Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie: Vedoucí zneužíval slepého chlapce

Vedoucí kostelecké osady a dětského oddílu Thompsonovi v letech 1998 až 2003 údajně pohlavně zneužil nejméně tři hochy včetně jednoho slepého chlapce. V té době jim nebylo 15 let. Druhý z vedoucích o zneužívání věděl, ale nic nenahlásil. K tomuto závěru došli rychnovští kriminalisté.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sudíček

›››››››››››› ™
Že by Danyn?
0/0
28.1.2005 13:12

TyMeTaky

Jak pravil Sokrates...
Prava laska je laska mldaeho chlapce...
0/0
28.1.2005 11:39

Bouše

Jak je odradit?
Jak tyto lidi od jinak záslužné a vítané práce s mládeží odradit? I kdyby se je podařilo přinutit, aby absolvovali nějaké testy, ne vždy se musí podařit úchylku prokázat. Já bych pro ně navrhoval podstatné zvýšení trestu za pohlavní zneužívání. Každý, kdo chce pracovat s mládeží, by měl podepsat místopřísežné prohlášení, že si je vyšší trestnosti svého případného závadného chování vědom, aby se pak nemohl vymlouvat.
0/0
28.1.2005 9:59

theorange

nejedná se o skauty
V tomto případu se NEJEDNALO o skauty, viz prohlášení Junáka - svazu skautů a skautek ČR:
Reportáž TV NOVA o zneužívání dětí ve skautském oddíle - Včera v Televizních novinách zveřejnila TV NOVA reportáž o zneužívání dětí ve skautském oddíle. Tento oddíl (Thompsonovi vlci) nemá se skauty nic společného. Byla vydána upřesňující zpráva ČTK a zasláno TV NOVA uvedení na pravou míru, s tím, aby ho zveřejnila.
 
0/0
28.1.2005 9:47

Destroyer7

Stará pravda
Stará pravda, že úchylové všeho druhu se nejvíc vyskytují mezi vedoucími různých Skautů, Junáků a dětských táborů, se opět potvrzuje.
Moc dobře vím, proč své děti nepouštím na dětské tábory a nápady jako chodit do Skautu odmítám.
Tím neříkám, že všichni jsou takoví, ale zdá se, že pravděpodobnost výskyty úchyla mezi jmenovanými skupinami je nebezpečně vysoká.
0/0
28.1.2005 8:10

Anakin77

Re: Stará pravda
Ale je to škoda ... Tábory a kroužky dají dětem rozhodně víc než televize, počítače a "aktivity po městě". Přihlásit děti do tábora nebo do kroužku patří k tomu lepšímu, co pro ně můžeme udělat. Bohužel je pravda a svým způsobem pochopitelné, že takové skupiny přitahují pedofily. Ale zase ta "šance", že děti přijdou do rukou pedofila není zase tak vysoká - uvědomte si, kolik je v každém městě kroužků a táborů po celé republice. Jen se o těchto případech dnes "víc mluví". Podle mého je optimální děti do táborů i kroužků přihlašovat, ale poučit je, jak se mají chovat, pokud na ně někdo sáhne. Mobil má dnes už spousta dětí, a nemělo by docházet k tomu, že by jednotlivé dítě bylo s vedoucím někdy samo, takže se tomu dá snad vyvarovat a případně věc včas řešit "bez následků". Chápu strach rodiče ... ale to bychom nemohli vůbec pouštět děti ani na krok z domu. A třeba u mě vzpomínky na "Pionýra" patří z mého dětství k tomu lepšímu.
0/0
28.1.2005 8:42

Dan 1

Re: Re: Stará pravda
My jsme měli na táboře osmnáctiletého pedofilního vedoucího a od té doby jsem prosil rodiče, aby mě tam neposílali, takže to tak vzácný jev asi nebude.
0/0
28.1.2005 9:06

Ccecil

Re: Re: Re: Stará pravda
Jak to děláš, že vždycky vymeteš ty fajn místa? Nepřinášíš náhodou smůlu?
0/0
28.1.2005 9:14

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Možná je to náhoda. Nicméně jsme ho tak báli, že nikoho nenapadlo říct to hlavnímu vedoucímu nebo doma. Pan vedoucí tomu říkal "lechtání" a je snadné si domyslet kde. Já jsem unikl, protože si vybíral kluky, o kterých byl přesvědčen, že jsou homosexuální a pamatuji, že jeden chlapec byl přímo nadšen, jakému zájmu z jeho strany se těší. Pedofilové prý jsou dobří učitelé nebo spisovatelé pohádek, ovšem jak popustí uzdu svým vášním, měli by se tvrdě a nekompromisně trestat a ne problém zlehčovat. Ze zneužívaných dětí často vyrostou lidé, kteří to berou jako normu a v dospělosti dělají totéž.
0/0
28.1.2005 9:21

Neumětel

Re: Re: Re: Stará pravda
Kolikrát jsi byl na táboře, kolik táborů se koná a na kolika táborech nastávají takovéto problémy? Teprve až odpovíš na tyto otázky, máš šanci vyhodnotit četnost tohoto jevu a pak teprve ji nazvat vzácností, nebo jakkoli jinak.
0/0
28.1.2005 9:18

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Stará pravda
V tisku se takové informace probírají co chvíli a těžko předpokládat, že si všechny děti vymýšlejí.
0/0
28.1.2005 9:22

Ccecil

Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
No co dva týdny někdo vyhrave ve sportce aspoň 10 melounů. Znáš někoho takového?
0/0
28.1.2005 9:24

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Strýc před lety vyhrál pár set tisíc, já pětistovku na stírací los. Chci ale říci, že je s podivem, že kdykoli se věci, popsané v článku udějí, naběhnou určité typy lidí a zasvěceně píší o nenávistných ateistických kampaních a případy zlehčují, jako by každý z nás, včetně kněze nebo šéfa skautů, nemohl spáchat nějakou nepravost, když dostane příležitost. Také nejsem zrovna svatý, ale aspoň si to přiznám.
0/0
28.1.2005 9:29

Ccecil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Takže milion nikdo a přitom se to děje co chvíle a v televizi o tom informují. To něco vypovídá o četnosti tohoto děje. A ze stejného důvodu čteš o pedofilních vedoucích tak často v novinách.
 
Ale nečteš pozorně ani moje příspěvky, na které reaguješ.. Já netvrdím, že se to stát nemůže.Zvláště u některých organizací. Ale troufám si tvrdit, že je bezpečnější dát děti do skautu, kde jsou pod dohledem vedoucího, kterého znám mimochodem 30let, než je nechat pobíhat mezi drogovými dealery na ulici, které neznám a u kterých mám jistotu, že mi děti zničí dragami. Jen z pohledu tisku se pokřivuje úroveň nebezpečí a ti, co to nejsou schopni rozklíčovat a chápat pak mají pokřivený názor na téměř cokoliv, od pedofilů přes politiku  konče vědou.  
0/0
28.1.2005 9:39

Bouše

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Nevím, o čem mluvíš. Například v MFD už bylo několik rozhovorů s výherci mnohamilionových částek. Hodně byla také medializována výhra 100 miliónů ve Vánoční kometě skupinou lidí z Ostravska. Já sám znám osobu, která vyhrála 12 miliónů ve Sportce. Jinak tomu, že výherci velkých částek nemají zájem o publicitu, se vůbec nedivím, při dnešní kriminalitě by si jen zadělávali na problém.
0/0
28.1.2005 9:49

Ccecil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
já o voze ty o kozách...
0/0
28.1.2005 23:07

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Jiný názor na politiku neznamená ještě názor pokřivený a nevíra v otisky na plátně z Turína také není pokřiveným názorem na vědu. S drogami máte samozřejmě pravdu a opravdu není příjemné se dívat na člověka, který by měl stát na začátku života a den ode odne se zabíjí...
0/0
28.1.2005 9:50

Ccecil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Pokřivený názor na vědu není víra nebo nevíra v původ otisku, ale zpochybňóvání skutechných vědeckých zjištění záměnou za neadekvátní podobnosti, jako je třeba otisk tváře namazané krémem na boty v ručníku. To je jako v diskuzi o velikosti K2 použít argument, že včera můj pes udělal bobek taky hodně vysoký....prostě obě bydla i bidla spadla.
0/0
28.1.2005 23:13

Neumětel

Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Kdy to bylo naposled? Kolikrát za rok je tady taková aféra? Kolik táborů proběhlo za rok? Kolik dětí (a vedoucích) se jich zúčastnilo? Znáš tyto odpovědi abys mohl vyhodnotit, jak často se toto stává?
Vůbec nepochybuji, že i tyto hrozné případy se stávají. Jde jen o to, že to je jen řídký jev, ale média zajímají jen negativní zprávy a nafouknou to tak, že je z toho pak dojem, že je to naprosto běžná záležitost. Jestlipak jsi na iDnes někdy četl pozitivní článek, že nějaký tábor byl fajn, že tam žádní pedofilové nebyli a že se děti těší na příští rok?
0/0
28.1.2005 9:46

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Nečetl. Lidé jsou médii tak vychováni, že je zajímají jen negativní zprávy. Na druhou stranu se moc tak krásného, o čem by stálo za to psát, kolem nás neděje.
0/0
28.1.2005 9:52

Adyn

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Mi pripada krasna kazda vterina meho zivota ...
0/0
28.1.2005 10:13

Anakin77

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stará pravda
Svatá pravda ... Média dělají z takových věcí, jako pohlavní zneužívání, "běžnou" záležitost. Měly by se vyskytnout i články a pořady o "skvěle strávených prázdninách tisíců dětí na táborech". Bohužel ale média publikují to, co zajímá většinu obyvatelstva ... stačí se podívat kolem sebe, kolik lidí "hltá" Blesk ...
0/0
28.1.2005 10:23

iuos

hmm
co vím, tak u nás ve skautu museli mít vedoucí potvrzení od doktora, že nejsou úchylové
0/0
28.1.2005 9:03

Adyn

Re: hmm
Hehehehe ... a jak to zjistili?????? Hehehehehehe
0/0
28.1.2005 10:14

Ccecil

Re: Stará pravda
Není to pravda. Pravděpodobnost takového scénáře je rozhodně menší, než téměř jistota drogové závislosti získané na ulici. Do skautů se nenavážej, pokud máš ten pocit, je to jen mediální kampaň. Jistě, že se nějaký takový případ asi vyskytne, ale oproti jiným pravděpodobnostem je to malé riziko. A pokud vedoucí znáš desítky let osobně, není co řešit. Spíš bych měl obavy z různých sportovních her a koroužků, pěvecký nevyjímaje.
0/0
28.1.2005 9:03

Destroyer7

Re: Re: Stará pravda
Mít tu prostor, popsal bych těch několik případů ze Skautů a Junáků v našem a okolním městě, kdy byly děti zneužívány nebo zneužity vedoucím, jenž si založil vlastní náboženskou sektu.
Neboj, mám velice pádné důvody držet své děti dál od těchto kroužků, o jejichž přínosu naprosto nepochybuji, ale na nichž mi vadí, že se v nich dostanou k dětem různí úchylové.
0/0
28.1.2005 10:36

Neumětel

Re: Stará pravda
Vždy jde o to, si o té organizaci zjistit co nejvíce informací a případně reference od jiných rodičů. Jsem přesvědčen, že v drtivé většině jsou tyto organizace pro děti velmi přínosné. Bohužel, existují výjimky jako v každé jiné oblasti.
0/0
28.1.2005 9:13

Destroyer7

Re: Re: Stará pravda
Až mi nějaký zmetek zneužije ve Skautu dceru, tak mě stěží uklidní, že jsem se stal statistickou výjimkou.
0/0
28.1.2005 10:20

killy

Re: Stará pravda
Co je to nebezpečně vysoká pravděpodobnost, tomu nerozumím. Daleko vyšší pravděpodobnost, že se vaše dítě dostane na scest,í čeká v partách na ulici. Pokud rodiče neberou dětský tábor jako možnost odložení ratolesti v době dovolených, pak se dětem, kteří tam jedou v podstatě z vlastní vůle, na táboře líbí a získají nové dovednosti. To co se stalo, a stalo-li se vůbec, tak jak to předvádějí média ještě před soudem s provinilcem je veskrze špatnost, ale nevylévejte s vaničkou i dítě. Může to potrefit kteroukoliv dětskou organizaci, tak ať se tu skauti nešprajcujou, jak jsou správní hoši a vzpomenou si na zhruba tentýž případ v jejich řadách v Jižních Čechách, ne?
0/0
28.1.2005 15:36

Ccecil

Re: Re: Stará pravda
Jde jen o to, když tady někdo chce něco napsat o pedofilech, první jsou na řadě skauti a junáci. Jistě i zde se najde...ale jiné organizace a kroužky se záměrně nejmenují, přičemž tamější četnost výskytu je vyšší. Toliko k věci a k ohrazení se. Já nejsem skaut.
0/0
28.1.2005 23:20

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.