Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministře, neberte do vojska slabochy!

V telefonickém "souboji" mezi ministrem obrany Karlem Kühnlem a jedním z posledních vojáků v základní službě Jaroslavem Grundem zprvu jiskřilo. Zejména když desátník kritizoval poměry v Přerově, kde prý vojáky vyhazují z kin. Ministr se na rozhovor s vojákem strakonické raketové jednotky těšil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kino_hvezda

ZBYTEK TEXTU:
ZBYTEK TEXTU:
 má si na co stěžovat - a to především na to, jaké poměry vládnou mezi vojáky a co všechno je jim tolerováno.
Tímto článkem se cítím velmi poškozena nejen jako provozovatelka kina, ale i jako občanka města Přerova.
Srdečně zdraví       Alena Šišková, provozovatelka kina Hvězda Přerov.
0/0
9.12.2004 15:55

kino_hvezda

Vojáci chtěli do kina opilí... - vyjádření provozovatele kina
Dopis zaslany idnes, který však nebyl zveřejněn:
Vážená redakce,
byla jsem informována o článku ve Vašem deníku, kde   nějaký  vojín poukazuje na poměry v Přerovském kině. Velmi důrazně proti této nehorázné lži protestuji. Tato informace se nezakládá na pravdě, nikdy jsme vojákům vstup nezakázali, naopak  ,  máme velmi dobrou spolupráci s místní vojenskou posádkou, která pravidelně odebírá vstupenky do kina.. Jestli však onen dotyčný stěžovatel patřil do skupinky opilých a zdrogovaných vojáků, které jsme asi před dvěma lety nechali vykázat ze sálu pro výtržnost, má si na co stěžovat - a t
0/0
9.12.2004 15:53

VLDX

Řidičák v armádě
Pokud vím, tak ty řidičáky co si člověk udělá v armádě, prý nejsou uznávané v civilu, protože jsou to armádní řidičáky. Nevím co je na tom pravdy, ale pokud ano, tak se na ten řidičák na náklaďák může tak akorát koukat doma.
0/0
9.12.2004 13:55

Moravský Slovák

Re: Řidičák v armádě
To jsem netušil, ale pokud tomu tak je, je to jen správně. O tom, jakou platnost má armádní řidičák, se dnes přesvědčili u Prostějova.
0/0
9.12.2004 15:29

volic_plukovnik

vojáci z povolání
K té fyzičce profesionálních vojáků - já si pamatuju, jak se jeden major na VA v Brně rozčiloval, jak si vůbec dovolují ho nutit na přezkoušení běžet 1 km, když on má přece špatný koleno. Měl jsem sto chutí mu říct, že ať tedy vypadne, takové mrzáky armáda nepotřebuje... Jinak jsou tam všichni kamarádi, takže si splnění limitů píšou navzájem, povyšují se navzájem... prostě jedna velká rodina
0/0
9.12.2004 13:14

mashley

Re: vojáci z povolání
Jak ja jsem byl na vojne,tak jsme museli plnit fyzicke testy,protoze bez nich nas nechteli za odmenu poustet domu.Bylo to v pohode,protoze jsem byl zvyklej na tezsi drinu,ale nejradeji jsem mel hod granatem.Oni totiz nepredpokladali,ze nekdo dokaze hazet tak daleko(asi 60-65m).No a jednim pokusem jsem trefil kapitana a i kdyz jsem testy splnil,tak jsem stejne nejezdil domu.
0/0
9.12.2004 13:23

mashley

no jo.
co se na vojne naucis,za to te v civilu zavrou..Jinak chodit v maskacich do kina nebo na diskoteku,trochu ujete,ne?Za kolik to asi ten desatnik ma,kdyz nema ani civil ve skrince.
0/0
9.12.2004 13:04

fillis

Re: no jo.
No a jses si tak jistej, ze se muzou do toho civilu prevlikat?
0/0
9.12.2004 14:10

mashley

Re: Re: no jo.
Nemuzou,ale prece nebudu chodit v maskacich jako trouba.A pak to tak rovnez dopada,nas taky do jedne hospody nepustili,s tim ze jsme vojaci...
0/0
9.12.2004 21:16

mikhail

-pacifista- sucks!
0/0
9.12.2004 11:53

Joab

A koho?
To aby ministr založil cizineckou legii, protože my Češi jsme se nikdy v moderních dějinách nebránili, s tím že to stejně nemá cenu. protože oni jsou silnější. Viz. napadení v r.1939 a 1968. Když už naše armáda nestřílela na hranicích ozbrojené nepřátele (z nich šel strach), tak o to víc postřílela neozbrojených Čechů, co se provinili tím, že chtěli za kopečky. Těch pár statečných, co za nás kdy skutečně bojovali, ty jsme po zásluze potrestali (i popravami). Doufám, že ty žoldáky,co za peníze nás budou chtít bránit, aspoň pořádně zaplatíme a ne jako ty co jsme si najali na Bílou horu a oni pak za českou almužnu odmítli bojovat.
0/0
9.12.2004 11:27

februar

zašívárna
Na výběr vojáků z povolání by měl být kladen opravdu veliký důraz.Snažíme se dohnat vyspělejší svět ve všem možném a tak se k nám jistě donese i taková zkušenost jakou udělali američané už dávno.Při jednom setkání nám na dotaz -kdo jsou profesionílní vojáci(něco jako u nás záklaďáci) odpověděl americký důstojník:Na studenty příliš hloupí-na dělníky příliš líní!Podle pana ministra máme zájemců o profiarmádu dost.Tedy vybírejme.
vladimír langer
SuperReality
0/0
9.12.2004 11:11

Bouše

Už zase ty titulky!
Ten titulek vůbec neodpovídá duchu článku. Dokázal bych si představit mnohem výstižnější. Pokud jde i stížnost vojáka na diskriminaci v kinech a zábavních podnicích, myslím si, že hlavní příčinou je naprosto nevyhovující vycházkový oděv dnešních vojáků. Když do divadla či kina, nebo na taneční zábavu přijde skupina vojáků v maskáčích, vypadá to skutečně nedůstojně. Zajímalo by mě, který magor tento vycházkový oděv schvaloval (nejspíš nějaký zelený mozek).
0/0
9.12.2004 8:39

Franta-z-Masny

Re: Už zase ty titulky!
Souhlas...mel jsem moznost videt svarbu, kde byli hosti vojaci z US Army a dalo by se rict, zte tam byli nejvetsi sekaci...nadherny uniformy....By me zajimalo v cem by tam sli Czech Army...asi v tech maskacich a kanadach..To fakt schvaloval nejakej totalni blbec.Ovsem na vojne o ne neni nouze.nastesti jsem se teto komedii vyhnul.
0/0
9.12.2004 9:01

volic_plukovnik

Re: Re: Už zase ty titulky!
A to byli "záklaďáci". Jako vojáci z povolání jsme samozřejmě měli služební uniformy, tedy sako a kravatu a vypadalo to moc pěkně.
0/0
9.12.2004 10:22

dobredo

Re: Už zase ty titulky!
No přesně tak! Ještě před takovými deseti lety byly klasické vycházkové uniformy tedy kalhoty krava sako a vojenská čepice (ne žádný baret). Dnes ani nejde rozeznat, jestli jde záklaďák na cvičení či třeba do divadla.
0/0
10.12.2004 10:11

Pribinacek

Poznatky z vojny
Vyzývatel - román o základní vojenské službě http://www.mujweb.cz/www/vyzyvatel/index.htm
Zrušená posádka Mladotice http://www.sweb.cz/vu5625
 
 
0/0
9.12.2004 8:14

crezpenan

Kuehnl je dobrým ministrem,
mládeži,já který si odkroutil 2 roky v blbém Přerově o tom něco vím...Vidím,že se tam chovají k vojákům stejně i po 25 letech ! Jiná otázka je proč je v tak zbytečné straně jakou je US..? Byl i jedním z nejlepších ministrů (průmyslu) v Tošovského vládě.
0/0
9.12.2004 6:10

R_V

Re: Kuehnl je dobrým ministrem,
Lepší než zbabělec Tvrdík.
0/0
9.12.2004 8:14

-pacifista-

Propuštěn politický vězeň! 3
...sedmého bunkru za sedmero uzávěrů. Jsme země největšího pokrytectví, na jedné straně stíháme zločince Saddáma a další, ale na druhé straně tolerujeme či dokonce schvalujeme ještě četnější zločiny. Proč se již skoro dva týdny mlčí o Fallúdži, o městě duchů. Lidé by si konečně měli uvědomit, že největší teroristi jsou vlády, které vyrábějí zbraně a mají branný zákon, to ony začli všechny války. Obyčejní lidé se stali pouze donuceným nástrojem k d osažení mocichtivých záměrů a hlavně obětmi!
0/0
9.12.2004 4:37

R_V

Re: Propuštěn politický vězeň! 3
Jdi se z té kocoviny raději vyspat...
0/0
9.12.2004 8:12

-pacifista-

Re: Re: Propuštěn politický vězeň! 3
Že by podle sebe, soudím tebe? - jinak jsem 97%-ní abstinent (to abych měl vždycky čistou hlavu, když chce ze mě někdo dělat loutku, kterou tahá na špagátku). - Jinak místo vojny mám odkrouceno 12 roků, průměrně v 900 metrech pod zemí, na dole Vítězný únor (Odra) v Ostravě. To uvádím pro ty, kteří mají zkratkovité myšlení typu: pacifista = zbabělec. - A pro druhou velkou skupinu "současných antikomunistů" chci prohlásit, že antikomunista nyní nejsem. Ale byl jsem antikomunistou před rokem 1990, kdy se to "nesmělo". Moje kritika nikdy nebyla ideologická, ale vždy věcná. Dnes jsme se dostali do situace, kdy mnoho politiků ideologicky kritizuje komunisty, ale prosazují a vytvářejí zákony, které jsou stejně nesvobodné, stejně nedemokratické a hlavně stejně a ba i více nespravedlivé, jako ty před r. 1990. Můžu klidně brát jeden zákon po druhem, a exaktně dokázat, že mám pravdu.
 
0/0
9.12.2004 17:09

-pacifista-

Propuštěn politický vězeň! 2
...jaký jen může být. Soudit by měli ty, kteří ho nechali zavřít. Jsem hrdý, že se našel člověk, který se vzepřel těm všehoschopným vládním strukturám, které oplývají jen bezbřehým pokrytectvím. - 1. z povinných daní se vyvíjejí a vyrábějí zbraně, které se pak všude možně prodávají (přitom se napakujou špinávými či lépe krvavými penězi) - 2. Když se pak někde něco zv r tne nebo se prohlásí, že se zvrtlo, pak použijí branný zákon, aby do války vehnali svoje lidi a sami, zbabělci, se schovají do ...
0/0
9.12.2004 4:35

-pacifista-

Propuštěn politický vězeň!
Nevěřím vlastním očím, když čtu: ----Celý trest odpustil prezident Martinu Škodovi. Byl odsouzen na osm měsíců nepodmíněně za to, že nenastoupil základní vojenskou službu. Později byl uznán zdravotně neschopným vojenské služby. Vykonání trestu neplní svůj účel, Klaus navíc p řihlédl i k jeho přetrvávajícím zdravotním problémům a k tomu, že se stará o svoji matku. ---- Tak zjišťuji, že u nás jsou znovu političtí vězni, neboť věznit lidskou bytost za to, že nechce zabíjet je největší terorismus...
0/0
9.12.2004 4:32

Bouše

Re: Propuštěn politický vězeň!
Pláčeš blbě a ještě k tomu na špatném hrobě.
0/0
9.12.2004 8:54

-pacifista-

Re: Re: Propuštěn politický vězeň!
Pokud máš pravdu, tak musí platit něco z toho:
a) s ministrem obrany Karlem Kühnlem nebyl vedený  žádný rozhovor o vojenské službě.
b) Karel Kühnl už není ministr obrany ČR ba není ani člen vlády ČR.
c) Martina Škodu nepropustil z českého vězení prezident a vrchní velitel, Václav Klaus, nýbrž dotyčný uprchl ze zajetí Talibanu, kde ho věznil sám Usáma bin Ládin.
d) Vše se odehrálo pouze fiktivně, v dosud neuváděném dílu seriálu Hříšní lidé Města pražského.
Já bych bral d).
0/0
9.12.2004 18:17

vamberk

Kuhnl má být Ministrem zemětřesení !
Standa chystá přesuny ve vládních postech a vytvoří nové ministerstvo pro koaličního partnera (na zbývající měsíce do voleb). Kuhnl je nejvíce všestranný, má to téměř jisté - dnešní zpráva na četce.
0/0
9.12.2004 3:54

drbas

drsnej kluk
zelenej mozek.... "to by si u nas neskrtli..." fakt husty, silny chytry kluci....
0/0
9.12.2004 1:43

Fikos

Re: drsnej kluk
že ty budeš guma co? :o)))
0/0
9.12.2004 10:32

Najdete na iDNES.cz