Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Unesený je mrtev, policie zatkla dva lidi

Unesený podnikatel Stanislav Brunclík z Orlickoústecka, za kterého otec zaplatil milionové výkupné, je mrtev. Policie ráno našla tělo zakopané v lese u Vysokého Mýta. Obvinila dva mladé muže. "Za vraždu jim hrozí až výjimečný trest," řekla iDNES policejní mluvčí Eva Sichrová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pako01

Smrt za smrt.
Tito vrazi si nic jiného nezaslouží, středověké tresty na ně. Vrátil bych v trestním právui veřejné popravy s mučením - lámání v kole, trhání údů kleštěmi, vypichování očí, pití roztaveného olova, a další libůstky. Kdo sáhne druhému na život, nemá právo parazitovat na společnosti v kriminále. Ten by měl být jen pro ty, co se neštítí sáhnout druhým do kapsy.
0/0
10.11.2004 12:24

louis_nerad

Chyba která se dá pochopit
V článku i v příspěvcích se mluví o tom že rodina udělala chybu když vše hned neoznámila policii. No možná, ale lze to snad pochopit. Co kdyby únosci rodinu sledovali? Nebo zákrok nevyšel? Riskli byste to vy, být na místě otce? No nevím.
Někdo tu sice psal, že policie je v tomhle celkem úspěšná, ale na druhou stranou nad některým diletanstvím, kdy gauner uteče z policejní služebny a ještě odjede v policejním autě, zůstává rozum stát a nelze se pak divit že někdo policii moc nedůvěřuje. A to nemluvím o větších kauzách kolem korupce v policejních řadách. A navíc spoustu obětí únosci v minulosti po předání propustili.
Myslím že v tomhle případě měl ten podnikatel smůlu že ho unesl někdo koho on osobně znal a tak ho prostě umlčet museli. Myslím si totiž že by je poznal i kdyby měli masky (podle mluvy, chůze, gest ...).
0/0
8.11.2004 13:32

HAL9000

Otec to zvoral.
Otec uneseného v tomto případě postupoval tak diletantně, jakoby ani neviděl žádný akční film s tématikou únosu. Prvním předpokladem pro zahájení dialogu s únosci je důkaz ze strany únosců, že unesený žije. Tato jistota musí být i při předání peněz. Z dosud zveřejněných fakt celého případu mám pocit, že ve chvíli, kdy únosci jednali s rodinou uneseného, byl již tento mrtev.
0/0
8.11.2004 10:16

nonick

Zamyslel se už někdo
nad tím, zda šlo v tomto případě opravdu o výkupné? Kdyby důvodem únosu byly peníze, tak by únosci po obdržení 2.500 000,- Kč toho podnikatele propustili, ne? Podle mě měla jeho rodina víc důvodů nevolat hned policii...
0/0
8.11.2004 8:39

jouda-bouda

Re: Zamyslel se už někdo
hmm .... gaunery k tomuto zbabelemu cinu dohnala tiziva zivotni nouze. Vsak sama obet byla jiste gaunerem, co vykoristovala, kradla a neplatila dane.  .......  Mylseni nekterych lidi je mi záhadou.
0/0
8.11.2004 9:28

louis_nerad

Re: Re: Zamyslel se už někdo
Kde berete jistotu že každý podnikatel je gauner? A kde jistotu že tenhle člověk? Znal jste ho snad nebo co?
0/0
8.11.2004 13:25

2Mac7

Re: Re: Re: Zamyslel se už někdo
řekla bych, že to myslel jinak  
0/0
8.11.2004 14:37

gramatikFZS1000

Re: Zamyslel se už někdo
co kdyz je proste zavrazdeny poznal......bydleli prece nedaleko, takze jestli je znal, nic jinyho uz jim nezbylo, nez ho zabit.
0/0
8.11.2004 9:54

Irish Stout

Nezapomínejte, že
mrtvý nemluví.
0/0
23.11.2004 16:23

Bronson

NA HRUBEJ PYTEL HRUBÁ ZÁPLATA !
Pro zločince co páchají  zločiny na úrovni středověku - středověké tresty!
0/0
7.11.2004 23:11

menzl

Nejsem pro trest smrti.
Já bych je místo toho věnoval panu Zarkávímu, ať si s nima dělá co chce, s podmínkou že to natočí a přenechá autorská práva.
0/0
7.11.2004 20:36

Michalll

policii gratulace, souhlas i pro
další zvýšení honorářů...
souhlas s odposlechy darebáků a nevěstinců, i když v jednom je přítelkyně paní předsedové vlády ekonomicky zaangažovaná pronajímáním nemovistosi k takovému účelu
odpuštění i pro černé brýle pana ministra Bublana, nálepka taliban sice není lichotivá, ale nutno ji strpět, pokud nebude nalepena jen jedné nepopulární skupině blokující tunelování....pokud takto kriticky a obezřetně bude sledován i skutečný organizovaný zločin... vše je odpuštěno.
michal, libčeves, t. 603771186
0/0
7.11.2004 18:26

Michalll

proti nevěstincům nic,
pokud nejsou legální, protože se tam občas perou právě peníze ze zločinu nebo alespoň utrácejí....ta bankovka za to nemůže, ale pokud byla označena neviditelně, možná bychom se divili, ve které pyramidální společnosti skončila....než bude vypírána dál, ovšem
0/0
7.11.2004 18:29

pehlad

Oko za oko,zub za zub
Osobně zastávám nazor výše uvedený
0/0
7.11.2004 10:56

Bronson

TREST SMRTI UMUČENÍM - ADEKVÁTNÍ NÁPRAVA
Pokud je vina jasně prokázaná, tak v rámci zákonů EU doživotí, jinak trest smrti bez milosti! Já osobně bych být jeho otcem asi vzal spravedlnost do svejch rukou. Za takový úkladný zločin, je li vina jednoznačná, je trest 15 let výsměch ceně lidského života a spravedlnosti. Myslím, že takový zločin mohou udělat jen hlupáci, kteří za sebou nechali spoustu důkazů pro policii. Justiční omyl je tímto vyloučen. Policie . Zákonodárci a soudci OSTUDA !!! Kdyby ho nezabili, tak 15 let by bylo OK, ale zakhle jedině sejmout takový hajzly. Je to jeden z nejzavrženíhodných trestných činů a ještě jeden z nejnebezpečnějších. Já být otcem toho zavražděného podnikatele, vzal bych spravedlnost do svých rukou, takové svinstvo se nedá tolerovat! A i tak žádný trest ani odplata nenapraví duševní muka uneseného, rodičů a posléze pozůstalých.
0/0
7.11.2004 0:24

Tomcaj

Bohuzel svuj dil viny na tom ma jeho rodina,
kdyz rozhodli, ze unoscum zaplati bez uvedomeni policie. Ta tak nemela moznost sledovat unosce po predani penez...
Pritom v techto pripadech je mozne policii duverovat. Viz napr. nedavny pripad rozkradani zbozi z nakladnich vlaku, kdy policie nekolik tydnu sledovala zlodeje i s pristroji pro nocni videni, nebo skandal s odposlechy, kdy vidime, ze sledovat mohou opravdu kohokoliv...tedy maji opravdu mnoho ucinnych prostredku, ktere mohou nasadit.
0/0
7.11.2004 8:41

Living Legend Lee

Re: Bohuzel svuj dil viny na tom ma jeho rodina,
Záleží však na tom, na jaký policajty narazíš: jedni jsou poctiví, druhým jde jen o to, někoho zmlátit obuškem, další sorta je lhostejná vůči neštěstí jiných a ta poslední skupina, to jsou zkorumpovaní policajti a režimní vlezdoprdelkové.
A co se týče výjímečného trestu, nechápu, že se jím u nás nazývá něco, co ani zdaleka není doživotím či trestem smrti. Za každou prokázanou vraždu by měl vrah vyfasovat minimálně 25 let, ne?!
0/0
7.11.2004 13:07

Bronson

Re: Re: Bohuzel svuj dil viny na tom ma jeho rodina,
Já si zase myslím, že v takovýchto případech je i doživotí málo. Proč se mají flákat v pohodičce u TV ve věznici , ke všemu za naše peníze? To ale nevidím jako hlavní problém. Je to pohrdání životem obětii a trýzni pozůstalých. Pustit takovéto zmetky i po 25 letech je hazardování s našimi životy. Co jiného mohou dělat, než páchat další trestnou činnost po "vysoké škole zločinu" v kriminále. Společnost by těmto lidem neměla dát  žádnou šanci a dát jasně najevo, že takové věci se nedělají a  trest je definitivní a jedoznačný. A za 25 let těmto pachatelům bude kolem 50.  Děsím se chyb evropských pseudopolitiků a jejich ochranou práv zločinců. Já vidím trest v takovýchto a podobných zavrženíhodných případech jenom jeden a to injekce s vražedným roztokem do jejich hnusnejch žil.
0/0
7.11.2004 23:08

Living Legend Lee

Re: Re: Re: Bohuzel svuj dil viny na tom ma jeho rodina,
1. zapomněl jsem, že "humanisti" zrušili nucené práce;
2. i dnes dochází k justičním omylům, takže by mohli mohli popravit i nevinného (nemusí to být zrovna v případě výše zmíněné vraždy);
3. injekce nesnáším, proč se nevrátit k veličenstvu katovi?
0/0
8.11.2004 5:46

Bronson

Re: Re: Re: Re: Bohuzel svuj dil viny na tom ma jeho rodina,
Pokud kriminál tak jedině Sibiř.  V USA se trest smrti  nevykonává ihned, ale po dlouhých letech přezkumů. Justiční omyl je tak vyloučen. Také říkám vejímečně u jasných a u zavrženýchhodných vražd. Při justičním omylu je lepší o jednoho zmetka míň než o jednoho sluškého neviného.
0/0
8.11.2004 8:11

nejmenovany_duveryhodny_zdroj

důvěřujte pak policii ...
jen aby ti pak nějaký gang napojený na policajty nakonec nestrčil kulmu do konečníku a nezapl ji dokud mu nedáš dalších pět milionů viz Gang v uniformách policistů bestiálně mučil své oběti http://pravo.novinky.cz/p259a00b.html  " Z účasti na násilných loupežných a vražedných operací gangu již obvinil i šest policistů, z nich někteří sloužili v elitním pražském odboru boje s organizovaným zločinem - OBOZ. "  A to není jediný případ, kdy vyděrači (a různí taky podnikatelé) byli napojeni na policajty a vycházeli z informací a tipů od policajtů.
0/0
7.11.2004 16:15

staghorn

Re: důvěřujte pak policii ...
Tenhle případ bude ještě zajímavý. Předně jsem zvědav jak se bude těm policistům dařit v kriminále. Podle toho co o tom vím, tak jim budou spoluvězni nejspíše dávat pěkně pokouřit a dozorci se nejspíš budou zrovna koukat jinam. Křiváckej policajt to nemívá v krimu jednoduchý ani z jedné strany.
A hlavně jsou teď na tahu Ti podnikatelé. Tedy pokud alespoň někdo z nich je hodný označení chlap. Zbylo jim ještě dost na to, aby teď mohli nechráněným rodinám těch parchantů pěkně zatopit. Je to možná nemorální, ale pomsta ja sladká. Být tím podnikatelem, tak začnu rodinkou některého z těch policajtů a pohraji si s nima tak, že si vyřvou plíce než zdechnou. A videokazetu pak dostane jejich tatíček v dárkovém balení, aby se mu lépe přemýšlelo, jestli mu to stálo za to. Je to kruté, ale bylo by to poučení pro ostatní policajty, že pokud se dopustí něčeho podobného, tak odsuzují nejen sebe, ale i své blízké.
 
0/0
8.11.2004 9:28

Volten

Re: TREST SMRTI UMUČENÍM - ADEKVÁTNÍ NÁPRAVA
...naprostý souhlas
0/0
7.11.2004 21:38

termin

jsem pro trest smrti
V tomhle případě jsem pro trest smrti. Takovýhle "spoluobčany" nechci živit ze svých daní. :-( Chtěli se mít jak prasata bez vlastního přičinění, měli by jít na porážku, jako prasata. Promyšlenou, předem připravenou vraždou se dle mého názoru připravili o některé výsady, první z nich je výsada dýchat.
0/0
6.11.2004 22:15

Kyki

Re: jsem pro trest smrti
a ja radsi budu zivit je z dani (v tvrdem kriminale), nez dychat vzduch s takovym hovadem jako jsi ty. oni zabijeli pro prachy, jsou to normalni vrazi a zlocinci. ty bys rad zabil pro poteseni, jsi potencialni vrah a taky uchylny asocialni hovado
0/0
6.11.2004 22:18

termin

Re: Re: jsem pro trest smrti
Úchylný asociální hovado se projevuje především tím, že lidi s rozdílným názorem napadá a uráží. Tak si to přeber.
0/0
6.11.2004 22:26

Bronson

Re: Re: jsem pro trest smrti
Jsi opravdu velkej hlupák !!!  Krást peníze, vylupovat banky, to bych všechno vcelku toleroval, ale zabít úkladně uneseného (TO NEBYLO UŽ PRO PENÍZE), to je trošku rozdíl.
Jestlis to nepochopil, tak ještě jinak:  únos byl pro peníze, ale vražda uneseného už je zadarmo.
 
0/0
7.11.2004 0:32

Kyki

Re: Re: Re: jsem pro trest smrti
vsak ja nemluvim o toleranci. jen o tom, ze kdyz nekdo chce smrt, neni o nic lepsi a mozna dokonce horsi, nez oni
0/0
7.11.2004 11:47

BubuR

Vrazi
Jednou jsem viděl americký film, ve kterým kantorka na střední škole zblbla a vyspala se se svým žákem, kterýmu nakecala, že jí manžel bije, utiskuje a podobně. Film byl podle skutečný události. Tenhle kluk zblbnul svý dva kamarády a šli za tím manželem a jeden z nich ho zastřelil z krátký brokovnice. Když je chytili, rozsudek zněl takto: kluk kterej střílel 50 let (bez možnosti požádání o prominutí trestu), kluk, kterej to zorganizoval (mimochodem celkem slušnej kluk) 50 let, po 25 letech možnost požádání o prominutí zbytku, kluk, kterej se tam jenom motal, 20 let a ta bestie kantorská 40 let natvrdo. Tomu říkám spravedlonost. Ten film by měli povinně vidět všichni naši soudci. Pokud nedaj těmle grázlů doživotí, v nejhorší nápravní skupině, ať jjdou do háje. Promyšlená vražda je ten nejhorší, hrdelní zločin.     
0/0
6.11.2004 20:55

Anlara

Az 15 let?
Tak tohle uz je vazne moc.Az na 15 let jak pisou???Proc je rovnou nezastrelit?Je to tu ubohy a trapny v tehle zemi!!!Proc Kajinka nedali az na 15 let,ale rovnou na dozivoti???!!! Je mi z toho zle!!!Je to jen proto,ze je vsechno podplaceny a u Kajinka by nepriznali Justicni omyl........vazne ubohy
0/0
6.11.2004 17:15

malajský tygr

Re: Az 15 let?
Mohu tě ujistit,že pokud budou uznáni vinnými,s největší pravděpodobností dostanou vyjjimečný trest.Naposledy soud jenom za únos uložil 12let a to to oběť přežila.V poslední době se v této oblasti soudnictví začínají věci zlepšovat.
0/0
6.11.2004 20:47

Abitur

Re: Re: Az 15 let?
, Prd, jeden známý unesl dceru podnikateli, dostal za to 4 roky jenom proto, ze holka to prezila a navzdory tomu, ze ji drzel pistoli u hlavy. Soudy by u těchto případů měli udělat pořádný přezkum...
0/0
8.11.2004 13:18

Denisssa

jsem pro trest smrti
Tak to je hrozne. Ja se jednoznacne radim mezi zastance trestu smrti, coz je jedina alternativa jak odradit podobne smyslejici zlocince a vrahy k takovym hnusnym cinum. Chapu, ze situace na zemi neni pro nektere jednoducha, je slozita a lide se vetsinou vrhaji do zivota nepripraveni. Pak to takhle dopada. Ale clovek by mel prednostne usmrtit sam sebe, nez se rozhodne zabit nekoho druheho. A tomu muze trest smrti napomoci. Preci neni mozne, aby se tohle stavalo. Cokoliv, ale vrazda? A co toho vsude kolem je.
0/0
6.11.2004 16:28

jurijandropov

Re: jsem pro trest smrti
trest smrti není žádná alternativa a rozhodně nikoho neodradí
0/0
6.11.2004 16:37

Bronson

Re: Re: jsem pro trest smrti
Není to pravda, Arabové v Dubaji dodnes sekají zlodějům ruce a velmi to pomáhá. Vůbec se zde nekrade!
0/0
7.11.2004 0:35

Bronson

Re: Re: jsem pro trest smrti
Tento nepravdivý argument slyším již poněkolikáté, ale vůbec mu nerozumím. I kdyby to byla 100x pravda, tak po ZLOČINu má následovAt TREST. A jiný trest za úkladnou vraždu v souvislosti s únosem kvůli pěnězům než trest smrti je výsměchem spravedlnosti. Jak by si se na to díval, kdyby unesli nějací primitivové tebe a mimochodem, abys je neprásk ti třeba uřízli koule a ty jsi vykrvácel. Myslíš, že 12 let by tě uspokojilo? Chtěl bych tě vidět. K takovýmto ÚKLADNÝM vrahům nesmí existovat žádná tolerance!!!!!!
0/0
7.11.2004 0:44

jurijandropov

Re: Re: Re: jsem pro trest smrti
já jsem prostě proti trestu smrti, z principu, jinak. ale souhlasím, že za tohle je 12 nebo 15 let málo. takové doživotí v kamenolomu zní určitě líp
0/0
7.11.2004 8:50

VitaminS

Re: Re: jsem pro trest smrti
Neodradi, ale stat usetri peknej balik za kazdej ŕok
0/0
9.11.2004 14:59

Naked and petrified

Re: jsem pro trest smrti
 TY JSI TAKOVA HLOUPA NAIVNI KRAVKA, ZE?
0/0
6.11.2004 17:10

Denisssa

Re: Re: jsem pro trest smrti
Ne, nejsem. Jsem pro trest smrti. Nejvice zla pachaji heterosexualni muzi. A pokud by byl trest zaveden, oddychla bych si.
VOLE!
0/0
6.11.2004 18:05

Naked and petrified

Re: Re: Re: jsem pro trest smrti
nejvetsim zlem jsou tupe ovce, ktere, nemyslice, volaji po "ochrane". Ta "statistika", co tady procvicujes, co ma jako dokazovat? Ze by fakt, ze vetsina muzu jsou heterosexualove? Gratuluji, prislas na to. Ale jinak do toho nevidis.
0/0
8.11.2004 10:12

qazqaz

Re: Re: jsem pro trest smrti
Rekni sam sobe co jsi ty!
0/0
7.11.2004 3:22

xx

Jonáš
Redaktoři, podívejte se do mapy !!! Vesnice se jmenuje Džbánov a ne Džbány !!! 
0/0
6.11.2004 14:51

jurijandropov

chyba
Nechápu, že nezavolali policii už na začátku, teď můžou po zbytek života zpytovat svědomí
0/0
6.11.2004 14:28

Bronson

Re: chyba
V takové situaci je dobrá rada drahá. A jak známe všichni z TV, únosci ti řeknou, že pokud zavoláš policii, uneseného už neuvidíš. Teď raď! A obě varianty jsou platné.
0/0
7.11.2004 0:48

jurijandropov

Re: Re: chyba
já vím, je to těžké, muselo to být hrozné rozhodování
0/0
7.11.2004 8:44

tommejto

TY JO
To bylo jasný od začátku, že je mrtvej... akorát by mě zajímalo co to bylo za zvířeta...
0/0
6.11.2004 14:25

palko76

Kometa
Dneska bude v TV po 10 letech Kometa Brno,tak ji prosim drzte palce,at neudela ostudu!
0/0
6.11.2004 14:18

jurijandropov

Re: Kometa
Nechci Ti kazit radost, ale vidím to tak 6:0
0/0
6.11.2004 14:29

blondynb

Re: Kometa
To je naprosto směšná záležitost brno+hokej=
0/0
6.11.2004 16:01

Najdete na iDNES.cz