Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Konec roku přináší velkou nadílku miminek

Česku se začaly rodit děti. A koncem roku obzvlášť. Překonáváme rekordy! hlásí mnohé porodnice v zemi. Po sérii varování, že Česko vymírá, jsou to dobré zprávy. "Letos budeme mít tak o sedm set porodů víc než loni," potvrdil porodník Antonín Pařízek z pražské porodnice u Apolináře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

opportunity

Fajn
Fajn, že někdo najde odvahu mít děti v téhle době.
0/0
30.12.2004 11:27

Martin Horák

Re: Fajn
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Tzv. Doba (poměry, časy...)  je velmi dobrou výmluvou kdykoliv a pro kohokoliv, když jde o to si zdůvodnit, proč nedělám něco, co sice cítím, že bych měl, jenže se mi nechce, protože by to omezilo moje pohodlí. Ono jinak jen v tomto století byly minimálně 3 doby (1.sv.válka, nacizmus a komunizmus) podstatně horší.
0/0
30.12.2004 15:55

Ccecil

Alespoň jedna pozitivní zpráva
Doufám, že z nich nevyrostou feťáci a kecalové. Snažte se rodiče. Já dělám, co můžu....
0/0
30.12.2004 1:33

sillogism

Re: Alespoň jedna pozitivní zpráva
Fetuješ a kecáš?!
0/0
30.12.2004 6:11

milchama

Re: Alespoň jedna pozitivní zpráva
Těch pár dětí navíc od populačně silných ročníků vymírání nezastaví. Krom toho by bylo zajímavé vědět (nikdo to však neeviduje), jaké procento těch nově narozených dětí tvoří např. cikáni. To by se zřejmě už tak optimisticky neoslavovalo...
0/0
30.12.2004 10:59

RejpALL

Si rasísta, gádžo!
Sí rasísta, gádžo! Jakí mi sme u teba cikáni?! Poviem to na teba tomu Úhlovi!
 
My niesme volajakí cigáni, čo len parazitujú, podvádzajú a kradnú!
 
My sme Rómove, čo len niekedy parazitujú, podvádzajú a kradnú, vieš?!
 
0/0
30.12.2004 11:26

Johny__S

Re: Re: Alespoň jedna pozitivní zpráva
To ti klidně řeknu - viděl jsem jednu zvlášť znepokojivou statistiku. Prý je to snad až jedna pětina, či dokonce čtvrtina...... Nechci vidět, jak to tady bude vypadat za pár desetiletí. Půlka zdejších obyvatel Cikáni, zbytek Vietnamci, Arabové, Ukrajinci a mezi tím semtam nějaký Čech. Snad se toho nedožiju. Multikulturalismus  - děkuji, nechci.
0/0
30.12.2004 16:11

milchama

Re: Re: Re: Alespoň jedna pozitivní zpráva
Potíž je v tom, že oficiálně žádná instituce takovou statistiku vést nemůže (zvlášť, když se naprostá většina Cikánů hlásí k české národnosti)... Takže statistiky si mohou příslušní úředníci dělat jen pokoutně  pro svou vlastní představu. Já např. sleduji v obecním tisku údaje o narozených dětech v obci, která má cca 7500 obyvatel, z nichž je asi 1500 Cikánů. Dle jmen narozených dětí, která se zveřejňují  každý měsíc, se tam rodí možná více než 50% dětí cikánských....
0/0
31.12.2004 0:16

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Alespoň jedna pozitivní zpráva
Ono se to dá i odhadnout. Které české okresy mají nejvyšší porodnost? Ústí nad Labem, Most, Karviná..... Tj. nejvyšší porodnost mají ty, kde je taky největší počet Cikánů. To už taky o něčem svědčí. Mimochodem, taková Francie taky nedělá statistiky o národnosti, a přesto je oficiálně odhadováno, že až třetina tamních narozených dětí je arabského původu. V současnosti tam muslimové tvoří asi 10% populace, a to je analogie našich Cikánů, kterých se taky odhaduje 5-10%. Takže se to asi moc lišit nebude.
0/0
31.12.2004 0:37

Najdete na iDNES.cz