Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Senátoři podpořili delší misi v Iráku

Senátoři se připojili ke svým kolegům ze sněmovny a prodloužili působení českých vojenských specialistů v Iráku. V zemi budou do konce letošního roku. Původně se měli vrátit koncem února. Pro delší pobyt vojáků zvedlo ruku 69 z 72 přítomných senátorů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Reginaldo

Dynamika a flexibilita ekonomiky USA
Za poslední dekádu zbohatly USA o téměř 18 % více než Japonsko a o 14 % více než eurozóna, která téměř polovinu této "ztráty bohatství" zaznamenala až v poslední době. Tempo růstu ekonomiky není totožné s bohatstvím jednotlivce - souvisí se schopností země vytvářet pracovní místa a zajišťovat veřejné služby, ale v širším smyslu s bohatstvím lidí souvisí. Pro Spojené státy, a tím i jejich měnu, podporoval optimistický obrázek i bližší pohled na makroukazatele. Ekonomika USA umí efektivně využívat moderní technologie a vytvářet pracovní místa. Míra nezaměstnanosti je nízká i přes velkou otevřenost k imigraci a tím rostoucímu počtu uchazečů o práci. 
 
0/0
28.1.2005 7:57

ježkovy voči!

Zeptal se někdo těch našich vojenských policistů
jak je možné, že krátce po dobytí Falúdži uteklo pod náporem iráckého odboje v Mosulu 3000 vycvičených iráckých policistů ze svých stanic?
0/0
28.1.2005 7:32

Reginaldo

Dynamika a flexibilita ekonomiky USA
Posledních deset let přineslo odlišný vývoj tří hlavních světových ekonomik. Zatímco Japonsko se potýká se strukturálními problémy, čelí deflaci a v mnoha letech vykázalo hospodářský pokles, evropská ekonomika po slibném růstu na počátku nového milénia upadla do stagnace. Naopak americká ekonomika udržela nejdéle vysoké tempo růstu a nejrychleji prošla fází zpomalení růstu. Jakkoli je možné rozdíly v ročních tempech růstu hrubého domácího produktu (HDP) bagatelizovat, několikaleté diference vedou ke značnému rozdílu v bohatství zemí. 
 
0/0
28.1.2005 6:12

Mitchell

Senátoři podpořili delší misi v Iráku
Souhlas.   
0/0
28.1.2005 0:52

Sudíček

********************
Senátoři jsou idioti, ať si to svoje hraní na vojáčky pěkně lepí ze svýho, to se jim to rozhaju z cizího!
0/0
27.1.2005 21:18

Cislo 2

Re: ********************
Z cizího ... kolik platíš Sude na daních ? Vsadím se, že jenom tu spotřební z piva.
0/0
28.1.2005 0:04

Reginaldo

Británie vyšle do Iráku vojáky
Británie vyšle do Iráku dalších 220 vojáků jako náhradu za nizozemské jednotky, které mají být podle plánu staženy v březnu. Bez dalšího upřesnění to v Londýně oznámil ministr obrany Geoff Hoon. Nizozemský kontingent, který operuje na jihu Iráku v provincii Musanna tvoří nyní 1400 vojáků. Podle britského ministra ale vojenské velení dospělo k závěru, že po odchodu Nizozemců stačí v oblasti rozmístit jen 600 příslušníků spojeneckých sil. Většinu těchto nově rozmístěných vojáků poskytne britský kontingent v Iráku, který dostane posilu dalších 220 mužů. 
 
0/0
27.1.2005 16:57

ježkovy voči!

Re: Británie vyšle do Iráku vojáky
Usmíváš se nad tím, že Nizozemci odcházejí z Iráku?
0/0
28.1.2005 7:18

Najdete na iDNES.cz