Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Politici si přidali, policisté musí počkat

Poslanci odložili růst mezd policistů a hasičů. Zároveň si zvýšili své platy. Od ledna si polepší asi o čtyři tisíce, ministři o patnáct. Politici tak nemusí tolik truchlit nad ztrátou 14. platu, se kterou dopoledne souhlasil prezident. O plat navíc letos přijdou všichni ústavní činitelé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

spindira

H...
Hnus! Otázkou je, co bychom dělali na jejich místě my...
0/0
30.11.2004 9:01

technik

vládne nám grossova koalice debilů
Je to výsledek vlády nekompetentních debilů.
0/0
30.11.2004 1:01

maca29

Předvolební sliby....
Nojo, šak už je po volbách, je načase brát populistický sliby z5 :-)))
0/0
28.11.2004 21:20

Labakan007

Když ptáčka lapají...
Jakej národ, taková vláda. Nestěžujte si...
0/0
28.11.2004 17:14

black_hawk

nastesti nic nedostanou
Tak nastesti Kalousek nakonec prosadil, ze ty svibne polivejni nic nedostanou. Miroslava Kalousku - od pristich voleb te budu volit!!!
0/0
28.11.2004 16:59

gurmán

Re: nastesti nic nedostanou
Je mi tě líto. Pravděpodobně jsi zloděj podvodník nebo pirát silnic.
0/0
29.11.2004 21:19

otylie

hanebnost
Zrušení tzv. 13 a 14 platů nejvíce pocítí poslanci, senátoři, ministři,europoslanci atd., kteří mají chudáci 50 až 100 tisícové platy o europoslancích nemluvě. Toto si drze dovolí v přesném znění napsat do novin !  A co cítíme my, kteří jsme celý život dřeli , máme i horkotěžko vydobyté vzdělání z komunistické minulosti a odměnou nám musí stačit 6 500,- Kč/měs. A páni ve vládě, se za pouhé 4 roky nedisciplinovaného flákání, nadělání více škody než užitku  /v legislativě / se svými nehoráznými platy zajistí na dlouhá léta dopředu a v klidu si počají na důchod. Vždyť oni budou mít na zadní kolečka pěkné balíky peněz.. Jenom nechápu, že se nesemkneme a nejdeme do ulic a v klidu si necháme všechno líbit. Je mi z toho víc než smutno. Kdybych byla mladší určitě bych emigrovala a to jsem byla vždy vlastenka. Fuj !!!!
0/0
28.11.2004 12:25

Šárka-x

Re: hanebnost
Otýlie, se skutečným vzdělámín přece nemůžeš mít minimální mzdu. A pokud jsi myslela základní vzdělání, tak to pro tebe bylo zřejmě skutečně jen horkotěžko. A bylo povinné, snad jen proto jsi ho získala. Pánové byli zcela legálně zvoleni, pokud vím, nikdo volby nezpochybil. Ostatně, co ti brání kandidovat a flákat se s nimi ?
0/0
29.11.2004 18:47

technik

Re: zvolili jste si grosse, tak si to vyžerte
Každý národ má takovou vládu jskou si zasloužé. Co můžete čekat od škromachů a grossů. Pendreky a trafiky pro rudé soudruhy.
0/0
30.11.2004 1:05

svobodny clovek

gauneri soudci
Mne by v zivote nenapadlo se soudit se svym zamestnavatelem o premie (to je v podstate 14 plat). Budto mi je zamestnavatel da nebo neda. Hold ja nemam uvazovani hovada.
0/0
28.11.2004 11:47

mobidick

....../...
no tak si dámy a páni senátoři a poslanci zvykněte.Rychle.Protože tím pádem by Jste se zase trochu přiblížily cenové realitě,s kterou se musí potýkat většina obyvatel tohoto státu.Sakra buďte realisté.Z čeho vycházín výpočet Vašeho platu?? Proč by to měl být "trojnásobek"průměru na který většina obyvatel ČR kouká jak na zjevení,protože o takové vysoké výplatě si může nechat jen zdát.Ano já dělám v ůspěšné soukromé firmě.Mám se docela dobře a to i díky tomu,že jsem měl štěstí na šéfy.Ale je tu X lidí a rodin,kteří toto říci nemůžou.Jím dlužíte nejvíc.Uvědomte si že zvýšení Všich platů tímto způsobem vyvolá jen a jen záporné reakce.Ti lidé tady,voliči,daňoví poplatníci táhnou váš kočár  a bez nich by Jste skončili jako praještěři.Vyhynuli by jste.Vzpomeňte si z jakých poměrů jste vyšli a vraťte se nohama zpátky na zem.My bez Vás budem,ale Vy bez nás budete zbyteční.Začněte konečně něco dělat pro lidi a né pro strany.
0/0
27.11.2004 21:16

TheGod

Re: ....../...
Jelikož když lidi takhle stáhnou k zemi jednou grešlí na výplatě...jakoby z nich udělají měnécenné, menší lidi a sami se zvýrazní a cíti lépe. Tento system je o vzdělání a kapitalismu. Vzdělaní si ho mohou užít za těch 80 let života habaděj  Ti ostatní středoškoláci a nedej bože vyučení či lidé se základním vzděláním jsou použiti jen jako méněcenný tahoun zajištující blaho těch vyšších, kterých není takové množství protože stavy studentů na VS hlavně v CR jsou přísně drženy dole v poměru s vývojem. Pokud by bylo příliš těch lepších lidí, neměl by je kdo nakrmit. Střední vrstva by zanikla. Tudíž oni se ti vyšší lidé v podstatě nelogicky dělají lepšími tím, že těm nižším dají mnohem mín, před své jméno si dají zkratku *uDr.,*ng apod., nižší se pak musí spokojit s označením prodavač či úředníček a cítit se menší atd. a přitom...oni ti vyšší jsou vlastně na těch nižších zívislí, zrovna jako dítě na mámě.
0/0
28.11.2004 15:20

TheGod

Re: Re: ....../...
 2* A např. vysokoškolsky vzdělaní lidé nejsou o moc chytřejší, než ten zbytek. To vše i vzdělání jen zavisí spíše na podmínkách a situacích, které člověka od narození potkávají.
Ps" máme štěstí, že žijeme jako civilizovaní lidé. V přírodě by nám byla k dobru spíše fyzická síla, nežli Univerzita. Ale neměla by tim trpět většina, což jsou lidé, kteří si z jakýchkoli důvodů VS nevystudovali. A to se děje.
0/0
28.11.2004 15:21

black_hawk

Re: Re: Re: ....../...
Ty jsi asi jeden z tech dementu, ktery na vejsku nemel, ze!!
0/0
28.11.2004 16:58

123456freak

Re: Re: Re: Re: ....../...
Vem si prášek "docente".
0/0
28.11.2004 16:59

TheGod

Re: Re: Re: Re: ....../...
Vejšku mám, jen ta hořká pravda mě trápí.
0/0
28.11.2004 17:03

black_hawk

Re: Re: Re: Re: Re: ....../...
ty mas tak jedina Vyskou skolu SNB nebo Policejni Academii, a to jsou "vysoke skoly" v uvozovkach. Tvemu vzdelani se z vysoka smeju
0/0
29.11.2004 0:25

mobidick

kdo jim dal právo si přidat??
.. Já to nebyl a nevím o nikom ze svého okolí,přátel či známých.Za co si přidávají??Myslí si snad,že odvádějí dobrou práci??Že VŽDY rozhodují či konají ve prospěch nás,občanů tohoto státu??Nás,daňových poplatníků??Když si kdokoliv pustí noční přenosy ze sněmovny,či senátu,tak většinou absolutně nechápe.Vždyť chování,vystupování a přístup k tak důležitým věcem,které budou mít v konečném důsledku dopad na nás všechny přirovnává spousta lidí k záběrům z hádky pětiletých dětí na pískovišti,nebo z pořadu "skrytá kamera".Za dobu působení mnohých z nich by měli mít daleko profesionálnější přístup.Jak v přístupu k občanům,tak ke komunální politice.Ale výsledek je velice tristní.Většina hraje jen svojí stranickou hru a hru na "co je doma,to se počítá". Z jakého důvodu chtějí přidat?? Zvýšily se v Praze nájmy?? Ale to se potom zvýšily všem,Zdražila doprava,benzín,potraviny?? Ale to se zdražilo všem!! Nebo že by se zdražovalo jen v poslaneké a senátní kantýně??     /
0/0
27.11.2004 21:07

Volten

Politici si přidali,policisté musí počkat
---o ministrech vnitra jsem neměl nikdy valné mínění ale  tenhle Bublan nebo jak se jmenuje,je úplná koruna blbosti.A proč? slyšel jsem jej  jak vyhrožuje  že když  policisté nedostanou přidáno že odejdou.To si asi dělal legraci? Vždyť kde by v dnešní době  dostali  plat  co nyní mají a navíc ty výhody při ukončení  činnosti.V republice  je přes 500tisíc nezaměstnaných  a asi málo kdo z policistů  stojí o to rozmnožit jejich řady.Už ostudné je že soudci  jsou jak hydry,bez soudnosti a prosazují si svoje  zájmy  přes své kolegy.Je to kocourkov  a normální občan se na to musí dívat.Kam až ná ti povedení politici  dostanou?  
0/0
27.11.2004 19:58

gurmán

Re: Politici si přidali,policisté musí počkat
Legraci si bihužel nedělal. Taď bude platit stále starý zákon a jelikož se bude předělávat ten nový, kde bude sníženo odchodné a výsluha, tak budou před účinností nového zákona odcházet policajti, kteří slouží 15 a více let. Přitom, aby policajt byl policajtem trvá minimálně 5 let. Dále jsem si nevšiml, že by stála fronta na přijetí do policie. Proč asi??? Zkrácená občanská práva (zákaz stávkovat, nemožnost být členem politické strany), práce sobota, neděle, svátky, noční (za nového zákona bez příplatků- co tomu řekne EU?), režim jako na vojně (dostaneš rozkaz - splníš a držíš hubu).
 
0/0
29.11.2004 21:41

Ooo_ooO

Je skutecne nutne temhle pridavat z financi kapitalistickeho systemu nas vsech?
0/0
27.11.2004 15:13

accab

Mám
za to, že podstatná většina lidí zvyšování platů u policajtů vůbec nepochopila. Už teď nadávají na to jak jsou zkorumpovaní a jak stojí za ho**o. A co teprve teď, když i ta zbylá část policajtů co ještě trošku za něco stála zjistí, že v této branži nemá perspektivu a odejde doprd***. To zůstanou u policie opravdu jenom ti nejneschopnější z nejneschopnějších, ti co dokáží vydělat na korumpování a podobní lumpové a to teprve bude stát práce Policie ČR za dvě věci. A pak můžeme nadávat ještě víc, ale nepomůže nám to.
0/0
27.11.2004 8:49

ahaswer

Re: Mám
omnívám se, že naopak většina pochopila. Já mám nepříjemný pocit obav ve chvíli, kdy se enormně začne přidávat policajtům nebo armádě..Poněkud mi to zavání přípravou nějaké diktatury.
0/0
27.11.2004 11:15

accab

Re: Re: Mám
To jsem nepochopil. Takže v 48. roku předcházelo komunistickému puči enormní zvýšení platu zaměstnancům policie a armády? Já jsem ve svém příspěvku chtěl jenom vyjádřit myšlenku, že pokud si nějaká organizace své kvalitní lidi nezaplatí, tak nemá šanci si je udržet. A zůstanou jenom ty slabší kusy. Tak to funguje v každé firmě, nevím proč by to nemělo fungovat ve státní společnosti či ozbrojeném sboru. Prostě kvalitní lid, kteří mají šanci si vydělat někde jinde utečou neboť za mizerný peníz dělat nebudou a zůstanou jenom lemplové. A nechápu jak to souvisí s diktaturou.
0/0
27.11.2004 12:08

mashley

Re: Re: Re: Mám
Jsi snad spadl z visne ne?Kvalitni lide??Byl jsi na vojne?Asi ne,protoze takhle blbe by jsi nezvanil.Znam i par bengu,vetsinou jeden blbec vedle druheho.Pracovat rukama neumi,hlavou uz vubec a temto zkorumpovanym lidem pridavat???Hochu vrat se zpatky na zem...
0/0
27.11.2004 12:18

accab

Re: Re: Re: Re: Mám
Z višně jsem nespadl. Na vojně jsem byl. Blbě nežvaním. Ale vím o čem hovořím. Máš moc zúžený pohled na policii jako celek. Asi za ní vidíš jenom nějaké pochůzkáře případně švestky z obvodního oddělení. Jenže to je jenom ta desetina toho co dělá u policie. Dám ti jenom takový malý příklad. Dovedeš si představit, že vyšetřování rozsáhlé hospodářské tr. činnosti povede nějaký jak ty říkáš blbec? To to podom bude vypadat. A teď si představ, že ten dotyčný obviněný(podezřelý) většínou není vůbec hlopý a vzhledem k tomu, že si díky své "šikovnostiů přišel k pěkný penízkům, tak je schopen si zaplatit i houf kvalitních právníků.
0/0
27.11.2004 12:29

accab

Re: Re: Re: Re: Mám
A proti nim by jsi chtěl postavit popeláře a nebo kominíky(aniž gbych je nějak chtěl hanit). A to nejsou jenom lidé co vyšetřují co by podle mého soudu měli být zaplaceni odpovídajícím způsobem aby si je policie udržela. Těch oboru je u policie mraky od kriminálky, přes techniky, počitačové experty, nevím co vše ještě potapěče pyrotechniky. Dá se toho navymýšlet mnoho. Ale proboha už konečně pochop, že když mluvíš s nějakými pochůzkáři někde v hospodě, tak že to není vzorek zastoupení lidí u Policie
0/0
27.11.2004 12:34

mashley

Re: Re: Re: Re: Re: Mám
Pravdu dis clovece,a potom prijde soud,ktery trva 10 let a nakonec se vsechno zamete pod koberec,a cela prace prijde jaksi vnivec.To je cela struktura policie,ktera je podporovana jeste lepsimi soudy...(pokud jsem se spletl ve slove "lepsimi",tak sorry,oprvadu si nejsem jisty)Takovy je stav nynejsi spolecnosti....
0/0
27.11.2004 12:48

accab

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám
No ale za to nemohou jenom policisté, soudci je to i v tom, že naši čelní političtí představitelé nemají na starosti nic jiného než svoje korýtko. Měli by se spíš zaměřit opravdu na to co je jejich pravým poslání - zastupovat lid který je delegoval do jejich funkcí a dělat to co by dělat měli. Hájit především jejich zájmy. Zatím mi připadá, že jediným zájmem "politika" je natlačit se k co nejhlubšímu a nejplnějšímu žlabu a co nejdéle se u něj udržet. A co bude po tom až to skončí. To jej vůbec nese**e. Vždyť už bude mít nahrabáno dost. Jinak řečeno, když něco nefunguje tak jak by mělo tak by bylo dobre zajímat se o systémové chyby a snažit se je napravit
0/0
27.11.2004 12:55

Tomkad

Ať mažou
Panebože za co si vlůastně přidávaj??Já když nedojdu do práce tak nevydělám a kolik jich na těch jejich schůzích vždycky chybí???To už fakt byly lepší komančové,protože aspoň do tý "práce" museli jít
0/0
27.11.2004 8:11

Condor

Re: Ať mažou
Proc teda nejdes delat poslance? Mely by jsi se lepe, nemusel by jsi chodit do prace, mel by jsi vice penez, bydlel bys zadarmo v Praze, peceni holubi by ti litali do huby....
Ale, jinak souhlasim, ze to na me taky pusobi nejak divne - kazou vodu a piji vino.
0/0
27.11.2004 12:21

VENDULA

Policiste
Ja si myslim ze politikove a policiste by meli dostat vice pridano. Bez nich zvlast politiku bychom nemohli zit,. proto navrhuji mnohem vysi platy. Cest praci
0/0
27.11.2004 2:00

zdenekdva

Re: Policiste
Pokud je dobře placená ..... tak ... ČEST ...
0/0
27.11.2004 2:02

black_hawk

Re: Policiste
Prace, ktera neni delana zadarmo nemuze byt dobra. Je-li za penize, pak je to mrzky zold!! Cest soudruzi!
0/0
27.11.2004 2:16

mashley

Re: Policiste
Praci cest,rukam klid
0/0
27.11.2004 12:19

black_hawk

samy polda
Zda se, ze dneska zustali policajti dlouho vzhuru a mozna i prescas. A vsichni sem pisou, jak je nespravedlive, ze ty gumy nemaji plat 3x vetsi nez vetsina lidi. A pritom krome brani uplatku nic neumi.
Je to banda zkorumpovanych budizknicemu, ktera by se vlastni hlavou neuzivila, proto jsou z nich gumy policejni
0/0
27.11.2004 0:33

ccoopp

Re: samy polda
Průměrný plat 18 000x3 =54 000. 54 000 je víc než 32 000 DOCENTE-kluku líná (hloupá), že Tě to nenapadlo....
0/0
27.11.2004 0:52

black_hawk

Re: Re: samy polda
Ty budes vazne natvrdlej policajt, ktery neumi ani poradne cist. Psal jsem "3x vic nez vetsina", nikoliv "3x vic nez prumer". To je podstatny rozdil. Ale chapu, ze odlisit to je opravdu nad tve chapani. Uz se nedivim, ze v Cesku kvete kriminalita, kdyz jsou policajti natvrdly jako kokosy. Tobe ani tvym detem by ani uplatek nepomohl, aby se doatali na vejsku. Cesti policajti jsou poprenim evoluce a hanbou tohoto naroda.
0/0
27.11.2004 0:59

ccoopp

Re: Re: Re: samy polda
Tak nevím odkud znáš výši platu většiny obyvatel. No a Ty jsi zase důkazem, že člověk pochází z opice. Mimochodem já vysokou mám, ale nejsem takový egoistický hovado abych si na tom zakládal jako ty. Bohužel pro kretény jako jsi ty, už nejsou lidi placeni podle titulu, ale podle toho co umí a podle výkonu. Ty asi neumíš nic než blbě žvanit a studium byl asi tvůj jediný a na dlouhou dobu poslední výkon. P.S. mě to odložení nevadí, podle současné právní úpravy si můžu přividělávat bokem a možná mi to hodí víc než slíbené navýšení.
0/0
27.11.2004 1:12

black_hawk

Re: Re: Re: Re: samy polda
Zrejme jsem se spletl, nejsi natvrdly jako kokos, ale jsi vyslovene tvrdy jako zula :-/ A ty jako policajt si numis zjistit, kolik bere vetsina lidi? To jsi tedy spatny policajt. Staci si vzit statistickou rocenku a zalistovat (jestli tedy umis cist neco jineho nez paragrafovane zneni). A pak vedle prumerneho paltu existuji i jine chrakteristiky jako median, geometricky prumer .... Jo a skola SNB nebo ted Policejni akademie u me neni vysoka :-(, zvlast, kdyz ses jen bakalar!! Doufam, ze chcipnes na rakovinu v silenych bolestech a s tebou i tvoje deti a cela rodina!!
0/0
27.11.2004 1:27

ccoopp

Re: Re: Re: Re: Re: samy polda
Nauč se psát bez překlepů. Tobě děti jednou odeberou protože budeš zbaven svéprávnosti, pokud tě doposud nezbavili koulí. Pokud argumentuješ medianem, zajímalo by mě jestli víš jaký je u policie, protože já to nevím. Podle mě musíš srovnávat vždy srovnávatelné, tedy průměr:průměr, median:median a nemíchat hrušky s jablkama. Ale to je asi jediné co umíš, tak pokračuj, třeba Ti to zvedne plat, nebo aspoň sebevědomí, rozumbrado.
0/0
27.11.2004 1:45

accab

Re: Re: Re: Re: Re: samy polda
Tak teď už víme odkud vítr fouká! Co znám naše rómské spoluobčany, tak v jejich kommunitě patří přání zdechnutí na rakovinu k tomu nejhoršímu co člověka může potkat.
0/0
27.11.2004 8:58

gurmán

Re: Re: Re: Re: Re: samy polda
S tebou se nemá cenu bavit, jestli ty máš vysokou školu, tak jsem rád, že já ji nemám, protože, bych byl blbej jako ty!!!!! Je mi tě líto.
0/0
29.11.2004 21:48

zdenekdva

Re: Re: Re: samy polda
Jak tak sleduju Tvoje příspěvky inteligente, tak jsem docela rád, že jsem na VŠ nešel. Nedej Bože, aby ze mě bylo díky VŠ takový hovado jako jsi Ty. Pokud umíš číst, tak píšu TY a né všichni vysokoškoláci. Představ si, že já rozlišuji mezi dobrým vysokoškolákem a hloupým, no a Ty patříš do té druhé skupiny. Jen by mne zajímalo kolik je Ti let .
0/0
27.11.2004 1:19

black_hawk

Re: Re: Re: Re: samy polda
No, tak ty jsi me odhadl na 1. "pohled", protoze nepreju policajtum, ze. Asi taky budes jeden z nich!! A ze nejsi vzdelany? Tim se snad ani nechlub - ubozaku.
0/0
27.11.2004 1:29

zdenekdva

Re: Re: Re: Re: Re: samy polda
Mě nejde o to, že nepřeješ policajtům, mě jde o to, že je házíš všechny do jednoho pytle. To si fakt myslíš, že všichni stoji za ho... a všichni berou úplatky ???
0/0
27.11.2004 1:37

black_hawk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: samy polda
Podivej se, napisu ti to, co se mi prihodilo a za co jsem se velmi stydel. Letel jsem cca pred 1/2 rokem z konference z Toronta. Kdyz palubnim rozhlasem hlasili nad Ruzyni pri pristani teplotu, abychom se pripoutali a poprali hezky pobyt,, tak v tom letadle splocnosti PanAm nas upozornovali (nebo spis turusity), aby jsme si v Cesku dali pozor, aby nas neokradli: taxikari, vekslaci a policajti. Stydel jsem se velmi za ty policajty. Tak takovyhle obrazek o nas maji ve svete o nasich policajtech.
0/0
27.11.2004 1:42

zdenekdva

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: samy polda
To jsi mi ale neodpověděl, opravdu si myslíš, že všichni jsou darebáci ? Vím, že mezi nima je spousta gaunerů, ale jsou tam i takový, kteří pracují poctivě a spolehlivě. Myslím si, že by jsme měli být objektivní a né je házet na jednu špinavou hromadu jako to děláš Ty. Myslím si, že si zaslouží uznání za dobře vykonanou práci, nejsou všichni gauneři .
0/0
27.11.2004 1:53

black_hawk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: samy polda
Jiste vsichni svine jiste nejsou, hlavne ti novi. Ale ti se to okradani a brani uplatku rychle douci hned jak se rozkoukaji. Ceska policije ma tak spatnou reputaci, ze si proste nezaslouzi pridat palt na nekolikanasobek zbytku obyvatelstva. Navic s tim pridanim to byl vychytralu Standuv trik: pred volbami zvyseni odhlasovali, pak jim to stejne hlasy neprineslo, tak to ted zase stopili. Doufam, ze se z toho poucili alespon nekteri volici.
0/0
27.11.2004 2:14

zdenekdva

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: samy polda
No vidíš, Ty si myslíš, že největší lumpové u policie jsou staří policajti - totalitní. Není to tak dlouho co jsem se šešel s jedním poldou, který pracuje na inspekci ministra vnitra. Já jsem se ho ptal jaký je podíl na starých poldů na trestné činnosti. Na toto mi řekl, že 80 procent trestné činnosti páchají mladí poldové, kteří nastopili po revoluci.
0/0
27.11.2004 2:20

Najdete na iDNES.cz