Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bush chce palestinský stát do čtyř let

Opět stáli bok po boku a opět hleděli k Blízkému východu. Tentokrát však americký prezident George Bush a britský premiér Tony Blair slíbili velký mír. Urovnání palestinského problému, jenž tíží svět celá desetiletí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Elektrikar

Jde o to,
jestli ten stat chteji taky ti povedeni PLO palestinci.  Zatim jenom chteli vyhlazovat Zidy, Krestany a ulejvajici se mohamedany. 
0/0
16.11.2004 23:11

baronfonlempl

Jirka Bušů je nepředstavitelný primitiv.
"Zlatý voči", ubohý Jirko z BUše.
0/0
15.11.2004 18:41

willrock

Re: Jirka Bušů je nepředstavitelný primitiv.
jses jenom hnusnej kundoxicht.
0/0
15.11.2004 19:02

Júlinek šíšal

... no ...
... koroptve  zase chtěli poroučet větrudešti ...:-)))
0/0
15.11.2004 17:25

willrock

Re: ... no ...
zalez spinava kryso!
0/0
15.11.2004 17:35

Júlinek šíšal

Re: Re: ... teda...
... že bušífili jsou hlupci, jsem tušil nejen já, ... ale že křovákem se může stát i takovej balvan .... :-)))
0/0
15.11.2004 17:43

willrock

Re: Re: Re: ... teda...
ty jsi ale jelito.
0/0
15.11.2004 17:56

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: ... teda...
.... máš recht ... zatloukat a zatloukat, kdyby balvan na balvanu neměl zůstat - viď? ...  
0/0
15.11.2004 18:03

willrock

Re: Re: Re: Re: Re: ... teda...
do tvoji hlavy zatlouct hrebiky, bezcenny zmetku.
0/0
15.11.2004 18:08

zpravodajec007

Pro ježkovy voči
Nejsem si vědom toho, že bych si odporoval. Někteří Arabové (Egypt, Jordánsko) prostě jen pochopili, že Židy do moře nesmetou, tak bude lepší s nimi obchodovat a pouštět do země jejich turisty. Ale nemysli si, že by nebyli rádi, kdyby Izrael přestal existovat.
Pokud jde o Sýrii, tak jsi sám (jistě nechtě) naznačil, že Syřanům nejde ani tak o mír, jako o Golany. Izraelci by byli sebevrazi, kdyby Golany pustili, protože odtamtud by mělo syrské dělostřelectvo podstatnou část Izraele jako na dlani, nemluvě o dřívějších pokusech přesměrovat golanské prameny Jordánu do Sýrie a tím zničit Izrael vysušením Galilejského jezera.
 
O těch sesazených vedoucích činitelích izraelské tajné služby nebo IDF už tady několikrát byla řeč a dá se k tomu říci jen tolik, že jen málokterý vyhozený pracovník asi bude svého bývalého zaměstnavatele chválit.  
 
0/0
15.11.2004 14:11

zpravodajec007

Re: Pro ježkovy voči
Je možné, že se najdou i další nespokojenci, jako ti tebou zmínění veteráni. Nespokojenci se však najdou i v řadách Palestinců. Rozdíl je jen v tom, že zatímco Izraelci ty své nespokojence nechají v klidu žvatlat, tak Palestinci ty svoje nespokojence (pokud projeví takový nedostatek pudu sebezáchovy, že to dají najevo) pověsí na nejbližší kandelábr hlavou dolů. Jistě jsi o tom slyšel.
Je ovšem záhadou, že toto dokáže tebou zmíněná údajná menšina Palestinců koncentrovaná do Hamasu a spol., když prý většina Palestinců jsou umírnění.
0/0
15.11.2004 14:17

ježkovy voči

Re: Re: Pro ježkovy voči
A ty víš přesně co si myslí všichni Egypťani a Jordánci? :-) Nejsou snad obchodní vztahy a příležitost namazat si kapsy daleko lepší pojistkou míru než nějaké politické kecy o mírových holubicích? Na hranici s Jordánskem byla vybudovaná industriální zóna, díky níž se zvedl export Jordánka do USA z původních 13 miliónů dolarů na loňkých 600 milionů dolarů. A když to viděl Egypt, tak požaduje vybudování neméně sedmi takových industriálních zón u svých hranic. Na podobném základě se budou muset odvíjet i vztahy Izraele s budoucím palestinským státem, jedna z těch izraelsko-egyptských zón se vybuduje zřejmě v Gaze. Podle odhadu některých ekonomů by spojením izraelské technologie a kapitálu s arabskou levnou pracovní sílou mohl vzniknout nový miliardový trh. Většina válek beztak vzniká kvůli zisku, tak proč neudělat mír kvůli zisku. Arabové na slovo obchod slyší velmi dobře a proč by měli zabíjet slepici, která nese zlatá vejce?
0/0
17.11.2004 0:36

ježkovy voči

Re: Re: Re: Pro ježkovy voči
Samozřejmě, že jde Sýrii o území a Izraeli zase o mír, (stejně jako v případě Egypta a Jordánka), co je na tom divného? Vždyť to je principem každé smlouvy, že jedna strana dostane to, druhá zase ono a obě jsou spokojené. Důležité je to, aby se smlouva dodržela. S Egyptem a Jordánskem to funguje a není důvod si předem myslet, že se Sýriií to fungovat nebude. Pokud by Sýrie začala zase bombardovat Izrael z Golan, tak myslíš, že by si Izrael nedokázal rychle poradit? Co se týká vodních zdrojů, tak podle tvrzení Sýrie dnes Izrael odvádí víc vody ze severu na jih, než by měl nárok, takže součástí smlouvy musí být i dohoda o využívání vodních zdrojů, na které už izraelští a syrští experti mimochodem dávno pracují. Bohužel faktem je, Izrael vždycky přistupoval na mírové dohody se svými nepřáteli velmi neochotně, až když musel a pod nátlakem Američanů (Carter, Reagan, Clinton).
0/0
17.11.2004 0:38

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Pro ježkovy voči
Ty údajně "vyhozené" vojáky a špióny, co teď ze vzteku očerňují svůj stát, za který předtím nasazovali životy, tak to radši ani nebudu komentovat :-)
 
O věšení na kandelábry jsem zatím slyše jen ve spojení se skutečnou nebo údajnou špionáží pro Izrael. Jinak věř tomu, že mezi Palestinci existují různé názory na Izrael a na řešení konfliktu. Třeba zrovna v době, kdy Šaron prohlašoval, že není s kým jednat, tak bývalí izraelští a palestinští politici přišli s neoficiální tzv. "Ženevskou iniciativou", která se pokusila definitivně a v jedné smlouvě vyřešit všechny sporné body. Mimo jiné se v ní Palestinci vzdali práva na návrat uprchlíků do Izraele a Izraelci se v ní vzdali pásma Gazy a západního břehu Jordánu. Dohodu odmítli jak palestinští, tak izraelští radikálové (včetně Šarona). Jak příznačné :-)
0/0
17.11.2004 0:41

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Pro ježkovy voči
Neřekl jsem, že většina Palestinců jsou umírnění, ale že většina nechce zničit Izrael. Většina z nich je unavená, frustrovaná a naštvaná. Na Izrael, na korupci v palestinské samosprávě, zkrátka na všechno. Co si ale Izrael myslel, když tam začal stavět osady, že bude Palestince okupovat navěky a že si z nich postupně vychová mírumilovné beránky?
0/0
17.11.2004 0:42

zevlov

Americani
jsou uplny hovada
0/0
15.11.2004 10:38

Olgo

Re: Americani
zdaleka ne všichni a zdaleka ne jen američané
0/0
15.11.2004 10:45

Pucmeloud007

ja bych mu to veril
Na atolech Eniwetok a Bikini uz poklesla radioaktivita natolik, ze palestinsky stat je mozno premistit tam
0/0
15.11.2004 0:17

Reginaldo

Nad stránkami koránu
...propuklo mezi námi a vámi nepřátelství a nenávist až na věky dokud neuvěřítě v Boha jediného! (korán, súra 60, verš 4.) 
0/0
14.11.2004 15:15

Michalll

snad na to má, i když o
o počtu mrtvých z také triumfální střelby se mlčí...palestinská demokracie...
dobře to šejkové za minulé století připravili, mají tu hordu lůzu schopnou všeho...navíc evropa a svět se musí chovat nevšímavě a toilerantně.....
hnízdečko podobného hnutí bylo sice vykouřeno v holandsku....ale pokud si Evropa neuvědomí tuto hru, pokud jí nedojde že k příkladným rysům islámu patří i temné stránky nedefinovatelných skupinových procesů....užijeme si asi i doma.
michal, libčeves, t. 603771186
0/0
14.11.2004 15:02

zpravodajec007

Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Doporučuji tento článeček těm ,k teří se tu ohánějí Dejr Jasínem a "židovským terorem" před vznikem státu Izrael. Je to článek, ve kterém se píše nejen o ICL a Dejr Jasínu, ale i o níž citovaných věcech.
Krátko po vyhlásení uznesení OSN o rozdelení Palestíny sa sformovala arabská ozbrojená jednotka pod vedením Kawukdžího, ktorý za druhej svetovej vojny zastával vedúce miesto v propagandistickom aparáte hitlerovského Nemecka. Po vojne sa vrátil do Sýrie. Kawukdží (anglický prepis mena al-Qawugji) bol podporovaný arabskými a podľa všetkého aj britskými reakčnými kruhmi. Vpadol so svojim žoldnierskym vojskom, ktoré sa honosne nazvalo „Oslobodenecká armáda“ a v ktorom slúžili i bývalí príslušníci SS a iní muži s fašistickou minulosťou, do severnej a strednej časti Palestíny.
0/0
14.11.2004 12:31

zpravodajec007

Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
V decembri 1947 skrachovali pokusy arabských oddielov dobyť židovské osady Kfar Ecion (juhozápadné od Jeruzalema), Tirat Cvi (južne od Genezaretského jazera) a Kfar Szold (v severnej časti Galileje pri sýrskych hraniciach). V januári 1948 boli odrazené útoky Kawukdžího vojska v severnej Palestíne a zmarené akcie Moslimských bratov, ktorí útočili z Egypta na Hebron a Betlehem. Britský zámer sústrediť armádu pred odchodom z Palestíny na niekoľkých strategických miestach a predať moc tej strane, ktorá by v určitej oblasti mala prevahu, celý konflikt len vyhrotil. V mnohých prípadoch boli napríklad dobre opevnené britské policajné stanice na území budúceho židovského štátu predané arabským bojovým jednotkám. Dobytie týchto staníc si potom vyžiadalo značné straty na životoch.
...
V apríli zaútočil Kawukdží s niekoľkotisícovým vojskom na židovské osady Mišmar Haemek (juhovýchodne od Haify) a Ramat Jochanan (východne od Haify) –a neuspel.
0/0
14.11.2004 12:33

zpravodajec007

Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Podotýkám, že Dejr Jasín se odehrál až 9. dubna 1948.
...
V deň 13. apríla 1948 došlo ku krvavej odplate za Dejr Jasín. Kolónu lekárov a ošetrovateľov prepadli Arabi a sedem hodín ostreľovali automobily, až z nich ostali len trosky. Mandátne úrady bezbranným ľuďom neposkytli pomoc a nedovolili skupine Haganah zasiahnuť. Sedemdesiatsedem lekárov a ošetrovateliek bolo usmrtených, dvadsať ich vyviazlo s ťažkými zraneniami. ...
Sýrska a libanonská armáda prepadli ešte pred ukončením britského mandátu židovské osady v Galilei, rovnako tak egyptská armáda prekročila palestínske hranice a postupovala v dvoch prúdoch do vnútrozemia.
 
0/0
14.11.2004 12:36

Dolly B

Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
A kdy se odehrali "vycistovaci" akce zidovskych fanatiku?
0/0
14.11.2004 13:18

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
To je zas tvoje parketa. Já jen doplňuji z druhé strany, aby obraz toho období byl komplet.
 
Jo, a akce se odehrály.
0/0
14.11.2004 15:42

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
O tom, že Arabové v Palestině páchali masakry židovských civilistů, nikdo nepochybuje. Jde o to, že oficiální propaganda Izraele celá léta tvrdila, že palestinští  uprchlíci se dali do pohybu na popud Arabských vlád a pokud byly nějaké masakry páchané Židy na Arabech, tak se jednalo pouze o ojedinělé incidenty (vlastně přiznávali jen Deir Yassin), prováděly je pouze "zločinné jednotky" jako Irgun a Lehi a pachatelé byli po válce odsouzeni. Ani jedno z toho není pravda. Židovský historik Benny Morris zjistil studiem do té doby uzavřených archívů, že dokázaných masakrů na Arabech bylo nejméně 24, páchala je i pravidelná armáda Hagana a existoval nejvyšším sionistickým vedením oficiálně schválený plán na etnické vyčištění Palestiny od arabského obyvatelstva. Za masakry nebyl potrestán nikdo a členové jak Irgunu tak Lehi mohli zastávat nejvyšší politické funkce, včetně předsedů vlád (Menachem Begin a Yitzhak Shamir).
0/0
14.11.2004 16:48

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Dokonce i tomu nejhoršímu z nich, Avramu Sternovi (který se dokonce snažil vyjednávat s nacisty o zapojení židovských jednotek na straně Německa výměnou za pomoc při ustavení židovského státu) byla vydaná Izraelem pamětní známka (to je reakce na tebou uváděného Kawukdžího). Samozřejmě že dnes už nemá cenu si vzájemně vyčítat počty mrtvých, ale mělo by se mít na paměti, že jestli není něco jen černobílé, tak je to právě tento konflikt a že OBĚ STRANY mají při mírových jednáních určitý morální závazek k té druhé straně.
0/0
14.11.2004 16:50

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
To, že tenhle pohled na otázku palestinského exodu mají Arabové plus jeden kontroverzní židovský historik (mimo jiné levicový radikál a odpůrce vzniku Izraele),  ještě neznamená, že tomu musíme věřit.
 
Že jako protiváhu ke Kawukdžímu dáváš Avrama Sterna, to už je pustý výsměch. Co když na tu svoji misku vah přidám ještě muftího al-Husseiního, velkého kamaráda Heinricha Himmlera a dalších nacistických pohlavárů, toho Husseiního, který již od 20. let dvacátého století čile vraždil Židy a umírněné Araby, kterým se to nelíbilo? Co když tam přidám ještě celou arabskou divizi SS, co tam dáš ty?
0/0
14.11.2004 17:54

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Ha ha, pokud si myslíš, že Benny Morris je levicový radikál a odpůrce vzniku Izraele, tak si přečti rozhovor, který s ním vyšel původně v Haaretzu. Jestli něco vyčítá Ben Gurionovi, tak jen to, že nedokončil "práci" a nevyhnal úplně všechny Araby. Zkrátka toho zabíjení a etnického čištění bylo podle něj asi málo.
Nehledě na to, že není sám, je to celá skupina historiků, kteří se rozhodli v zájmu pravdy zbavit historii svého státu mýtů. Přečti si ten článek, co sem hodil Olgo. Že jim za to někteří nadávají do "self hating Jews" není divu, stačí si vzpomenout, jak někteří naši lidí vyhrožovali a nadávali historikům, kteří po převratu začali jako první veřejně popisovat masakry, co páchali Češi na sudetských Němcích.
0/0
14.11.2004 18:57

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
A nemám zájem něco nebo někoho vyvažovat. Mohl bych na misku vah přihodit třeba hraběte Folke Bernadotte, který zachránil před smrtí v koncentrácích 30 000 vězňů, z nichž mnozí byli i Židé, a kterého po válce zabilo židovské komando Lehi, protože se snažil zprostředkovat mír mezi Židy a Araby, ale nevím, jestli by jeho smrt něco vyvážila. Smyslem totiž není to, že házíš na misku vah těla a kontroluješ, na kterou stranu klesne a pak rozhodneš: Tihle jsou hodní a tamti zase zlí...
0/0
14.11.2004 18:59

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Myslím, že teď sis pěkně naběhl.  Než ses mi začal posmívat, že jsem Morrise označil za levicového radikála, tak ses měl aspoň obtěžovat přečíst si ten rozhovor, na který jsi mi sám hodil link. Mimo jiné se tam o Morrisovi píše "...The historian who was considered a radical leftist... The researcher who was accused of being an Israel hater...".
 
A ten Olgův odkaz jsem četl, a právě v reakci na něj jsem napsal svůj příspěvek, aby bylo jasno, že byl "NOT ONLY DEIR YASSIN", ale také teror ze strany Arabů, a to mnohem dříve, již koncem roku 1947 a začátkem 1948.
 
Koneckonců, ono i z racionálního hlediska nevypadá moc přesvědčivě, když necelý milion Židů začne údajně masakrovat Araby, kterých je v nejbližším okolí 30 milionů, a kteří jen čekají na sebemenší záminku k útoku. Nemyslíš?
0/0
14.11.2004 19:40

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Milá zpravodajče, věř tomu, že já si přečtu vždycky všechno, co sem hodím. To ty jsi přečti ten rozhovor celý, nejen první odstavec. Benny Morris byl kdysi v mládí opravdu levičák, dokonce odmítal sloužit na okupovaných územích. Sám sebe dokonce stále považuje za levičáka, na druhou stranu ale v tom rozhovoru popisuje, jakou prošel proměnou a že dnes považuje za chybu, že Izrael nevyhnal za hranice úplně všechny Araby až k řece Jordán a že to pravděpodobně v budoucnosti bude muset stejně udělat. To není moc levicový postoj, že? Nehledě na to, že při sběru faktů snad nezáleží na tom, jestli je levičák nebo pravičák, to se pak projeví až na jejich interpretaci. A Morris je intepretuje tak, že Arabové měli být vyhnaní do posledního. Nebo si myslíš, že platí levičák = lhář, pravičák = slušný pravdomluvný člověk?
0/0
14.11.2004 20:51

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
A já jsem netvrdil, že byly plánované masakry. Co bylo naplánované, bylo vyhánění a etnické čištění. Masakry už byly "jen" doprovodným jevem. Teror ze strany místních Arabů od r. 1947 samozřejmě byl, protože na jejich názor ohledně přistěhovalectví Židů a vzniku Izraele se nikdo neptal. Mocnosti tak prostě rozhodly a tečka, podobně jako třeba v Mnichově o nás bez nás. Právě tak byl i teror ze strany Židů proti Arabům a proti Britům. Znovu už poněkolikáté opakuju, že co se stalo, to se stalo a nikdo nemá právo na základě tehdejších událostí zakládat nějakou myšlenku o vyhnání Židů do moře nebo o vyhnání Arabů do pouště.
0/0
14.11.2004 20:54

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Já jsem něco z toho četl již dříve, a svůj názor na Morrise mám. Zkus sledovat posloupnost toho, co o něm tvrdíš (ty a nebo ten článek). Je radikální levičák, odpůrce vzniku Izraele, ale jakmile se postupně dozví, že Izraelci údajně maskarovali Palestince ve velkém, tak se z něj stane opačný radikál, který najednou v podstatě říká, že masakrů bylo málo, a Izraelci měli Paloše vyhladit všechny. Nepřipadá ti to trošku postavené na hlavu?
 
Jinak je dobře, že jsi tady připomněl Mnichov, a já zopakuji svůj poslední argument. Tvrzení z roku (1938/1948), že malý národ (Češi/Izraelci) terorizuje nějakou menšinu (Sudeťáky/Palestince), když za humny čekají desítky milionů bratrů oné menšiny (Němci/ostatní Arabové), zní v obou případech poněkud absurdně, není-liž pravda?
A s tím vyhnáním Židů do moře nechoď na mě, to si vyřiď se svými palestinskými chráněnci. Jestlipak víš, co mají ve znaku? Dokonce i Arafat to nosil na rukávu.
0/0
14.11.2004 21:38

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Je to taková pěkná mapička, která se velmi nápadně podobá dnešnímu státu Izrael, ovšem celému, celičkému, a na místo pro Židy se na té mapičce jaksi pozapomnělo.
0/0
14.11.2004 21:40

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Pokud si myslíš, že izraelská levice jsou odpůrci vzniku Izrale, tak nemá cenu se vůbec dál bavit. Oni se jen chtěji domluvit s Palestinci na mírovém a pro obě strany bezpečném řešení. Odpůrci vzniku Izralele jsou snad jen v táboře utraortodoxních židů (Neturej Karta a další skupiny).
Morris se změnil ne pod vlivem informací o masakrech, ale pod vlivem krachu mírových jednání. CHtělo by to větší prostor na diskusi, on se diví tomu, že se Palestinci vyhazují do vzduchu a že je ta společnost nemocná ve světle toho, co sám popsal, že se dělo při vzniku Izraelského státu a ve světle toho, že izraelská taktika boje proti terorismu spočívá v pomstě na civilním obyvatelstvu v naději, že to unavené obyvatelstvo nakonec raději povstane a zbaví se teroristů... ale nemá to cenu. Jestli máš svůj názor na Morrise, já to ho neberu a pastnul jsem to sem pro ty, kdo ho neznají a nemůžou si proto na něj udělat názor.
0/0
14.11.2004 22:29

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Jo, a nevím, do jaké míry byly okolnosti vzniku Izraele absurní, ale zato vím, že ve světe se dějí daleko absurdnější věci, které by se podle zdravého rozumu a logiky dít neměly...
0/0
14.11.2004 22:31

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Háček je v tom, že ta společnost není nemocná kvůli nějakým vzájemným potyčkám před půlstoletím (možná částečně), ale zejména kvůli touze Arabů jednou provždy s Židy skoncovat. Přestože s některými Araby Izrael již vztahy v rámci možností normalizoval (Egypt, Jordánsko), tak třeba Palestinci, pokud zrovna u EU nežebrají o peníze, se záměrem vyhladit Židy nijak netají - viz mnou zmíněná mapka. Sýrie jakbysmet.
 
Pokud jde o tu "pomstu na civilním obyvatelstvu", tak si neumím představit, co víc by mohl demokratický stát proti terorismu, zaměřenému především na izr. civilisty, dělat, než to, co dělá. Jistě by šlo třeba postřílet celou rodinu atentátníka a příbuzenstvo až do x-tého kolena, a to by si pak Palestinci s tím odpalováním rozmysleli, ale ...
Mimochodem, série letošních úspěšných likvidací arabských šéfteroristů typu Jasína, Rantísího nebo Dabbáše mi nepřipadá jako pomsta na civilním obyvatelstvu.
0/0
15.11.2004 0:14

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
A ještě k těm absurditám. S absurdními tvrzeními se čas od času setkává každý. Jde jen o to, nakolik jim dotyčný může, a v mnoha případech spíš chce (kvůli udržení svého obrazu světa), uvěřit.
0/0
15.11.2004 0:22

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
No vidíš, ty sám si odporuješ. Nejdřív tvrdíš, že Arabové touží po tom, aby s Židy jednou provždy skoncovali a potom sám uvedeš příklady Egypta a Jordnánska. K tomu bych ještě přidal třeba Sýrii, která se v poslední dobe snaží navázat mírové rozhovory, ale Šaron k tomu není příliš ochotný. Dobře ví, co by to znamenalo. Území za mír, což znamená stažení osadníků z Golan, a tím další problémy s osadníky a pravicí, což se mu zrovna teď moc nehodí. (Mimochodem, je to zajímavý článek o tom, že Izrael mohl válce Yom Kippur zabránit, kdyby byl méně arogantní a ochotný se s Egyptem dohodnout.) Nemluvě o tom, že určité hospodářsko-diplomatické vztahy na nižší úrovni má Izreal dnes také s Marokem, Tuniskem, Omanem a Katarem a s dalšími 9 muslimskými nearabskými státy (např. s Tureckem).
0/0
15.11.2004 10:41

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
A co se týká Palestinců, tak vyhladit Židy chtějí pouze radikálové z Hamasu a několika dalších teroristických organizací, kteří rozhodně netvoří většinu palestinské společnosti.
 
CO se týká provádění kolektivní pomsty na palestinské společnosti, tak ta nemusí mít vždy formu vystřílení celé rodiny nebo vesnice, ale také formu postupného utahování šroubů, vytváření podmínek znemožňujících normální život. Od šikanování na zátarasech (bezdůvodné zabavování aut nebo identidikačních kart, což znemožňuje pohyb), vypínání elektřiny a vody, až k vyvlastňování půdy, kácení olivových sadů, bourání domů a to nejen rodinám teroristů, ale i třeba z "vojenských důvodů" při vytváření bezpečnostních pásem kolem zdi nebo kolem osad a to bez jakékoli náhrady postiženým.
0/0
15.11.2004 10:43

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Nejen izraelská levice, ale dokonce i někteří  bývalí bezpečnostní představitelé Izraele se shodují v tom, že toto chování jen vytváří živnou půdu pro terorismus. Například čtyři bývalí šéfové izraelské tajné služby Šin Bet, (což asi teda nejsou levicoví pacifisté, že?) kteří vyjádřili vážné obavy o osud izraelské demokracie, pokud bude pokračovat okupace těmito prostředky.   
"We totally debase the Palestinian individual. And nobody can take this. We too would not take it if it were done to us."
"Once thwarting terror was a surgical operation," says Gillon. "Today it is an HMO. The business has become cheapened."  "And why does this increase terror?" says Shalom, "Because it is overt, because it carries an element of vindictiveness." 
0/0
15.11.2004 10:45

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
Nebo třeba bývalý velitel IDF v Gaze, který vypracoval analýzu, že současná trasa bezpečnostní zdi potlačí terorismus jen krátkodobě, ale v dlouhodobém hledisku povede k jeho zvýšení, protože odřízne statisíce Palestinců od zdrojů obživy, infrastruktury, lékařské pomoci, zásobování. Není proti stavbě zdi jako takové, naopak, ale tvrdí, že z bezpečnostního hlediska není důvod, proč by neměla vést po zelené linii a že skutečným důvodem stavby zdi není proto bezpečnost, ale získání co nejvetšího území na úkor Palestinců.
0/0
15.11.2004 10:47

Olgo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
„V letech 1967-70 odešlo z USA do Izraele 50 tisíc amerických Židů. Všichni se vrátili, kromě marxistů a členů komunistické strany.“ :)))
0/0
15.11.2004 10:49

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
A nejsou to jen špičky, ale také obyčejní vojáci, kteří protestují proti tomu, co se děje na okupovaných územích. Izrael se to snaží bagatelizovat, ale občas něco probleskne, jako třeba když Šaronův poradce v rozhovoru přizná, že jedním z důvodů pro odchod z Gazy (a následné efektivní zmražení mírového procesu) byly třeba dopisy důstojníků, pilotů a dokonce i členů speciálních komand, kteří odmítali politiku Izraele na okupovaných územích a že to nebyli žádní zbabělci a potrhlí pacifisté, ale ti nejlepší vojáci, které Izrael má. Ovšem podle tebe jsou tohle všechno jen levičáci, kteří odmítají vznik Izraele, že? I kdyby někteří z nich třeba měli levicové názory, tak jenom jejich životopis potvrzuje fakt, že jsou ochotní za Izrael položit život.
0/0
15.11.2004 10:49

ježkovy voči

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé čtení pro zdejší židobijce
"And then we were hit with the letters of officers and letters of pilots and letters of commandos [refusing to serve in the territories]. These were not weird kids with green ponytails and a ring in their nose with a strong odor of grass. These were people like Spector's group [Yiftah Spector, a renowned Air Force pilot who signed the pilot's letter]. Really our finest young people."
0/0
15.11.2004 10:54

sud_Starobrna

IMO
Bush si hraje na Boha, ale je to obyčejnej vůl. Napřed by musel donutit židy vrátit to co neoprávněně zabrali, ale vzhledem k tomu že usa de fakto řídí židi to nikdo neudělá.
0/0
14.11.2004 9:27

Mitchell

Re: IMO
Nazdar Sude. Jak bylo v lese? Měls baterku? :-)))
0/0
14.11.2004 9:30

sud_Starobrna

Re: Re: IMO
Baterku nosím vždy, vždyť chodím v krasové oblasti, a je zde spousta štol a pod. Dopoledne to bylo docela paráda, pak začalo pršet a bylo po parádě, ale pár kapek mě nerozhází.
0/0
14.11.2004 9:38

Bajkal

Re: Re: Re: IMO
Snad ti zbylo někde kousek mechu, když si byl v tom lese, Pink tu totíž lítal jako splašený a sháněl tampóny, tak ho potěš..
0/0
14.11.2004 9:51

Najdete na iDNES.cz