Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V pátých třídách jsou nevzdělaní učitelé

Učitelé na prvním stupni základních škol děti navnadí, že je škola hrou. Už v šesté třídě ale přichází šok. Místo získávání nových poznatků prostřednictvím her dostanou děti do ruky učebnice, které se musí učit nazpaměť.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

antix

učitelé jsou různí,
ale aspoň základ by mohli mít a měli by se umět orientovat v problémech, které jim jejich zaměstnání přináší. Konkrétně: vnuk navštěvuje 2. tř. ZŠ, na začátku ročníku se velmi zhoršil. Dcera pojala podezření na dyslexii a syna přihlásila do pedagogicko psychologické poradny. Lékař potvrdil, že jde o výše uvedené a udělil doporučení, jak má paní učitelka k dítěti ve škole přistupovat - ostatně - starší brácha na tom je podobně a ve škole mu vyšli vstříc. Po dlouhotrvajícím monologu, kdy dcera učitelce vysvětlila o co jde, jí paní učitelka položila otázku: " a co tedy po mně chcete?!" Dcera po této zkušenosti zvolila přeložení syna na jinou školu, kde tyto zvláštní dotazy učitelé nekladou, ale na situaci jsou připraveni. Je to bída...
0/0
14.12.2004 14:21

abc

Re: učitelé jsou různí,
Ten článek je tak kouzelně pitomý, že mi to nedá, abych k tomu nepodotkl něco podstatného. Ano úroveň našich učitelů je šokující, jejich platy jsou mizerné. tedy takové jaké si zaslouží. Ale zdá se mi naprosto fantastické, když v této zemi hodnotí úroveň výuky např. jazyků inspektoři, o nichž bezpečně vím, že jsou to asi z poloviny bývalé mateřiny a zbývající polovina jsou bývalí učitelé základních škol, z nich absolutní většina neumí žádný jazyk, tedy ani ruštinu. Toto není pomluva to je skutečmost, kterou jsem ochoten obhájit třeba u soudu. Takže vy všichni co sem píšete se rozčlujete naprosto zbytečně. Naši státní úředníci ani naši inspektoři nemusejí umět žádný jazyk, jak to mohlou pak požadovat po učitelích. !!!
0/0
14.12.2004 16:55

Isbjoerna

A kdy se dostane detem vzdelani?
"...V první třídě je potřeba naučit děti číst a psát, což je zásadní. A v osmičkách a devítkách je zase potřeba připravit děti co nejlíp na přijímačky..."
0/0
14.12.2004 12:21

Frederiko

Re: A kdy se dostane detem vzdelani?
A co tim myslíš..."vzdělání"?Co tohle slovo pro tebe znamená?
0/0
14.12.2004 16:01

Michalll

pokud studující pedagožky si
s oblibou přivydělávají jako prostitutky /a proč by nemohli, bude to záhy legální živnost /
pokud rodiče strkají děti kulínským /aby s nich byli milionáři, ovšem/...
ničemu se nelze divit, TV nova nás však zachrání, už nám nebude vadit nic, ani afričané se nenechávají vyvést z míry.....vítězí ve sttistikách AIDs...inu chlapáci!
0/0
14.12.2004 11:14

Rychlý G.

A-Z kvíz apod.
Stačí se okolo prázdnin dívat na některou televizní soutěž. V tu dobu jsou tam většinou učitelé a člověk se jenom diví, že po svém „výkonu“ se jim chce v září znovu předstoupit před své žáky. Chce se mi věřit, že jsou to pouze ti, se kterými se potřebuje ředitel školy rozloučit. Pod záminkou snadného přivýdělku je přihlásí do soutěže, tam ze sebe udělají blbce před celým národem a může následovat výpověď.
0/0
14.12.2004 10:57

Frederiko

Re: A-Z kvíz apod.
Ahááá,takže---neumí odpovědět na otázku v televizní soutěži---je to blbec a nepatří do školy?.....no tak prosim vás,kde to jsme ???
Téma na zamyšlenou---hodnotový žebříček
Přeji hezký den!
 
0/0
14.12.2004 16:48

Rychlý G.

Re: Re: A-Z kvíz apod.
Na otázku by třeba odpověděl uměl, jenže nezná odpověď. Bohužel kolikrát i na tak triviální věci, které si pamatuju právě ze základní školy.
0/0
14.12.2004 21:54

Pucmeloud007

za ty prachy
muzou byt jeste radi, ze do ty prace vubec prijdou.
0/0
14.12.2004 9:39

vykukzlesa

redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
Měli byste kritizovat komisaře, kteří si nevšímají toho, v jakých podmínkách svou práci učitelé vykonávají. Vy po nich chcete takovou práci za takový peníze? Divíte se tomu? Kdo tam asi zůstane? Byl jsem na jedný ZŠ a všechny učitele jsem tam znal. O rok později byla většina pryč, neznal jsem skoro nikoho, jen ty před důchodem...
0/0
14.12.2004 9:21

Vanous1

Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
podle toho, jak ovladas cestinu, bych si tipnul, ze jsi na ty zakladce moc casu nestravil :) ty "redaktori spadly" :)
0/0
14.12.2004 9:24

vykukzlesa

Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
to je laciný... Ty patříš asi k těm, co rádi kopou do mrtvol, viď? Ale možná to je důkaz právě toho, za co to školství stojí...
0/0
14.12.2004 9:43

Pucmeloud007

Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
taky me stvou mallasove jako on, co se misto tematu chytaji preklepu a podobnych kravovin
0/0
14.12.2004 9:46

vykukzlesa

Re: Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
Asi to je nějakej politik, nebo člověk toho typu. Ti to dělají stejně. Hádají se o kravinách a starají se o to, jak co kde řeknou a jak budou při tom vypadat, ale něco řešit, na to prostě nedojde.
0/0
14.12.2004 9:56

houba_

Re: Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
ze by I/Y byl preklep???
poradim to detem jako vymluvu pri pripadnych chybach v diktatu :)) ale mate pravdu, k tematu to neni
0/0
14.12.2004 10:08

vykukzlesa

Re: Re: Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
není to překlep, je to podobná krávovina...
0/0
14.12.2004 10:22

Vanous1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
neni to kravovina, je to absolutni nedostatek vzdelani! a pokud je tu clanek o kvalite skolstvi, tak k tomu vzdelanost naroda bezpochyby patri! a co jinyho bychom se meli kur*a naucit, nez alespon spravne pouzivat svou materstinu!
zlehcovani podobnych chyb a odsuzovani tech, co na ne poukazuji (i kdyz jsem tak puvodne cinil v zertu, jak slo jiste podle smajliku poznat) nam opravdu z marasmu narodniho nevedomi jiste nepomuze.
0/0
14.12.2004 10:42

vykukzlesa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
Ano jsem absolutně nevzdělaný. Kdo za to může? Teď mluv k tématu.
0/0
14.12.2004 11:25

andy_star

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
Budu hádat - ty sám ? Nebo budeš svoji neschopnost házet na učitele ? No, k věci. Máš sice pravdu, že prostředí je pro učitele nesnesitelný, ale podívej se na to objektivně. Nesnesitelný je i a hlavně proto, že se polovina žáků chová, jako by jim škola patřila. Dělal sem pár let externistu na střední škole a ono je to podle mých bývalých kolegů čím dál tím horší.
0/0
14.12.2004 11:37

vykukzlesa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
V tom případě neříkejme učitelům, jak mají učit, když pak záleží na každém z nás. Ano já uznávám svou hrubou chybu a já si za to můžu sám, ale kolik lidí se zajímá o své chyby? Kolika lidem je jedno jak píšou? Máš pravdu, s žáky je to hrozný a to jsou právě ty šptaný pracovní podmínky, který jsem chtěl diskutovat. I já jsem byl svědkem vyhrožování a fyzického napadání ze strany žáků základní školy. Co s tím? Nic, rodiče všechno překazí, protože podporují svého miláčka. Jediný co se děje, jsou záznamy na policii, které snad v dobách, až takový žák dospěje a vyroste z něj to k čemu spěje, pomůžou k výkonu zavedené spravedlnosti.
0/0
14.12.2004 12:21

Rychlý G.

Re: Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
Asi taky budu patřit k těm mallasům. (Pěkný překlep, který mi nevadí). Pak jsou ovšem věci, které prostě přehlédnout nejde a k těm bezesporu patří správné psaní I/Y. Já bych na takovou věc nereagoval, ale pokud už na ni někdo upozorní, není třeba ho napadat.
0/0
14.12.2004 10:34

vykukzlesa

Re: Re: Re: Re: Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
Ano pokud na ni upozorní a bere to jako chybu a ne jako důkaz toho, že jsem neprošel základním vzděláním. Nebýt hulvát je pro mne důležitější, než vždy za každé situace psát správně česky. Takže kdo koho napadl? Ruku na srdce, kdo z vás, kteří tu tak křičíte kvůli mé chybě, může říct, že takovou chybu nikdy neudělá? Možná mě ve škole naučili něco jiného než vás... Možná bychom se mohli učit jeden od druhého.
0/0
14.12.2004 11:35

jajaja59

Re: redaktoři idnes asi spadly z měsíce...
Ty jsi jistě (je to vidět) odborník na češtinu, ale ne na ekonomii. Není totiž práce za peníze, ale jsou peníze za práci.
0/0
14.12.2004 22:06

Morland

Já bych učitele
nedělal ani za nic, neustále jednou nohou v krimu, řvou na vás z jedné strany nevychovaní frackové, kterým nesmíte v podstatě nic a z druhé strany novodobí zbohatlíci, kteří si z ratolestí udělali zlaté tele. Jakou asi může mít učitel úctu u žáka jehož kapesné je víc než polovina jeho platu? A byl by blbej každej slušnej jazykář nebo informatik, kdyby za tu almužnu, které říkají euforicky plat, šel učit.
0/0
14.12.2004 8:53

Unyax

!
Při studiu Učitelství pro 1. stupeň mají studenti každý týden minimálně 2 hodiny praxe, takže po celou dobu studia učí - pod přísným dohledem. Jsou neustále opravováni, hodiny se zpětně rozebírají a úroveň se zlepšuje, což je pak vidět i v závěrečné, šestitýdenní souvislé praxi. Studenti 2. stupně se 4 roky drtí své 2 předměty do hloubky, kterou nikdy nebudou potřebovat a na závěr studia jsou "hozeni do vody" v podobě šestitýdenní praxe. Tak co jste čekali, fialky?
0/0
14.12.2004 8:50

jajaja59

?!?!?!
"Každý třetí učitel dětí v páté třídě nemá pro svou práci potřebné vzdělání. Je to mnohem horší než v jiných ročnících, píší školní inspektoři ve své zprávě. Například mezi učiteli prvních tříd nemá vysokou školu jen každý pátý kantor. A mezi učiteli deváťáků je těch, kteří nemají potřebné vzdělání, ještě méně." O REDAKTORECH IDNES SI DEFINITIVNĚ MYSLÍM SVOJE. a NENÍ TO PRO NĚ PĚKNÉ. Nebo opravdu citují školní inspektory ? Tak to bychom tedy byli totálně v p r d e l c e.
0/0
14.12.2004 7:55

Meg1

souhlas
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že po přestoupení našeho staršího syna na druhý stupeň jsem zaregistrovali velké zhoršení v kvalitě výuky, která byla velmi nekonzistentní a vedla dítě jen k pasivitě a pocitu, že "to stačí".
Nicméně ani následně zvolené soukromé klasické gymnázium, kam chodil do tercie a kvarty (8. a 9. třída) nic nevyřešilo. Když se pak dostal na poměrně prestižní čtyřleté státní gymnázium, tak jen koukal, co všechno se od studentů očekává...
0/0
14.12.2004 7:42

Lucius_Malfoy

Vskutku se není čemu divit,
zejména pokud je "ministryní" školství nevzdělaná osoba, přezdívaná kdysi arabskými studenty Petting Petra ...
0/0
14.12.2004 7:05

Thorbear

A čemu se kdo diví
Finančně je na tom dneska lépe skladník nebo popelář.Práce kantora je pomalu poukazem na bídu,navíc se poslední dobou stává díky agresivním parchantům i docela rizikem.
0/0
14.12.2004 3:17

opravak

Re: A čemu se kdo diví
Když vidím,co učitelé předvádí ve škole,tak si myslím,že jsou placeny královsky.Takový bordel jako je škola doufám nikde jinde není (snad jen v parlamentu).Ať si jdou učitelé vyzkoušet jinou (manuální) práci a vydělat si korunky. Asi by "chcípli" hlady!!
0/0
14.12.2004 7:53

Level31

Re: Re: A čemu se kdo diví
Asi to bude tím, že schopní lidé vidí svoji budoucnost jinde než ve školství. Učím pátým rokem výpočetku a mám 16 hrubého (na naší škole nadprůměrný plat). Nemám v úmyslu tu zůstat, protože to prostě nemá budoucnost. Navíc vím, že když půjdu jinam, dostanu mnohem víc $$$. Za těch 5 let co učím, jsem zažil několik schopných kolegů, kteří s kantořinou sekli a šli rejžovat prachy jinam. Takže to co zůstává na školách učit asi nebude "the best of"...
A ty kraviny co říkaj v televizi? Prý mají učitelé průměrný plat přes 17 tis.... Zajímavé, že o nikom nevím, kdo by měl tolik aspoň hrubého, natož aby to byl průměr....
0/0
14.12.2004 8:24

houba_

Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
znam nekolik ucitelu, kteri maji velmi pres onech 17k.
Take by me zajimalo, zda ti tak strasne vadi 2 mesice volna v lete, volno na vanoce a silvestra, jarni a podzimni prazdniny a ja nevim co vsechno jeste.
 
a propos: pises, ze ucis vypocetku. Muzes prosim sdelit, jakou k tomu mas kvalifikaci? Jake vzdelani, jakou praxi???
0/0
14.12.2004 9:19

zab1

Re: Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
A ty si to běž vyzkoušet a bude se ti zdát, že je těch prázdnin málo. Nakonec - pět týdnů dovolené je běžný standart, dva měsíce v létě mají prázdniny děti, ne kantoři. S tím platem kecáš, v základu ty peníze nemají.Jinak dávno omleté "fundované" kecy. Když všichni tu práci vychvalujete, kupu peněz a samé volno, proč to nejdete dělat ? Mám pocit, že vám dělá problém zvládnout své dvě děti tři hodiny denně, natož 25 smradů hodin šest. Nejsem kantor.
0/0
14.12.2004 9:40

houba_

Re: Re: Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
2 mesice je cca 8 tydnu, dejme tomu, ze posledni 2 tydny chodi jiz ucitele na 3 hodiny denne do skoly,
dalsi 2 tydny jsou na vanoce, dalsi tyden na jare
a monza jeste jeden tyden na podzim
plus dalsi dny volna, kdy si clovek bez babicek a dedu musi brat take volno (obvykle ctvrtky a patky, pokud je ve stredu statni svatek,  pred a po vysvedceni)
tech 6 hodin denne myslis pracovnich, nebo vyucovacich? 8-12 mi vychazi jako 4 hodiny (1.stupen), ale  ucitele asi pocitaji jinak
mozna je to davno omlete, nicmene pravdive
proc to nejdu delat?? protoe nejsem ucitel, nemam pedagogicke vzdelani
ps. s tim platem nekecam,
kdyz se udava prumerny plat treba doktoru, taky se neudava jejich zakladni, ale skutecna suma na pasce (ktera je za opracovane prescasy)
Nejsem doktor
0/0
14.12.2004 10:03

zab1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
Čekal jsem, že začneš s těma hodinama. Nebudu ti vykládat nic o službách, přípravách, dozorech a dalším, to nemá cenu, kdo to nechce slyšet, tak to neslyší. Nemáš pedagoické vzdělání, ale víš o tom dost, můžeš posoudit, co je to za práci a jak je hodnocená, koukám. No nic, nevěš hlavu, jak jsi četla, bez vzdělání učí kdekdo. To není problém. Odvahu. Jestli teda máš aspoň nějaké vzdělání. Snad ano.
0/0
14.12.2004 10:11

houba_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
jsem ten nikoliv ta :))
v rodine (pribuzenstvu) mam 3 ucitele, velmi casto si me dobiraji, kdyz mi napr. v jednu hodinu volaji, co ze delam, oni(y) ze uz jdou jsou doma.
Netrdim, ze castka kterou dostavaji kazdy mesic je nejak vysoka, tvrdim, ze je zcela umerna tomu, co jsou ochotni odvadet.
domnivas se snad, ze v jinych profesich se nemusi pripravovat??? troufam si tvrdit, ze daleko vice, protoze mnoho ucitelu k ucitelstvi pristupuje prilis rutinne Bez vzdelani uci kdekdo (mimochodem nam Levelxxx jeste nesdelil svou kvalifikaci) , take bych rekl, ze to je prave to, co srazi ten prumerny plat. Ja bych to bez vzdelani delat nesel, protoze narozdil od nich mam nejakou soudnost.
PS. ano vzdelani mam, vyskoe technickeho smeru
0/0
14.12.2004 10:33

zab1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
A jako vysokoškolák pochopíš, že vysokoškolsky vzdělaný člověk po letech praxe za 16 tis. hrubého by nebyl tvůj případ. Alespoň na něčem jsme se shodli. To, že v žádné jiné profesi nepracuje tolik důchodců jako ve školství je jasné taky oběma. Že velké procento na základní škole jsou dámy nad padesát víme také a že odejdou do důchodu i ony, je otázka času. Všechny omezené výpady směřují k tomu, že kantor je největší flákač, ale proč učí holky z gymplu a důchodci? Je to celou degradací toho povolání, jak společenskou, tak i finanční. Místo toho jak natáhnout do školství schopné kvalifikované lidi se společnost zmůže jen na poznámky typu - na to, co dělají a kolik mají dost, ať si zkusí něco jiného...Ještě pár let a pocítíme to všichni
0/0
14.12.2004 10:50

houba_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
samozrejme mas pravdu, ale i tam dve strany:
jednak je na skolach spoustu velmi kvalitnich a kvalifiovanych ucitelu - ktery jsou take nalezite oceneni (samozrejme ne jako jinde v soukrome sfere, ta vsak ma i jine casove naroku, proste neco za neco)
jednak je na skolach spoustu taky "ucitelu", kteri tam nastoupili z gymplu apod. Ti samozrejme nemohou pozadovat ohodnoceni na urovni jejich kvalifikovanych ucitelu, a to jsou ti, kteri srazeji celkoy mzdovy prumer.
a priznej: nepusobi to prinejmensim trapne, kdyz na tridni schuzce promluvite anglicky na anglictinare a on odpovi what??
neni to trapne, matikari dela problemy reseni jednoduchych rovnic, fyzikar nevi, ze teplota se udava v kelvinech apod.
a takovym lidem byjste chtel dat vice penez??
tem kvalifikovanym - klidne
a tech nekvalifikovancyh se zbavit, uz radu let jen slysime, ze skoly jsou plne nekvalifikovancyh lidi - a jsou tam porad a nic se s tim nedela
0/0
14.12.2004 11:07

zab1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
Těch velmi kvalitních a kvalifikovaných náležitě oceněných - nevím, o čem mluvíte. Existují tarify a tabulky. Ty vás někam s platem nahoru nepustí a osobní hodnocení bylo taky seškrceno. O soukromé sféře mi nevykládejte. Vysokoškoláci nejsou jen podnikatelé a jen různých akciovek jsou tu tisíce. Za jinší platy. Ty vyše popsané případy vám nevěřím čistě proto, že na jednoho člověka, který by se s tím setkal je toho moc. A ještě něco. Já být kantor a začít na mě na rodičovské schůzce nějaký přechytralý rodič anglicky, tak ho pošlu ven, ať se jde opláchnout. Vy asi nebudete moc normální, že ne?
0/0
14.12.2004 11:18

houba_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
zalezi mi na tom, kdo uci me deti, mozna ti  to prijde nenormalni, me vsak ne, mozna ti to prijde "prechytrale", proc???
jestli jim nekdo na zacatku skoly zbabra anglinu, uz se ji nikdy poradne nenauci. take nechci, aby ucitel anglictiny byl jen nekolik lekci pred svymi zaky, jak je to dnes obvykle na spouste zakladnich skol. ja byt ucitel anglictiny a nejaky rodic by na me zacal mluvit anglicky, tak mu anglicky odpovim, ale urcite ne holou vetou (taky by ten rodic mohl byt  cizinec, nebo nemohl? - oooo pardon ja ziji v relanem svete)
s temi ostatnimi (M,F) jsem se setkal ja osobne v dobe, kdy jsem chodil na ZS, titez ucitele tam jsou vsak stale.
samozrejme ze VS nejsou jen podnikatele, atd., ale co to ma s timto spolecneho, to netusim.
0/0
14.12.2004 12:14

Pigy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
Já učitel nejsem, mám "pouze" matku učitelku, ale travím na ZŠ na civilce už přes rok. Ve škole je spousta typů lidí, kteří se hodí  do školství a kteří ne. Naše paní učitelka v první třídě je naprosto bežně od 7.30- do 14.30 ve škole. Jinou kolegyni potkám po 13.00 ve šklole jen náhodou. Na prvním stupni to určitě není tak, že pučitel přijde do třídy odvykládá, to co má, a o přestávce jde do kabinetu a nezajímá ho(ji), co se děje venku. Někdy nezbývá ani čas zajít na toaletu. Všichni co tady debatujou a naváží se učitelů, by si měli zkusit ne měsíc jít učit, to psychické vyčerpání, když je ve třídě 25 žáků je nepředstavitelné- jwdno jestli je to 1. nebo 2. stupeň. Uvědomte si, co dá práce zvládnout své 2-3 nebo jen jedno dítě a ve třídě jich je 10x tolik a doma většinou čekají vlastní. Co se týká platů, tak matka má kolem 17ti hrubého po 27 letech praxe Nástupní plat je kolem 10 000
0/0
14.12.2004 11:24

vafla

Re: Re: Re: A čemu se kdo diví
Průměrný plat je vždy hrubý příjem. To ví každý popelář.
0/0
14.12.2004 11:49

ickis

Re: Re: A čemu se kdo diví
Tak to jsi trochu mimo. Ucitele maji platy dost mizerne, na to, co se po nich chce. Pruser je v tom, ze kdyz uz je ucitel v necem fakt dobry, tak odchazi za lukrativnejsi praci - proto ve skolach zustavaji jen stare struktury... Dle meho nazoru, by se melo ucitelum plosne pridat a pokusit se nalakat sem vice chlapu a vubec vzdelanych lidi. Kdyz si predstavite, ze ucitele jsou zodpovedni za vzdelavani naroda, je ostuda jake maji platy... (btw nepracuju ve skolstvi ;) )
0/0
14.12.2004 8:45

Kenkaku

Re: A čemu se kdo diví
bohužel :-(
0/0
14.12.2004 8:26

vafla

Re: A čemu se kdo diví
Osobně znám skladníka, který vydělává cca. 11000.- hrubého. Aby se dostal na průměrnou mzdu učitele, musí odpracovat spoustu přesčasů. Učitel dělá kolem dvaceti hodit týdně. Neznám plat popelářů, ale k těm učitelským se určitě nedá srovnávat. Úroveň učitelů byla patrna v mimořádném vysílání Milionáře před dvěma roky. Myslím, že jejich platy jsou zbytečně vysoké! S poukazem na bídu to rozhodně nemá nic společného. Oni jsou totiž přibližně na celostátním průměru, na který 80% pracujících vůbec nedosáhne.
0/0
14.12.2004 11:27

fleret

cehun je cehun
.................:-)))))
0/0
14.12.2004 1:46

Najdete na iDNES.cz