Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za lázně a zuby pacienti připlatí

Cesta do lázní nebo k zubaři by se v budoucnu některým pacientům mohla výrazně prodražit. Ve vládní koalici se rodí návrh, který by měl pomoci zdravotnictví, aby se dostalo pryč z červených čísel. Prosazovat ho však bude obtížně. ODS jí pomoci nehodlá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Maxx-IP

Podivné...
Lečba nemocí, na nichž má podíl kouření, je hrazena pojišťovnou. Pochopitelně. Ono se nédá jednoznačně prohlásit, že si ji kuřák zavinil sám. Infarkt, mrtvici i rakovinu mívají i nekuřáci. Léčbě závislosti na nikotinu se však naše oficiální zdravotnictví, tedy smluvní lékaři s titulem MUDr, nevěnují vůbec a léčitelé nemají nárok na hrazení pojišťovnou. Přitom úspěšnost těchto alternativních metod je vysoká - mohu to osobně potvrdit (kouříval jsem 30 - 40 startek denně). A srovnejte si, kolik stojí vybavení onkologického či kardiochirurgického pracoviště s "pracovištěm" léčitele, který léčí sugescí. Neměla by se nad tím vláda zamyslet při hledání finančních rezerv?
0/0
13.1.2005 9:52

Isbjoerna

IVF
, "FINANČNÍ STRÁNKA LÉČBY MIMOTĚLNÍM OPLODNĚNÍM. --- I přes vysokou finanční náročnost je léčba mimotělním oplodněním ve své základní formě v České republice plně kryta ze zdravotního pojištění. Všechny pojišťovny v současnosti hradí svým klientkám za život 3, v některých případech 4, kompletní stimulované cykly IVF." --- Cena jednoho cyclu: kolem 40.000 Kc. Uspesnost: 20-30% :-/ Tzn. 70-80% techto zakroku jsou zcela NESMYSLNE VYHAZOVANI PENEZ.
0/0
12.1.2005 12:43

AnimalFemal

Re: IVF
Nemyslím, že nesmyslné. I léčba nádorového onemocnění je finančně náročná a ne vždy zakončená úspěchem. Přesto nepřipadá nikomu nesmyslná. Nemít děti je smutné, bolestivé a vzhledem k nízké porodnosti v ČR mi to nepřipadá jako nesmyslné, že stát přispěje těm, kteří si děti přejí a zaslouží  
Ale je to jen můj názor.
0/0
12.1.2005 12:55

Isbjoerna

Re: Re: IVF
, Nemit rodice je take smutne a bolestive, a presto nikdo tem detem v detskych domovech nove rodice nekoupi. :-/ ------- Lecba nadoroveho onemocneni je, jak jiz slovo rika, LECBA. ------- V CR je nizka porodnost proto, ze zeny NECHTEJI rodit deti, ne proto, ze by deti mit nemohly. ------- "...že stát přispěje těm, kteří si děti přejí a zaslouží..." ??? --- On si nekdo deti zaslouzi a jiny nezaslouzi? Tomu nerozumim. ------- Jedna ma pritelkyne (gynekologin) tvrdi, ze k nekterym lidem (zadne) dite proste NECHCE (rozumej: jejich neplodnost nema zadne organicke priciny, k tehotenstvi nedojde ani po 6. IVF...). Ta sama pritelkyne tvrdi, ze "neplodnost" je casto lekari prilis brzy diagnostovana (protoze lekari na ni vydelaji velke penize), ackoli "nekolik neplodnych let" v fertilnim veku kazde zeny je naprosto normalni. Za pet let po diagnose "neplodnost" zena "najednou" otehotni a behem tri let porodi tri deti. :-)
0/0
12.1.2005 13:17

AnimalFemal

Re: Re: Re: IVF
Ale co ženy které přišly o vejcovody ? Nebo mají partnery, kteří nemají zdravé spermie ? Potom je to taky přece léčba. Nevím, jaké jsou podmínky pro zařazení do IVF programu, ani nevím, po jak dlouhé době se IVF od zahájení léčby provádí (zřejmě záleží na tom, jestli je lékař soukromý, nebo státní ?). Pokud ale takto oplodňují i ženy, které prokazatelně nejsou neplodné, pak máš pravdu a je to plýtvání peněz.
Zaslouží jsem použila pouze z osobních důvodů, nemyslela jsem tím každému podle zásluh. Mám kamarádku, která je velmi laskavá, trpělivá a bude z ní skvělá máma, ale ze zdravotních důvodů nemohla mít děti. A bohužel nejsou tak bohatí, aby mohli investovat do dalšího IVF. Nedávno adoptovali postiženou holčičku, tak snad jí to naplní jeden ze smyslů života
0/0
12.1.2005 14:10

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: IVF
, Presne toto myslim - IVF se doporucuje po JEDNOROCNI bezuspesne "snaze otehotnet"! ------- I ja mam pritele, ktery nemuze plodit deti (jeho zena je naprosto OK), presto vsak IVF odmitl (predevsim on nechtel, aby jeho zena kvuli nemu podstupovala risiko hormonove stimulation, jeho zene se do toho take nechtelo kvuli male uspesnosti). Deti k adopci nebyly, tak vzali z detskeho domova do pece tri male deti (vsechny ve veku pod 5 let), jedno z nich s tezce postizenym mozkem (alkoholismus biologicke matky v dobe tehotenstvi), dalsi dve (bratr a sestra) se vyvijeji OK. Deti jsou stastne, ze maji domov a milujici rodinu. Jejich bio-rodice je k adopci nechteji uvolnit. Muj pritel miluje tyto deti "jako sve vlastni", ale ma pro ty bio-rodice pochopeni (on by se svych deti take nikdy nevzdal).
0/0
12.1.2005 14:55

Maxx-IP

Re: IVF
Naprosto souhlasím s tím, že za současné sytuace českého zdravotnictví a pojištění je plné hrazení mimotělního oplodnění nestoudným luxusem. Kam to ještě chtějí hnát ceny zubařských zákroků a protéz? A co ceny léků? Stáří člověku zdraví nepřidá, čím je člověk starší, tím víc léků potřebuje a páni doktoři mu je milerádi napíší, pokudmožno ty nejdražší. Bude však důchodcům na léky stačit důchod?
Za této situace by opravdu bylo lepší řešit neplodnost těch rodin, které by si nemohly dovolit hradit její léčbu, adopcí. Nechápu, proč přebujelá birokracie adopci tak brzdí.
0/0
12.1.2005 20:22

prazakm

No to je skvělý nápad!
Takže místo přímé platby u lékaře budu platit nějakou další pojišťovnu! Jedna zdravotní je asi málo, každý musíme mít alespoň dvě....
Tak tohla můžou opravdu vymyslet jenom socani, jinde se takový tu_pci nenajdou, že Stáníku?
0/0
12.1.2005 11:58

Donnn

hmmm
Komerční připojištění je podle něj asociální, protože vytváří dvě skupiny lidí. "Jednu, která si to připojištění bude moci dovolit, a ty druhé," tvrdí Julínek.
 
To by mě teda zajímalo, co ODS vymyslí, že si to budou moct dovolit všichni...
0/0
12.1.2005 0:10

Smileface

Re: hmmm
Zrovna jsem to sem chtěl napsat ale předběhl jsi mě? Hrůza co ODS dělá jen aby získala moc.
0/0
12.1.2005 1:36

ODSakEda

Re: Re: hmmm
 1.ODS jednak nemůže moc získat, ale můžou ji občané zvolit, přesněji, může se těšit největší podpoře voličů!
 2. ODS není TA ODS, ale Občanská dem. strana-tedy také a především občané, co jen pasívně nekritizují a snaží se věci veřejné ovlivnovat a obětovat svůj čas a peníze (pokud nejste alespon hejtmanem za gáži!!!)!
0/0
12.1.2005 2:36

barbudo

Re: Re: Re: hmmm
... správně, tak obětujte svůj čas a zjistěte si něco o financování zdravotnictví ...
0/0
12.1.2005 8:58

vlákno

to je spatna zprava
Zdravotnoctvi stoji cim dal tim vic (200Mld, v roce 1990 to bylo 20Mld a inflace rozhodne nebyla 1000%). Zvyseni spoluucasti je nutne, jinak se plytvani nemuze nikdy zamezit. Skoda, cekal jsem mene ideologie a vice racia... 
0/0
11.1.2005 21:41

Pravy_Juice

Re: to je spatna zprava
, a od koho jsi jako čekal více racia.... ? čemu se vůbec divíš :)).
0/0
11.1.2005 21:54

Mak76

Nutná reforma by měla vrátit veřejné zdravotní pojištění k jeho původnímu smyslu!
Povinné zdravotní pojištění a vzájemná solidarita vznikla původně proto, aby lidé postižení život ohrožujícím stavem, neumírali kvůli neschopnosti uhradit si léčbu v takové situaci... V dnešní době je však z tohoto "měšce solidarity" hrazeno nesmyslně mnoho. Je potřeba snížit povinné pojištění a zbytek nechat na svobodné vůli každého občana ve formě komerčního připojištění a různých pojistných programů zdravotních pojišťoven.
0/0
11.1.2005 20:44

ODSakEda

Re: Nutná reforma by měla vrátit veřejné zdravotní pojištění k jeho původnímu smyslu!
Pojištění je právě: dobrovolné rozložení rizika! Může být i povinné! Ale mělo by to být stále POJIšTěNí!!!
Pojištění je právě solidarita!
  To v česku není!!!!!!!!!
Tady je dan! jen zvaná pojištění! Spjatá s rozpočtem a zrůdným rozhodováním úředníků co je a co není hrazeno!!!!!!!! Namísto odborníky a pacientem!
0/0
11.1.2005 20:54

barbudo

Re: Re: Nutná reforma by měla vrátit veřejné zdravotní pojištění k jeho původnímu smyslu!
... a jak si to tak nějak přibližně představujete?
0/0
11.1.2005 21:01

ODSakEda

1.Pojištění
Prostě POJISTENI! Jako ve většině vyspělého světa, kde to funguje!
 Uzavřeš si (již ze strachu by jsi měl dobrovolně, jinak tě sice také ošetří, aůe zaplatíš i ve světě balík!) POJISTEN9! řekněme 1000,-Kč a z toho dle tabulek ti pěkná slečna za přepážkou sdělí, že z toho plyne spoluúčast např. 30%!!! 5eknš, že jdeš raději na 1500,- měsíčně a tedy to již bude jen 10% spoluúčasti  Rozumějte, že pak nezáleží na výši ceny úkony ani léku! Padnou i smluvní lékaři a nesmluvní!!!! Budou jen ti co se cení a levní felčaři! A když si platíš víc?! Tak jdeš ke specialistovi! Právě toto čSSD nepřipouští také! Všeci prej maj atestace, a všeci prej jsou neomylní!....
0/0
11.1.2005 21:13

Johny__S

Re: 1.Pojištění
Já bych nějakou minimální zdravotní daň zachoval. Pro ty nejchudší, co by neměli ani na těch 40% spoluúčasti. Určitou solidaritu je potřeba zachovat.
0/0
11.1.2005 21:17

ODSakEda

Re: Re: 1.Pojištění
Ale vždyt práve ted je to dan!!!... A?........
0/0
11.1.2005 21:35

Johny__S

Re: Re: Re: 1.Pojištění
No právě. Současnou daň bych značně omezil a platilo by se z ní zdravotní pojištění těm nejchudším. A s tím rozdílem mezi současnou daní a tou novou by sis mohl udělat, co chceš. Třeba si zaplatit zdravotní pojištění. Nebo to propít. Záleželo by na tobě.
0/0
11.1.2005 21:37

vaclavj1

Re: Re: Re: Re: 1.Pojištění
Vyse toho pojisteni by mohla odrazet i jestli clovek pije, kouri, ma rizikove zamestnani ...
0/0
11.1.2005 21:40

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Re: 1.Pojištění
To už by záleželo na pojišťovnách, jak si to zařídí.
0/0
11.1.2005 21:44

ODSakEda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1.Pojištění
Přesně tak!
 Podobně jak maj  již dnes pojištovny i v čR tabulky u poviného poj. aut: dle toho jakou potvoru budete řídit, méli majáky(!), jsteli mlád (bonusy) nebo havarujeteli často!
 V USA to až tak nesouvisí ani s autem natož s obsahem motoru, ale: nejmladší řidič a nezkušený, nebo často havarující=vyšší riziková skupina=nejvyšší pojistka! 6ádný zásah státu-nezodpovědných úředníků co neumí počítat!!!!!!
 Nesrovnávám morálně auto se zdravím, ale systém! (pro štouraly)
0/0
11.1.2005 22:18

ODSakEda

Re: Re: 1.Pojištění
JO a lidé se nedělí na chudé a bohaté, ale pilné a líné a neschopné! A kdo zjistí, že ten chdej je chudej z lenosti a neschopnosti?!... To se přerazí ti ostatní za volanty nákladáků a v přeesčasech a někdo bude doma v teple koukat na TV a neplatit skoronic???!!!.............................................
0/0
11.1.2005 21:37

barbudo

Re: Re: Re: 1.Pojištění
... nojo, ale co když se to donese i doktorům? Víte kde budete se svým trhem ve zdravotnictví? Myslíte si, že nejmenovaný profesor bude i nadále zachraňovat nejmenované presidenty krzevá prohulený pajšl, za obnos odpovídající polovině běžné zubní korunky nebo výměně oleje v presidentském autě? A to byl obnos pro celý kolemstolu poskakující manšaft i režii ... 
0/0
11.1.2005 21:42

barbudo

Re: 1.Pojištění
... a ošetřován budete solidárně nebo až našpórujete?
0/0
11.1.2005 21:18

Jopoli

Re: Re: 1.Pojištění
http://bimbas.zapto.org
0/0
12.1.2005 0:08

ODSakEda

2. Plnění
Uříznešli si prst, nehledáš smluvní sanitku ani lékaře(to by ti odumřel ouplně...), ale prvním taxikem jedeš do Brna na mikrochyrurgii! Sbírej účty! Nebo faktury! Oboje ti pojištovna proplatí! A platíšli si vyšší pojištění a souvisel li i ten TAXíK se záchranou tvého zdraví-prstu, i když stál 2000 a zákrok 3000, tedy celkem 5000,-Kč, pojištovna nerozlišuje kdo ti pomhl a jestli ministerstvo schválilo onen druh spec. zákroku a uhradí ti 90% a tedy jen tu spoluúčast: 10% a tedy jen blbých 500,- Kč doplatíš ze svého!!
 Je tomoc když jde o zdraví?! Podotýkám, že lidé do pojistek a oprav plechovejch potvor cpou desetitisíce!!!!...
0/0
11.1.2005 21:19

juton

Re: 2. Plnění
, S tím se dá souhlasit. Ale kdo všechno už bude pojištění platit? I důchodci? Nebo od určitého ročníku?
0/0
11.1.2005 21:26

ODSakEda

Re: Re: 2. Plnění
Prostě všichni výdělečně činní, nebo kdo nechce at zůstane na dlažbě!  
 Samo mimo mrzáků(prominte to zjednodušení) od narození (později je jasné že jsi neplatil! Kdyby jo, pojištovny by ti dosmrti platili ošetření! Neplést to ted ale s důchodovým zabezpečením mrzáků a tedy pojištěním, které také v česku nená bohužel pojištěním...) a děti a skoláci!
 Jak již jsi jednou byl výdělečně činnej, moh sis uzavřít pojistku! Nebo házet do bedny a pod, ale!!! Autem také můžeš vyjet bez pojistky a nikdo ti v tom nezabrání! Důsledky ale poneseš v plné výši! (finanční)
 
0/0
11.1.2005 21:33

juton

Re: Re: Re: 2. Plnění
, Zadrž, já mám ny mysli současné důchodce a ty, kteří půjdou do penze třeba až za rok. Ti si neměli a zatím ani nemají šanci spořit.
0/0
11.1.2005 21:36

ODSakEda

Re: Re: Re: Re: 2. Plnění
Proboha! Demente! Už budu sprostej! POJISTENI neni SPORENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
11.1.2005 21:39

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: 2. Plnění
... a rozdíl bude kde asi tak?
0/0
11.1.2005 21:46

juton

Re: Re: Re: Re: Re: 2. Plnění
, Sorry nemusíš hned vyskakovat jako gumídek. Chtěl jsem napsat, co s těmi, kteří už nebudou mít šanci se slušně pojistit před odchodem do důchodu? Nebo to pojištění budou platit i důchodci?
0/0
11.1.2005 21:52

ODSakEda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2. Plnění
Ano! V mnohých státech a daleko méně zadlužených než čR..., takže si nemůžeme vyskakovat!, si platí stále pojistku i důchodci a to sníženou pojistku pro seniory!
 Nicméně mi neříkejtem že nedáte třeba 10% na pojistku jako starý?! Tím spíše, když pro starého člověka je to nejcenější zdraví!!!! Tak zanejcenější nedáte žádnou cenu???...
 Nedáte např. z důchodu 8000 třeba 500 na to nejcenější-zdr. péči?!
 Samo, že když marodíte, pojištění "platí" za vás nadále vaše pojištovna! Podobně jako u životních!
 Zdravý důchodce je prostě človět také s příjmem! Někteří i větším, než začínající mladičký dělník!  A emocný nic neplatí!
0/0
11.1.2005 22:27

juton

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2. Plnění
, Takže kapitalistické ( to nemyslím hanlivě) vymoženosti platit ze socialistických důchodů? Když předloni zemřela moje babička, měla důchod 5100 korun. Za 1+ 1 platila neregulovaných 3200 s inkasem. Když připočtu, že by platila ještě nějaké pojištění, pak by ho dlouho neplatila, protože by asi neměla ani na jídlo. Jak lidumilné.
0/0
11.1.2005 22:37

ODSakEda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2. Plnění
Takže je lepší zadarmo, ale?!: např. často slýchávám, že by někoho mohli lékaři sice zachránit! ALE!!! Jedinej druh zákroku a zařízení, jehož provoz NE-má státní pojištovna v ceníku nebo dokonce není min. zdravotnictví schválen i když v tom kapitalismu běžně a úspěšně  používán(!)  (a mnohdy vynalezen i českým(!!!) lékařem, lékárníkem, chyrurgem) nelze použít ani na záchranu života a navíc by to stálo právě proto např. 250.000Kč a stejně by se porušil český zákon neb není jak jsem již uvedl schválen!
 A tak vás nechají, někdy pomalu, někdy rychle předpisově umírat! A zadarmo!!!.....................
 K té babičce: až budu na umřítí, nebudu platit na doktory co se flákaj po Rakouských Alpách už nic (zatím bych ale porušoval zákon jako nedůchodce...), ale tak leda na funebráka! Ale vážn
0/0
11.1.2005 23:04

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2. Plnění
Bereš to moc radikálně. Já jsem taky ódéesák, ale myslím si, že takhle to být nemůže. Pro současné důchodce a starší lidi to musí ještě jet podle staršího systému. Ti mladší si samozřejmě již budou muset uzavřít důchodové pojištění - a tedy i počítat, že si něco jako zdravotní pojištění budou muset platit i v důchodu, ale tohle po současných důchodcích, kteří nic podobného netušili a nikdo to po nich nevyžadoval, přece nemůžeme chtít. No, a protože ten přechod bude dost drahý, musí se to zaplatit za cenu dalšího zadlužování plus převedením veškerých příjmů z privatizace do tohoto přechodového fondu. Současně bych ale zachoval nějakou nízkou zdravotní daň. Aspoň základní solidarita musí být, a zkrátka ti nejchudší nejsou jenom chroničtí nemakačenkové. Určitě by se to dalo nějak podmínit - tj. rekvalifikační kurzy, pracovní minulost (tj. kde dotyčný pracoval a jak dlouho), kolik míst na pracáku již odmítl, atd., aby to bylo co nejméně zneužitelné.
0/0
11.1.2005 23:14

ODSakEda

dokončení:
Ale vážně! Jeli nemohoucí, je defakto nemocná a není problém podmínky pro pojištovny pro přestárlé upravit humánně! Vše je na "západě" vymyšlené a funkční! Tak proč to paličatě vymejšlet po svém!
 Tak je Amerika! Tak si nehrajme na Kolumbuse 2! A dejme si poradit! Alespon obšlahnout to! To přece češi umí ne?!
0/0
11.1.2005 23:08

Vifon

Re: dokončení:
Máš pravdu, ale je otázka co s tím vyvedou ty sociálně-demagogucký experti, tam je normální snad jen ten Jahn. (Taky není parteigenose!)
0/0
11.1.2005 23:16

Johny__S

Re: Re: dokončení:
No, jako předseda Rady vlády pro výzkum a vývoj se moc nevyznamenal. Poté, co tam předvedl, se člověk až děsí, co přijde příště.
0/0
11.1.2005 23:18

ODSakEda

3.platby to je ale jak v obchodě či odebírání plynu či jiných služeb-prostě trh!
Vydrž!
 Bud tě znají a vystaví Ti šek (neznáš to sakra ze západních či českých prvorepublikových filmů?!) ten necháš pojištovnou proplatit na účet TAXI a kliniky a ta ti naúčtuje i spoluúčast, nebo tě ani taxikář, sanitář(taky soukromej!) nezná ani chyrurg a tedy zaplatíš to keš, nebo ti vystavěj klasicky fakturu po prokázání se kartou pojištovny a tobě to pak na základě faktury proplatí tvoje pojištovna!
 Nemáš pojistku a již jsi byl výdělečně činnej?!  čili neplatíš! (utrácíš však za auto PC a byby nebo raději hážeš do beden?...) Tak bohužel jen nezbytné ošetřená aby jsi byl mimo ohrožení života a odchod! Prst si hod do popelnice! Jak by k tomu přišli ti co platí?!!!
0/0
11.1.2005 21:27

ODSakEda

Re: Nutná reforma by měla vrátit veřejné zdravotní pojištění k jeho původnímu smyslu!
Vykašleme se na nějaká připojištění a zavedmě prostě POJISTENI!!!
 Ale opravdové! Ne pseudopojištění! Výši a spoluúčast si každý zvolí sám! Pojištění sakra z principu počítá s tím, že ti zdraví zaplatí i trvalou péči mrztákům!!! Neplette si to sakra se spořením!
 Podobně u povinného pojištění u aut přeci když nehavaruji (což je výhra!) ani po letech placení nic nedostanu zpět! Použilo se to prostě na ty co havarovali, ale i zahynuli a vyplávcelo se jim třeba doživotně náhrada za poškození! A že za blbých 6000,. ročně jsem krytej až na škodu 50.000.000Kč!!!!!
0/0
11.1.2005 20:59

62milan

ALE BUDE!!!!!!!
0/0
11.1.2005 19:48

vaclavj1

Re: ALE BUDE!!!!!!!
Plati se uz ted, nebo je to snad zdarma? Jen to neni tolik videt, to je pravda.
0/0
11.1.2005 19:54

ODSakEda

V čR neexistuje zdravotní pojištění ale "pojištění"!!!... jen se to tak mistifikačně jmenuje...
 -Pro daně je charakterystické jejich: nedobrovolnost a výpočet procentem ze zisku (v post socialistockém česku se používá termím-příjmu...)! Co se pak hradí a co ne určuje úředník! = úkon či zuby zadarmo a lepší za hodně!, hrazené a nehrazené!...
 -Pro pojištění pak , i když povinné (jako u automobilů a kde za blbých 6000,- ročně kryje jakoukoliv(!) škodu a to až do 50.000.000,-Kč!), že si dobrovolně uzavřete sami nezávisle na státu, zvolíte si výši pojistného a tím i spoluúčasti dle paniky ze svého zdraví a následné potřeby zdravotní péče. Padnou nesmysly jako: smluvní či nesmluvní a hrazený či nehrazený úkon či lék(!!!!!) a tak jako ve vyspělých zemích, budou jen levnější a dražší! Chcete být vyspělou zemí, kde vás nikdo neodmítně, když poctivě
0/0
11.1.2005 19:31

ODSakEda

dokončení:
...... platíte a tedy zřejmě pracujete?!
0/0
11.1.2005 19:32

barbudo

Re: dokončení:
... to jako, že bylo lépe, když žádné pojištění nebylo ?
0/0
11.1.2005 19:41

ODSakEda

Re: Re: dokončení:
Bylo??? Vám bylo lépe?! Mluvíte za sebe že ano!
0/0
11.1.2005 19:45

Najdete na iDNES.cz