Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rada1010

Vašek
A ty jseš asi chytrej. Ty si asi myslíš, že jeden velký evropský superstát je bomba, co? A Evropská ústava k takové super věci směřuje
0/0
13.12.2004 14:40

erixis

Evropska ustava-cesta k Evropske statu, ktery ekonimicky i mocensky predstihne USA
Nechapu, proc tady nekteri-jako jisty Johny S-clovek bez trosky rozhledu-broji proti jednotne zahranicni politice ci evropskemu prezidentovi-Je to jedina cesta, jak udelat z Evropy opravdovou velmoc-zahranicni politika CR je stejne k nicemu, neschopna prosadit cokoliv, co by nam i ekonomicky umoznilo predehnat jak USA tak ostatni zeme mimo EU.
 
0/0
13.12.2004 11:20

klajpeda

ja koncim a jdu spat...
...bylo to k nicemu ale i tak zajimavy, povidat si s nekym o ustave eu v pul ctvrty v noci...
Vetsina lidi vo tom stejne nema paru...
Tak dobrou
PS: byl jsi na kongresu?
0/0
11.12.2004 3:38

Johny_S

Re: ja koncim a jdu spat...
Nebyl. Na takové věci nemám čas. Radši si přečtu rovnou text ústavy, i když je odpudivý a plný naprosto bezobsažných frází, které místy znějí až hrozivě (to různé prohlubování integrace, zesílená spolupráce, další spolupráce, sociální dialog, solidarita, atd.). Přiznávám, že jsem se k němu dostal až dneska, zatímco dříve jsem se spokojil jenom se shrnutím ministerstva zahraničí na těchže stránkách, jakož i nejrůznějšími články a taky děním v Evropě (prostě je vidět, a zavírej si před tím oči, jak chceš, že některé státy jsou si v EU rovnější).
0/0
11.12.2004 3:40

vamberk

To je sranda sledovat : jen MF předhodí jméno "Klaus", jak když píchne do vosího hnízda !
a diskuse nabírá na obrátkách, vyřádí se každý - zvlášť když po letech totality může nadávat veřejně. Zajímalo by mne, jaká myš ve funkci prezidenta by se líbila čtenářům (a pokud možno bez vlastního názoru).
0/0
11.12.2004 3:37

Zdenekn

Re: To je sranda sledovat : jen MF předhodí jméno
A kdo je to ten Klaus?
0/0
11.12.2004 3:42

vamberk

Kdyby byla zvolena (byť i hlasy komunistů) senátorka Moserová taky by vám to tak vadilo ?
Zvolili jste si komunisty do parlamentu, tak holt je tam máte a hlasují. Každý trochu soudný člověk musel při nabídce kandidátů na prezidenta vidět, že jediný Klaus má úroveň (ať ho má kdo rád nebo ne). Když kandidoval, nedával jsem mu sebemenší šance, ale šel do toho a měl odvahu a hlavně měl na to. Nesvádějte volbu na komunisty, ale taky na další skladbu kandidátů - Klaus přece jasně neměl konkurenci. Ve své funkci si vede skvěle, tak co byste chtěli ? Něco ve stylu Tondy Zápotockého, nebo Milouše Jakeše ? Takových chudáků vidíme dost ve vládě, buďte rádi, že alespoň za prezidenta se nemusíme stydět.
0/0
11.12.2004 1:07

klajpeda

Re: Kdyby byla zvolena (byť i hlasy komunistů) senátorka Moserová taky by vám to tak vadilo ?
...jsou jen tri moznosti. Bud ses Klausova podrztaska, martan anebo totalni dement. Vyber si.
0/0
11.12.2004 1:17

Zmuda

Re: Re: Kdyby byla zvolena (byť i hlasy komunistů) senátorka Moserová taky by vám to tak vadilo ?
..no to je moudro...na to jste přišel sám ? Zřejmě akademik,že ?
0/0
11.12.2004 1:19

klajpeda

Re: Re: Re: Kdyby byla zvolena (byť i hlasy komunistů) senátorka Moserová taky by vám to tak vadilo ?
Zmuda je ctvrta moznost, na tu sem zapomnel...
0/0
11.12.2004 1:32

klajpeda

verim mu ze je jelito...
...navic populisticky a myslenkove vyprazdneny (opravdu ale opravdu falesny), za delsi prispevek me nestoji...
0/0
11.12.2004 0:53

0100

Nevím jak prezidentovi budou věřit voliči ostatní voliči ODS, když se sán před jejich zraky v TV
diskredituje se svými názory. Stačilo se podívat na úsměvný příběh o Tatře, kdy mu jeden z akcionářů osobně věnoval jednu akcii Tatry. Nicméně jeho komentář, který pro TV měl, byl nejen skandální jak o minoritních akcionářích  mluví prezident republiky, ale i pro samotného Klause zahanbující. Pokud nazve minoritní akcionáře všeobecně vyděrači, když tito lidé se snaží hájit svůj majetek , do kterého investovali svoje peníze, před vykradením a před porušováním zákona v podnicích, ať už to jsou valné hromady, neprůhledné účetnictví, vyvádění majetku pomocí tzv. servisních smluv apod., když potažmo sám tento stav spuštěním privatizace bez  zákonných pravidel spustil, pak takový prezident nestojí za fajfku tabáku. Zákony se v hospodaření v podnicích porušují dodnes, nefunguje  řádně uplatňování obchodního zákona, nefunguje řádně ani KCP, které by mělo dozorovat nejen podniky registrované, ale i neregistrované, obchodní soudy fungují na úrovni soudů banánových států. 
0/0
11.12.2004 0:17

IGY

V.K.
Gustav Husák měl také důvěru 99.96% členů KSČ a Václav je na tom stejně. Všude jinde v civilizaci (kromě naší banánové republiky) by tento člověk byl buď na Borech nebo v Bohnicích podle úhlu pohledu, jenom u nás je prezident. Čestný předseda údajně pravicové a konzervativní strany se nechá zvolit prezidentem hlasy komunistů - to je fakt k zeblití.
0/0
10.12.2004 22:30

Johny_S

Re: V.K.
Chytráku. A copak měl asi tak dělat? "Nenene, pro mě hlasovali i někteří komunisté, tak to nejde. Odmítám se stát prezidentem - a do volby půjdu tak dlouho, dokud mě nezvolí někdo jiný." Takhle by sis to představoval? A to si ještě představ, že to prakticky bez hlasů komunistů nešlo. Byl bys také býval schopen předhazovat Janu Sokolovi, že pro něj hlasovalo několik komunistů?
0/0
11.12.2004 0:50

IGY

Re: Re: V.K.
Hlupáku. Myslíš si, že o tom nevěděl dopředu, že mu jeho nohsledi tu podporu nevyjednali? A hlavně, nešlo jen o "několik" rudých bratrů, ale bylo jich podstatně víc. A ještě to potom zatloukal jak malý Vašík. Ale co lze očekávat od člověka jeho morálních kvalit. Je vidět, že moc mu chutná a je ochoten pro ni udělat cokoliv. Doporučuji ti přečíst si jeho knihu - Tak pravil Václav Klaus, to je opravdu veledílo. Po přečtení každé stránky jsem obracel na obálku, zda to napsal Kim-Ir-Sen nebo Enver Hodža, oba pánové ví houby, co je kult osobnosti, mohli by se učit od V.K.  
0/0
11.12.2004 7:19

Johny_S

Re: Re: Re: V.K.
Tupče. Možná sis toho nevšiml, ale na základě rozdělení sil ve sněmovně a v senátu se dá říci, že to bez komunistických hlasů nešlo. Navíc ne všichni komunisté Klause volili (soudě podle jejich reakcí na jeho zvolení - viz např. soudruh Ransdorf), naopak se dá říci, že ho volili i mnozí sociální demokraté a lidovci. Takže pokud umíš počítat, vyšlo by ti, že KSČM by s ODS nebyla samotná schopná Klause prosadit, a tedy by ti vyplynulo, že Klaus měl podporu členů všech parlamentních stran. Jestli toto není ta nejlepší kvalifikace na prezidenta, tak už nevím. Představ si hypotetický scénář. Klaus by byl vůbec nekandidoval (např. po svém prvním neúspěchu, to už je jedno) a do druhého kola by postoupil třeba Pithart se Zemanem. Zeman by propadl, načež by kandidoval např. Otakar Motejl proti Moserové. A teď se ptám - bez komunistických hlasů by to bývalo taky nešlo. Taky bys byl schopen, jenom proto, že by se komunisté přiklonili na stranu, z jejich pohledu, menšího zla, poté paní Moserové př
0/0
11.12.2004 15:12

Johny_S

Re: Re: Re: Re: V.K.
předhazovat, že se stala prezidentkou jenom na základě hlasů komunistů? Pokud ano, pak jsi neskutečný vůl.
0/0
11.12.2004 15:12

KADO

Socky! Nejvice radosti me delate tim jak vas V. Klaus rozciluje!
     
0/0
10.12.2004 20:11

trainroad

Re: Socky! Nejvice radosti me delate tim jak vas V. Klaus rozciluje!
multymilionari me klaus nerozciluje piju vodu z plastu nosim batuzek ( svacinka do prace ) a na snou. v zime jezdim jak majer
0/0
10.12.2004 22:53

erixis

Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Kdo to tady prosim napsal)))Nechme si zajit ten dojem, ze necemu rozumi-mozna by se nespetl pri pocitani nakupu..))
Spravne to napsal minuly tyden do Lidovek i svazak Kwasniewski-Kdyz rekl, ze vyhodam Evropske smlouvy a ustavy nerozumi jen ti nevzdelani...))Kdyz se ho pak rovnou zeptali, jestli za takoveho povazuje i naseho "pana profesora"-radsi se to snazil urovnat tim, ze je to slozite a pan Klaus si to asi jeste poradne neprecetl ci neprostudoval..)))
0/0
10.12.2004 19:46

celtic

Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
0/0
10.12.2004 22:45

Johny_S

Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Celtíku, ty už asi spíš, ale přesto, dokázal bys kromě přitakávání hlupákům taky něco vysvětlit: k čemu je nám evropská ústava?
0/0
11.12.2004 0:56

klajpeda

Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
a v cem je podle tebe spatna, ze ji kritizuje V.K.? (a to jeste s zadnymi argumenty)... proste 100pro proti...
0/0
11.12.2004 1:13

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Myslím, že už jsem se tady několikrát rozepisoval, pokud jsi to náhodou nepostřehl. Nedostal jsem však ani jeden argument pro, kromě snůšky ideologických frázích o evropské rodině prosperity, apod., která však postrádá reálný základ, protože západní země by byly bohaté i bez EU (která ostatně existuje teprve od počátku 90. let, zatímco tyto země byly již tehdy bohatší než my). Ale dobrá. Za prvé: ústava je jedním z dalších symbolů vznikajícího superstátu. Už se zavádí společná měna, existuje společné soudnictví, cosi jako vláda a parlament už taky jsou, nyní přichází ještě ústava, která navíc zavádí společného unijního prezidenta, jakož i společného ministra zahraničí (takže papá, suverenito) a zárodek společné bezpečnostní politiky - což v podstatě znamená zárodek společné armády. Dále posiluje vliv velkých států, což nám konkrétně nic nepřinese, protože my jsme malý stát. Zato z toho budou těžit Německo a Francie, a proto nevidím žádný důvod, proč je v tom podporovat. Už jeden ze zak
0/0
11.12.2004 1:24

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
zakladatelů EHS (Schuman) před válkou dokazoval francouzské vládě, že k Československu nemá vůbec žádné závazky (což byla lež), takže ho může přenechat Hitlerovi. Dále se tam v podstatě kriminalizuje činnost proti EU, což lze následně vykládat jakkoli. Evropským komisařem se nadále může stát jenom nadšený eurooptimista, jiný názor nedostane místo. S tím souvisí i zahájení diskuze o tzv. evropských stranách, kdy vlastně euroskeptické ani nebudou moci kandidovat do evropského parlamentu. Celé to, společně s chováním Francie a Německa zavání nedemokratičností, a to je důvod, proč budu hlasovat proti.
0/0
11.12.2004 1:25

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Ještě bych připojil - celý proces přijímání ústavy byl zvláštní. O jejích bodech se vlastně ani nehlasovalo, síla potlesku delegátů konventu rozhodovala, co bylo přijato a co zamítnuto. Když potom jednání kvůli zatvrzelosti Polska zkrachovalo, nejvíc křičely, kdo jiný než Německo s Francií. Že prý rozšířenou unii nelze bez ústavy efektivně spravovat. Trochu přitom pozapomněly na podobný případ. Říkalo se tomu smlouva z Nice a všeobecně se o ní tvrdilo, že bez ní nebude možné unii rozšířit, protože ji nebude možné v pětadvaceti členech efektivně spravovat. Irsku se tato smlouva nelíbila - a tak bylo donuceno pořádat referenda tak dlouho, dokud ji rezignovaně nepřijme, a dokonce mu bylo vyhrožováno vyloučením z unie. Toto mi nepřipadá jako demokratické. Další osud jednání o ústavě je rovněž zajímavý. Ve volbách do Evropského parlamentu nyní posílily strany, které se k EU stavějí přinejmenším rezervovaně - což je důkaz, že obyvatelstvu EU k srdci příliš nepřirostla. Co z toho vyvodil
0/0
11.12.2004 1:39

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
vyvodili vládnoucí politici, k nimž jsou tyto euroskeptické strany většinou v opozici? Že prý lidem málo vysvětlovali, jak je ta unie báječná, a protože to bylo cosi jako varování, je bezpodmínečně nutné ústavu přijmout co nejdřív - z jedinkého prostého důvodu. Většina těchto eurooptimistických vlád končí, což by pak hrozilo, že by ústava byla úplně jiná a nebo vůbec žádná. Takže opět velice demokratické.......
0/0
11.12.2004 1:40

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Ty mas ale zvlastni predstavy o demokracii... Podle tebe je teda EU asi diktatura Nemecka a Francie...
Nastesti EU ma 25 clenu a cca 0,5 Mld obyvatel, tak trochu zapremyslej chlapce, tyhle obavy mas uplne zbytecne. (navic EU vzniklo vlastne z Beneluxu, tam takovy strach jako tu siri ods nikdy z EU nemeli). Samozrejme je potreba delat vzdycky kompromisy, pokud by se to ale nekomu zdalo byt neunosne tak nic nebrani z eu vylizt...
Ja si preju rozumne vybalancovanou evropu, kde takovy politicti diletanti jako je Klaun nebudou mit sanci. (Nastesti v Berline byl jako kul v plote a totalne mimo, takovym a podobnym politikum uz pomalu zvoni hrana).
0/0
11.12.2004 2:04

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Omyl, chlapče, to ty máš zkreslené představy o demokracii. Nutit suverénní stát k opakování referenda a vyhrožovat mu vyloučením, toto není demokratické. Jistě, ten stát se může podřídit, ale demokratické to zkrátka není. Nerozhodl se svobodně. To je jako kdyby k tobě přišlo policejní komando a řeklo, že když nebudeš volit např. ODS, vyhodí tě z domu.... A stejně tak současné německo-francouzské výkřiky o vytvoření tvrdšího integračního jádra, pokud ústava neprojde. Už jsem četl, jak si to německo-francouský blok představuje: prostě silou prostlačovat sporné návrhy. Proto je zcela nepochopitelná snaha vlády být součástí tohoto bloku, že prý potom víc prosadíme. Jenže jeho podstatou je prosazování silou, takže my budeme muset hlasovat, jak se velcí dohodnou - a semtam za odměnu dostaneme nějaké bezvýznamné drobty. Já si přeju Evropu suverénních zemí, kde takoví diletanti jako Berlusconi, Schröder nebo korupčník Chriac nebudou mít šanci.... (a propos - jak vysvětlíš, že za EU s Putinem j
0/0
11.12.2004 2:17

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
 jednají právě Schröder se Chiracem?). A jak je to s rovností zemí v EU, to už jsme viděli. Nejdříve si Německo s Francií silou prosadily přísná maastrichtská kritéria (jiné země byly proti, ale ony si to zkrátka prosadily, patrně nějaký politický obchod, či co), aby je pak začaly vesele porušovat - a najednou tvrdit, že jsou moc přísná a měla by se zmírnit. Do té doby, než s nimi měly potíže, ovšem o mírnění nechtěly slyšet. Takže co, kde je ta slibovaná rovnost? Nebo je to tak, že některé země v EU jsou si rovnější?
0/0
11.12.2004 2:18

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
jo, neco jako Haider, do izolace...
Chces to zopakovat? v eu je 25 zemi, vetsina jsou mensi nez my, nejvetsi strach o suverenitu ma ods...
co dodat?
jeste k ty "nedemokraticnosti". Nikdo nikoho k nicemu nenuti, ale bez kompromisu to nejde (to ti asi dela problemy), Iry taky nikdo nenutil, klidne se mohlo stat, ze by to neprijali, vedlo by to k nejaky krizi atd... ale vsechno je to na demokraticky bazi, jenom ty mas asi porad bolsevicky mysleni. (viz tvoje predstava o demokracii...)
0/0
11.12.2004 2:28

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Klajpedo, nyní, je mi líto, ale teď musím já tebe nařknout ze lži - a to nehorázné. Není totiž pravda, že ze všech evropských stran má právě ODS největší strach ze ztráty suverenity. A co se týče nedemokratičnosti, to je přesně ono. Iry nutili. Referendum se tam muselo konat hned vzápětí znovu a protože tentokrát dopadlo kladně, okamžitě se řeklo, že platí. Součástí kampaně bylo přímé zastrašování, žádný kompromis. Schválně si to zkus: budeš volit ODS, nebo skončíš na dlažbě. Co si vybereš? Jsou toto svobodné volby? Toto není kompromis, a pokud si to myslíš, inu... cesta do pekel bývá dlážděna nejlepšími úmysly, aneb kdyby to udělal ten druhý, je to špatně, ale my to myslíme dobře, takže to dělat můžeme..... (a právě toto, co předvádíš, je bolševické myšlení, milý Klajpíďo, nikoli to, co předvádím já).
0/0
11.12.2004 2:38

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
P.S.: Nějak takto bolševici nechali soukromé rolníky svobodně se rozhodnout, zda vstoupí do JZD, či nikoli....
0/0
11.12.2004 2:39

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Hloupé stádo je třeba do dobré věci občas natlačit i mírným násilím. ;-)
0/0
11.12.2004 2:40

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
to mas pravdu, vetsinou jsou to ale okrajove extremisticke strany, mezi stranami s relevanci ods (na domaci scena pochopitelne) je se svym euronegativismem sama, snad jeste britsti konzervativci, tam bych to ale chapal...
Iry nutili? Jak? Proc nikdo to referendum nezpochybnil, ani odpurci? Ty zase varis z vody..."prej bud vol ano anebo budes na dlazbe", promin, ale to si asi trochu upad...
Uvidime nase referendum, jestli na tebe nekdo bude tlacit...
0/0
11.12.2004 2:56

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Ona stačí "objektivní" vládní kampaň, kdy opačný názor opět nedostane vůbec šanci a všude uvidíš plakáty "ANO". Z vody nevařím. Jestliže Irům hrozili sankcemi či vyloučením z EU, tak je to totéž, kdyby tobě hrozili vyhodit na dlažbu. Jinak, mám pocit, že se to tam snažila zpochybnit opozice (vládní koalice byla pro), ale jak to tak chodí, umlklo to. Proti prohlubování integrace jsou ostatně i severské strany, rezervovaně se stavějí prohravší španělští lidovci, apod. ODS zkrátka není osamocená.
0/0
11.12.2004 3:00

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
neboj se ze druhy nazor nedostane vubec sanci...
Jinak si dovedu predstavit jak by to vypadalo za vlady ods, to uz bysme asi davno vystoupili (mimoch. ustava-zkracene- presne resi proceduru vystoupeni z eu)
Irum hrozila akurat vazna krize eu, coz bylo pochopitelny, zadny vylucovani ale nebylo proceduralne mozny, to si to akurat zjednodusujes jak se ti to hodi. ODS je urcite osamocena v mire negativismu vuci atributum eu, ja nezpochybnuju legitimni kritiku, ale kdyz nas jel Klaun ztrapnit do Berlina (100pro proti) tak sem se stydel. Rika se tomu nekonstruktivni kritika.
PS. prezident eu urcite nebude, to psal akurat zwerg. Je to ale celkem jedno...ohrozeni suverenity by z toho stejne v zadnym pripade nekaplo.
Je to ale asi dobrej strasak populistu ...bubububu
0/0
11.12.2004 3:21

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Ale káplo. Členské státy federace nejsou suverénní. A k tomu EU spěje, což ostatně vyplývá i z textu ústavy. Kdyby tu vládla ODS, byli bychom v EU úplně stejně, jenomže bychom nelezli do zadku Německu, ale orientovali bychom se spíš na Skandinávii a Británii, případně Polsko, apod. A protože je ústava dosti sporná (na rozdíl od vstupu, kde jsme prakticky neměli jinou alternativu), očekávám, že tentokrát opačný názor dostane šanci.
0/0
11.12.2004 3:43

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Ano, vyskolili te velmi dobre na sjezdu ods, bohuzel mas tam nekolik dost podstatnych nepravd (nebo lzi?). Za prvy zadnej EU prezident nebude, jenom ministr zahranici, kterej akurat sjednoti vystupovani EU vuci svetu (o suverenitu se tu vubec nejedna). Dal, je absolutni lez ze posiluje roli velkych statu (asi jsi nesledoval prohrany boj Spanelska a Polska), naopak to resi moznou blokadu pri rozhodovani v EU po rozsireni z 15 na 25 clenu a posili to roli narodnich parlamentu (konkretne moznost absolutne ovlivnovat pravidla vzesla z Evropsky komise - moznost reseni subsidiaritou atd...) Soudnictvi? Jeste ze existuje moznost se k nemu odvolat, to nase je totiz v hroznym stavu jestli sis nevsim. Mena je jednoznacne pozitivni, o tom se nam pred 15 lety ani nesnilo. Parlament a komise jsou v poradku, maji na starost svoji agendu. Obrovskej pokrok jsou taky EN spolecny normy ve vsech oblastech, eurozatykac a spoluprace na vsech urovnich kde je to prinosny. Jsem jednoznacne pro.
0/0
11.12.2004 1:51

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
A co je ten přínos ústavy, kvůli které ji mám určitě podpořit? Co se týče evropského prezidenta, ten tam je. Radši si své informace upřesni, než začneš někoho nařkávat ze lži. Euro tak jednoznačně nevidím. Pročpak ho odmítají např. severské země a i ekonomové se nedokáží shodnout, jestli mělo jeho přijetí pozitivní dopady, či nikoli. Dál není lež, že se neposiluje role velkých států. Posiluje. A ty pojistky jsou jenom iluzorní. Velké státy jednoznačně získají. Právě proto ústavu tak podporují, zatímco malé cudně mlčí.
0/0
11.12.2004 1:59

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
P.S.: Nabízím citát přímo ze stránek ministerstva zahraničí (dál se mi to nechtělo hledat): Novinkou je zřízení funkce evropského prezidenta, přesněji řečeno předsedy Evropské rady coby vrcholného politického orgánu EU. Předseda bude jmenován na období dvou a půl roku s možností jednoho znovuzvolení....
0/0
11.12.2004 2:10

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
...to byl asi nakej navrh, v soucasnosti to neplati...
0/0
11.12.2004 2:31

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
On neexistuje předseda Evropské rady?
0/0
11.12.2004 2:45

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
jasne ze jo, nakej problem?
(pokladas ho snad za prezidenta?)
0/0
11.12.2004 2:50

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Tak si pořádně přečti, co jsem ti tam přilepil - mluví se tam o předsedovi Evropské rady, voleném na dva a půl roku. Tam je nazýván prezidentem, v oficiálním textu již nikoli (ale to může být jenom překladem, třeba předseda a prezident jedno jsou, co já vím), každopádně až na toho prezidenta to v té ústavě je (úplně to samé o předsedovi).
0/0
11.12.2004 2:53

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
A proč ne ? Přoč by EU nemohla mít svého prezidenta, to nechápu. Co ti na tom vadí ?
0/0
11.12.2004 2:56

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Ha, takže přiznáváš. A patrně nečteš pozorně mé příspěvky: další z atributů společného státu. Proto.
0/0
11.12.2004 3:01

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Ty si dub...
Prezident tam neni, oprav si sve zdroje (mas-li vubec nejake).
Euro: Svedsko ho odmitlo v referendu a docela na tom strada, uz se chystaji vypsat nove a tentokrat asi uspesne... (politici se davno na pozitivnim efektu shodli - a hlavne ekonomove - proti jsou samozrejme vecni negativiste jako si ty  , ti budou vzdycky, tam ale meli problem presvedcit lidi). Posileni role velkych statu? Vis co, tak to jednoduse dokaz, rekni kde se to pise nebo z ceho to vyplyva, ja ji mam stahnutou vcetne komentaru, takhle je to jenom placani. Jinak male staty jednoznacne proti nejsou ,tusim ze Litva to vzala jako prvni, proti bude mozna (ale spis ne) GB a potom se bojej nas.... pokud tu budou stale vitezit demagogove jako ma ods tak se neni cemu divit... (viz dnesni zahranicne-politicka koncepce Zahradila)
0/0
11.12.2004 2:19

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
Čerpám ze stránek ministerstva zahraničí. Odkud ty? Co se týče eura, samozřejmě, že evopští politikové se shodnou na jeho přínosu, kteří ekonomové ovšem říkají, že bylo jednoznačně přínosem? A jak mi vysvětlíš to halasení Francie a Německa, že ústava musí být bezpodmínečně přijata? Vážně si naivně myslíš, že to dělají zcela nezištně, protože tím chtějí pomoci Evropě? Tomuhle bys dokázal věřit?
0/0
11.12.2004 2:22

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klause pry uznava cela vzdelana Evropa)))
P.S.: znovu se ptám, v čem konkrétně spočívá pro mě přínos ústavy, že bych ji měl podpořit? Žádný přínos nevidím. Zato spoustu důležitých věcí, kvůli kterým nevidím důvod, proč ji podpořit.
0/0
11.12.2004 2:24

Najdete na iDNES.cz