Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Levice se bojí ODS a chystá změny

Předáci ČSSD a komunistů chystají změny svých stran. Proto, aby zastavili šéfa opoziční ODS Mirka Topolánka na cestě do Strakovy akademie, kde chce usednout do čela své vlády. Každodenní politika je tolik nezajímá a nemají na ni vyhraněné názory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vamberk

Pochybuju, že ten spolek neumětelů ještě někoho nachytá na líbivá hesla
typu Čisté ruce, atd. Dalšího geniálního mluvku jako byl Zeman těžko vyhrabou. Čisté ruce jsou taky nějak nedotažené. Kde je konec kauz rozkrádaček Lachnit,a Součkové, Kavana a dalších ? To Standovo Padni komu padni nějak nedotáhli.
0/0
8.12.2004 11:09

Depek

Koho by dnes ještě napadlo,
že sociální demokracie je vedoucí politická síla v ČR. Gross je opravdu mimo realitu. Řekněte mu to už  konečně někdo, buďte tak hodní.
0/0
7.12.2004 17:27

Hello Newspapers

Koloťuk hledá inspiraci u Jakeše.
Patrně hodlá vyhrát volby pomocí vedoucí  úlohy ČSSD.
 
 
0/0
8.12.2004 7:34

Pan_Krbec

Akční plán
socanů a rekapitulace slibů z projevu :
Za prvé to bude rekapitulace toho, co jsme naslibovali od vzniku této vlády a jak se nám to daří plnit a musíme si připomenout sliby, které jsme dali. Řekli jsme, že zavedeme novomanželské půjčky, že zvýšíme peníze pro vysoké školy, že zvýšíme platy učitelům, že zvedneme platy ve veřejném sektoru, že zvýšíme penze, že se konečně vyrovnáme ne slovy, ale skutky s osudy těch, kteří byli nejvíce postiženi politickou perzekucí komunistického režimu, to je političtí vězni, formou příspěvku k důchodům, že zvýšíme rodičovský přídavek, že zavedeme negativní daň, která pomůže nízkopříjmovým rodinám s dětmi, že budeme snižovat daně firmám, a to jak z hlediska sazeb, tak z hlediska odpisů a podpory vědy a výzkumu a že zvýšíme dotace na vědu a výzkum a řadu dalších slibů a závazků, které jsme udělali.
Nějak se ty sliby dle oblíbeného výroku Srandy "Ať se nám to líbí
0/0
7.12.2004 12:58

Pan_Krbec

Re: Akční plán
nebo nelíbí" míjí, dle výsledku voleb, účinkem.
0/0
7.12.2004 13:01

minutos

Re: Re: Akční plán
No to jsem si početl. Když pominu několik pravopisných chyb, (asi měl poradce pro pravopis volno) tak si mimo Jakeše vzpomenu na černé barony a mám pocit , že náš preniér opisoval.
0/0
7.12.2004 13:43

Pan_Krbec

Výtah z projevu
Jeho excelence, předsedy vlády Grose - Jakeše : Provádíme reformu veřejných financí a většinou na pozadí reformy veřejných financí se hovoří o tom, že ztrácíme svou identitu. Jsem přesvědčen, že tuto reformu děláme podvědomě, podvědomě ji děláme správně, ale tím, že ji nemáme vžitou jako nezbytný krok, děláme ji nepřesvědčivě, a když ji děláme nepřesvědčivě, nejsme schopni veřejnosti sdělit, proč tyto kroky realizujeme. Pak váháme, přešlapujeme, zastavujeme se, někdy uděláme úkrok stranou nebo dokonce vzad. Není to důvěryhodná politika pro stranu, která má ambici vést tuto zemi.
Co dodat?
0/0
7.12.2004 12:46

ProfesorR

Re: Výtah z projevu
Výborné...  Mohu poprosit, kdy a kde to řekl?
Ve skutečnosti to ale moc k smíchu není. Proč tu zase musíme trpět taková hovádka ve vládě???
Na rozdíl od Jakeše si je tam zvolili lidi sami
0/0
7.12.2004 13:01

Pan_Krbec

0/0
7.12.2004 13:04

ProfesorR

Re: Re: Re: Výtah z projevu
Díík!!
No teď to čtu, to je fakt síla....
Tu podobnost na Jakeše jsi trefil fakt přesně.
0/0
7.12.2004 13:13

Pan_Krbec

Re: Výtah z projevu
Sisko 1 alias Urválku, co ty na to?
0/0
7.12.2004 13:07

Smileface

:-)
Kdy se tato věta nedá  a nedala v minulosti požít ,to by mě zajímalo
0/0
7.12.2004 11:58

majklos

Neměla by ČSSD spíš vládnou než přemýšlet jak získat další voliče ??
Země potřebuje razantní kroky a reformy a Standa pouze přemýšlí jak vyhrát další volby
0/0
7.12.2004 11:50

Kleki Petra

Re: Neměla by ČSSD spíš vládnou než přemýšlet jak získat další voliče ??
 trefné.
0/0
7.12.2004 11:59

Vojtazemlejna

Teď jsi mne dostal ...
Myslíš že přemýšlí ???
0/0
7.12.2004 12:02

drobek01

Pardon, ale...
Připadá mi, že spousta tady diskutujících lidí si vůbec neuvědomuje, že vůbec nejde o to, aby v příštích volbách pravice převálcovala levici nebo naopak. ODS s ČSSD se navzájem bytostně potřebují, alespoň pokud má být výsledkem budoucí prosperita republiky nebo alespoň něco co by se tak nazvat dalo. Je to jako v byznysu - konkurence musí být - kdyby nebyla tak bysme se za pár let sakra divili. Bohužel situace je taková, že tenhle stát doslova křičí zoufalstvím po reformách a žádná politická reprezentace nenašla dostatek odvahy je udělat. Je to pořád o tom, kdo napíše líbivější a populističtější program, kdo komu díky slibům vyfoukne víc nerozhodnutých voličů. Až to někdo tam nahoře konečně pochopí a začně s touto republikou konečně něco DĚLAT tak bude skutečný vítěz.
0/0
7.12.2004 11:44

Orang_Utan

Re: Pardon, ale...
Já si zase myslím, že jakmile nějaká strana začne s touto republikou konečně něco dělat, půjde velmi rychle od válu. Lidi si tu ještě nesáhli na dno a většina bude vnímat jenom zhoršení situace. Myslím razantní, které by reformy musely nutně přinést. Postupné zdražování a vyšší zdaňování jim tolik nevadí, postupně se s tím naučí žít.
0/0
7.12.2004 13:53

Vlastys

Re: Re: Pardon, ale...
Veliká pravda.
0/0
7.12.2004 14:31

Loner

Re: Re: Pardon, ale...
Máš recht, proč zdaňovat a zdražovat pomalu, když se to dá udělat rychle a ratzantně :)
0/0
7.12.2004 14:58

drobek01

Re: Re: Pardon, ale...
To si nemyslím - je spousta věcí, které lze udělat aniž by to nutně znamenalo propad životní úrovně. Dokonce existují kroky, které by občani přivítali a byly by rozhodně proreformní (např. snížení daní). Jak už psal někdo přede mnou (nebo to je z nějakého průzkumu?): lidi netrápí dejme tomu schodky veřejných rozpočtů, ale nezaměstnanost a vysoké daně - a v tomhle se dá udělat hodně aniž by vláda riskovala svou vlastní politickou existenci. Připadá mi, že ty řeči o RAPIDNÍ zhoršení situace jsou jenom takové PLKY, ještě to nikdo nezkusil (jednou k tomu bude muset dojít) tak nevím od čeho se to vyvozuje.
0/0
7.12.2004 15:57

drobek01

Re: Re: Re: Pardon, ale...
A ještě k vaší poslední větě: "Postupné zdražování a vyšší zdaňování jim tolik nevadí, postupně se s tím naučí žít."  Právě jste popsal, jak vypadá přímá cesta do pekel a pokud se tím sám řídíte tak mě zajímá, jak budete jednoho krásného dne vysvětlovat svým dětem proč se mají tak špatně.
0/0
7.12.2004 16:03

Jarmilek Debilek

čssd???
Ja těm socanum už nerozumím, jednou dělaj levicovou politiku, pak se chtěj přiklonit k formám pravicové politiky když je někdo tlačí. Hlavně musej vědět co chtějí, jinak jejich práce je zbytečná a neefektivní. Je to strana, která neví co chce a takovou stranu volit nikdy nebudu! viz spory Gross x Škromach.Gross = mladej cucák, kterej v životě vážně nesáhnul na fyzickou práci.Škromach = přehnanou sebedůvěrou překypující levičák, kterej měl zůstat "u lopaty" a nemíchat se do politiky, protože většina jeho názorů je absolutně zcestná a nic neříkající.
0/0
7.12.2004 11:43

zvergel

Re: čssd???
Prosím a bez jakékoliv tendenčnosti pro jednu nebo druhou stranu,kdo že z  čelných představitelů ODS,a to jak současných tak minulých kdy sáhl na fyzickou práci.Asi hlavně pan doktor Langer,že.Nehledě na to,jak souvisí fyzická práce s politikou?pokud ano,to je přesně v intencích komunizmu.
0/0
7.12.2004 12:45

Loner

Re: Re: čssd???
Podle mne se praci nejvic proslavil soudruh Tlusty. Ten pracoval na budovani socialsmu, pilne a neunavne :)
0/0
7.12.2004 14:56

Jarmilek Debilek

Re: Re: čssd???
Gross je mladej cucák bez zkušeností oproti ostatním politikům :o). A navíc je falešnej. To jsou ostatně všichni :)
0/0
7.12.2004 15:02

zvergel

Re: Re: Re: čssd???
Já se ptal,kdo že ze současných politiků obecně pracoval kdy rukama a kde a kdy pracoval třeba taký Langer.Bez jakýchkoliv sympatií ke komukoliv.
0/0
7.12.2004 15:23

zvergel

Re: Re: Re: Re: čssd???
A teorie,že kdo nepracoval rukama nemá co dělat v politice je vezkrze bolševická.Že by příznivec modré odrůdy státostrany?
0/0
7.12.2004 15:26

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: čssd???
Ta úvaha se sice nabízí, ale jinak je trochu zcestná. Winston Churchil taky určitě rukama nepracoval, na jeho kvality politika to ale vliv nemělo. Podstatnější je, zda ten který politik něco dokázal mimo politickou sféru, s jakými zkušenostmi do ní přišel, jednoduše řečeno, zda a jak se vypracoval. Vždy mě bude milejší inteligentní a zkušený starý páprda, který se na to už nemohl dívat a po alespoň průměrně úspěšné kariéře mimo politiku se rozhodl do ní vstoupit, než lemro Grossova typu, pro které šlo pouze o změnu lavice školní na parlamentní, a ještě se tváří, jakoby měl v hlavě návod na použití čehokoli vypracovaný předními mozky světa. Aušus, hochštapler, pitomec.
0/0
7.12.2004 15:30

zvergel

Re: Re: Re: Re: Re: čssd???
Winston Churchil byl mimo jiné,pochopitelně více méně  ze záliby a recese  vyučeným zedníkem a členem odborového svazu.Ale celé je to jenom reakcí na příspěvek jarouška debila,že gross nikdy fyzicky nepracoval.Tak jsem to trochu rozvedl v tom smyslu,že manuální práce není kvalifikací pro politiku,jenom u bolševiků ano.A také,že Gross není sám,kdo nikdy nic pořádného nedělal a jako příklad jsem uvedl Langera.
0/0
7.12.2004 15:38

Dan 1

Re: Re: Re: Re: čssd???
Po studiích pracoval jako úředník na Ministerstvu spravedlnosti. Inteligentní člověk rukama pracovat může, ale nutně nemusí. Pro vás je asi rozhodujícím kritériem pro úspěch v politice počet odvezených koleček s maltou...
0/0
7.12.2004 15:30

zvergel

Re: Re: Re: Re: Re: čssd???
to byla pouze replika na to,že někteří politici nikdy nepracovali rukama.Tak jsem to rozvedl do detailů.A dovolil jsem si uvést další případ mladého "dynamického" politika s recepty na cokoliv.Pana Langera.Teorii,že kdo nepracuje rukama nemá co dělat v politice zastávají bolševici.Já ne.A že Langer je ze stejného hnízda jako Gross a stejně kvalitní zmetek v opačném gardu snad nikdo nepopře.
0/0
7.12.2004 15:34

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: čssd???
To popřu velmi snadno. Langer před vstupem do politiky studoval, Gross právě naopak.
0/0
7.12.2004 15:35

zvergel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: čssd???
To,že Langer studaval ,eště neznamená,že není zmetek na stejné úrovni jako Gross,pouze jinak politicky orientovaný.
0/0
7.12.2004 15:52

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: čssd???
Že je Gross fašistický podrazácký kripl, to už dokázal. Langr ještě ve vládě nebyl a soudit je ho ho předčasné.
0/0
7.12.2004 16:02

Jahor

Pro ProfesoRa - jednoduchost volby
Za komunistů jsem byl občan druhé kategorie, který ani v zaměstnání nesměl zastávat žádnou vedoucí funkci ("vedoucí úloha KSČ" podle ústavy), kdy mojí dceři v r. 1989 řekla učitelka, že se na střední školu asi nedostane, protože rodče nejsou komunisti, tak proto (nejen proto) volím ODS.
Moje švagrová prolezla s odřenými zády SŠ, ale pak vstoupila do KSČ a byla kádrovačkou podniku s mnoha sty zaměstnanci, tak ta zcela jistě volí komunisty, protože tak dobře, jako se měla tehdy se už nikdy mít nebude  (nic neumí). 
No a pak tu jsou "blouznivci našich hor", kteří hledají 3. cestu a pro ty je tu 35 dalších stran - 35 možností, jak zahodit hlas.
0/0
7.12.2004 11:26

ProfesorR

Re: Pro ProfesoRa - jednoduchost volby
Rozumím, hezký popis situace. Nostalgie na minulý režim je šílená věc, taky jsem to ve svém okolí zaznamenal. Tito lidé opravdu nemají šanci vrátit čas a kdyby chtěli, mohou se mít ještě lépe než tehdy...Přece existují bývalí členové KS, kteří se rozhodli předělat a dnes třeba podnikají a jsou úspěšní. Je ironiíí, že je jim to někdy vyčítáno možná víc, než kdyby zůstali jako Tvoje švagrová. Víme pak vůbec co chceme? Kdyby Tvá švagrová pochopila, že by se mohla postavit na vlastní nohy a být úspěšná a začla by proto smýšlet pravicově, to by přece bylo fajn, no ne?
A k blouznivcům...Věřím, že historie US-DEU všem blouznivcům dala patřičnou lekci. Ale asi vždycky zůstanou mnozí nepoučitelní...
Hodně štěstí !  
0/0
7.12.2004 12:30

ctrlaltdel

Změny?
Uvolněte nájmy. Chudším lidem, kteří na ně nebudou mít, pomozte přesně cílenými sociálními dávkami. Snižte podporu vlastnického bydlení z veřejných financí. Jen týden poté, co tato doporučení sdělila české vládě prestižní Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), dělá kabinet pravý opak. Včera schválil novomanželské půjčky, od nichž si slibuje, že otevřou cestu k vlastnímu bydlení lidem s nižšími příjmy. Právě půjčky jsou spolu s podporo
0/0
7.12.2004 11:06

hasmen

Re:
V jaké výši by ty přesně cílené sociální dávky asi byly?
0/0
7.12.2004 11:15

ctrlaltdel

0/0
7.12.2004 11:26

hasmen

Re:
Ale o jejich výši tam také nepíší...No jestli je praxe taková,že při výši nájmu - i s inkasem a placením tepla atd.4500Kč státní kasa přispěje 50 Kč(slovy padesát korun)tak ať si to radši nechají
0/0
7.12.2004 11:32

zvergel

Re: Změny?
Nedostatek bytů je pouze v Praze,kde lobby Svazu vlastníků úspěšně brání výstavbě nových bytůKonkrétně již v roce 1992 se pan Aksamit vyjádřil,že není nutné stavět byty,stačí platit činže kolem dvojnásobku průměrného platu a vše se vyřeší samo.Ano,jedna rodina,jedna místnost.Dohromady se složí 3 rodiny na třípokojový byt.Proč by měl někdo platit v Praze nájem kolem 15 až 20 tisíc za třípokojový byt,je li možné za 10 tisíc měsíčně na hypotéku bydlet na předměstí ve vlastním domku.A tomu lobby majitelů brání.Proč - protože by si pak mohli vetknout své byty za klobouk a museli by jít na nevyděračské realistické nájemné.A to se jim nehodí.
0/0
7.12.2004 11:18

VitaminS

Re: Re: Změny?
Myslite, ze vsechny pozemnky drzi Svaz vlastniku, no to se mi nechce verit
0/0
7.12.2004 11:23

zvergel

Re: Re: Re: Změny?
Ne,to netvrdím,ale s úspěchem brání změnám územního plánu.10 km od Prahy vlastním cca 2 ha pozemků,v zásadě nepoužitelných pro zemědělství.Od roku 92 se pokouším o jejich změnu na stavební pozemky.Není to v územním plánu a nebudeme jej měnit - to je písnička úřadů.Neustále.Nezáleží na tom,kdo zrovna na úřadě sedí.Stejnou zkušenost má mnoho dalších vlastníků.Jakmile se takovýto pozemek prodá nějaké realitce,která chce stavět,okamžitě to jde.Sám bydlím v centru v domě z roku 1900,hlučný,tmavý,od roku 1900 se pouze vyměnily dráty a vodovodní potrubí.Topení,koupelna,teplá vody vlastním nákladem.Hlučnost překračuje normu,osvětlení denním světlem podle normy nedostatečné.Představa pana domácího za takovýto byt v současném stavu - 3+1 2 kategorie cca 80 m čtverečných je 20 až 25 tisíc měsíčně.
0/0
7.12.2004 11:48

Loner

Re: Re: Re: Re: Změny?
Jo ty predstavy ze za normalni byt se ma platit vic nez prumerny plat, to je masakr. Tady bude jeste hodne zle. Ja jsem teda nechodil cinkat aby mi baracnici brali celou vyplatu. Dneska maj plnou pusu svych prav, za komancu ale sedeli doma a nadavali.
0/0
7.12.2004 11:51

zvergel

Re: Re: Re: Re: Re: Změny?
Nejhorší na tom je,že kdyby se neblokovala příměstská výstavba,byť na úvěr-hypotéční financování jako na celém světě,kdy hypotéka klidně přechází na další generaci nebo na dalšího vlastníka,zvedne se i stavební výroba kolem prahy.A jak známo,každá konjunktura začíná růstem stavebnictví.To všechno blokují naši milí vlastníci nemovitostí,aby měli koho vydírat.
0/0
7.12.2004 11:59

Loner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změny?
U nas skupuje baraky ruska mafie. No, nikoho moc nezajima kde ty prachy vzali, hlavne ze zaplatej, no ne :)
0/0
7.12.2004 12:02

zvergel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změny?
Paradoxně tam,kde barák koupí Rusové na tom nájemník není tak špatně.Oni mu klidně koupí byt v paneláku aby vypadnul a měli volný barák k rekonstrukci a pronajímání za volný nájem.Lidé,kterým se to stalo si to jenom chválí.Ono totiž bydlení ve starém baráku ve středu města stojí za prd.A ty baráky Rusům prodávají soukromníci,ne obec nebo stát.Většinou voliči ODS.
0/0
7.12.2004 12:42

Loner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změny?
S tim ale stejne spokojenej byt nemuzu. Tady by se prachy propirat nemeli.
0/0
7.12.2004 13:45

zvergel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změny?
Poděkuj panu profesorovi Václavu Klausovi,čestnému modrému ptákovi.Za něj ekonomové utíkali před právníky,za něj se nedalo poznat co jsou špinavé a co čisté peníze.Za něj se prosadily zákony,které znemožňují jakoukoliv kontrolu.Neztrácejte paměť,vážení.
0/0
7.12.2004 15:30

rohovka

Re: Re: Změny?
Souhlas
0/0
7.12.2004 15:06

Najdete na iDNES.cz