Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéf vyhověl záchranářům, změní vedení

Pražskou záchranku čekají personální změny. Její šéf Zdeněk Schwarz už týden jedná se zaměstnanci, aby vyřešil napjatou atmosféru. Rozhodl se, že vypíše výběrová řízení na dvě vedoucí funkce, které záchranáři nejvíc kritizují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lodin

pravda-pokračování
(bývalý předlistopadový příslušník SNB) má tomuto značně dopomoci. Podpisy zaměstnanců a jejich důvěra byly zneužity těmito novodobými "LM" proti nim samým, jak se nyní ukazuje. Je manipulováno nejen se zaměstnanci, ale i s veřejným míněním, a to za přispění médií, která od počátku přispívají štvavé kampani. Dosud není ani jasné, kolik podpisů skutečně existuje a petice i skupiny zaměstnanců a odborářů si vzájmně protiřečí. Není bez zajímavosti, že majiteli nebo vedoucími zaměstnanci soukromých firem jsou bývalí zaměstnanci ZZSHMP, kteří ji museli v polistopadové době opustit z důvodu příslušnosti ke KSČ i StB. Možná, že za vším jsou velké peníze a podpora profesionálů z P.R. agentur. Někteří zaměstnanci si kupodivu z aktivit proti ZZSHMP udělali "sport", který provozují výhradně v mnohaměsíční pracovní neschopnosti na účet sociálního pojištění nás všech. Jak se jim to asi může vyplatit? Je takovýto postup skutečně demokratický, jak říkají? Jak se k tomu postaví politici.
0/0
16.12.2004 17:41

lodin

pravda
Situace na ZZSHMP má i jiné pozadí!!!
Je jasné, že soukromé firmy, podnikající v oblasti ZZS, mají zájem se uplatnit na území Prahy, kde péči zajišťuje pouze městská ZZS, a to ZZS HMP. V současné době jsou soukromé firmy vytlačovány ze všech krajů kvalitně fungující samosprávou (krajem), zejména ze SK, kde od r. 1992 působí (např. Samaritáni). Pražské prostředí je pro tyto subjekty se zahraničním kapitálem lukrativní. Cestu si zametly mnohamilionovými příspěvky, např. na protidrogovou prevenci. Tuto snahu lze zaznamenat již několik let a situace, která nastala před více jak rokem v Bratislavě VARUJE! Scénář je nyní identický - odvolání ředitele dobře fungující organizace (mezinárodní certifikát ISO - IQNet) a rozložení její současné struktury s narušením celého systému - předání některých stanovišť až i částí Prahy soukromým firmám se zachováním centrálního dispečinku na účet města - nás občanů. Bohužel se nabízí myšlenka, že současné vedení jedné odborové organizace (b
0/0
16.12.2004 17:29

Najdete na iDNES.cz