Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku!

V pondělí večer jsem se díval na pořad Reportéři ČT, který byl celý o spartakiádním vrahovi. O české justici si myslím své, také proč pustili člověka, který čtyřikrát vraždil, na svobodu, to nechápu. Ale vrtá mi hlavou jiná věc a promiňte mi nyní mou upřímnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Babul

Komárku...
Komárku, dobře si tento článek několikrát, nejméně však stokrát přečti, abys věděl, co je to názor, za kterým se dá stát. Z tvých výblitků se nedá souhlasit ani s jedním, s tímto článkem, který asi ani nepsal žurnalista se musí souhlasit bezvýhradně.
0/0
29.1.2005 20:25

Sipan

Nevím co si mám myslet.
Vážení, nemíním polemizovat o tom, jestli měl, nebo neml byt propuštěn, každopádně musím souhlasit, že udělat vrahovi v TV takovou "reklamu" je minimálně známkou jisté úchylnosti. Ale tak to v naší společnosti  běžně chodí. Zloději a podvodníci jsou váženými členy společnosti a TV (všechny)  nešetří chválou nad jejich činy a permanentně je zvou do svých pořadů. A na spartakiádním vrahovi mě zajímá jěště jedna věc. Nejsem odborník a netuším, nakolik je vyléčen, nebo není a dokonce si myslím, že laikům ani nepřísluší k něčemu podobnému se vyjadřovat, ale kdo bude pohnán k odpovědnosti, pokud v budoucnu znovu někoho zavraždí?
0/0
28.1.2005 13:18

radonový

Re: Nevím co si mám myslet.
Dobrá otázka, ale v našem neprávním státě na ni zatím není a patrně ještě dlouho nebude adekvátní odpověď. Jen si vzpomeňte na bezbřehé Havlovy amnestie. Kolik zločinců jím propuštěných opět vraždilo! Pokud si dobře vzpomínám, oběti těchto  amnestií presidenta Havla byly i mezi malými dětmi. Zodpovídal se za to Havel anebo alespoň některý z jeho odborných poradců? Pokud vím, tak nikdo.
0/0
29.1.2005 1:02

Babul

Re: Re: Nevím co si mám myslet.
Jestlipak někdy někdo tyto oběti amnestovaných spolubojovníků pana Havla spočítal. Asi jich bylo víc než obětí padesátých let . Je mi líto obojích a nemám rád viníky.
0/0
29.1.2005 20:31

Contras

Straka
Na mně to trošku dělá dojem, že tahle jeho publicita je  záměrná, aby se někdo pořádně naštval a vyřídil si to s ním. A nebylo by se co divit.
0/0
28.1.2005 8:27

Pu239

kdyby autor clanku nebyl uplne tupej
tak by taky zabil ctyri zensky a pak by mu starosta podal ruku......
to je jako s kofolama.......
0/0
27.1.2005 21:26

Kleki Petra

Ještě hypotetická otázka pro Davida Stančíka:
Je opravdu pachatel zákeřné vraždy vykonané s chladnou hlavou a bezskrupulózně pro peníze, který dostal svých 15 let a odseděl si je celé, tak dokonale napraven, aby mohl být propuštěn na svobodu? Opravdu máme záruku, že toto jednání nezopakuje? Myslím, že menší, než v případě Straky, který se alespoň léčil a léčí nadále. 100% záruku ale mít nikdy nebudeme, dokonce ano v tom, jestli se náhodou nedopustíš za deset let nějaké vraždy ty nebo já. Vždycky tady bude nějaké "co kdyby".
0/0
27.1.2005 15:18

Kleki Petra

Re: Ještě hypotetická otázka pro Davida Stančíka:
...ano=ani...
0/0
27.1.2005 15:19

davidstancik

Re: Ještě hypotetická otázka pro Davida Stančíka:
Ja s tebou musim souhlasit, ale to je obecny problem vezenstvi a nejen u nas, sice: je pobyt ve vezeni (zarizeni.., zkratka trest odneti svobody) ucelny, vede k naprave, nebo se behem tohoto pobytu naopka jeste vice oprosti od beynzch zabran??? V soucasne dobe je prokazano, ze veznice prevychove neprospiva, to vsak nemuze vest k myslence, ze budeme vrahy, kteri tehdy (sice pro svuj nizky vek, ale presto) dostali malo. Ja take nerikam, ze pokud si takovy clovek "pachatel zákeřné vraždy vykonané s chladnou hlavou a bezskrupulózně pro peníze" ma dostat jen patnact let, dle me je to malo. A na zaver, kazdy muze slapnout vedle, i ja nebo ty, ale ctyrikrat zabit...
0/0
27.1.2005 18:05

Bouše

Re: Ještě hypotetická otázka pro Davida Stančíka:
Ted jste se oklikou dostali k tomu, co už bylo vyřčeno na začátku. Největší jistota by byla, kdyby dostal vyjímečný trest, od toho tyto tresty jsou. Bohužel tomu zabránil jeho věk. Jinak na to, co říkáš, pamatuje podle mne i zákon, když umožňuje rozlišit mezi jednou (byť úkladnou) nebo několikanásobnou vraždou. Ve druhém případě zpravidla pachatel obdrží výjímečný, nebo doživotní trest, což dává tu jistotu, o které mluvíš.
0/0
28.1.2005 8:57

davidstancik

JSEM RAD,
ze jsem vyvolal diskusi, protoze to bylo mym cilem, nechat lidi se nad tim zamyslet, nejit laxne dal. Diky!
0/0
27.1.2005 13:29

Kleki Petra

Re: JSEM RAD,
Milý Davide, nač ten defétismus ohledně justice? Jako student práva musíš vědět, že Straka nebyl propuštěn na svobodu, neboť na svobodě se ocitl propuštěním z výkonu trestu. To, že okamžitě nastoupil soudem nařízenou ústavní ochrannou léčbu, je věc druhá, neboť to již nebyl trest. Poslední rozhodnutí bylo tedy rozhodnutím o propuštění nikoli na svobodu, ale o změně soudem nařízené ochranné léčby, tedy o propuštění do léčby ambulantní, a tam je soudce prakticky závislý na posouzení znalců z oboru psychiatrie a ošetřujících lékařů.  Takže úvahy o špatném fungování justice jsou v tomto konkrétním případě liché. Máš-li zájem na změně tohoto systému, nezbude ti, než se dát na politickou dráhu a prosadit změnu trestního řádu.
0/0
27.1.2005 13:38

davidstancik

Re: Re: JSEM RAD,
Problem nasi justice nevidim v propusteni Straky a nasledne lecbe, ta poznamka je tam kvuli zpusobu, jak byla jeho kauza hodnocena, i mne, humanistovi, se zda 9 let za 4 vrazdy malo, vim, ze mu bylo sestnact, ale ta uprava byla prilis mirna... jsem rad ze novela TZ pocita se zvysenim sazby za vrazdu... Tedy znovu, netykalo se to propusteni, ale vyse trestu...
0/0
27.1.2005 13:41

Kleki Petra

Re: Re: Re: JSEM RAD,
Dostal 10 (tedy maximum), odseděl 9. Ve vězení dostával těžkou sodu (nechci být parchant, ale dobře mu tak). Víc tehdy nešlo, měl kliku, protože být dospělý, byl to téměř jistě špagát. Dobře se na to pamatuji a dokonce jsem se byl tehdy podívat na jednom hlavním líčení. Sám za sebe bych ho nejraději viděl ještě pořád v té base, ale neviním z toho justici, protože ta zákony nedělá.
0/0
27.1.2005 13:55

juton

Re: JSEM RAD,
, Tvůj příspěvek má dvě části - symaptickou, tedy tu, ve které píšeš o touze být slavný a uznávaný. To je fajn a v poho, protože touha být slavný dovedla mnohé k velkým objevům. Ta druhá část je ovšem sympatická mnohem méně. Mám pocit, že ani zdaleka nechápeš vinu a trest. U studenta práv politovánihodné, děsím se však toho, že by z tebe jednou mohl být soudce. Protože před soudcem, který preferuje mstu před trestem, před takovým nás ochraňuj Bůh.
0/0
27.1.2005 14:34

juton

Re: Re: JSEM RAD,
, A ještě jedna věc. Straka nemůže za to, že je mediální hvězdou. Myslím, že by mnohem raději žil v ústraní bez této pozornosti, stejně jako jeho rodiče. To jen novináři v honbě za senzacemi jednají bezskrupulózně a bez jakéhokoliv taktu k obětem a i k rodičům pachatele.
0/0
27.1.2005 14:39

davidstancik

Re: Re: Re: JSEM RAD,
a netvrdte mi, ze do toho sel proti sve vuli... ze ho nutili, aby s  nimi dokument udelal... tak naivni zase nejsem, ac jsem mlady...
0/0
27.1.2005 14:46

juton

Re: Re: Re: Re: JSEM RAD,
, To netvrdím. Jen to, že sám TV či noviny určitě nevyhledal, ale média jeho.
0/0
27.1.2005 14:52

davidstancik

Re: Re: JSEM RAD,
nepreferuju mstu pred trestem, uznavam a ctim pravo, jen mi prijde podivne, ze nekdo dostane za 4 vrazdy tak malo... druha vec - vinu snad citi, trest si odsedel... ja se jen ptam, je skutecne natolik napraven, aby nebyl hrozbou pro spolecnost...vime, ze spolecnost jako prostredek resocializace je mocna, ale je schopna pomoci Strakovi, je natolik silna a tolerantni???
0/0
27.1.2005 14:44

juton

Re: Re: Re: JSEM RAD,
, Že dostal jen čtyři roky, to už bylo vysvětleno výše. TZ prostě více nedovolil a je zbytečné ptát se proč. Navíc před dvaceti lety kriminalita mládaže tohoto kalibru nebyla ani zdaleka tak častá, jako dnes. A k otázce, zda je společnost tak silná a tolerantí, aby pomohla Strakovi k resocializaci. Říkám: není. Není i kvůli takovým, jako jsi ty. Protože tvé názory mu k tomu zajisté nepomohou.
0/0
27.1.2005 14:50

richi785412

Psychiatři bohužel
vědí, že není vyléčen, ale skrývají se za stanovisko, že víc nelze medicínsky udělat, takže proč by se o něj dál starali. Nezodpovědnost psychiatrů a soudce je neospravedlnitelná.
0/0
27.1.2005 12:45

richi785412

Psychiatři bohužel
0/0
27.1.2005 12:43

reagovat

Re: Psychiatři bohužel
0/0
27.1.2005 12:44

Isbjoerna

to David Stančík
Pisete: "...Už jako malý jsem měl sen stát se uznávaným člověkem, dosáhnout úcty a být důstojným občanem. Rád bych se někdy dožil toho, že mě u sebe přijme prezident a nebo alespoň starosta a vyjádří mi cosi..." a dale pak "...že kvůli uznáni společnosti nebudeme muset začít vraždit..."
 
Jste tak zaslepen touhou po uznani, ze Vam unikl smysl celeho zivota.
Predstavte si, ze jsou lide (jako treba nase babicka), kteri zili svuj 90ti-lety zivot, naplnen stestim a radosti,  zanechali trvale stopy v srdcich svych blizkych a obohatili svou rodinu a pratele o jedinecne okamziky a zazitky, aniz by jim pan präsident nebo starosta potrasli rukou.
 
Je mi Vas, pane Stanciku, uprimne lito.
0/0
27.1.2005 12:40

Bouše

Re: to David Stančík
Myslím, že panu Stančíkovi trochu křivdíš. Každý z nás jako malý chtěl být něčím vyjímečným (hokejistou, fotbalistou, kosmonautem, popelářem). Já také žiji obyčejný život, který je naplněn štěstím, radostí i průsery a doufám, že zanechávám trvalé stopy v srdci svých blízkých i nepřátel ( ). To však neznamená, že by mi bylo proti mysli, kdybych dosáhl věhlasu ve vědě, umění, sportu či v jakémkoliv jiném oboru (kromě politiky). U mne je to už bohužel pasé, ale proč bych měl litovat ty, kteří tu ctižádost mají a chtějí něčeho dosáhnout.? K tomu aby žily babičky svůj obyčejný život naplněný štěstím, musí být i takoví lidé, kteří ten národ trochu popostrčí. 
0/0
27.1.2005 13:03

leonel

Re: Re: to David Stančík
je zajímavé že tenhle názor tady přišel zrovna z  Německa
0/0
27.1.2005 13:11

Isbjoerna

Re: Re: to David Stančík
Nevidim nic spatneho na tom, kdyz ma nekdo idealy, velke cile a motivaci "neco dokazat". Naopak.
Avsak chudy to clovek, ktery posmutni, kdyz vidi obraz v TV ci novinach, na nemz pan starosta poda ruku cloveku s kriminelni minulosti a odpykanym trestem.
 
Nektera ta babicka pohne narod daleko citelneji dopredu, nez vsichni ti " takoví lidé" dohromady, jimz starostove potrepali rukou.  
0/0
27.1.2005 14:10

Bouše

Re: Re: Re: to David Stančík
Ty ses příliš upjala na to "potřepání rukou", které autor článku myslel tak trochu obrazně. Ale odlehčíme trochu to babičkovské téma. Znáš ten vtip, jak se hádaly děti, kdo má lepší prarodiče? První říká: "Já mám dědečka, který taví ocel, heč !". Druhý říká: "To nic není, to já mám dědečka, a ten taví sklo!" Třetí říká: "A já mám babičku a ta ví hovno!"   
0/0
27.1.2005 15:00

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Tak to nebude ma babicka.  Ma babicka je spokojena - vcera se dozila 90 let a usporadala party (nechala usporadat, sama by to nezvladla).
0/0
27.1.2005 15:08

Bouše

Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Tak to ji přeji hodně zdraví.
0/0
27.1.2005 15:13

Babul

Re: Re: Re: Re: to David Stančík
A tpou je právě Isbjoerna
0/0
29.1.2005 20:37

davidstancik

Re: to David Stančík
Drahy pisateli, nejsem zaslepen, neznate mne, cely svuj dosavadni zivot venuji detem a take vecem pro postizene deti, raduji se z vlocky snehu, z usmevu cloveka, ktery kolem me na ulici projde... Nesudte te me pro clanek. Kazdy touzi po uznani, at je to poplacani po ramene, stastny usmev vnoucat, obravsky plata vila s bazenem nebo dostat nejakeho spolecenskeho uznani. Trasl jsem si rukou s mnoha vyznamnymi lidmi, ale o tom to neni, je to o vnitrnim pocitu... P.S. Take mam takovou babicku...
0/0
27.1.2005 13:12

Isbjoerna

Re: Re: to David Stančík
Zila jsem svuj cely zivot v souladu s platnymi zakony, ba vice: Miliji a ctim zakonodarstvi pravniho statu. Presto mam pochopeni, kdyz nekdo ze zakonne cesty ujede, a schopnost jeho zlocin odpustit, pokud si odpykal soudem stanoveny spravedlivy trest (podle zakoniku).
 
I ja se umim radovat z snehove vlocky ci radostneho poskoceni temperamentniho psa.
Pro me je vsak i radosti tato podana ruka nejakeho starosty, kterou otvira navratilci Strakovi dvere do noveho zivota. Je to symbol odpusteni, a clovek, ktery se vrati po 20ti letech na svobodu, by mel vedet, ze mu bylo odpusteno.
0/0
27.1.2005 14:22

jarini

Re: Re: Re: to David Stančík
I když jsem ten pořad neviděl, ale leccos lze z příspěvků vyčíst, musím říci, že pokud to rukypodání bylo to, co zlomilo Straku navěky a už to "nikdy neudělá", nemá to chybu a Tvůj příspěvek nebude jen patetická fráze. V ČR je však je živá zkušenost, kdy na milost propuštění vězni obratem páchali prasárny dál. A z toho asi mají někteří lidé obavu.
0/0
27.1.2005 14:47

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Nemam ceskou TV, takze to vim take jen z iDNES.  Ja osobne (ze sve osobno zkusenosti s detmi) si myslim, ze prave tato verejna nenavist proti Strakovi je hnacim motorem Strakovy budouci kriminality. Nevim, jak se doslovne vyjadrili jeho rodice, ale z diskusi na iNDES jsem vycetla, ze ho jeho vlastni otec i matka odmitaji  (coz nepochopim nikdy).
Chtela bych videt nekoho z tech, kteri neveri, ze Straka nebude znovu vrazdit, jak by zil svuj budouci zivot - v nenavisti celeho sveho okoli, odmitnut vlastnimi rodici...
Mnozi lide se nedopousteji trestnych cinu predevsim proto, aby neztratili lasku a akzeptanz sveho okoli.
Ale ja se te ptam: Co by Straka ztratil, kdyby znovu ujel ze zakonne cesty?
0/0
27.1.2005 15:01

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Já jsem viděla část. Rodiče ho neodmítají, naopak, koneckonců do Losin se přestěhovali proto, aby mohl žít s nimi. matka řekla zhruba že ho miluje, že je její syn, ale že ví, že by bylo lépe, kdyby dostal provaz, protože jednak zničil ostatní čelny rodiny a jednak ona denně má před očima svou vinu za to, že porodila zrůdu.madla
0/0
27.1.2005 15:05

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Obavam se, ze toto ho take asi moc nepovzbudi.
 
P.S. Rekla ta matka opravdu doslovne: "... porodila zrůdu..."? Takove vyrazy samy  - vyslovene z ust matky pro ucho syna - mohou zabijet.
0/0
27.1.2005 15:17

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Myslím, že doslovně. I mně při tom zaskočilo, ale potom jsem si představila co ta paní za těch 20 let asi prožila..........nemohu soudit. madla
0/0
27.1.2005 15:21

Bouše

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Jo řekla to, taky mě to překvapilo. Ti rodiče působili dost schizofrenně, ale jak říkáš ty, bůhví, co všechno si asi vytrpěli.
0/0
27.1.2005 15:41

jarini

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Rodiče bych vůbec neodsuzoval, jenom při procesu, kde se asi osobně zúčastnili, se setkávali s příbuznými mrtvých žen. To musí být silná povaha, aby si udržela nadále stejnou lásku k dítěti o kterém ví, co udělalo.
0/0
27.1.2005 16:06

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Ja nikoho neodsuzuji, jen se divam na situaci toho propusteneho cloveka.
 
Nevim, co myslis silnou povahou, ale prestat dite milovat, protoze je nemecne? Protoze je "strasne" nemocne?
Myslim si, ze se najde hodne matek, ktere "sve dite neopusti". Jiste, jsou i takove, ktere lasky k "takovemu" diteti schopny nejsou.
0/0
27.1.2005 16:39

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
nemecne = nemocne
0/0
27.1.2005 16:41

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
No nevím co bys cítila v soudní síni plné pozůstalých ..... ta paní neřekla, že přestala své ditě milovat, jen že cítí neodčinitelnou vinu za to, že ona porodila několianásobného vraha. Já osobně si myslím, že bych v její sitaci především kategoricky odmítla na kameru vystoupit, novináře bych nikdy nepustila do bytu a odkázala je do patřičných mezí. Ale třeba chtěla, aby lidé viděli, že i Strakova rodina patří mezi oběti, nevím a doufám že ani náznakem nikdy nepoznám. madla
0/0
27.1.2005 17:19

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
"...že bych v její sitaci především kategoricky odmítla na kameru vystoupit, novináře bych nikdy nepustila do bytu..."
 
Povazuji za nejen rozumny, ale i nezbytne nutny krok.
0/0
28.1.2005 13:51

jarini

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Milá Isbjoerno, tvoje vývody jsou velmi "hypotetické" a nepředpokládají příliš reálné chování jednotlivce. Snažíš se každou situaci popsat tak, jak by to teoreticky mělo fungovat, aby nebyl nikdo poškozen. Někdy je to až překombinované a vykalkulované, jak by to popisoval nějaký farář a to ještě z pohledu všemilujícího a všeodpouštějícího Boha. Ale život je jiný, lidé mají své city, nálady, jsou ovlivněni řadou okolností a nemají čas si reakci na to, co udělají nechat proběhnout nějakým softwarem.
0/0
27.1.2005 18:32

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
tož vitaj. A @@Hovnivál se tam nudí. madla
0/0
27.1.2005 18:34

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Me "vyvody" jsou orientovane na praxi a desitkylete zkusenosti.
Zvlaste u propusteneho "odpykaneho" zlocince rozhoduje o jeho pristi kriminalite/integrite postoj spolecnosti (jeho nejblizsiho okoli) k nemu.
Je-li postoj spolecnosti k nemu negativni (nebo dokonce nenavistny), skonci temer vzdy zpet v kriminalite. Je-li postoj spolecnosti k nemu positivni - bylo mu odpusteno, udelana cara a on zacne s bilym listem papieru, ma realnou chance na integraci a zit v souladu se zakonem.
 
Mozna ti chybi ty potrebne zkusenosti s temito lidmi, mozna se vase spolecnost za 20 let zmeni tak, ze budete mit vsichni moznost osobniho stretnuti s temito lidmi. Zatim je znate z TV a z novin - to je prilis daleko, nez aby kazdy z vas mohl k nemu vytvorit lidsky vztah.
 
P.S. Kdyz dojdou argumenty, prijde facka nebo farar.
0/0
28.1.2005 14:06

jarini

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
Příměr s farářem uvádím proto, že díky tomu, že jsem jich pár poznal, vím, že umí být pokrytečtí. Já o koze ty o voze. Rodiče Straky nejsou psychologové a po tom co si prožili, je nemůže nikdo (ani Ty jako snad povoláním psycholog) odsuzovat za to, že jednali jako lidé a ne jako nějaká učebnice pro nápravu vrahů (nebo nemocného?). Náprava zločinců je pochopitelná u lidí, kterým jednou dvakrát ruplo v bedně, v určité chvíli selhali a je jasné, že pokud na ně bude okolí pohlížet jen jako na vrahy, nemají šanci se zvednout. Podle vyjádření odborníků je Straka "nemocný", neměl by zůstat v ústavu? Pořad v televizi chápu jako snahu o zvýšení sledovanosti nebo o vyvolání diskuze. První chápu jako ekonomický akt, druhé beru jako člověk. Nedělej z psychologů "bohy", kdyby jejich teorie fungovaly, máme tu ráj. P.S. Když dojdou argumenty, někdy přijde píchnutí jehlou zezadu nebo kopnutí do holeně s úsměškem.
0/0
29.1.2005 12:39

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
, Neodsuzuji jeho rodice, jen upozornuji na jeho beznadejnou/bezperspektivni situaci, protoze nema spolecenskou akzeptanz. Ja nemohu posoudit, je-li nemocny/zdravy, ale jestlize ho cesti odbornici propustili do ambulantniho leceni, jiste mu k integraci nepomuze nenavist a odmitnuti spolecnosti - spise mu v ni zabrani. ------- P.S. I kdyz jsem jeho vystoupeni v TV nevidela, povazuji sensacechtive pocinani TV za vice nez podivne. Naproti tomu otevreni dveri ze strany starosty mesta/vesnice povazuji za povzbudivou a motivujici geste.
0/0
29.1.2005 13:11

jarini

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: to David Stančík
To je to, jestli ta akceptace společnosti díky TV pořadu nedostala na frak. Hodně lidí v naší splečnosti(podle průzkumu snad až 70 %) požaduje návrat trestu smrti. A dát Straku do televize, to je jak píchnutí do vosího hnízda.  Pak jakýkoliv vstřícný krok kohokoliv musí vyvolat negativní reakci. Prostě forma uvedení Straky "do civilního života", je dle mého pohledu v této společnosti nešťastná a obrátí se proti snad původnímu smyslu umožnit mu normální život (pokud ovšem nebyl opravdu prvotní finanční prospěch TV) .
0/0
29.1.2005 13:22

Najdete na iDNES.cz