Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kalousek sepsal, co bude volební úspěch

Předsedu lidovců Miroslava Kalouska v sobotu čeká napínavý den. Rozhodne mimo jiné o tom, zda se mu nevrátí věta: "Když se podíváte do historie evropských křesťanských stran, tak po takovém výsledku voleb druhý den rezignoval předseda," prohlásil Kalousek začátkem listopadu 2002.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Obracec_kalendare

....
Fanatická věřící bestie ,brrrrrrr
0/0
6.11.2004 19:17

PreceJa

Trik. Průhledný.
Docela mi vadí, za jaké hlupáky nás ti politici mají. Napíšu si na papírek cokoliv, hlavně tak aby se z toho po výsledku voleb nedala vyvodit žádná zodpovědnost. Kdybych to teď řekl nahlas, všichni by se do mě pustili. Takže to zalepíme do obálky a otevřeme po volbách. Společně s novinářem, což budí dobrý dojem absolutní férovosti.
0/0
6.11.2004 16:51

Ccecil

Zdrženlivost
Vzpomeň si na DZŽJ kdy otevřená huba na špacír způsobila volební porážku. Každý chtěl vidět, jaj jí Kremlička chrousta. Kdyby to napsal na papír, tak ho nemusel jíst a možná by byl v parlamentu. Prostě to svědčí o Kalouskově prozíravosti.
0/0
6.11.2004 20:19

fuck.f

Poznámka
Desatero lidoveckého kandidáta na senátora, který srazil chodce na přechodu a z místa nehody ujel :
( pro ilustraci )
 
Něco málo o nehodě pana Š... vím.
1. Nehoda se stala na přechodu pro chodce mezi chodcem a atomobilem.
2. Chodec byl sražen, nespadl pod kola, jak pan senátor tvrdí v jiném článku.
3.Pan Š... zastavil, zraněného očichal a hodil na něj deku. Sedl do auta, odjel a zraněného nechal ležet jako psa. O zraněného se starala svědkyně, která šla po přechodu o něco dříve, nehoda se stala za jejími zády.
4.Řidič byl více než hodinu hledán, jako ten, kdo z místa nehody ujel.
5. Nebyly vůbec zajištěny stopy po nehodě. Pan Š... několikrát měnil výpovědi. Rozhodující bylo svědectví pana Š...
6.Podle informace z nemocnice měl zraněný 0,5 promile, za tři dny už více
0/0
6.11.2004 14:26

Ccecil

Re: Poznámka
Z výpovědí svědků vyplývá něco jiného než se tady snažíš podsouvat. A je jich více.
PS cyklista není chodec.
0/0
6.11.2004 20:25

jirka04

Dobrou chuť
Ještě dvě hodiny máme. Tak neváhejme!
0/0
6.11.2004 12:04

jirka04

Jak jednoduché, pane Kalousku!
     Volebním úspěchem je přinejmenším polepšení oproti posledním výsledkům. Neúspěchem pak pohoršení. Všechna ostatní slova pak znamenají pouhé "okecávání" volebního neúspěchu!
0/0
6.11.2004 11:58

Tyrl

Ne tak jednoduché, pane Jirko
Polepšení v čem?  V počtu hejtmanů či zastupitelů, když tam půjde daleko víc o povolební boj ? V % hlasů, když je docela možné ( a já v to doufám ), že spousta lidí bude volit ODS ne PRO ODS ale PROTI současné vládě ? V absolutním počtu hlasů ? V počtu senátorů, když kandidují jiní lidé ?  Úspěchem lidovců bude, když svým volebním výsledkem umožní ve většině krajů koalici ODS + KDU + další (středo-)pravicová uskupení, která se tam dostanou; čili když dosáhnou v součtu víc než ČSSD + zločinci + "nezávislí" levičáci. Tak bych to viděl já.
0/0
6.11.2004 13:05

fuck.f

Re: Ne tak jednoduché, pane Jirko
Já tady nechápu co myslíte pravicová či levicová !!!!!!
Vždyť tady byla koalice ČSSD _ ODS, nyní je ČSSD_KDU-ČSL_US.??????
Na regionální úrovni jsou různá uskupení, centra deklarují kdo může ským, ale stejně je to jen a jen o tom jak se dostat k penězům státu, a je jedno ským, hlavně když jsem u toho !!!!!!!!
0/0
6.11.2004 13:24

Tyrl

Re: Re: Ne tak jednoduché, pane Jirko
jistě, u nás jsou pojmy pravice-levice trochu p(r)pletené Tak tedy jinak : doufám, že zvítězí uskupení, kladoucí důraz na osobní svobodu a zodpovědnost, a vytvoří koalici s uskupeními, akcentujícími osobní svobodu a solidaritu s těmi, jimž se momentálně ne vlastní vinou nedaří. A doufám, že toto uskupení bude mít majoritu, aby se podobní kočkopsi jaké zmiňujete mohli vyskytovat tak nejvýš v cirkuse.
0/0
6.11.2004 13:43

m123m

Re: Re: Re: Ne tak jednoduché, pane Jirko
To spektrum stran není ani tolik propletené. Levice je snad dost jasná, KSČ a ČSSD jsou skoro stejné, jen ČSSD se bojí ztráty hlasů svých "antikomunistických"  voličů. Viditelná koalice s KSČ by znamenala možná i konec ČSSD. Antikomunisti by utekli, a ti kterým by to nevadilo by možná odešli do KSČ. Když se člověk dívá na parlament, tak komunisti jsou schopnější demagogové než socani. Pak je střed, jak programem, tak hlavně "poletováním, kam vítr, tam plášť", pardon, kde je koryto, tam se přidáme, KDU ČSL. Zbývá jen ODS, která není zas tolik "pravicová", ale klade důraz na osobní svobodu, svobodu podnikání a rozumnou solidaritu s těmi, kteří to potřebují, ale ne solidaritu s lemply, lenochy a pod. A hlavně to nechtějí dělat planými sliby a na dluh. Zbývají zkrachovalí odpadlíci z ODS, kteří pod čestnými hesly hledali cestu ze svých komplexů - ODA, Unie svobody, Evropští demokraté a spol. Program kolikrát nadějný, ale hlásaný vyčpělými osobami, ne
0/0
6.11.2004 15:01

jirka04

Re: Ne tak jednoduché, pane Jirko
Takto! Volební úspěch je volebním úspěchem. Tady je volební matematika jednoduchá, Plus je plusem a mínus mínusem. Něco jiného jsou povolební jednání. Ano, zde se plus nemusí nutně projevit jako plus. Ale to už je o něčem jiném. Jinak s plně souhlasím, že je nutné, aby pravicové a středové strany utvořily bariéru o kterou se zarazí vracející se nám komunizmus. Možná, že i to je málo a musí jít o aktivní boj a definitivní porážku zrůdného režimu!
0/0
6.11.2004 14:26

me2di

3NEJ PŘEDVOLEBNI HESLA
1,MRTVY SOUDRUH DOBRY SOUDUH 2,GROSS JE I TVOJE OSTUDA 3,Andělíčku můj strážníčku naplň mi mou pokladničku se socany, komunisty ve vládě mám místo jistý i za vlády ódées budu věrný jako pes
0/0
6.11.2004 10:46

renek

Re: 3NEJ PŘEDVOLEBNI HESLA
..hlavně to heslo "GroSS je i tvoje ostuda" je dnes opravdu aktuální. Když jsem ho viděl, jak se tvářil přiblble na setkání předsedů vlád EU, tak sem se vážně styděl...že máme předsedu vlády pablba, který se v zahraničí nedomluví...
0/0
6.11.2004 10:55

GenLogin

Re: Re: 3NEJ PŘEDVOLEBNI HESLA
Hele Renku, kolik ti  ty ptáci dávaj od hodiny? Já bych takovou brigádu taky bral. Možná místo tebe- ty už si totiž trapnej, každej už ví, že si placenej... 
nebo řekni Myrkovy ať ti změní login
0/0
6.11.2004 13:00

Tyrl

Re: 3NEJ PŘEDVOLEBNI HESLA
Vzpomněl jsem si taky na jedno, z dob, kdy se ještě "volilo" z jedné volby : "komunisty do uren ". Hlavně si všichni uvědomme, jak je fajn podobné typicky české poťouchlosti říkat beztrestně nahlas, a nevolme nikdy nikoho, jehož programem je omezení osobní svobody jedince. Pokud takový trend hrozí ( a výrazně rostoucí vliv oligarchie předlistopadových příslušníků policie tomu bohužel nasvědčuje ), je asi dobře u voleb podpořit toho, kdo tomu může a chce zabránit, i když k jeho výsledkům a metodám v minulosti mohu mít výhrady. Nebo ne ?
0/0
6.11.2004 11:36

bubli1fuk

Re: Re: 3NEJ PŘEDVOLEBNI HESLA
NE. Národ bez paměti je odsouzen, aby si už jednou nebo víckrát prožité prožil znovu.
0/0
6.11.2004 13:51

Tyrl

Re: Re: Re: 3NEJ PŘEDVOLEBNI HESLA
Pokud žiješ mimo ČR, pak je tvůj příspěvek trochu škodolibý, leč pochopitelný. Žiješ-li tady, jsi buď tvrdý masochista nebo šprýmař .
0/0
6.11.2004 14:09

m123m

Re: Re: Re: Re: 3NEJ PŘEDVOLEBNI HESLA
Je to sice masochismus, ale zároveň realita. A to je na tom to nejhorší.
0/0
6.11.2004 14:16

m123m

Re: 3NEJ PŘEDVOLEBNI HESLA
1. GroSS je i tvoje ostuda ! !  - je nejvýstižnější předvolební heslo
0/0
6.11.2004 13:17

Pan_Krbec

Kalousek,
Karásek, Svoboda, Kasal a další jsou typičtí lidovci, kteří se budou u moci držet zuby nehty a je jedno s kým. Začalo to Luxem Kalouskem to pokračuje. A to co říká celtic, že brzdí socialisty, jsou kecy viz hlasování o nemocnicích (soudruh karásek). Ty jejich slinty, jsou stejný blábol jako, že za komunistů nebylo všechno špatné.
0/0
6.11.2004 10:24

celtic

Re: Kalousek,
KDU je nejslušnější parlamentní strana  Myslíš že je tam slušnější, která  Rád se poučím
0/0
6.11.2004 10:31

bad dream

Re: Re: Kalousek,
A nejslušnější křesťan je ministr Ambrozek. Jeho SMSky jsou tak laskavé a plné křesťanské lásky
0/0
6.11.2004 10:41

celtic

Re: Re: Re: Kalousek,
čekám na to, která parlamentní strana je slušnější než KDU Odpověz
0/0
6.11.2004 10:49

Englishman

Re: Re: Re: Re: Kalousek,
Odpovím já. KTERÁKOLIV (komunisty nevyjímaje, US nepočítaje už mezi politické strany). U politické strany jsou měřítka slušnosti trochu jiná, než u party v hospodě. Je to podobné jako u investiční společnosti. Investiční společnost se uchází o peníze investorů a slušná společnost je zhodnotí k jejich radosti, neslušná je použije pro vlastní účely (ukradne). Obdobně se politická strana uchází o lasy voličů. Slušná jim (v případě, že získá dostatečnou sílu) za to dá něco z toho, co před volbami slibovala. Neslušná veškerou moc použije pro sebe. Zvolíte-li kohokoli s výjimkou lidovců, víte, k čemu se bude při hlasování přiklánět. Chcete-li například žít na úkor ostatních, volíte ČSSD. U lidovců to ale neplatí, u nich nevíte nikdy, ti veškerou moc používají jen pro své zájmy. Ostatní to dělají samozřejmě také, ale dělají i něco jiného. Lidovci nikoli.
0/0
6.11.2004 11:59

Pan_Krbec

Re: Re: Re: Re: Kalousek,
Když chceš slyšet konkrétně která, tak ODS. Je to jediná strana, která za trochu příznivějších okolností, může něco změnit. Určitě jsou další strany, se kterými v jádru můžu souhlasit, jsou ale příliš slabé, a teď není čas na experimenty. Jak jsem už poznamenal dříve KDÚ je nedůvěryhodná.
0/0
6.11.2004 12:19

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Kalousek,
 tak to je fór dne. ÓDS? To myslíš tu stranu ekonomických diletantů? Např. Tlustýho nápad na pušální sociální dávku si zaslouží minimálně Nobelovku za ekonomii. Anebo doživotní pobyt v Bohnicích zdarma.
ÓDS se vpodstatě upla na Slovenské reformy a chce je tady zopakovat. Bohužel má to háček, ČR je v trochu jiné situaci než Slovensko, takže kopírování třeba rovné daně je nesmysl, u nás by nefungovalo. ÓDS má na všechno strašně primitivní recept t.j. privatizaci a zpoplatnění úplně všeho včetně zdravotnictví a vysokýho školství.
Co u nich doceňuju je důraz na reformu státní správy a redukci byrokracie. Takže je eště úplně neodepisuju, bohužel ČSSD je v tomhle strašně rigidní. Ale lidi jako jsou Tlustý, Bendl, Langr, Talmanová... mojí důvěru rozhodně nikdy neměli.  KDU se mi al
0/0
6.11.2004 13:19

klajpeda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kalousek,
...v KDU-ČSL se vobčas najdou rozumný lidi, což je už v naší politice docela úspěch.
Ovšem v komunálu je to trochu jiný, třeba na radnici Prahy 1 se už 15 let paktujou zásadně s ODS a takovejma veličinama jako je Burgermeister, Dvořák, Loucký nebo Vihan. Prospěcháři jsou úplně všude.
0/0
6.11.2004 13:32

Tyrl

Re: Re: Re: Kalousek,
No to zrovna ne, ale nazývají věci pravými jmény, a to se taky cení.
0/0
6.11.2004 11:00

[eT]

Re: Re: Kalousek,
Huh, jako ze Kalousek je ten pan Slusnak jo, je videt, jak kratka je pamet lidi :(
 
Zalistuj novinama, kdyz byl Kalousek na ministerstvu obrany nebo jak se to jmenuje - zakazky uzavrene za nej, no to byla lahudka, fakt, sama cista ruka :(
0/0
6.11.2004 10:46

celtic

Re: Re: Re: Kalousek,
čekám na to, která parlamentní strana je slušnější než KDU Odpověz
0/0
6.11.2004 10:48

Tyrl

Re: Re: Re: Re: Kalousek,
Žádná, ale to je ostuda parlamentu a ne důkaz morálního kreditu lidovců.
0/0
6.11.2004 10:58

Pan_Krbec

Re: Re: Re: Re: Kalousek,
Tak ječtě jednou. Když chceš slyšet konkrétně která, tak ODS. Je to jediná strana, která za trochu příznivějších okolností, může něco změnit. Určitě jsou další strany, se kterými v jádru můžu souhlasit, jsou ale příliš slabé, a teď není čas na experimenty. Jak jsem už poznamenal dříve KDÚ je nedůvěryhodná.
0/0
6.11.2004 12:21

fuck.f

Re: Re: Re: Re: Kalousek,
Já si říkám, že žádná. A ta vaše lidová strana co psala asi byla ta nejlepší, protože jak staří komunisté tvrdili, že jste psali nejlepší zdravice na jejich sjezdy. Možná by stálo si přečíst desatero přikázání a podle toho se chovat. Ale vlastně vy si zajdete ke zpovědi dostanete rohřešení a můžete pokračovat. Ale tak to mezi slušnými lidmi nechodí!!!!!
0/0
6.11.2004 13:18

bubli1fuk

Re: Re: Re: Re: Re: Kalousek,
A jak to mezi slušnými lidmi chodí. Rád bych se poučil, prosím, prosím!
0/0
6.11.2004 13:59

fuck.f

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kalousek,
Tebe nevychovávali rodiče!!! Neříkali ti co se může a co né???? Asi tě nevychováli, protože by jsi to věděl a nemusel jsi prosit.
0/0
6.11.2004 14:07

Pan_Krbec

Re: Re: Kalousek,
Ke každé můžu mít výhrady, jsou tam především lidé, kteří vyrostli v éře komunistů a jiné nemáme. Nová generace musí teprve dorůst. A jde o to, jaké podmínky jí vytvoříme. Zadlužování není ta pravá cesta.
0/0
6.11.2004 10:48

renek

Re: Re: Kalousek,
Nejslušnějši je ODS, tam se nemluví sprostě, jako u lidovců....
0/0
6.11.2004 10:56

Tyrl

Re: Kalousek
není Svoboda ani Kasal (natož Karas, Karásek snad není lidovec ). A pokud máš 18% sněmovny zablokováno rudou verbeží, jiná strategie s cca 9-12% než držet vysoký koaliční potenciál na všechny strany není možná. Pokud nějakou vidíš, popiš ji. Nejsem volič lidovců, ale oceňuji jejich výrazný posun k rozumu za dobu předsedy Kalouska. Že posun není stoprocentní je jasné, ale každý kousek dobrý.
0/0
6.11.2004 10:32

celtic

Re: Re: Kalousek
oprva tvé poslední věty: každý kalousek je dobrý
0/0
6.11.2004 10:37

Tyrl

Re: Re: Re: Kalousek
     Jo, i tak se to dá brát...
0/0
6.11.2004 11:03

Ccecil

Re: Re: Re: Re: Kalousek
S tím se dá souhlasit
0/0
6.11.2004 20:50

Ccecil

Re: Kalousek,
Kdo je Karásek? Nejsi trochu mimo?
0/0
6.11.2004 20:47

Tyrl

*
Ať si máte proti Kalouskovi co chcete, je fakt, že snad poprvé od dob Luxe jsou lidovci víc než banda kostelníků, vrtichvostů a potíračů marihuany. V limitech svého elektoriátu (hlavně zemědělský venkov) dělá podle mne dost dobrou práci, jasně se vymezil proti komančům ... právě na venkově dost podstatné ... já bych ho naopak do týmu bral, "ne každej pták musí být nutně celej modrej".
0/0
6.11.2004 10:19

fuck.f

Re: *
Je správné že hájíš toho vašeho ŠVANDU z jižních Čech. Proč ten tvůj ŠVANDA nevzal renty bývalým vojákům z povolání, kterým od roku 1999 vyplácí. Zeptej se ho kdo tento zákon na MO připravoval a kolik se vyplatilo od roku 1999??????
0/0
6.11.2004 13:30

Tyrl

Re: Re: *
Jeho působení na MO bylo vskutku podivuhodné, ale v současné době se mi zdá, že dělá co může. Já do zákulisí armády nevidím, ale obávám se, že tam % starých struktur moc manévrovacího prostoru neumožňovalo. Co se starým zeleným mozkem, který zná podstatné údaje o obraně státu ? a) vyhnat bičem a riskovat, že je předá/prodá nepříteli, hned nebo později b) zacpat hubu penězi c) zastřelit. Vyber. - U policajtů a 15 let poté to už neplatí, a to říká dost jasně. (nejsem volič lidovců, Severu, Karase a spol. neskousnu, Kalousek mi je docela sympatický, v rámci možného výběru)  
0/0
6.11.2004 14:22

fuck.f

Re: Re: Re: *
Tak mi vysvětli bilbord KDU, kde se hovoří o rentách pro bývalé estebáky, vždyť za 15 let bylo mnoho prověrek, z 80 % se policie obměnila. A v jakém stavu dnes je, tak by se měli zákonodárci zamyslet co pro to za 15 let udělali. Pokud jim minist či ředitel policie nevyhovoval do krámu, tak ho odvolali. Vzpomeň si co za diletanti vedli MV. !!! Nebo se podívej na platy v ČD. Vždyť je to k smíchu za jaké peníze musí policajt, bachař či hasič dělat. Asi by bylo nejlepší policii, hasiče, celníky  či bachaře zrušit a říct lidem ať si každý svou bezpečnost zajistí sám- víš kolik by se ušetřilo peněz pro líbivou politiku p.Kalouska!!!! 
0/0
6.11.2004 14:34

bad dream

Přestaňte tady prndat
a mazejte volit
0/0
6.11.2004 10:13

vata - vagina

valašská tajná
typicky černoprdelnické kydy, za pár hodin otočí jak korouhev na kostele a bude mlátit vize o lepším zítřku  - idiot - velká hlava fuj, dužnatý mozek
0/0
6.11.2004 10:07

Najdete na iDNES.cz