslanci by si neměli nechat hradit cesty ani od těch cestovek, protože to poněkud zavání úplatkem. je to úplně stejné jako dřív, funcionáři za státní peníze podnikají naprosto zbytečné cesty do co nejexotičtějších zemí, my to platíme ...
0/0
29.1.2005 9:51

pressEU

Re: Re: Cestovní kancelář NOVINÁŘI
Vážený pane, pravděpodobně nejste profesionální novinář, jelikož by jste musel vědět, že Etický kodex novináře přijatý Syndikátem novinářů ČR nic takového neumožňuje, a troufám si řící, že Váš případ ba se mohl také nazvat i jako korupce. Dále pak upozorňuji na fakt, že tento nepeněžní příjem by jste muse podle § 3 odst.2-4 zákona o daních z příjmů zdanit (cenou ubvyklou).Pokud Váš příspěvek byl myšlen vážně pak musím konstatovat, že nejste novinář, ale něco úplně jiného a můžete se srovnávat s nepoctivými taxikáři.Právě totiž státní rozpočet by byl ochuzen o příjem z daní z Vašeho daňového úniku. Jenže tomu asi nerozumíte. S pozdravem Pavel Mácha - ekonomický novinář.
0/0
31.1.2005 0:56

Hrustic

:-)
Je to k smichu a zaroven k placi .... Spousta lidi ma v zamestnani urcite bonusy k platu a nesnazi se to nijak maskovat - tohle ale bohuzel platime my.
0/0
29.1.2005 2:30

Najdete na iDNES.cz