Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Revoluční studenti stále před soudem

Na stavební fakultě ve Wiesbadenu došlo k nepěkné události: během zmatků v květnu 1945 vykopli studenti z univerzity fakultního vedoucího NSDAP, starého nácka, který je léta trápil a strašil. Nácek se však nedal, po letech studenty zažaloval za hanobení cti a za vyhnání z fakulty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomáš Nemravný

Co čekat?
Když v prosinci 2004 řekne majitel firmy, bývalý agent StB, o vyhozeném zaměstnanci ostatním zaměstnancům: "Postaráme se, aby ho už nikde nevzali do práce"?
0/0
26.12.2004 12:50

Bouše

Kde jsou ?
Kde je exprezident Havel, kde je  Jan Ruml, kde jsou ti všichni bojovníci za pravdu a svobodu, za kterou kdysi tak srdnatě bojovali ve spacácích na chodbách ČT1? Šašci.
0/0
26.12.2004 0:35

Tomas29

To je jasny dukaz!
Vyvlastnovani majetku pod jakymko-li nazvem,odcizeni,zapomenuti,zahlazeni,vyvrazdeni,konfiskace,je uplne jedno zda to byli Ti a nebo TI!
Porad je to jedno spolecne majetky,prachy,a cesta k nim ,a skr nich cesta k moci!
Takze otazka? Jsou rozdily mezi spolecenskymi zrizenimi? NE nejsou ,jsou jen TI a Ti!
 
0/0
25.12.2004 22:32

AlienDUDE

ffff
Proběhl průzkum názorů národů celého světa. Otázka zněla: "Jaký je vás názor na nedostatek jídla v jiných částech světa?" Výsledek byl katastrofální: 1) V Africe nikdo nevěděl, co je to "jídlo". 2) V západní Evropě nikdo nevěděl, co je to "nedostatek". 3) Ve východní Evropě nevěděli, co je to "váš názor". 4) V Argentině nevěděli, co je to "prosím vás" a 5) V USA zase nevěděli, co je to "v jiných částech světa". btw: komunisti sou svině
0/0
10.12.2004 0:24

jajaja59

Re: ffff
"Zhovadilost všeobecná povstane, byť by komunismus i jen jedné generaci panovati měl." František Palacký na Žofínském ostrově l.p.1861 (tedy 13 let po Komunistickém manifestu).
0/0
12.12.2004 4:09

radonový

právní stát
Právní situaci v tomto státě jsem se snažil vyhodnotit v článku  "Právní stát, aneb návrat komunizmu je možný beze změny právního prostředí" , je na Virtually.cz. Co také chcete od revoluce 17. listopadu, když byla odzačátku řízena STB. Ten vskutku "revoluční proces" je vyhodnocen v článku "Strhávání sametové opony". V Německu po sjednocení vyházeli z 2000 komunistických soudců 1950.  Ti zbývající měli zákaz rozhodování ve věcech, které vzhledem k své minulosti by nemohli posoudit nestranně. Pan Rychetský má lví podíl na zachování komunistického právního řádu v  České republice a asi proto je dnes předsedou Ústavního soudu. Ministrem vnitra je  exkomunikovaný kněz, nepřipomíná vám to situaci v padesátých letech? Tehdy byl také jedním z ministrů exkomunikovaný kněz Plojhar.
Ivo Patta
0/0
10.12.2004 0:15

jajaja59

Re: právní stát
Zmíněné články číst nebudu (nemám čas). Obecně s textem souhlasím až na "...řízena STB. ...." Stačí se podívat na souvislosti v okolí tehdejší ČSSR nebo jaký byl zrovna název našeho státu. A také jsem se těch věcí zúčastnil nejen jako "řadový" demonstrant. Srovnávat s Německem 1945 nelze. Tam přece byly amíci, jejich soudci, Norimberk, atd. To je naprostý nesmysl. Že Bublan asi není na úplně nejvhodnější židli si též myslím, že by byl exkomunikován nevím, možná ještě za bolševika, kdy zde ofic. církev byla jaká byla.
0/0
12.12.2004 4:06

kid_lomihnat

ano, je to přesně tak
Jak mají lidé věřit politické garnituře, když i do očí bijící nespravedlnosti procházejí podobným způsobem. Jak zabránit tomu, aby si lidé nemysleli, že podobné postupy platí i v oblasti hospodářské kriminality a jinde? U kus vedle se na Idnes píše o týraných dětech jejichž rodiče se přes 2 roky nedostavili k soudu. Neschopnost vymáhat právo tam, kde je z lidského hlediska jasné,. kdo je čím vinen, je hanebné.
0/0
9.12.2004 11:12

Najdete na iDNES.cz