Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kinský trvá na paláci, podal dovolání

Šlechtický potomek František Oldřich Kinský se nevzdává boje o palác Kinských na pražském Staroměstském náměstí. Obrací se na Nejvyšší soud. "Podali jsme dovolání," potvrdil jeho advokát Jaroslav Čapek. Pražský městský soud loni v říjnu přiřkl palác českému státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dukeprvni

Kinský trvá na paláci, podal dovolání
a bude mu to ho*no platne, protoze tam sedi stejini haj*zlove jako na vsech ostatnich soudech a jen bude dal chudak krmit sku*venyho ceskyho nenazranyho advokata
0/0
27.1.2005 3:25

Vifon

Tohle je taky zajímavý
http://lidovky.centrum.cz/clanek.phtml?id=271740
0/0
26.1.2005 20:07

MilanMilanMilan2

Re: Tohle je taky zajímavý
Argumenty advokáta J. Čapka jsou už k uzoufání. Ten apoštol beznaděje by si měl konečně uvědomit, že svého mandanta žene do úplné finanční zkázy.
0/0
26.1.2005 20:30

Vifon

Re: Re: Tohle je taky zajímavý
Kéž by ho tam rychle dohnal!!!!!
0/0
26.1.2005 22:49

bluewind

Kinského zacházení s důkazy
Práci komplikuje stav uložených věcí. Nikdo nedokáže odhadnout, kolik tisků, které by mohly pomoci oběma stranám, je v archivech uloženo. A složky, které se našly, obsahovaly i listiny do těchto složek nepatřící. U soudu pak ze strany Kinského padají také argumenty o důsledcích nedávných povodní, jež měly zapříčinit definitivní ztrátu některých podkladů. To mu vyhovuje vzhledem ke skutečnosti, že v rozhodující míře jen napadá předkládané dokumenty - kopie nepovažuje za hodnověrné, formálně správné, případně je označí za falza. Poukazuje na nezpůsobilost jednotlivých předkládaných listin, tvrdí, že nesplňují předpoklady pravomocných rozhodnutí Opomenout tedy nelze práci historika. Hlavně jeho způsobilost osvětlit tehdejší praxi v nakládání s úředními dokumenty, zasadit ji do doby vzniku. Jakým způsobem vznikaly kopie výměrů, jak docházelo k jejich publikování a doručení určeným osobám. V takovém momentu mohou pomoci i materiály, které na údajný dokument odkazují.
0/0
26.1.2005 15:32

bluewind

Kinský u Evropského soudu
Naprázdno by měla vyjít i snaha právního zástupce FOK Jaroslava Čapka dovolat se spravedlnosti u evropských soudních instancí. Evropské právo bylo budováno až v padesátých letech a nelze ho aplikovat na události, které se odehrály před touto dobou. Navíc i v EU zastávají názor, že rozhodování v podobných záležitostech náleží vnitrostátním orgánům, jak to dokazuje rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva z března loňského roku v kauze stížností Karla Des Fours Walderode. Ačkoli důkazní břemeno leží na straně FOK, jeho snaha nejen že je v této nutnosti minimální, navíc se musí bránit stále rozsáhlejšímu "ataku" žalovaných stran. Za poslední rok došlo v jejich snaze ke značnému posunu. Zástupci státu, obcí či napadených firem v mnohem větší míře využívají dokumentů, které postupně odkrývají naše archivy. Také soudy začaly po archivech žádat důkazní materiály.
0/0
26.1.2005 15:29

bluewind

Kinského žaloby - pokračování
Proto je lichá i námitka, že dekrety se na FOK nevztahovaly. Konfiskace se vyhnula jen těm Němcům, kteří prokázali, že byli antifašisty. Což se v tomto případě nestalo. Pro názornost se však již u soudů objevují různé konfiskační materiály s jednoznačným výkladem, jakým způsobem se mělo postupovat a dokonce jak nakládat s různými výklady zákona. A nakonec nelze ani v dnešní době měnit rozhodnutí uskutečněná před šedesáti lety. Interpretace příslušných norem nepřísluší současným soudům, to bylo v kompetenci tehdejšího soudnictví. Vrátit se a vyložit normy z dnešního pohledu prostě nemůžeme. Náprava všech důsledků a následných kroků vyplývajících z rozhodnutí tehdejší doby je v tomto směru prostě nemožná.
0/0
26.1.2005 15:27

bluewind

žaloby Františka Oldřicha Kinského
V případech žalob Františka Oldřicha Kinského (FOK), který se domáhá majetku u českých soudů, stále přibývají nové důkazy. Jejich stěžejním tématem je působení jeho otce Oldřicha Ferdinanda Kinského v době mezi světovými válkami a hlavně vývoj krátce po válce, kdy se rozhodovalo o konfiskaci majetku FOK. Žalobce, tedy FOK, doposud nepředložil jediný důkaz, že by kdy za svého života měl českou národnost. Jeho právní zástupce pouze poukazuje na to, že nebyl německé národnosti. Svůj argument opírá o skutečnost, že se FOK nezúčastnil žádného sčítání lidu od roku 1929. V tomto roce nežil a podle dalších zjištění se sčítání v roce 1939 účastnil na území německé říše, když se zdržoval v Semmeringu.Ovšem osoba, která neprošla sčítáním, nemohla samozřejmě zůstat bez národnosti. Z otcovského principu a na základě mnoha nepřímých důkazů pak lze říci, že jeho otec Němec byl a také tak i FOK.
0/0
26.1.2005 15:26

bluewind

Důkazní situace 2
Pro Čapka je to nyní složitá situace. Po objevení nových listin nemůže říkat, že tyto už neexistují. Sám žalobce se dostává pod tíhu důkazních materiálů a činnost právníků žalovaných stran dává soudům přesvědčivé důkazy. Navíc i soudy si vyžádaly některé dokumenty vztahující se k poválečným konfiskacím. Čapek sice říká, že tím napomáhají jedné ze stran sporu, ale copak jim může upírat touhu zjistit objektivní pravdu?
0/0
26.1.2005 15:22

bluewind

Důkazní situace
Proti Kinskému ale stojí jeden z nejzávažnějších důkazů, který se na scéně za celou dobu domáhání se Kinského majetku objevil - originál příslušného konfiskačního výměru. Právní zástupce Kinského Jaroslav Čapek se sice snažil původně zpochybnit jeho pravost, nyní ale nemá příliš šancí na úspěch. Archivy začaly zhruba po dvou letech vydávat zcela jasná svědectví o tom, že Kinského majetek konfiskován byl a že tak bylo učiněno po právu. Čapkovi původně vyhovovala jejich neexistence. Nyní hledá procesní vady, snaží se zpochybnit třeba otázku doručení. Jenže za to - i vzhledem k tomu, že Kinský po válce pobýval pro úřady neznámo kde - se považovalo i vyvěšení.  
0/0
26.1.2005 15:22

capajev

Re: Důkazní situace
je to spíš za každou cenu nic nevracet.je však zarážející že po  revoluci těm sviním komunistickým majetek zůstal a co ti šmejdi tady páchali za svinstva. inu spravedlnost po česku tedy po soudružsku.
0/0
26.1.2005 15:29

bluewind

Re: Re: Důkazní situace
holt když ti dochazejí právní argumenty tak zacneš kolem sebe plyvat ty provařený slinty o "komunistickejch sviních" že jo?, ale to ti nezbaští ani pánové u Evropského soudu ve Štrasburku.
0/0
26.1.2005 15:35

capajev

Re: Re: Re: Důkazní situace
sorry ja netušil že jsi taky rudoch,vlastně mne to mělo napadnout to tvé širokoobsáhlé tlachání. závist to je ta nejhorší vlastnost,a to že komunisté jsou svině na tom nic nezměníš.
0/0
26.1.2005 15:41

Johny__S

Re: Re: Důkazní situace
Dnes je jina doba. Nemuzes to srovnavat. Taky bych byl radsi, kdyby o majetek komunisticke svine prisly, ale proste to tak dopadlo. Rozhodne ale komunisticke svine byly mene nebezpecne nez podporovatele nacistu, kteri usilovali o likvidaci celeho naseho naroda.
0/0
26.1.2005 16:28

MilanMilanMilan2

Re: Důkazní situace
Děkuji za kvalitní příspěvek na tema F.O.Kinský. Podstatu věci vystihl.
0/0
26.1.2005 22:48

chromozom

capajev
A já pořád, kde jsem o něm už slyšel. Tedy capejeve, vy jste rodinka k pohledání:
 
0/0
26.1.2005 14:55

sud-Urquellu

SOUDRUZI, NEDÁ SE NIC DĚLAT, bude se navracet!!!
Ať žije majitel Hrabě Kinský! A seru na komunisty.
 
A ne, vy swině, abyste něco napsaly proti mně!
0/0
26.1.2005 14:52

Johny__S

Re: SOUDRUZI, NEDÁ SE NIC DĚLAT, bude se navracet!!!
"Hrabe" (ve skutecnosti zadne slechticke tituly u nas neexistuji) uz svuj majetek dostal. Tato vetev je prokazatelne ceska. "Knize" nema narok.
0/0
26.1.2005 15:37

chromozom

Agónie
Kinský ten palác nikdy nedostane, buďte v pohodě. Média nemají jiná témata a dobře vědí, že se na to lidé chytnou. A ty capajeve, až skončíš v práci, padej Kinskému vyčistit boty.
0/0
26.1.2005 13:50

capajev

Re: Agónie
na rozdíl od tebe do práce nemusím.nejsem socka jako ty. užívám si na kanárech kam ty se nikdy nedostaneš neboť jseš blb a za blbost se platí takže nikdy nebudeš bohatý
0/0
26.1.2005 14:35

chromozom

Re: Re: Agónie
Nejsi socka, jsi totiž nula, zero, nýmand. Jsi pitomeček, ostatně už tvůj otec byl vůl. Na kanára můžeš koukat tak leda za výlohou.
0/0
26.1.2005 14:42

capajev

Re: Re: Re: Agónie
byl sem se teď vyčvachtat,víš máme tady u hotelu bazen.to je k vzteku socko.viď? máš pokousaný nehty? ja se jdu teď dát gáblíček a potom šlofíček. tak makej socko,
0/0
26.1.2005 15:24

revolucionar

Smrt havloskym nacistickym okupantum
Blizi se 15. vyroci tzv. Sametove revoluce a mnozi si stale v souvislosti se 17. listopadem 1989 kladou otazky kdo, co, kde, ci pomoci, proc, jak a kdy. Aniz by to mozna mnozi z nich tusili, kladou si vlastne tytez otazky, jako Marcus Fabius Quintilianus. Jmenovany uvedene otazky doporucoval aplikovat pri vysetrovani zlocinu. Pokusim se, sec me sily staci, na tyto otazky v cause Sametove revoluce odpovedet. Kde hledat koreny Sametove revoluce ? Musime se vratit jeste o 12 let zpatky, do pocatku Charty 77 a podivat se na slozeni signataru tohoto dokumentu. Z 217 lidi, kteri Chartu v prvni vlne podepsali, bylo 156 byvalych clenu KSC, to je 72%. Byli to ti hyperaktivni komuniste, kteri horlive prikladali ruku k dilu v letech padesatych, at slo o likvidaci vyspele ceskoslovenske ekonomiky a tridnich nepratel, nebo "jenom" psani versu oslavujicich masove vrahy bratrskeho i vlastniho naroda. Vzhledem k te okolnosti, ze jim hyperak
0/0
26.1.2005 13:13

capajev

Re: Smrt havloskym nacistickym okupantum
ty to máš rozdaný na betla.Viď.
0/0
26.1.2005 13:19

revolucionar

jiz nikdy havluv nacismus ,komunismus
Blizi se 15. vyroci tzv. Sametove revoluce a mnozi si stale v souvislosti se 17. listopadem 1989 kladou otazky kdo, co, kde, ci pomoci, proc, jak a kdy. Aniz by to mozna mnozi z nich tusili, kladou si vlastne tytez otazky, jako Marcus Fabius Quintilianus. Jmenovany uvedene otazky doporucoval aplikovat pri vysetrovani zlocinu. Pokusim se, sec me sily staci, na tyto otazky v cause Sametove revoluce odpovedet. Kde hledat koreny Sametove revoluce ? Musime se vratit jeste o 12 let zpatky, do pocatku Charty 77 a podivat se na slozeni signataru tohoto dokumentu. Z 217 lidi, kteri Chartu v prvni vlne podepsali, bylo 156 byvalych clenu KSC, to je 72%. Byli to ti hyperaktivni komuniste, kteri horlive prikladali ruku k dilu v letech padesatych, at slo o likvidaci vyspele ceskoslovenske ekonomiky a tridnich nepratel, nebo "jenom" psani versu oslavujicich masove vrahy bratrskeho i vlastniho naroda. Vzhledem k te okolnosti, ze jim hyperak
0/0
26.1.2005 13:12

revolucionar

sracky Avaclavhavel
Blizi se 15. vyroci tzv. Sametove revoluce a mnozi si stale v souvislosti se 17. listopadem 1989 kladou otazky kdo, co, kde, ci pomoci, proc, jak a kdy. Aniz by to mozna mnozi z nich tusili, kladou si vlastne tytez otazky, jako Marcus Fabius Quintilianus. Jmenovany uvedene otazky doporucoval aplikovat pri vysetrovani zlocinu. Pokusim se, sec me sily staci, na tyto otazky v cause Sametove revoluce odpovedet. Kde hledat koreny Sametove revoluce ? Musime se vratit jeste o 12 let zpatky, do pocatku Charty 77 a podivat se na slozeni signataru tohoto dokumentu. Z 217 lidi, kteri Chartu v prvni vlne podepsali, bylo 156 byvalych clenu KSC, to je 72%. Byli to ti hyperaktivni komuniste, kteri horlive prikladali ruku k dilu v letech padesatych, at slo o likvidaci vyspele ceskoslovenske ekonomiky a tridnich nepratel, nebo "jenom" psani versu oslavujicich masove vrahy bratrskeho i vlastniho naroda. Vzhledem k te okolnosti, ze jim hyperak
0/0
26.1.2005 13:11

nibor

RE:
Kinského otec byl velice aktivní henleinovec.
0/0
26.1.2005 13:07

capajev

Re: RE:
zato ty si ko ..ko ..t
0/0
26.1.2005 13:09

nibor

Re: Re: RE:
Když to říkáš ty , ftipnej praotče
0/0
26.1.2005 13:17

capajev

Re: Re: Re: RE:
na rozdíl od tebe nejsem závistivec.jednou se musíme vyrovnat z minulostí,to znamená navrátit to co bylo šlechtě ukradeno. ale to ty těžko pochopíš,neboť máš rudo před očima.
0/0
26.1.2005 13:21

nibor

Re: Re: Re: Re: RE:
Kdeže, jsem, milé svědomí národa, psal něco o tom, že šlechtě nemá být nic vráceno
0/0
26.1.2005 13:25

chromozom

Re: Re: Re: Re: RE:
Hlavně se nepos.r, dvacetiletý pamětníku.
0/0
26.1.2005 13:52

ian69

2capajev
Jake slechte? Ta tu uz od Masaryka zadna neni.... Jinak souhlasim co bylo ukradeno, at se vrati - i Nemcum. Tento stat ale na to nema
0/0
26.1.2005 13:53

chromozom

Re: 2capajev
Podmínky pro restituce byly jasně stanoveny. Pokud je někdo nesplní, nemá na ně nárok, co je na tom divného?
0/0
26.1.2005 14:05

sahel

Re: RE:
a co to má co společného s jeho synem. Když se budeš jmenovat Babinský tak to má znamenat, že jsi automaticky vrah a zloďěj?
0/0
26.1.2005 14:20

Johny__S

Re: Re: RE:
Kinsky byl ovsem dle narodnosti Nemec, a tak na nej byly uplatneny Benesovy dekrety. Byly tvrde, mnohdy nespravedlive, ale pokud je nyni prolomime, budeme muset vracet vsem Nemcum. Proc jemu ano a ostatnim ne?
0/0
26.1.2005 14:34

nibor

Re: Re: RE:
To jsem uváděl coby reakci na plky ftipného praotce čapajeva, jak se u nás nechce vrátit ukradený majetek okradeným chudákům, bez ohledu na to, že mnozí ti chudáci byli aktivními kolaboranty. Za napomáhání nepříteli je konfiskace majetku jedním z obvyklých opatření. Je otázka, jestli se sice mimořádná, zato ale všude obvyklá válečná opatření dají vztáhnout na konfisakci majetku do data Kinského zrady tj. do roku 1938. Podle mého ano, ale i kdyby ne, platí ustanovení, že konfiskovaný německý majetek bude Němcům nahrazen německým státem, který si následně sumu strhne z válečných reparací.
0/0
26.1.2005 14:50

sahel

Re: Re: Re: RE:
já tyhle věci nechávám na soudech, pokuď se na něj vztahují dekrety tak se vztahují, pokuď ne tak ne. Ale já vím, že já osobně nemám tolik informacím abych si dovolil nějaké soudy vynášet. Já jen, aby pokuď to Kinský vyhraje tak lidé neříkali, že to vrátili nějakému náckovi. Jaký mohl být ve svém věku Kinský nácek ( samozřejmě se nebavím o jeho otci v jeho případě to je jasné). A přiznám se nechtěl bych být v kůži soudce, který to má rozhodnout.
0/0
26.1.2005 15:08

Praotec

Cesky pohunkove
 a KRADNICI klidne stekejte dale!!! Kradene nemovitosti se vrati o to se nemusite bat.
0/0
26.1.2005 13:03

ina

Pan Kinský
Je dobré nazývat nejen věci, ale i lidi pravým jménem - jaké jméno má v rodném listě a v matrice zapsáno pan Kinský? Není to náhodou Franz Ulrich, nikoli František Oldřich? ina
0/0
26.1.2005 12:44

Ftipnejj

Re: Pan Kinský
Co bylo ukradeno, ma bejt vraceno !
0/0
26.1.2005 12:47

ctrlaltdel

Re: Re: Pan Kinský
Je hrozná škoda, že jsi nezažil druhou světovou válku...
0/0
26.1.2005 12:49

Ftipnejj

Re: Re: Re: Pan Kinský
Pokud vim, tak Kinsky utekli pred Nemcema do Argentiny.
0/0
26.1.2005 12:54

rohovka

Re: Re: Re: Re: Pan Kinský
Utekla pouze Kinská s malým Kinským.Po smrti otce Kinského aktivního Henleinovce a člena NSDAP.Kinská se vrátila do Argentiny odkud pocházela.A pokud jsem slyšel až do konce války posílala z Argentiny svoje členské příspěvky NSDAP.
0/0
26.1.2005 13:23

Baxter

Re: Re: Pan Kinský
přesně tak, majetky, které nakradli jeho předkové mu NIKDY nesmí být vráceny.
0/0
26.1.2005 12:50

Ftipnejj

Re: Re: Re: Pan Kinský
Nevim o tom, ze by palac Kinskych byl ukraden Kinskyma, naopak jim byl ukraden !!!
0/0
26.1.2005 12:55

pinguinone

Re: Re: Re: Re: Pan Kinský
..Ty jses ukradenej me , jenom at Te nevracej...
0/0
26.1.2005 12:59

Ftipnejj

Re: Re: Re: Re: Re: Pan Kinský
Sem ti nikdy nepatril, takze sem ti nemohl bejt ukradenej ... mas v tom peknej gulas !!!
0/0
26.1.2005 13:02

Baxter

Re: Re: Re: Re: Pan Kinský
Jde tady o to, ajký postoj zaujmeme k existenci šlechty jako takové. Šlechtické rody budovaly svůj majetek na práci svých poddaných, tedy předků většiny z nás. Robota a poddanské poviinosti nevolníků, to byly zdroje z kterých tento majetek vznikal. Dle mého názoru je tohle otrokářství taky krádeží, nemyslíš?
0/0
26.1.2005 13:51

capajev

Re: Re: Re: Pan Kinský
Chcípla mi koza,pane bože ať chcípne i sousedovi. Jseš blbeček a jenom blbeček...tzv.socka. Je vidět že ti to pálí.
0/0
26.1.2005 13:04

Najdete na iDNES.cz