Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šimonovský opět přišel s trestnými body

Návrh novely zákona, který zavádí trestné body za dopravní přestupky a zpřísňuje i pokuty za jejich spáchání, doputoval znovu do vlády. Původní verzi, kterou poslanci odmítli před několika týdny, ministr dopravy Milan Šimonovský mírně přepracoval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

robert_2004

Říman je naprosté hovado!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak takové pako může sedět i za moje peníze ve sněmovně? Včerejší výrok v TV, že bodový systém je příliš přísný a on by body řidičům dával jen za nehody při kterých zemře člověk či způsobí trvalé následky, svědčí o tom, že tento "člověk" je naprosto nesvéprávný a ostudou (btw.nejen on) české pravice. Nikdy bych nikomu nic zlého nepřál, ale chtěl bych vidět jeho reakci, kdyby mu nějaký frajírek v autě zabil ženu či dítě - dejme tomu za 3 body.....Říman je hovado, hovado, hovado!!!!!!!!!
0/0
26.11.2004 10:37

mirek_tupohlavek

Re: Říman je naprosté hovado!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
26.11.2004 21:22

Mitchell

Už aby to bylo.
Jenom doufám, že zvířata za volantem dostanou strach o řidičák rychleji, než někoho zabijí. A taky doufám, že bude systém nastavený tak, aby si "někdo" nemohl nechat bodíky za úplateček na úřadě smazat mnohem dřív než za tři roky bez přestupku.
0/0
25.11.2004 22:43

Dr No

Re: Už aby to bylo.
To si pište, že těch skutečných hovad se tohle vůbec nedotkne, stejně jako se jich nedoklo nic doposud. Buď mají známé, nebo dost peněz, aby se vyplatili.
0/0
26.11.2004 7:40

Dr No

Příčinou nehod - pokračování
... předjížděním v nepřehledné zatáčce vyřazen z účasti na silničním provozu minimálně desetiletým pobytem v kriminále, bude stále cestování autem patřit k vysoce rizikovým činnostem.
0/0
25.11.2004 22:33

Dr No

Příčinou nehod
není nedodržování předpisů, ale nepoužívání rozumu, bezohlednost k druhým, nedostatek pudu sebezáchovy a absolutní nekritičnost v hodnocení vlastních schopností. Na to, aby člověk nepředjížděl v místě, kde nemá dostatečný výhled v protisměru nepotřebujete žádnou vyhlášku a pokud už je někdo takový blbec, že si nepřipustí, že ohrožuje svůj život (což by třeba u takového debila až tak nevadilo), ale i životy jiných lidí, pak ho jistě ani neodradí (velmi nepravděpodobná) možnost postihu ze strany policie. Totéž platí i ostatních prasečinách, kterými tupci za volantem ohrožují své okolí - alkohol, nepřiměřená rychlost a podobně. Jakékoliv utužování předpisů a kontrol jejich dodržování postihne jenom ty slušnější řidiče a nezmenší množství nehod, které způsobují sebevědomí hlupáci. Pokud nebude například takový potenciální vrah, ktrý je schopen sednout za volant s 2 a více promile alkoholu v krvi, nebo potenciální vrah, hrající ruskou ruletu s cizími životy předjížděním v nepřehledné zat
0/0
25.11.2004 22:29

qazqaz

Jo
Jeden z mala rozumnych navrhu soucasne vladni koalice.
0/0
25.11.2004 22:00

krivis

Re: Jo
To jo, jen škoda, že ho ODS nepodpoří...
0/0
26.11.2004 8:34

maca29

Přestupky
Kolik bodů bude za přestupky, které naše slavný GroSStapo stále toleruje, jako "zdržování provozu bezdůvodně pomalou jízdou", moji milí mlhofkáři, tuzingáři jezdící se zapnutými stroboskopy, trotli předjíždějící na horizontu... Budou vůbec někdy tyhle nebezpečné přestupky postihovány, nebo bude GroSStapo fungovat tak, jako doposud, tj postavit radar na rovinu a kasírovat?
0/0
25.11.2004 19:16

ANTIspidla

100%
Pokud by všichni dodržovali předpisy na 100% vznikne totální kolabs dopravy. Jsme národ závistivých a netolerantních řidičů. Proč nikdo nemluví o tom, že většina lidí neumí řídit a silnice jsou v katastrofálním stavu? Proč lezou z autoškol na silnici lidi, kteří nejsou schopni zaparkovat? Proč policajti sami nedodržují předpisy a Šimonovského podřízený bourají a pak lžou novinářům? Všímáte si té neuvěřitelné propagandy v posledních 5 letech v TV? Snaží se z nás udělat bandu ovcí a jak čtu některé příspěvky, tak se jim to daří. Je to spiknutí neschopných a hloupích lidí Jezdím deně a rád a neměl jsem nikdy (20 let) dopravní nehodu a to ani cizým zaviněním a příjdu o řidičák jen preventivně   Fakt super!         
0/0
25.11.2004 17:31

2Mac7

Re: 100%
Že lezou z autoškol řidič,kteří ještě neumí zaparkovat - lépěji řečeno , trvá jim to poněkud déle - to mi zas tak nevadí , je to jen o praxi a není to nijak nebezpečné. Čert vem třeba nějaké poškozené plechy , to není problím , horší jsou řidiči, kteří jsou už dávno po autoškole , myslí si, že jezdí dobře a jezdí jako hovada .Tak ti mi vadí více a ti jsou mně a mým blízkým nebezpeční. Jen ať se zpřísní postihy pro takové řidiče.
P.S. hloupý, hloupá, hloupé ale cizí, cizí, cizí  
0/0
25.11.2004 17:43

ANTIspidla

Re: Re: 100%
Myslím tím, že nedokáže ovládat vozidlo (parkování byl příklad). Jestli se Vám zdá normální trestat někoho preventivně tak… Za ty chyby se omlouvám.            
0/0
25.11.2004 18:14

hasmen

Re:
Také je termín hloupí(lidé) a těch jsem zase já za 24 let potkal hafo
0/0
25.11.2004 18:23

ODSakEda

Nikdo nedodržje předpisy na 100%!!!
Nikdo nedodržje předpisy na 100%!!!, neb ani mnozí zde netuší že vůbec něco porušijí! Znění vyhlášky o provozu na poz. komunikacích je jedna věc a výklad v praxi (i odorníky a znalci!) druhá!...
Např. že se ani na ZELEOU nejezdí!!!!! (nemohuli pokračovat za křižovatkou i přechodem!!!, dále...) Odbočuji-li z hlavní ale i vyjíždímli na ni z vedlejší, tak nejen u světelné křižovaky má chodec (děti!!!) jdoucí podél hlavní přednost!
Odočuji-li z vedlejší doprava na hlavní, nestačí se dívat jen dleva a vjet pod zprava jedoucí předjíždějící vozidlo na hlaní, a kvůli čemuž vznikají plné čáry i na rovné hlavní vyústuje li k ní i bezvýznamná vedlejší.....
ODSak, ale i15 let maitel odtahové služby na JM! 
0/0
25.11.2004 16:31

chroustík

Re: Nikdo nedodržje předpisy na 100%!!!
Edo, zkus psát hezky česky, pomalu a klidně si to nejdřív po sobě přečti. Provoz na pozemních komunikacích upravuje ZÁKON nikoliv vyhláška. Sankce tudíž jdou natvrdo, výklad je daný zákonem a prováděcími vyhláškami ! A představ si, že někdo ty předpisy dodržuje. Že na zelenou na semaforech má chodec přednost, to ví každý. Na zelenou šipku totiž vjedeš před přechod, kde je zelená !
0/0
25.11.2004 16:42

marmota

chroustík
Zákon a vyhláška jest opravdu trochu odlišným pojmem, vysvětlujte to však třeba městským vechtrům. "Provoz na pozemních komunikacích upravuje ZÁKON nikoliv vyhláška. Sankce tudíž jdou natvrdo, výklad je daný zákonem a prováděcími vyhláškami ! " Příteli, buď jdem blb já, nebo máte legislativní "zmatení", nebo jsem Vás nepochopil. Asi nepochopil, nicméně mé právní vědomí a vzdělání mi napovídá, že bych vám mohl "dohodit" relevantního právního zástupce.Švišť.
0/0
25.11.2004 18:25

2Mac7

Re: Nikdo nedodržje předpisy na 100%!!!
myslíte vyhlášku z kterého roku ? Ta už asi neplatí, máme zákon  
0/0
25.11.2004 17:37

marmota

Re: Nikdo nedodržje předpisy na 100%!!!
Kápl jsi na to. To jest ten náš český bordel. Formulace v zákonech, "množství větší, než malé", nebo návrh formulace, "osoba zletilá, jevící se nezletilou" hraničí s demencí osoby navrhovatele. Pak to vysvětluj (tedy problematiku přednosti na přechodu) babičce. Já, jako šofér, z toho pak mám třeba záchvat (od 1967 jezdím bez nehody, klobouk ani bekovku nemám nasazenu, ročně s "osobákem" asi v průměru 40 000 km najezdím. Jenom mám "kliku" a jezdím defennzivně i s vozidlem, díky omezovači jezdícím 250, pouze zákonnou rychlostí. Ale na běžné silnici to frčím max. 90 (navzdory policejním "nadupaným" fordům). Chci li se "udělat", vyrazím k sousedům na Autobahn. Tam je tolik příležitostí, jak sobě hubu rozbít. Co pak u nás předpis? Kdy našinec nechybuje? Policajt netrefí / trefí z pistole kočárek místo "zmetka"? Proto Dík za Tvůj názor. Svišť.
0/0
25.11.2004 17:50

logar

hm,hm
 a co když to nebude fungovat? Zruší to a zavedou něco nového, nebo ( jak je tady zvykem) to nechají v platnosti a přidělají k tomu další, další, další atd. represivní předpis? Kdyby policie dělala svoji práci, nemohli by jsme na tom být hůře než okolní státy. Policie ale vykonává výhradně dvě činnosti, které jsou jednoduché a zábavné. Kontrola alkoholu, což podporuji zcela, a kontrolu rychlosti (pouze v denních hodinách, zatímco nejvíce smrtelných nehod je v noci) v místech, kde o nic nejde a značka by tam často ani neměla být, nebo by neměla být platná po celý den, zato je tam jistý zisk.
0/0
25.11.2004 16:04

marmota

Re: hm,hm
Nebude, je to v "lidech". Čím více na východ (na východní polokouli), tím větší bordel. Země koruny české jsou jakýsi konglomerát. Trochu bordel / nebordel. Ale jednu vlastnost máme, čím větší blb, tím "geniálnější" nápad. Což takhle opilce za volantem "šupnout" bezprostředně do záchytné "ťurmy"? Že bude pak muset zabezpečit jeho "přibližovadlo" před loupežníky? Od toho je snad policajt. Znám řadu dobrých policejních "kluků", ale znám i řadu "policejních" úchylů, kteří se cítí být "brutální Nikitou". Ti se pak nemístně vyžívají. Třeba umístí "onu" značku a pak inkasují. Svišť.
0/0
25.11.2004 17:16

Santa1

Tomáš Říman?
Snad Martin Říman.
0/0
25.11.2004 15:35

karoten

Re: Tomáš Říman?
Pyjus čůrus Maior
0/0
25.11.2004 16:22

123456freak

...
By mě zajímalo, co Římanovi vadí na tom, aby řidiči, co svojí bezohlednou a nebezpečnou jízdou ohrožují lidské životy, na své chování řádně doplatili - ať již pěkně mastnou pokutou, nebo odebráním papírů.
Možná by nebylo od věci zavést pravidlo 3x a dost - někteří kaskadéři na silnicích podle mě nemají co pohledávat.
0/0
25.11.2004 14:48

hzahza

Re: ...
Nikdo nehájí ty, co svojí bezohlednou a nebezpečnou jízdou ohrožují lidské životy, ale vadí nám systém a seznam sbírání a mazání bodů, který je zcela nesmyslný. Já ještě mám oranžový řidičák a pokud jsi ho někdy už viděl, byl tam kupón, který se původně cvakal, pak tečkoval. Bylo tam 6 položek za skutečně závažné přestupky a ne za ty pí..iny, jaké jsou nyní navrženy pro buzeraci řidičů
0/0
25.11.2004 15:10

Santa1

Re: Re: ...
Problém je, že buďto dodržujete všechna pravidla provozu a pak jste slušný řidič, nebo jen některá a pak jste po zásluze označen za neukázněného. Právě proto, že si každý sám určuje, která pravidla jsou ta důležitá a podstatná, to na našich silnicích vypadá jak to vypadá.
0/0
25.11.2004 15:21

hzahza

Re: Re: Re: ...
Když to vezmu do důsledku, bude-li každý dodržovat všechny předpisy, pak vznikne kolaps v dopravě. Stačí si vzít ustanovení, že nesmím vjet do křižovatky, nemohu-li pokračovat. V rannní špičce to je neřešitelný. Nedávno jsem jel přesně podle předpisů a hlídal jsem si rychlost na 100%, Všichni mě předjížděli a nadávali mi včetně městských autobusů. Jeden řidič mi dal málem do .., že překážím. ¨Dále co udělám, pokud budou dvě báby kecat u přechodu pro chodce? Počkám, až si vymění recepty na těsto.  Parkování ve městech ... ještě že mám vozejk. A těch případů je moc. Nejsem pirát (alespoň si to myslím), nale nemůžu tvrdit, že dodržuju (a to nikdo) všechny předpisy na 100%.   
0/0
25.11.2004 15:30

Santa1

Re: Re: Re: Re: ...
Ale o tom to je, že se musí změnit systém, aby slušný řidič nebyl za hlupáka. Jezdívám občas do Rakouska a tam jsem si všimnul určité změny. Vždycky se tam jezdilo velmi ohleduplně, ale rychle (rychleji, než byl limit) Dneska se tam jezdí ohleduplně a přesně podle limitu. Od hranic vede rovná cesta, občas nějaká křižovatka. Když je před křižovatkou 50, všichni zpomalí na 50. Když je za křižovatkou 80, všichni jedou 80. Jen někteří vyježdění řidiči z ČR předjíždějí všechno co se pohne.
0/0
25.11.2004 16:17

hzahza

Re: Re: Re: Re: Re: ...
Jediný příklad,   - za špatně zaparkované auto (ve městě každé druhé - např. parkování na zeleným okruhu - to už asi nikdo nezná) snad stačí pokuta a brát řidičák (body). 
0/0
25.11.2004 16:25

ODSakEda

Re: Re: Re: Re: ...
Taktak!
Brno je kpříladu každé ráno a odpoledne(mimo So a Ne) zacpáno Brnáky a ne vidláky(vesničany z okolí)!!!
Nikdo nedodržje předpisy na 100%!!!, neb ani mnozí zde netuší, že se ani na ZELEOU nejezdí!!!!! (nemohuli pokračovat za křižovatkou i přechodem!!!, dále...) Odbočuji-li z hlavní, tak nejen u světelné křižovaky má chodec (děti!!!) jdoucí podél hlavní přednost!
Odočiji-li z vedlejší diprava, nestačí se dívat jen dleva a vjet pod zprava jedoiucí předížděící vozidlo na hlaní, a kvůli čemuž vznikají plné čáry i na rovné hlavní vyústuje li k ní i bezvýznamná vedlejší.....
0/0
25.11.2004 16:20

2Mac7

Re: Re: Re: Re: ...
Jenže , když do té křižovatky vjedete , protože se Vám nechce čekat  , pak  zdržujete druhé a nutíte čekat je. 
0/0
25.11.2004 17:50

hzahza

Re: Re: Re: Re: Re: ...
a když tam nevjedeš, tak budeš zdržovat ty za tebou a nakonec tě vynesou i z autem...
0/0
25.11.2004 19:55

marmota

Re: Re: ...
Mluvíš mi z duše, já byl hrdý na čistý kupon, který dlouho měl stejné datum s vydáním řidičáku (tehdy nového růžového, starý byl modrý). Když mi tam pak propiskou udělali "flek", téměř jsem slzel. Do roka a do dne se to mazalo (od posledního vyznačeného přestupku, tedy vyměňoval se kupon), já si to nenechal ještě řadu let, policajti (VB) na to i přihlíželi. Nové "vložky" nebudily důvěru. Ministr dopravy, byl v Brně (kde působil v jisté klerikální partaji) považován za jedince rozumu hodného pouze jemu. Jeho odchod do Prahy (v hantecu je to kouzelné slovo "Prágl", já jsem dle mých brněnských přátel "echtovní cajzl" - brňáci, opravte mne) prý v Brně vítali. Ale zpět k tématu. Blbce a politika nepoučíš. Cukr a bič, oboje vhodně vyvážené. Svišť.
0/0
25.11.2004 16:17

Kramer_vs_Kramer

Re: ...
On nekdy Riman tvrdil, ze nechce, aby byli bezohledni ridici potrestani? Kdy a kde to rekl. Dukaz prosim.
Ja jenom vim, ze rekl, ze vsichni stojime o potrestani bezohlednych ridicu, ale to co navrhuje Simonovsky je jen jedna stranka veci a pokud stoji zcela osamocena, tak naprosto nic neresi.
A ja s tim souhlasim. Tento navrh pouze pozmenuje (treba i spravne) zpusou potrestani "nachytanych" viniku.
0/0
25.11.2004 15:37

Kleki Petra

DEJTE MI TRESTNÝ BOD
A POHNU SVĚTEM. Váš miňistr.
0/0
25.11.2004 12:07

ODSakEda

100bodou!
Za krabičku v autě i při dodržení rychlost 100.000!!!
 a za šílenou arogantní jízdu třeba jen 1.000???.....
Za nehodu se zabitím 5.000 až 10.000-tedy vozit jakousi elektronickou krabičku v autě=nebezpečnější než zabií????????............  
Sytuaci by vyřešily pokuty i za 500,- ale na každým rohu a nejen za rychlost a ne jen teoreticé zvyšování strašáka v podobě likvidyčních pokut i za nechtěné a náhodné a drobné porušení předpisů!!!
0/0
25.11.2004 11:59

Fuches

Re: 100bodou!
Pokutu v tomto státě zaplatí pouze ten KDO JI CHCE ZAPLATIT!!!!  Tj. slušný člověk .Jak se platbě bez následků vyhnout je celkem jednoduchý. Jedniná šance odebrání ŘP, následně zákaz řízení, následně maření výkonu, následně kriminál. Chlapci co dělají ze silnice arénu spolu s lidmi, kteří nevlastní ŘP a je jim to fuk, jiné argumentaci nerozumí. To mi věř. 
0/0
25.11.2004 12:15

Santa1

Re: Re: 100bodou!
Slušný člověk se nedostává do konfliktu se zákonem a nemusí tím pádem platit pokuty. Za slušného člověka se ovšem rád schovává kdejaký hajzlík, který porušování pravidel silničního provozu považuje za maličkost.
0/0
25.11.2004 15:16

Ahasver

Re: Re: Re: 100bodou!
Slušný člověk se ale přesto může dostat do konfliktu s policií, která chce buď pokutu, nebo raději úplatek. Když Ti policajt řekne, že jsi nesvítil a telefonoval, tak to tak prostě je a nikdy nedokážeš opak.
0/0
25.11.2004 15:19

Santa1

Re: Re: Re: Re: 100bodou!
Kdysi jsem taky věřil pohádkám o takových policajtech, ale za deset let jsem takového nepotkal a že jsem to zkoušel. Bavil jsem se o tom nedávno se známým profíkem a ten mi potvrdil, že to funguje spíš naopak - zkoušíš, vyskakuješ si - dostaneš víc. Osobně znám jen korektní a slušné lidi, kteří dělají svoji práci.
0/0
25.11.2004 15:42

Ahasver

Re: Re: Re: Re: Re: 100bodou!
Na vlastní kůži jsem to zažil od jednoho, zato dlouhodobě. Na začátku byla jeho chyba a moje stížnost (neprokázalo se...), následovala skoro dvouletá buzerace. Pak byl převelen za lepším. Teď mám tak trochu v popisu práce nechávat se chytat, statistiky si nevedu, ale poměr slušných a zbytečně buzerujících je tak půl na půl. Rozhodně jim ale nepatří do ruky zbraň v podobě nového zákona, když nedokážou fungovat podle stávajícího.
0/0
25.11.2004 16:10

2Mac7

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 100bodou!
a patří řidičům do rukou volant auta , když nedokážou jezdit podle platného zákona ?
0/0
25.11.2004 17:54

Ahasver

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 100bodou!
Otázka jistě řečnická :-) Jenže kdo jim ho vezme, když policie postihuje jen to svoje jisté a jde sama nejhorším příkladem? Letos jsem snad padesátkrát předváděl lékárničku, žárovky nebo pojistky, i tlak v rezervě jsme jednou měřili, ale dýchal jsem jen jednou :-/
0/0
25.11.2004 19:22

marmota

Re: Re: Re: 100bodou!
To jsi mne ale rozesmál. Asi nejsem slušný, sic jezdím od roku 1967 bez nehody (a vystřídal jsem i "žihadla"). Tedy asi hajzlík, protože nějaká pokutka by se našla. Ty jsi nikdy nechyboval? Pokud budeš tvrdit, že ne, jsi vzácným vzorem "zmužilosti". Svišť.
0/0
25.11.2004 15:44

marmota

Fuches
Byl on při smyslech? Výrok ". Chlapci co dělají ze silnice arénu spolu s lidmi, kteří nevlastní ŘP a je jim to fuk, jiné argumentaci nerozumí. To mi věř." Věřím, ale co lze odebrat? V tom je právě problém. Nástroje existují, jen je využít. "Nadejcháš", šup s Tebou na záchytku s řidičákem či bez něho. Není však jednodušší buzerovat kvůli lékárničkám a žárovkám? Ještě tak mohu "opatřit" pneumothorax, ale vyměnit žárovku u moderního auta? Poraď. Tak, vo co "go"? Svišť.
0/0
25.11.2004 15:18

Pjotr_Pjotrovic

Přestupky na železničních přejezdech
Vážení řidiči, přiznám se, že pracuju pro společnost, která vyvinula a instaluje kamerový systém na železniční přejezdy. Systém hlídá průjezdy při blikajícím červeném světle na přejezdu. Denně projede cca 5-10 řidičů na červenou. Když si uvědomíte, že vlak tam jezdí 100 km/h, tak jsou to pěkní sebevrazi. Jen se nebojte, systém umí i číst SPZ, takže policie dostane krásný důkaz i s videem celého průjezdu přes přejezd.
0/0
25.11.2004 10:57

glaku

Re: Přestupky na železničních přejezdech
Všeobecně dodržuju červenou na přejezdu. Kamera mne však zastihne i tehdy, kdy jsem metr před přejezdem, jedu třicítkou - začne blikat červená, zvonit zvonec - ale technicky ani fakticky v tomto případě není možné stihnout zareagovat, zastavit. Jsem natočen a basta.
Neco jiného je, když světlo bliká 5 vteřin a blb tam vjede. Tam je to ...
0/0
25.11.2004 11:04

flaksa

Re: Re: Přestupky na železničních přejezdech
No doufám, že ze záznamu na videu bude zřejmé, že už řidič nemohl zastavit (to jde o ty 3 sekundy), tak si myslím, že by se pokutě v pohodě vyhnul.
0/0
25.11.2004 11:07

Pjotr_Pjotrovic

Re: Re: Přestupky na železničních přejezdech
Tak to nefunguje. Kamera začíná snímat až po uplynutí nastaveného času. V současnosti je to 5 sekund. Takže, kdo je i po 5 sekundách svícení červeného světla na přejezdu, tak už tam nemá co dělat.
0/0
25.11.2004 12:47

Pjotr_Pjotrovic

Re: Re: Re: Přestupky na železničních přejezdech
BTW systém se jmenuje RedRail a je instalovaný na známém železničním přejezdu v Březhradě, kde došlo k té nechvalně známé nehodě městského autobusu. A mimochodem, za tu dobu co je instalovaný (cca 3 měsíce), už taky zaznamenal jeden průjezd městského autobusu na červenou (vjel tam po cca 6 sekundách po rozsvícení).
0/0
25.11.2004 12:59

jgeo

Re: Re: Re: Re: Přestupky na železničních přejezdech
Ty kamery by byly potreba skoro vsude. Tak jako v Nizozemi, na dalnici je 120, tak vetsina jede 120, velmi mala mensina neco kolem 125, ale nikdo si nedovoli jet 130 a vic (kamery, ktere slouzi i k monitorovani provozu a nasledne regulaci rychlosti a pomahaji tak zamezit i zacpam, jsou v exponovanych mistech kazdy 1km). To same ve mestech, kde jsou navic same zvysene krizovatky a prechody, asi kazdych 100-500 m. Nikomu se proste nevyplati slapnout na plyn, protoze hned brzdi, jinak se pekne proleti. Pokuty jsou nekompromisni a drahe, podarilo se mi prehlednout cervenou pro odboceni vpravo (byla 100km vichrice, lilo a od more foukala pena), vsude se totiz rozsvitila zelena, ale ta cervena sipka proste byla spatne videt. Pomalu jsem popojizdel, daval prednost chodcum a pak teprve z krizovatky odjel - jiny provoz tam nebyl. Krome policistu v civilnim aute, ktere mne pak tajne sledovalo jeste asi 10km. Zastavili me, asi pet minut se mi predstavovali a ukazovali vsechny sve legitimace a ad
0/0
25.11.2004 13:39

Najdete na iDNES.cz