Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Po tsunami přišel čas OSN. Obstojí?

Je to v tyto hodiny otázka života a smrti: Jak a kdo dokáže nejlépe pomoci zdevastovaným oblastem a lidem v Asii po zemětřesení a ničivých vlnách tsunami? Odpověď by mohla znít jednoznačně: OSN. Vznášejí se však nad ní otazníky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wwwand

V prvé řadě...
dojde na platy úředníků. To není černý humor, ale realita. Struktura a systém hospodaření OSN je tak rozkladný, že jakékoliv prostředky, které do ní potečou zmizí; a do cíle dorazí jen pouhý zlomek. Za roční plat jednoho úředníka v New Yorku by mohlo spokojeně žít mnoho rodin v Africe. A že těch úředníků je! Smekám a obdivuji ty, kteří pracují v terénu, na místech katastrof, ať už pod jakoukoliv hlavičkou. Svou měrou k tomu samozřejmě přispívají i ti, kdo dokážou "otevřít peněženky" sponzorů. Ale z té přemíry parazitující byrokracie je .....
0/0
30.12.2004 23:36

chroustík

OSN ani žádní jiná organizace nezmůže nic nikde,
kde jsou u moci diktátoři jako v Africe, kde případná pomoc materiálně zabezpečí jejich široké rodiny a finanční pomoc vyzbrojí jejich široké armády. V Indii a Indonésii a Srí Lance je vidět pouze hysterie, očumování a nicnedělání. Hlavní je, že Indie a Pákistán mají atomové bomby. Za ty peníze, co dají všechny tyhle země "třetího světa" na zbrojení, mohly mít dávno systémy varování před katastrofami. Ovšem lepší je zborjit, živit obrovské armády, které jsou armádami darmožroutů a potom žádat o odpuštění dluhů !
0/0
30.12.2004 11:36

juton

OSN neudělá nic.
, Je to byrokratický, zbytečný a zkostnatělý moloch, existující sám pro sebe. Co udělala slavná OSN pro nápravu současné situace v Africe, kde jsou ve Rwandě, Botswaně a na mnohých jiných místech ne desítky, ale stovky tisíc obětí různých diktátorů! Nad těmito obětmi se nikdo nerozněžňuje a nikdo nevysílá letadla s humanitární pomocí! OSN jen planě řeční a skutek utek. Celá organizace ať táhne do pr....!
0/0
30.12.2004 7:41

Najdete na iDNES.cz