Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nova: na vyřizování účtů není čas

"Každý, kdo něco znamená, se chce nastěhovat na Pátou Avenue," zaznělo v sobotních zprávách Novy. Lidé ze společnosti CME, kteří v Praze právě dojednávali detaily svého velkého návratu, v tu chvíli zpozorněli. Na newyorské Páté Avenue totiž sídlí ústředí CME.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cybermiky

historie se opakuje
přátelé připravte si každý tisícovku.Zdá se, že budeme znovu platit.Jo historie se opakuje ....
0/0
15.12.2004 16:26

eman1

Líbilo se
Myslím že se panu Lauderovi to jak ho stát okradl, když mu nehlídal Novu  moooc líbilo a že by ho chtěl zopakovat.
0/0
15.12.2004 12:47

Bouše

Já bych v Nově trochu vyvětral
Ve včerejším pořadu "Na vlastní oči" se vyznamenala reportérka TV Nova. Šlo tam o nějakého vypečeného právníka, kterého reportérka uháněla o interview. Ale uháněla ho tak nepřijatelným způsobem, že se divím, že ji ten dotyčný neinzultoval. Jakmile vyšel z domu, nalepila se na něj s mikrofonem, když zrychlil krok, zrychlila ona taky, když se rozběhl, rozběhla se taky. Když chtěl využít odjíždějícího autobusu a naskočit do něj, hrnula se tam taky. Ten člověk byl naprosto vystressovaný, nakonec ve zmatku prchal přes rušnou ulici, ani bych se nedivil, kdyby ho něco přejelo. To byla ukázka skutečně investigativní novinářky.
0/0
15.12.2004 9:12

lesniprase

keke
a i jedniu sem bila na spacirke v lesiku a videla dedko , jakze tam sbira houbi a hned je ji.A vzdycky dedek kdyz ukrajil houbu ji ochutnalo a pak popobihal okolo pareze a plival to na zem. a pak porad delal ten pan tvuj tfuv tfuj tfuj a stejne ty vochomurki porad jed. SEm vubec nevedel jestli tak zamnerne nici prirodu a nebo mu vazne i te houbu neco udelali. potom jsem se ho dedka zeptalo jestli to nechce uz nechat, ponevac je to skoda a stojne mu to ani nechutna, A ten chlap me zacal nadavat jak spacek, ze prej je v penzi a ze tu a tam tady byl hajnej, nez mu to vsecko kumunisti zebrali a ze ho vokradli ted vo duchod, a tak ze se ted nema kde bydlet a tak se chtel pry votravit po prasivkach. Kdyz mi to celi do povidal, tak me jestze dal ten jeho ohrnutej misliveckij kloubouk abych melo neco na pamtku jak, mi ho bylo lito. tak ho nosim dva dni a chtel bych ho tu lacino prodat, dyztak mi napiste dekuju
 
 
0/0
15.12.2004 2:23

lesniprase

kekeke
0/0
15.12.2004 2:07

RejpALL

To: "jajaja59"
Nepochopil jsi, nejsem komouš a už vůbec nejsem pro společenské vlastnictví výrobních prostředků! Jsem pro svobodný a harmonický rozvoj společnosti na základě svobodného podnikání. Ale nejsem pro takovou konstrukci společnosti, jejímž cílem je jen zisk, zisk a zase zisk, a prostředkem je bezbřehé podnikání bez ohledu na jakékoliv sociální důsledky. Právě takovýhle přístup ke svobodnému podnikání je nakonec kontraproduktivní. Je zdrojem a  podhoubím základní myšlenky komunismu, tj. - "než takovéhle podnikání, tak raději vůbec žádné podnikání a všechno bude řídit stát"!   Tuhle myšlenku ale já osobně rozhodně vůbec nesdílím a věřím, že jen svobodné podnikání, ale v rozumných mantinelech, je jediným prostředkem, který může být zdrojem skutečně harmonické společnosti! A kdo si myslí opak a propaguje jako všelék tézi - "jen tržní ekonomika bez přívlastků", nakonec sám vlastně propaguje a zaviní komunismus!
0/0
15.12.2004 2:05

Bouše

Na vyřizování účtů není čas?
Nechce se mi věřit, že by Vávra za svoji psí věrnost jednomu pánovi nedostal konečně svoji kost.
0/0
14.12.2004 20:04

Zmuda

Vidím zde ..
...nový nic " RejpALL "....kdo se za ním skrývá ? Je to huhla ,Venca Hanusů ,karoten nebo další z místních "ods - bijců " ?
0/0
14.12.2004 19:00

RejpALL

Re: Vidím zde ..
Mýlíš se, milý Mílo! Nejsem žádný huhla, a ani nikdo jiný! Jsem jen a jen RejpALL, který by rád, aby to u nás jednou fungovalo aspoň tak, jako to funguje ve Francii. Ten gigantický most postavili investoři čistě ze svého a jen za to, že budou moci vybírat asi 70 let poplatky za jeho užívání. Kdo u nás by šel na smlouvu se státem na 70 let, když neví co bude zítra, a kdo ho po volbách ožebračí?! To radši budeme místo budování furt jen tunelovat? A v tom je naše  budoucnost???
 
Jen doufám, že ODS (jediná strana našich  podnikatelů, bohužel !), kterou mám nyní upřímně nerad, někdy přestane být tou stranou, která vyznává především hrabivý kapitál, ale zač
0/0
14.12.2004 19:36

RejpALL

Dovětek ... (nějak mi to nevzalo všechen text)
, ale konečně začne ODS vyznávat především tvořivý kapitál, jinak to tu jednou může skončit i populistickou revoltou a Grebeníčkem .
 
A toho bych se dočkal velmi nerad!
 
0/0
14.12.2004 19:44

jajaja59

Re: Dovětek ... (nějak mi to nevzalo všechen text)
Socialistická Francie, se svým nejvyšším představitelem, zřejmě není úplně vhodný příklad (v Itálii jsou na tom podobně). Ten parádní most stavěla FRANCIE nebo zlý kapitalista?
0/0
14.12.2004 19:50

RejpALL

Re: Re: Dovětek ... (nějak mi to nevzalo všechen text)
Ten kapitalista svou investicí vytvořil hodnotu (pro své potomky a pro všechny lidi) s tím záměrem, že se mu ta investice bude 70 let bohatě vracet! Ale ty vracející se prostředky bude nepochybně muset opět podobně reinvestovat, neboť ve strožoku mu nejsou zhola nic platné.  A tak není jen zlý a hrabivý, ale především tvořivý!
 
Kéž by nositelé krevní skupiny ODS začali konečně také takhle přemýšlet a jednat!
 
0/0
14.12.2004 20:00

RejpALL

Dovětek #2 ...
Zatím je to ale jen švindl, korupce a šlendrián, až kam dohlédneš, bohužel .
0/0
14.12.2004 20:10

RejpALL

Viz názorná ukázka našeho takypodnikatele :-((( ...
Klikni si na následující odkaz -> "Další obyvatelé Děčína budou bez vody"
0/0
14.12.2004 20:40

jajaja59

Re: Viz názorná ukázka našeho takypodnikatele :-((( ...
Ovšem první informaci jsem před několika dny zachytil ve zprávách ČT a tam povídali, že odpojil vodu v domě, který mu za ni (nebo za nic?) delší dobu neplatil. Takže nemohu posoudit jak to vlastně bylo. Dnes se o tom ČT nezmínila a na relevanci zpráv iDNES mám svůj názor.
0/0
14.12.2004 21:37

RejpALL

Aby ses nezastal gaunera své krve, že?!
Grázlové důchoci a chudák pan podnikatel Jan David Horsky, který občas vystupuje pod jménem Doležal, a jehož pravé jméno je Činčár!
 
At žije a vzkvétá ten náš  Absurdistán a jeho utržní (co můžeš a za každou cenu) ekonomika a bez přívlastků (a hlavně bez ohledů!), že?! Ale pak hlavně nezapomenout halasně utrousit pár drobných třeba na postižené děti, abys vypadal jako lidumil .
 
0/0
14.12.2004 22:12

jajaja59

Re: Aby ses nezastal gaunera své krve, že?!
Pokorně se omlouvám, že jsem u tebe předpokládal inteligenci v menším než malém množství . Zřejmě jsi neporozuměl mnou psanému textu - možná neumím písmenka, ale pro tvůj klidný spánek - já jsem plně inv. důchodce, držitel ŽL a občas se do toho nechávám i zaměstnat v médiích. To jsem já. U tebe jsem předpokládal, že nejsi nějaké postbolševické pako. Mýlil jsem se a slibuji, že na tebe již nebudu reagovat stejně jako na V.Hnuse, Celtica ap.
0/0
14.12.2004 23:05

RejpALL

Ani o tom nevíš, ale sám vlastně propaguješ komunismus :-((( ...
Nepochopil jsi, nejsem komouš a už vůbec nejsem pro společenské vlastnictví výrobních prostředků! Jsem pro svobodný a harmonický rozvoj společnosti na základě svobodného podnikání. Ale nejsem pro takovou konstrukci společnosti, jejímž cílem je jen zisk, zisk a zase zisk, a prostředkem je bezbřehé podnikání bez ohledu na jakékoliv sociální důsledky. Právě takovýhle přístup ke svobodnému podnikání je nakonec kontraproduktivní. Je zdrojem a  podhoubím základní myšlenky komunismu, tj. - "než takovéhle podnikání, tak raději vůbec žádné podnikání a všechno bude řídit stát"!
 
Tuhle myšlenku ale já osobně rozhodně vůbec nesdílím a věřím, že jen svobodné podnikání, ale v rozumných mantinelech, je jediným prostředkem, který může být zdrojem skutečně harmonické společnosti!
0/0
15.12.2004 1:50

RejpALL

Dovětek ...
A kdo si myslí opak a propaguje jako všelék tézi - "jen tržní ekonomika bez přívlastků!", nakonec sám vlastně propaguje a zaviní komunismus
0/0
15.12.2004 1:54

jajaja59

Re: Ani o tom nevíš, ale sám vlastně propaguješ komunismus :-((( ...
Možná jsem nepochopil, omlouvám se tím, že mám fofr. Pokud máš chuť, mužeme o tom klidně diskutovat, ale ne zde. To nemá smysl. Takže pokud máš chuť, to chceš rozvádět, napiš na mail dnested@seznam.cz, vymysli si nějakou adresu, pak se nějak ověříme a můžeme to probrat.
0/0
15.12.2004 2:08

jajaja59

Re: Re: Re: Dovětek ... (nějak mi to nevzalo všechen text)
Milý RejpALLe, vždyť já s tebou naprosto souhlasím. Možná se již špatně vyjadřuji, promiň. K tomu výše - On zde zřejmě numí číst (nebo myslet?), pokud tě zaměňuje se s. V. Hnusem a jemu podobnými.
0/0
14.12.2004 21:32

redback

jakýpak vyřizování účtů?
Stačí, když bude dost prachů, háků, chechtáků, šupů, bakulí, škváry a merglí. Co jsme si, to jsme si! Ty trubky u beden to všecko zatáhnou
0/0
14.12.2004 16:52

RejpALL

Re: jakýpak vyřizování účtů?
Tenhle gigantický most ve Francii u Millau přes údolí řeky Tarn (vyšší než Eiffelovka!stál nemlich úplně stejně, jako kolik muselo zaplatit těch spodních deset milionů za švindle Železného a tu prohranou arbitráž s Novou. Ale to je jen jeden tunel, (spíše ale jen tunýleček) z mnoha a mnoha jiných.
0/0
14.12.2004 18:23

RejpALL

Dovětek ...
Kam se ale ten tunýleček hrabe na těch asi 500.000.000.000 Kč nákladů za sanace našeho českého  bankovnictví. Ale tohle číslo neumí mnozí naši  voliči-daňoví poplatníci ani přečíst, bohužel !
 
 
My jsme ale ty prachy nevrazili do mostů (jako ti blbí Francouzi, ehm, že?), ale vytunelovali jsme si přenádherné tunely, ehm, že?
 
0/0
14.12.2004 18:44

bluetake

smlouva
Smlouvu o ochrane investic tady zavedla Klausova vlada a je to naprosto v poradku, protoze jinak by sem zadne investice nesli . A jestli nekdo pak tu smlouvu nedodrzel, tak to byla vlada CSSD , lepe receno urednici MZ vedeneho socialistickou svoloci. jak ji meli ochranit ? Treba tim, ze kdyz udelal Zelezny na CME tunel, tak do toho mel stat razantne vstoupit a odebrat mu licenci za hrube poruseni licencnich podminek. Jakych ? Jednou z nich je financni smluvni zajisteni vysilani. Tim, ze urednici mlceli, rada strcila hlavu do piskua nikdo nic nevidel a neslysel, prave tim doslo k poruseni smlouvy o ochrane investice CME. je to klasicka ceska urednicka NECINNOST, ktera je nepostizitelna. lauder se proto zcela opravnene obratil na mezinarodni soud a zcela pravem arbitraz vyhral. O tom to cele je, o nicem jinem. Zelezny s tim nemel nic spolecneho, vynikem byl jednoznacne stat a po pravu dostal pres drzku ( a s nim samozrejme my vsichni)
0/0
14.12.2004 16:52

bluetake

Re: smlouva
kdyby stat tvrde zakrocil a rada do vyjasneni vlastnickych vztahu drzetele licence nepovolila Zeleznemu dalsi vysilani (poskozeni investora bylo vice ,nez zretelne) ,tak bychom nic neplatili a Zelezny by sedel v kriminale a ne v Evropskem parlamentu. Ale pokud zde budopu vladnout takovi ubozaci, jako nam vladnou, tak to jine nebude...Apropo, tech arbitrazi bude vice a jen tak na okraj, vlastnicke struktury drzitele licence nezna tahle vlada dodnes.........jako by 10 mld ze "pochybeni" statnich uredniku jednou nestacilo.......
0/0
14.12.2004 16:56

RejpALL

Hekemese, teď se ODS jednoduše snaží ty svoje výkaly hodit na sousedův dvorek :-((( ...
Klausovy vlády zavedly takový systém, že rada pro televizní vysílání byla až tak autonomním a nezávislým orgánem, kterému nemohl nařídit nic ani ministr, (a efektivně v podstatě ani soud!). Ale přitom to byl sbor tak ujetých intelektuálů, kteří se na zákony a na smlouvy dívali jen jako na jakýsi totalitní přežitek, ale nenesli přitom absolutně za nic osobní odpovědnost. Odpovědnost za ochranu investic ale nesl stát bez efektivní možnosti je na poli investic do televizního vysílání skutečně ochránit!
 
Tak takovýhle systém holt vymyslely a takhle to po&raly Klausovy vlády, ale teď se ODS jednoduše snaží ty svoje výkaly hodit na sousedův dvorek
 
0/0
14.12.2004 17:50

RejpALL

Pardon, pardón ... překlep v nadpisu ...
Pro ostatní rejpaly: Správně tam mělo být -
Helemese, teď se ODS jednoduše snaží ty svoje výkaly hodit na sousedův dvorek :-((( ...
 
0/0
14.12.2004 17:55

jajaja59

Re: smlouva
"Úředníci" nestrčili hlavu do písku, ale do peněz, které k nim připroudily od nás všech..
0/0
14.12.2004 18:10

Horle

Já jsem asi blbej a
nerozumím ekonomice, ale vadí mi, že jsem se jako dańový poplatník podílel na 10.000.000.000 Kč příspěvku na opětovné získání TV Nova panem Lauderem. Navíc se tuto stupidní televizi skoro nedívám
0/0
14.12.2004 15:57

RejpALL

Nebuď blbej a konečně pochop ...
Nebuď blbej a konečně pochop, že žiješ v nejdokonalejším možném   systému!
0/0
14.12.2004 16:08

RejpALL

Dovětek ...
Ale nesmíš se na to dívat z pozice "spodníchdesetimilionů" .
0/0
14.12.2004 16:09

bluetake

Re: Já jsem asi blbej a
ano, prispel jsi, stejne jako prispivas na provoz a zisk teto televize kazdym nakupem cehokoliv, co se objevi v reklamne......A co se tyka tech 10 mld - obrat se se svou stiznosti na ministerstvo zahranici, tam sedi skutecni vinici prohrane arbitraze se CME . Jsou ale tezce dohledatelni, sedi zasiti v kancelarich a hezky potichu. Rev medii, ze za to muze Zelezny,jim hodne pomaha.....Ale kdo umi premyslet bez emoci a realne, tak musi pripustit, ze tu arbitraz "vedli" skutecni amateri "at uz z blbosti a nebo "neumyslne"...) Ale v kazdem pripade, ano, zaplatili jsme to CME vsichni rovnym dilem a jediny, kdo na tom vydelal bylo PPF a Lauder-ten ziskal Novu defakto gratis- za penize vysouzene od CR a v druhe arbitrazi od Zelezneho. za toho je ale zaplatila PPF.....Staci ?
0/0
14.12.2004 16:35

bluetake

Re: Re: Já jsem asi blbej a
Ale jinak dodam, ze Lauder se projevil,jako skutecne genialni obchodnik, fandim mu, takhle se dela velky obchod.....natrel to vsem a vratil se se vztycenou hlavou. Gratuluji mu. Opet prokazal, ze nejlepsi obchod je s lidskou blbosti - zejmena s blbosti nasich uredniku ......... Pokud se to nekomu nelibi, nezbyva, nez pozadovat nahradu skody prave od onech uredniku...ale ti se vam vysmeji. jsou jako statni urednoici absolutne nepostizitelni a mnozi velmi dobre vedi, jak to bylo............
0/0
14.12.2004 16:38

RejpALL

Re: Re: Re: Já jsem asi blbej a
 
No řekněte, není ten náš  systém dokonalý?!
0/0
14.12.2004 17:08

HankaS

Skvělá příležitost
aby nové vedení začalo konečně s tou vzdělávací televizí, na kterou dostali původně licenci. :-)
0/0
14.12.2004 14:59

RejpALL

Re: Skvělá příležitost
Sexuální a násilnické vzdělávání tam přece běží od samého prvou!
0/0
14.12.2004 15:03

RejpALL

Pardon, pardón .... překlep :-( ...
Sexuální a násilnické vzdělávání tam přece běží od samého prvopočátku!
0/0
14.12.2004 15:05

RejpALL

Informace pro české voly-če :-)))
Stát musí vstupovat (bohužel, třikrát bohužel!) i do kšeftíků těch českých  svobodných šmelinářů, neboť (opět bohužel, a třikrát bohužel!) je vázán mezinárodními závazky a zákony o ochraně investic. Připadá mi to tak, jako když "ňákej Vláďa Železnejch falešnejma kartama vobehraje v hospodě blbýho Amíka", a ten si pak tu "škodu" nechá uhradit z našich daní tím naším   státem, který je k tomu povinen a vázán právě těmi mezinárodními závazky a zákony o ochraně investic. A i na tomhle se dá setsakra dobře spekulovat. A nejvíc na tom spekulují právě ti, kteří mají demokracie plnou hubu. Ale pak nakonec jen mlží a  vyřvávají, že je to všech
0/0
14.12.2004 14:01

RejpALL

Dovětek ... (nějak mi to nevzalo všechen text)
A nejvíc na tom spekulují právě ti, kteří mají demokracie plnou hubu, ale pak nakonec jen mlží a  vyřvávají, že je to všechno jen proto, že se stát "vsírá" do věcí do kterých mu nic není. A tímhle tvrzením pak blbnou  volyče, "kerý jim pak ještě zatleskaj" .
0/0
14.12.2004 14:12

František Koudelka 4.Kyju

Re: Dovětek ... (nějak mi to nevzalo všechen text)
Kdyby stát nekecal do toho komu to prodá a jaká bude programová skladba a normálně vyhlásil dražbu a kdo dá víc ten má kmitočet, tak si za případný neúspěch může každý sám. Kdyby tu licenci prodali rovnou CME a ne CET 21, tak neplatí ani korunu, protože veškeré pravomoci i zodpovědnosti má Lauder. Stát nechrání investice proti podnikatelskému neúspěchu ale proti znehodnocení státními zásahy.
0/0
14.12.2004 14:31

RejpALL

Opět se snažíš blbnout ty české voly-če?!
Podle těch českých  zákonů (vzniklých za Klausových vlád) nemohl licenci na tuzemské plošné televizní vysílání vlastnit zahraniční subjekt!
 
Opět se snažíš zblbnout ty české voly če?!
 
0/0
14.12.2004 14:43

RejpALL

Dovětek ...
 
No řekni sám, Koudelko 4x kyjem vzatý, není ten systém dokonalý???
 
0/0
14.12.2004 16:00

František Koudelka 4.Kyju

Re: Dovětek ...
Ten systém je zmrvený stejně jako zákony a vládní výnosy té doby, zákony a zásahy vlády a RPRV stály 10 mld Kč státní kešeň.
0/0
14.12.2004 17:16

mou fou

Re: Re: Dovětek ... (nějak mi to nevzalo všechen text)
pokud vim, tak licence byla udelena, ne prodana, cet21 ji dostali zadarmo
0/0
14.12.2004 16:57

RejpALL

Re: Re: Re: Dovětek ... (nějak mi to nevzalo všechen text)
Licence se taky neprodává! Vůbec nevýš, o čem mluvýš.
0/0
14.12.2004 17:11

František Koudelka 4.Kyju

Re: Re: Re: Re: Dovětek ... (nějak mi to nevzalo všechen text)
To je právě ten průšvih.
0/0
14.12.2004 17:13

RejpALL

Holt šmelinář vždycky zůstane nenažraným šmelinářem :-(((
Poslouchej, Koudelko 4x kyjem vzatý, ty bys asi klidně zašmelil i svojí babičku, kdyby to šlo, že?!
0/0
14.12.2004 17:23

František Koudelka 4.Kyju

Re: Holt šmelinář vždycky zůstane nenažraným šmelinářem :-(((
Babičku nešmelím ani nepřiděluju, právě díky tomu přidělení se někdo napakoval o 10 mld z kapes poplatníků (Lauder to nebyl ten dal do rozjezdu asi 4mld a teď 15 což je 19 a od státu dostal 10), kdyby to vydražili tak stát nic neplatil a ještě něco dostal (i když by to stejně někde rozfofrovali).
0/0
14.12.2004 17:28

RejpALL

Nezbývá než opakovat ...
 
Holt šmelinář vždycky zůstane nenažraným šmelinářem :-((( .
 
0/0
14.12.2004 18:01

Najdete na iDNES.cz