Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Itálii rozbouřil protikuřácký zákon

Pouhou minutu po půlnoci padla v jihoitalské Neapoli první pokuta za porušení zákazu kouření na veřejných místech. Cigareta v baru přišla 20letého mladíka na 27 eur, tedy asi na 900 korun. Protikuřácký zákon, který je považován za nejpřísnější v Evropě, začal v Itálii platit právě dnes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Odpor

Šrouby a šroubečky...

To jsem se už dlouho tak nepobavil, jak tady nekuřáci skáčou.Aby si tak uhnali antikuřácké žaludeční vředy..

Zajímala by mne objektivní statistika úmrtí na rakovinu v poměru kuřák/nekuřák.Podle toho jak odchází lidi co znám a nikdy nekouřili a dokonce ani restaurace nenavštěvovali.Ono asi všeho moc škodí a dejte vo**v* moc a vymyslí...šroub..,,Kdo vydrží na křižovatce dýl..kuřák..nekuřák.,,Nekouříš-do hospody nelez.Do kina jsi taky nechodil,neměls 18,nebo jo?Zákon opět leze proti svobodě podnikání a vůbec svobodě jako celku.To už tu bylo tolikrát...Když on je ten zápach z dopravy a rozpáleného asfaltu ve městech tak zdravější...a fuj kuřák to všechno přesmradil...Možná by bylo užitečnější věnovat se glob.prostředí a poučit se od starých kultur stavitelství ,aby člověk v budoucnu vůbec přežil.A kde není myšlenka...jsou šroubečky..Bohatí mocí,chudí duchem..

0/0
27.3.2007 1:21

belgian chocolate

jedu tam na velikonoce

už se těším, jak si zajdu do normální hospody

0/0
26.3.2007 19:22

uuuuu

Petice proti kouření ve veřejných prostorách

www.stopkoureni.czR^

0/0
26.3.2007 18:34

cejkis

kež by to platilo i u nás
Kéž by to platilo i u nás, to bych pak mohl s klidným svědomím čekat na autobus bez toho aniž by mi nějaký zoufalec závislák čudil do ksichtu jeho smrady
0/0
12.1.2005 20:00

Zooniverse

Trocha chemie
Hmm.... tak to máme zákaz cigaret. Jednou z látek, co nejvíce škodí je dimethylnitrosamin (CH3)2N-NO, který poškozuje dusíkaté báze nukleových kyselin. Kromě cigaret se vyskytuje v jídle, kosmetice a i volně ve vzduchu. Takže přestat žrát, malovat se a dejchat. Jinak 100 Euro pokuty!!!! :-))))
0/0
11.1.2005 12:35

Lamin01

terorizovaní vetšiny menšinou je u nás obvykle
Připadáte mi nějací divní a hlavně omezení, pořád si plete anarchii s demokracií.
1. Když já jdu po ulici tak nesmrdím a nekouřím, když jde po ulici kuřák tak to lidi čuchají 20m za ním.
2. kouří 30% lidím, ale otravují těch zbývajících 70%, což jsou hlavně děti (tomu říkám svi....)
3. auto ma katalyzator, kuřák si jede přes filtr do vlastnich plic a ja jedu ten humus na přímo, abych kvuli vám nosil zbytek asi v hubě filtr
4. chceš hulit, tak si hul, ale ať máš 5x vyšší zdravotní pojištění než já, protože já pak platím tvoje léky
5. 40% lidí do 18% let kouří?  když odečtu ty pod 10 let tak to je fakt pálka, hlavně že se jim nesmí prodavat cigarety  to chce milionové pálky pro prodavače a rozdat 3 - 4 pokuty a je to, autem taky nejezdí a né protože to neumí, ale protože zákon říká, že nedokažou zhodnotit rizika svého jednaní
6. trhejte salati nejste zodpovědní za nic tak co
0/0
11.1.2005 11:06

Júlinek šíšal

Re: terorizovaní vetšiny menšinou je u nás obvykle
1.... že nepáchneš? ... myslíš?
2... a co ta rýma? ..co to prskání? ... co ty vydechované choroboplodné bacily?
3... ale s tím zákonem souhlasím - tvoje existence je skutečně pro mnohé riziko
4... neberte to vážně - sranda musí být, a někdo je srandovní už od přirození .... 
0/0
11.1.2005 11:46

Maxx-IP

Re: terorizovaní vetšiny menšinou je u nás obvykle
Čeho si myslíte, že dosáhnete antikuřáckým terorem? Kdo se sám, z vlasního přesvědčení a o své vůli nerozhodne přestat kouřit, toho k tomu násilím nedonutíte. Horší je, že se to nedaří ani většině těch, co by chtěli přestat kouřit, což jsou prakticky všichni kuřáci kromě začínajících puberťáků, kteří v tom vidí symbol mužnosti. Jediná účinná metoda tedy je popularizace a rozšiřování odvikacích metod - léčby, včetně  léčby prováděné alternativními léčiteli, která je, řekl bych, nejúčinnější
0/0
11.1.2005 20:03

Kolokol

Užívejme si českých hospod
dokud to jde!!!!  Vzhledem k degeneraci celé západní civilizace bude tak za 20 let vypadat hospoda asi takhle:
Nikde se nebude smět kouřit. Bude existovat univerzální EU seznam 100-150 jídel se schválenými recepturami, ze kterého si majitel restaurace "může" vybírat. Tento univerzální jídelní EU lístek bude sestaven podle poměrů počtu obyvatel jednotlivých zemí. U jídel které bude chtít restaurace nabízet bude muset být uvedeno přesné složení, počet kalorií, případné upozornění na nezdravé složky. Číšník vás bude muset upozornit na vysloveně nezdravé potraviny. Na jídelním lístku bude muset být povinně jedno vegetariánské a veganské jídlo, a to po celý den. Při druhém pivu bude muset číšník zajistit, abyste nemohli jet autem. Budete-li si chtít dát řízek, musíte se předem ujistit zde v restauraci není vegetarián, kterého by se vaše konzumace masa mohla dotknout.
0/0
10.1.2005 23:19

monstrum

Re: Užívejme si českých hospod
Tak je to správné tak to má byť.........
0/0
11.1.2005 9:05

zurek

Re: Užívejme si českých hospod
Uduste se s cigaretama, ale někde mimo civilizaci a neotravujte lidi. Ti vás taky ničím neotravujou.
0/0
11.1.2005 10:27

naturista

Re: Užívejme si českých hospod
Jo a taky bude muset být výrobcem plavek na všech plavkách výrazně uvedeno VAROVÁNÍ MINISTRYNĚ ZDRAVOTNICTVÍ, že MOKRÉ PLAVKY ZPŮSOBUJÍ NEMOCI MOČOVÝCH CEST http://www.naturista.cz
0/0
11.1.2005 10:32

Maxx-IP

Nechápu prudérii nekuřáků a zejména odnaučených kuřáků.
Sám nekouřím zatím jen 2 roky, ale hospůdky navštěvuji a jejich zadýmovaná atmosféra mi vůbec nevadí, ono to patří k jejich atmosféře, stejně jako ty přepálené tuky. Chápu, že lidé, kteří na to nejsou zvyklí, se chtějí třeba najíst v čistém ovzduší. Aroganci mnohých nekuřáků a zejména bývalých kuřáku však neuznávám. Naprostým nesmyslem je pak snaha zakázat kouření na zastávkách autobusů a MHD. Vždyť kolik spolyká a nadýchá cestzující exhalátů, když u té silnice čeká jen 5 minut?
0/0
10.1.2005 19:45

Sudíček

Re: Nechápu prudérii nekuřáků a zejména odnaučených kuřáků.
Tak ať žerou na ulici nebo v mekáču potažmo KFC.
0/0
10.1.2005 20:15

Stone_Pilot

Irsko
No nevím, ale v Irsku prý po roce zákazu kouření v restauracích počet zákazníků neklesl, spíš naopak. Kuřáci by si měli najít jiný argument, než obavu o krach pohostinství.
0/0
10.1.2005 19:40

Bouše

Záleží na majitelích restaurací
Vyprávěl mi kdysi můj dobrý přítel (silný kuřák) své zážitky ze Švýcarska. Kromě jiného velmi hodnotil to, že ve většině restaurací se tam vesele hulilo i v době podávání oběda, ale všechny také byly  perfektně odvětrány. O tom to asi je. Já sám již několik let nekouřím a musím říci, že zahulené hospody mi čím dál tím víc vadí. Nejhorší je, že si člověk tu směsicí pachů cigaretového kouře a přepáleného tuku odnáší s sebou domů. Má první cesta vždy vede na balkon, kde nechám přes noc (někdy i déle) větrat všechny své svršky.
0/0
10.1.2005 19:01

Maxx-IP

Kontraproduktivní zákon.
To, co schválili v Itálii, je naprostý nesmysl a bude to mít podobný účinek, jako prohibice. Povede to k tomu, že se kuřáci budou slézat v pololegálních a neveřejných doupatech a spousta oficiálních restaurací krachne. Militantní nekuřáci, kteří se těšili, jak si poobědvají a posedí v čistém vzdoušku, utřou hubu, protože nebudou mít kde si posedět a cestující se nebude mít  kde najíst.
0/0
10.1.2005 18:39

Pu239

tak tenhle zákaz jistě zvýší turistickej ruch.....
lituju místní hospodský a držím jim palce
pro nekuřáky-pořiďte si vlastní hospodu, uvidíte, za jak dlouho zkrachujete..........
0/0
10.1.2005 18:10

dunil

auta
Pokud ovšem antikuřákům jde tolik o zdraví, měli by spíše, než lpět na nesmyslných zákonech, tlačit na vládu a místní zastupitele aby omezili ostatní druhy škodlivých splodin. Pokud totiž někdo říká že mu vádí moje kouření v uzavřených prostorech, a přitom jezdí každé ráno do práce v autě, (a to sám bez spolujezdce) tak je to umě naprostý IDI*OT.
0/0
10.1.2005 17:32

dunil

Re: auta
Tím myslím například zkvalitnění a zlevnění hromadné dopravy..
0/0
10.1.2005 17:33

We_are_the_greatest

Jste hlupacci
Jde ale spise o to, ze nejaka vlada odsouhlasi zakaz koureni coz postihuje ty male obcanky tam dole a na druhou stranu ti sami cinitele odsouhlasuji zakony ktere nici planetu ve velkem. Napr. takovym autem na benzin ci naftu uz se davno predavno nemuselo jezdit pokud by nekomu zezhora neslo o velke penizky a financni ztraty. Existuji i neskodne pohonne hmoty a vlady se k nim jaksi nemaji. Procpak ne?
To pak mohu s klidem rici, ze zakaz koureni je jen pokusem o delsi preziti lidstva na ukor planety. A konec planety = konec lidu. takze takovyto zakon je pak spise na skodu, nez k uzitku. Samozrejme jen v pripade, pokud mas radeji planetu zemi a jeji zdravi, nez sam(a) sebe. A to by mel mit kazdy. Praxe je ovsem jina a to je smutne.
0/0
10.1.2005 17:27

Borgh

Jen tak dál, ať vyuzený držky nakonec skončej v přísně vymezenejch kuřáckejch doupatech
a neobtěžujou slušný lidi!
0/0
10.1.2005 17:23

Maxx-IP

Re: Jen tak dál, ať vyuzený držky nakonec skončej v přísně vymezenejch kuřáckejch doupatech
Který slušný lidi? Autory hlášek o "vyuzených držkách"?
0/0
10.1.2005 18:28

AnimalFemal

Když už, tak už
Pokud zvýšit zdravotní pojištění kuřákům, jak tady někdo navrhoval, protože stát doplácí na léčbu, prosím tedy o demokracii a potom tedy všem, kteří si úmyslně ničí zdraví. Obézním za přejídání, prostitutkám a jejich klientům za pohlavní choroby, feťákům za HIV a žloutenku, workoholikům za psychiatra, alkoholikům za impotenci, cirhozu, atd. Myslím, že výčet lidí, kteří si dobrovolně ničí zdraví, je velký. Hoď kamenem, kdo žiješ vzorně a neničíš si zrak u PC
0/0
10.1.2005 17:20

VRAHzWALLSTREETU

Re: Když už, tak už
Presne tak-souhlas .Co jsem prestal kourit,zaradil jsem se do rad tzv. nekuraku -a z toho pohledu jsem z toho docela zklamanej,kdyz vidim,co je mezi nema vypatlancu,zvlast kdyz tady ctu nektery jejich vykriky.
0/0
10.1.2005 17:26

Júlinek šíšal

Re: Když už, tak už
ANOOOOOO ... a těm s rýmou pokuty za nastydnutí !!!!!!! 
0/0
10.1.2005 18:21

dunil

XXX
Mnoho nekuřáckých restaurací se prostě nemá šanci na trhu udržet, jinak by nemuseli vznikat tyto za vlasy přitažené zákony, bránící lidi se svobodně rozhodnout.
0/0
10.1.2005 17:11

dunil

Re: XXX
Jiná otázka je samozřejmě poviný rizikový příplatek zaměstnanců restaurací.
0/0
10.1.2005 17:13

VRAHzWALLSTREETU

Re: Re: XXX
"Mnoho nekuřáckých restaurací se prostě nemá šanci na trhu udržet."NO A CO sakra???Tak kvuli tomu budeme zase jak idi*oti po vzoru EU omezovat VLASTNIKY hospod,aby povolili svym zakaznikum ve SVYCH hospodach kourit?Navic kdo tam nechce pracovat,at tam nepracuje-rizikove priplatky by byli problematicke i technicky-takovy zakon by kazdy lehce obesel
0/0
10.1.2005 17:23

davexx

Re: XXX
Právě o tom to je, o té svobodě rozhodnutí, nevím, kolik vás kuřáků mi dovolí se svobodně rozhodnout, že nebudu čuchat smrad o který nestojím. Uvědomte si, že vy jste ti, kdo obtěžují ostatní, určitě ne naopak. Kuřte si, kde chcete a kdy chcete, jenom ne tehdy, jestliže tím někomu vadíte a vadíte třeba i jedinému nekuřákovi v celé hospodě.
0/0
10.1.2005 18:16

vaclavj1

Re: Re: XXX
Clovek, ktery jde do hospody musi pocitat se skutecnosti, ze se tam kouri. Pokud se s tim nesmiri, nemel by tam asi chodit.
0/0
10.1.2005 18:23

VRAHzWALLSTREETU

MENT*ALOVE DRZTE TL*AMY
Jako odnauceny kurak nesnasim cigarety snad vic nez "vecny" nekurak-nesnasim ten smrad a take intenzivneji si uvedomuji zdravotni rizika....navic kuraci delaj bordel po meste,a meli by za to byt sankcionovani,nemeli by ani kourit napr.v zastavkach MHD atd,ale nekteri priblbly nekuraci by si meli uvedomit,ze HOSPODY jsou ku**a SOUKROMY podniky a o tom,jestli se tam ci tam bude kourit by mel rozhodnout majitel-a jestli Vam to vadi,tak tam nelezte,k*k*ti,taky nikdo nikoho nenuti,aby tam pracoval-navic se tady jeste nekdo snazil tvrdit,ze by to snad prospelo hospodam i financne-treba jo,ale nechte jejich majitele,at si to rozhodnou sami-nebo si sami zalozte svoji nekurackou hospodu,debilove socansky.TJ. V OPRAVDU VEREJNYCH PROSTORECH KLIDNE ZAKAZAT,ALE V SOUKROMYCH PROSTORECH NECHAT ROZHODNUTI NA MAJITELI.Apropos studoval nekdo z Vas chytraku ty slavny statistiky:vydaje na lecbu kuraku vs. danove prijmy statu z tabaku????
0/0
10.1.2005 17:10

We_are_the_greatest

Re: MENT*ALOVE DRZTE TL*AMY
Jde ale spise o to, ze nejaka vlada ti odsouhlasi zakaz koureni coz postihuje ty male obcanky tam dole a na druhou stranu ti sami cinitele odsouhlasuji zakony ktere nici planetu ve velkem. Napr. takovym autem na benzin ci naftu uz se davno predavno nemuselo jezdit pokud by nekomu zezhora neslo o velke penizky a financni ztraty. Existuji i neskodne pohonne hmoty a vlady se k nim jaksi nemaji. Procpak ne?
To pak mohu s klidem rici, ze zakaz koureni je jen pokusem o delsi preziti lidstva na ukor planety. A konec planety = konec lidu. takze takovyto zakon je pak spise na skodu, nez k uzitku. Samozrejme jen v pripade, pokud mas radeji planetu zemi a jeji zdravi, nez sam sebe. A to by mel mit kazdy. praxe je ovsem jina a to je smutne.
0/0
10.1.2005 17:26

VRAHzWALLSTREETU

Re: Re: MENT*ALOVE DRZTE TL*AMY
Hm,jasny.Takovyhle zakony jsou akorat buzerace soukromniku-navic nektery politici to populisticky vyuzivaji.Souhlasim,ze tzv.evropsti politici,navic kdyz uz mame tu slavnou EU , by se meli zamerit treba na legislativu tykajici se pohonnych hmot a zvyhodnovani ekologikych dopravnich prostredku a neotravovat lidi,kdyz chteji jit do soukromy knajpy na skopek a cigu .Apropos k tem pohonnejm hmotam a ochrane prirody a zdravi-ackoliv jsem,jak se na iDNES rika pro-ami,tak jsem se smal,jak v US prijimaji podobny kraviny omezujici podnikatele v pohostinstvi a zaroven s tim odmitnou Kjotskej protokol
0/0
10.1.2005 17:35

Loner

Uz aby to bylo i tady
ja na ne ty policajty klidne zavolam, jeste s radosti :)
0/0
10.1.2005 17:07

Pu239

Re: Uz aby to bylo i tady
zkus to a dopadneš jako Savka.....
0/0
10.1.2005 18:02

We_are_the_greatest

Neni obtizne pochopit, ze ...
Podobne zakony jsou jen bezvyznamnym puntickarenim, ktere nikterak nikomu nepomuze. Priklad: "lide prestanou kourit, doziji se mozna o par let vyssiho veku, tudiz budou vice scvrkli a skaredi. Ale na druhou stranu pribyvaji sebevrazdy, vrazdy, deprese, naroky na planetu zemi kterou clovek nici a ktera uz toho ma dost, unava planety i lidu atd. atd. atd.
Vlady puntickari.
0/0
10.1.2005 16:49

jacin

pozitivní zpráva....
v Itálii mají v parlamentu ještě větší blbce a nabubřence  než u nás !
0/0
10.1.2005 16:48

1615

Mlátit reptající KURAKY po hubách.
Doufam,  ze  je budeme brzo  nasledovat
Kurakum bych nav. o 100% zravotni pojisteni.
 
0/0
10.1.2005 16:47

jacin

Re: Mlátit reptající KURAKY po hubách.
tvoje blbost škodí tvému okolí víc než nějaké nevinné kouření
0/0
10.1.2005 16:50

Septisin

Re: Mlátit reptající KURAKY po hubách.
To ti nestačí, že po nás budete dědit důchody, nekuřáci jsou zřejmě nenapravitelní chamtivci...
0/0
10.1.2005 16:50

vaclavj1

Re: Mlátit reptající KURAKY po hubách.
Ano, zdravotni pojistovny by mely mit podobnou moznost, ale to je bohuzel zatim nerealne.
0/0
10.1.2005 16:53

Sudíček

Re: Mlátit reptající KURAKY po hubách.
A nekuřákům taky, jsou to věční opruzisté a marodi a hypochondři.
0/0
10.1.2005 16:56

Júlinek šíšal

Re: Mlátit reptající KURAKY po hubách.
... já bych raděj pokutoval ty s rýmou, prskající a páchnoucí ... víc by se vybralo, že?
0/0
10.1.2005 18:58

VENDULA

proboha, proč zakazovat kouření?
no to by byla věčná škoda zakazovat kouření. zdražit tak  na 3-4 stovky za krabičku a kuřáci ať si vesele přispívaj do státní kasy. za ty peníze se jim klidně může vybudovat kuřáckej ráj, speciální hospody jenom pro kuřáky a ještě zásadním způsobem vylepší státní rozpočet.
0/0
10.1.2005 16:37

Sudíček

Re: proboha, proč zakazovat kouření?
A proč by se měly stavět hospody pro kuřáky? Ať si nekuřáci postaví svoje hospody, já jim tam chodit nebudu
0/0
10.1.2005 16:55

VENDULA

Re: Re: proboha, proč zakazovat kouření?
myslím tím speciální hospody s výkonnou vzduchotechnikou... v normální hospodě je rychle zahulíno a oni nám ty sponzoři pak rychle zkapou na raka a mrtvej kuřák nemůže příspívat do rozpočtu, víme?
0/0
11.1.2005 9:57

Deleter

Tyto pindy
antikuřáků o hospodách mi připomínají jednoho kámoše, co si stěžoval, že když jde na rockovej koncert, tak je v první řadě kravál a vrážej do něj lidi. Ptal jsem se ho, že je to běžný, že v první řadě je kravál a lidi pogujou, tak proč nejde dál. Odpověděl: "Protože JÁ chci být vepředu a NIKDO mě nebude omezovat".
 
Seriózně, znám v Brně 2 (slovy dvě) nekuřácké provozovny, pokud nepovažujete McD za hospodu, tak 1 a to je Terč na Kolejní. Takže nevykládejte, že nemáte kam chodit!!!
0/0
10.1.2005 16:35

jardahorak

Re: Tyto pindy
Rekl zavisly dement a zapalil si na tramvajove zastavce, ze jo? :-/
0/0
10.1.2005 16:43

Deleter

Re: Re: Tyto pindy
a kterej?
Bylo-li to na mně, tak nevím, co bych dělal na jakési zastávce . Socky jsou fakt votravný .
0/0
10.1.2005 16:51





Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.