Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rada jak přenocovat zdarma

Co nevidím, jako by nebylo! Takže vážení autoři, milí umělci začněte se živit něčím pořádným! Tak toto zhruba je vzkaz autorům a umělcům, který pošlou tento pátek počtvrté a definitivně čeští poslanci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Octonion

Vědcům a technikům OSA také platí?
Každý z umělců i OSA používají ke své práci moderní vynálezy, ve kterých je spousta duševního a intelektuálního majetku vědců a techniků celého světa. A není mi známo, že by jim OSA cokoliv za každé použití mikrofonu, CD či DVD (knihy, vědecké práce, ...) platili. Proč si OSA myslí, že se má za užívání duševního vlastnictví platit jen umělcům? Za písničky, filmy (atd.) se má též platit jen jednou - při koupi hudební či filmové nahrávky, návštěvě koncertu, atp. To, co praktikuje OSA a popová mafie celého světa obecně, se nápadně podobá vybírání výpalného. Je to jako nejen zaplatit při koupi židli, ale platit pak i podle toho, kolik lidí se pak na židli posadilo. Pomalu aby se tramp u táboráku či cestující na refíži báli si zazpívat něčí písničku... Navíc přemrštěné peníze, za které dnes popová mafie prodává např. CD či DVD, a které vůbec neodpovídají výrobním nákladům, jasně vypovídají o hamižnosti celého tohoto molocha.
0/0
25.1.2005 13:39

sud-Urquellu

Odcházím na pivo se nechat jako vždy okrádat chudákama výčepníma!
A další závistiví a chudý socky včetně LEONELA ať tu dál mudrují a suší hubu!    
0/0
19.1.2005 19:16

sud-Urquellu

Vážení soudruzi hoteliéři, zveřejněte, jací jste chudáci:
Pokud neplacení autorské odměny při veřejné hudební produkci prostřednictvím televize je odůvodňováno tím, že televizní stanice jistě poplatky platí, pak je nutno dodat, že takové sdělování hudebních děl veřejnosti je dalším užitím odlišným od vysílání, které podléhá stejně jako jiné způsoby užití zákonnému režimu. Pořadatel, kterým je např. provozovatel restaurace, si i v takovém případě užití autorského díla musí obstarat prostřednictví OSA souhlas od autorů. Přestože se v médiích mnohokrát objevilo, že placení těchto poplatků, je pro provozovatele restaurací neúnosné, nikdy se čtenáři nedozvěděli konkrétní částku. Pro zajímavost - jedná se u televizního přijímače o 90,- Kč a u rozhlasového přijímače o 50,- Kč měsíčně.
0/0
19.1.2005 19:08

2Mac7

bezplatně ?
...Jak jinak si vysvětlovat novelu Autorského zákona, která umožní hoteliérům, aby naprosto bezplatně užívali autorská díla ....jak bezplatně ? Oni se je nekoupí, ukradnou je ?
0/0
19.1.2005 18:42

sud-Urquellu

Re: bezplatně ?
Když tomu nerozumíš, tak ti to vysvětlím. Hotelová lobby je chudá a tak se jí nechce platit 50Kčs měsíčně (dvě piva) autorské poplatky OSE.      )(Somráci hospodští) To znamená, že ty jako autorka, když něco složíš, tak to hospodští budou hrát a ty si budeš muset vydělat sexem na živobytí protože ti každej komunisticky nasere! Ty taky děláš zadarmo?
0/0
19.1.2005 18:57

leonel

Re: Re: bezplatně ?
jo somráci? proč za nimi každý den chodíš?
0/0
19.1.2005 19:07

sud-Urquellu

Re: Re: Re: bezplatně ?
já chodím na pivo a denně jsem hospodskými okrádán, ty ne??? Troubo, kde žiješ? Žereš lečo a číháš na netu v ústavu!
0/0
19.1.2005 19:14

Jurajda

Re: Re: Re: Re: bezplatně ?
Když víš, že jsi v hospodě, kam chodíš na pivo, hospodským okrádán a nic proti tomu neuděláš, tak si to zcela zasloužíš a nestěžuj si. Já tam, kde mne okrádají, podruhé nevlezu a ještě bych se snažil udělat nějaké kroky, aby si to ten hospdský rozmyslel. A to si piš, že to jde.
0/0
19.1.2005 23:15

jajaja59

Re: Re: bezplatně ?
Šmankote kdo ti povídal o padesátikoruně ?! Ono je to totiž mnohem víc a není pouze OSA. Těch organizací (svazů) je malinko víc a všechny chtějí zhruba stejně. Fakt je však ten, že OSA řve nejvíc.
0/0
19.1.2005 19:14

sud-Urquellu

Re: Re: Re: bezplatně ?
Nežvaň demagogu bolševickej a najdi si to na www.osa.cz a drž rypák!
0/0
19.1.2005 19:15

jajaja59

Re: Re: Re: Re: bezplatně ?
Milý VOLE pouze za jeden obyčejný televizor jim obyčejná hospoda musí platit 1.000,- Kč měsíčně. Tvoje ceny jsou ceny za přijímače v domácnosti a ty platíš ČRo a ČT, pleteš si hrušky s jablkama, knedlíkama a víš o tom velké kulové, malinko šišata a dej mi pokoj.
0/0
19.1.2005 20:17

Jurasek54

Blbost je věčná
Čeští politici neustále dokazují,že blbost je věčná.Naši politici ji klidně můžou vyvážet.
0/0
19.1.2005 18:25

Netasek

zákon
Celý tento autorský zákon a poplatky OSA jsou více méně nesmyslné....
0/0
19.1.2005 17:36

Kokeš

Kocfeldo, kocfeldo...
... co to kecáte. Za tv v restauraci se platí, a krvavě. Ale platit za tv na soukromém pokoji, to jste tedy upadl na hlavičku. Tomu říkáte "veřejné šíření"? Ostatně člověk by občas rád zaplatil, kdyby to vaše "umění" v restauracích vypli.
0/0
19.1.2005 16:56

sud-Urquellu

Re: Kocfeldo, kocfeldo...
Když nevíš, jak směšnou částku zlodějští hospodský platěj, tak nežvań píčoviny!
0/0
19.1.2005 18:59

NovakNNNNN

jake platby ?
Autorsky svaz dokonce prosadil, že dostává příspěvek z ceny magnetofonů a videí. To jim stačí až až.
 
Dále jim platíme ministerstvo kultury a celář  řada kuturních akcí se dotuje z daní.
0/0
19.1.2005 15:50

jardahorak

...
Kdyz sochar udela sochu, mel by dostat zaplaceno za kazde shlednuti? Kdyz malir namaluje obraz, mel by take dostat za kazdeho navstevnika, ktery se na nej podiva? Kdyz naprogramuji soft, dostanu zaplaceno nejen pri jeho predani ale i za kazde nasledne spusteni? Kdyz hudebnik Petr Kocfelda nahraje desku, dostane zaplaceno za nahravku, pripadne procenta z prodeje. Dale dostane za tu samou hudbu zaplaceno na koncertech. Televize ci radia plati za material, ktery vysilaji. Hotelieri zaplati za pustenou televizi, ale prefakturuji to zakaznikovi. A ja, jako zakaznik, platim doma poplatky za tu samou televizi, kterou jsem dostal nafakturovanou od hoteliera. Jsem z toho nejaky zmateny. Neni toho placeni trosku moc?
0/0
19.1.2005 14:43

Gaston

Re: ...
Nevím na co Kocfelda hudne, ale určitě za každé použití hudebního nástroje neodesílá poplatek nějaké OSAagentuře výrobců hudebních nástrojů.
0/0
19.1.2005 15:29

sud-Urquellu

Na tebe je toho moc, asi platíš velký poplatky za přijímač, teda jestli vůbec!
Sodruhu Jardo, když sochař udělá sochu třeba soudruha svářeče, většinou dostane statisícovou odměnu a je jedno, jestli na ni budeš čumět nebo ne! (Obdobně s. malíř s obrazem) A kopírovat si ji taky socu ani obraz nebudeš, trulo. Tak nežvaň peachoviny!
0/0
19.1.2005 19:12

jardahorak

Re: Na tebe je toho moc, asi platíš velký poplatky za přijímač, teda jestli vůbec!
Hm a kde je nejaky argument? Krom nadavek a par blabolu jsem z toho zvratku nic vic nevycetl... A ta cestina.. Darmo mluvit... :-/
0/0
19.1.2005 22:52

mpixel

Petr Kocfelda - hudebník ?
Proč bych já měl platit za to že zrovna v televizi dávají nějakého  hudebníka - Petra Kocfeldu. To už je silný kafe. Hoteliéři by to sice zaplatili, ale ty by to přefakturovali nám zákazníkům. Hudebník petr kocfelda nechť si vydělává po barech za živá vystoupení a dostane honorář od televize. Ale ať do toho netahá ještě nás.
0/0
19.1.2005 14:11

Najdete na iDNES.cz