Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČSSD vyhrála boj proti privatizaci nemocnic

Poslanci rozhodli, že kraje nebudou moci privatizovat své nemocnice. ODS tvrdí, že je to porušení kompetence krajů a chce se obrátit na Ústavní soud. Větu, která zakazuje přeměňovat zdravotnická zařízení na obchodní společnosti, schválili poslanci jako součást zákona o snižování hluku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rimrod

asi takhle:
doufám, že ¨v příštích parlamentních volbách bude ODS  ještě úspěšnější než v těchto a MASCHINFUHREROVO GROSSTAPO pojede PO VEDLEJŠÍ KOLEJI BEZMOCNÉ OPOZICE
P.S. zdravotnictví => byznys => doktoři v ČR min plat po praxi aspoň 3500€¨ a holota si ¨nebude brat spotřebitelské úvěry a nalejvat se v hospodě a bude si pěkně šetřit na zdraví nebo zdraví ¨na splátky a pojede zase byznys i s holotou:-)))
 myslím toto úpřímně a I  ODS
 
0/0
7.11.2004 4:38

skyfinger

Asi nikdo nevi o co jde!
Titulek jak od pitomého voliče ČSSD, který podlehl lži o privatizaci nemocnit. (dokonce i v zákoně se neříká nic o privatizaci ale o převodu na obchodní společnost :) V první řadě se v žádném případě nejedná o privatizaci. Ale o to, aby mohly nemocnice přejít ze státu na Krajské úřady. A aby to vůbec šlo, tak nemocnice musí mít nějakou formu obchodní společnosti, protože něco jako "krajský podnik" náš právní systém nezná!!!! A proč to tak kraje chtějí, no protože jim stát (ČSSD) hodil všechny povinnosti a výdaje na jejich bedra, ale samotnou nemocnici a rozhodovaní o ni si nechal pro sebe neb si myslí, že i když o ni nic neví, tak o ní bude přesto rozhodovat lépe. Což je blbost, to je snad každému jasné!! To, že to umožní i pravtizaci nemocnic je až druhý problém. A opravdu se plánovala některá menší zařízení privatizovat, ale ne velké nemocnice!!!! Nehledě na to, že na Ostravsku jsou už některé nemocnice privatizované a podle průzkumu Českého Rozhlasu ke spokojenosti zaměstnan
0/0
6.11.2004 18:13

skyfinger

Re: Asi nikdo nevi o co jde!
Tím "rozhodovat o ní" nemyslím něco jako výši platu toho či onoho, ale investiční záměry, počet lůžek, jaké oddělení tam může být atd. Prostě aby si ministerstvo nerozhodlo, že je tam více nadstandartních lůžek než je průměr a nechalo je "vyhodit" přestože náklady na ně jsou malé a nemocnice je zisková a může si je vesele dovolit. Nebo, že tam má malou vytíženost toho či onoho, přestože se to opět nemocnici vyplatí atd atd!!!
Nebo neslýcháte zprávy o tom, že tohle či tamto chce ministerstvo rušit? Místo aby to zefektivnila!! No teď to může a taky to klidně udělá, protože to je v jeho pravomoci. Ale jakmile by to bylo pod správou kraje formou obchodní společnosti, tak do toho stát nemá co kecat a ministerstvo debilů se může jít konečně zahrabat!!!
0/0
6.11.2004 18:22

sorgedoktor

Re: Re: Asi nikdo nevi o co jde!... Odkazuij na výše citovaný Tempus
Citovaný   Tempus    medikorum...Půjde  o    všechno
Jenom ne o   nemocné  lidi...
0/0
8.11.2004 21:50

juton

Zákon je správný.
, Pokud nebude určena síť nemocnic, kde bude dostupná péče všech oborů pro určité území, pak je přeměna hurá akcí. Až bude páteřní síť státních nemocnic, zbytek je možno privatizovat .
0/0
6.11.2004 18:05

kvetkrasy

VLAKNO
NIC    NOVEHO.MN2 SE TO STALO   TAKY...
At   žijí  Rubáš, Bojar    a  ostatní  pravicoví   ministři..
0/0
6.11.2004 18:05

kvetkrasy

TEMPUS medicorum a j. časopisy tvrdí,
že  po  privatisaci    nemocnic    dojde k tomu, že   nemocnicím   jako    ekonomickému   subjektu    bude  osud  chronicky  nemocného  pacienta/   fi ančněš  ztrátového/  spíš  lhostejný..
0/0
6.11.2004 18:03

Honza999

Víte, co Vás čeká po privatizaci nemocnic?
Čeká Vás to, s čím jsem se již setkal... Přítelkyni spadla korunka ze zubu. Protože již v podstatě neexistují "státní" zubaři a proto, že má trvalý pobyt mimo Prahu (tady pracuje a má přechodný pobyt), vydala se obcházet zubaře, aby napravila stav. V devadesáti procentech byla odmítnuta se slovy "máme tolik pacientů, že více nestíháme". Ve zbylých 10% by ji vzali.... ALE nasazení nové korunky na zub, která by měla stát asi max. 300,- Kč doplatku k úhradě pojišťovnou, by při splnění podmínek, které si tyto ordinace nadiktovaly by v konečné ceně dělalo cca 3300,- Kč (konkrétně se jednalo o bezpodmínečné absolvování tzv. "kůry ústní hygieny" - vedle zubní ordinace byla hned místnost pro tyto "kůry" - asi příbuzní nebo známí)... Něco podobného se děje i v porodnicích - "naše porodnice má bohužel k dispozici POUZE NADSTANDARDNĚ vybavené pokoje a proto vás bez úhrady 4000,- Kč za nadstandard nemůžeme odrodit, poohlédněte se jinde". Tak to je to co nás čeká.
0/0
6.11.2004 15:27

Honza999

Re: Víte, co Vás čeká po privatizaci nemocnic?
Ještě dodatek - protože je to asi "socka", alespoň podle názorů některých zde se vyskytujících "inteligentů", tak na tento "lékařský zákrok" prostě nemá peníze a o zub přijde...
0/0
6.11.2004 15:31

sorgedoktor

Re: Víte, co Vás čeká po privatizaci nemocnic?
Hlavu   vzhůru
Může  to  porodní   bába  odrodit  doma..
A   nebo obvodní  lékař/ ten na to  nemá  ale  kod/
0/0
7.11.2004 16:09

m123m

a prohraje volby
Spojení s KSČ slavilo úspěch. Dufám, že po volbách jim ani tato možnost nezbude. Pohled na dílčí výsledky voleb do senátu je krásný - ČSSD na 5. místě. Stando, jen hlouběji, jen hlouběji, až na samé dno.
0/0
6.11.2004 15:22

Honza999

Víte, co Vás čeká po privatizaci nemocnic?
0/0
6.11.2004 15:13

Sumecek

Zrůdy-rudý!!!!
Z kandidátky ČSSD do jihomoravského krajského zastupitelstva odstoupila v noci její sedmička - místostarosta Boskovic Lubomír Petrželka. ČTK to potvrdil on i šéfka krajské sociální demokracie Zuzana Domesová. Důvodem rezignace je podezření, že se v boskovické nemocnici podílel na zpronevěře 1,5 miliónu korun. Do konce loňského roku patřil Petrželka k vedení nemocnice. Sám vinu popírá
0/0
6.11.2004 13:29

jirka04

Sociální demokraté, komunisti a čtyři lidovci
 vzhráli boj o pokračující bankrotizaci nemocnic. Občané republiky pak tento zápas prohráli. Zdůrazňuji, tento zápas. Rozhodující bitvu však mohou vyhrát. Ještě dnes mohou poslat sociální inženýry na politické smetiště. Stačí pouze jít k volbám a do dnešní 14. hodiny  odevzdat svůj hlas. Přeji šťastnou ruku!
0/0
6.11.2004 11:41

sorgedoktor

Doslov
Vyskočilo  slovo
Lidé   z   Cibulkových   seznamů   jsou  zvýhodnováni jako  za   normalisace
V tom je  právní  kontinuita, kterou  deklaruje   peravice s levicí.....
0/0
6.11.2004 10:40

sorgedoktor

Kdo tomu rozumí???
To    by   mne  zajímalo,   jestli  alespon   třicet procent  hlasujících  poslanců   rozumí  tak na  úpadesát  procent  tomu,  co to  obnáší...
Dle  funkcionářů   lékařské   komory při  přechodu   nemoc ic   na  obchodní   spoloečnosti   bude  praxe
provozována  ze   zorného   úhlu   zjisku, nikoliv  ze   zorného   úhlu  potřeb  nemocných  lidí..
I PO   SCHVALENI   LUSTRACNIHO   ZAKONA  MNOHO LIDI  PRIZNALO   ZE   NEVEDELI O   CEM VKLASTNE  HLASUJÍ...
LIDÉ  S   CIBULKOVÝCH   SEZNAMŮ  JSOU  STEHJNĚ  DÁLE  ZVÝHODNOVÁNI  JAKO  ZA   NORMALISACE, V TOM JE PRAVNÍ&
0/0
6.11.2004 10:32

Jarda136454

volby
Volby lidem znechutili socani tou svojí debilní reklamnou v čele s upřímným demogogickým Standou. Vyhodit za reklamu 100 a více milionů když je pokladna prázdná je něco tak nechtnýho, že to nejde popsat.
Já jsem v volbám taky nešel, protože platim takové daně, že musím chodit do práce i o víkendu abych si něco vydělal.
0/0
6.11.2004 9:42

m123m

Re: volby
To je ale chyba, protože tím pomůžeš Grossovi a spol. v dalším okrádání těch co pracují a pltí daně. Newbylo lepší oželet trochu peněz a znechutit to Grrosovi ? ?  
0/0
6.11.2004 15:28

Sumecek

ČSSD
nic nevyhrála, který redaktor může toto napsat. Jenom rudej.
0/0
6.11.2004 9:40

mozkovna

Mashinfuhrerland pikca!
Pinochetova cesta by byla resenim pro ceskou politickou scenu. Stacily by i brokovnice. Snaha o ojebani obcana skrz naszkrz prostrednictvim polosilene kabinetove diktatury v ceskem Mashinfuhrerlandu za dozoru vrchniho Strojvudce a bandy Kolomazhnatniku z Bratrstva zlamane pracky a Kocky v kleci je nestoudnou fackou do obrazu povalecne Evropy nove formovane do neo-socialistickeho slepence nazyvaneho Evropska unie.
0/0
6.11.2004 2:36

sorgedoktor

Re: Mashinfuhrerland pikca!..BRAVO
Pinochet   a   Hitlr   jsou   nové   morální   autority
0/0
6.11.2004 10:45

Thyronx1

Prosim, volte.
Prosim volte. Vim ze budete volit spravne. Dekuji. Thyronx
0/0
6.11.2004 0:50

Rommik

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Navzdory super vymakané kampani zločinců,kteří najímají školené eSTéBáky na to,aby lidi otrávili a nešli k volbám,jsem jen dnes přesvědčil 10 lidí,aby volili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Samo ,že pravici,neposlouchám Vaše blbé výlevy,že je tam ten a ten.Je třeba myslet na NAŠE děti!!!!!!!!!!!!!!
0/0
5.11.2004 23:44

sorgedoktor

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.romniku
tY   SEŠ  TAK  CHYTREJ
nECHCE SE MI   VSTÁVAT, ALE  V  DŮSKLEDKU 
TVÉHO  PŘÍSPĚVKU ASI   VSTANU A   PŮJDU  VOLIT   SOC. DEM..
Krajní  pravice   byl   hitler, musoliinin  atd
Ted  ta  česká pravice  pronásleduje  ty  samé  lidi,
byt   méně   agresivní   formou/  nejsou   koncentráky, ale  je   existetnční likvidace  Ty  debile..
0/0
6.11.2004 10:36

jajaja59

Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.romniku
Ty ale jsi HLOUPÝ chlapeček....
0/0
6.11.2004 18:53

sorgedoktor

Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.romniku
Jo,  
já sem  hloupý  chlaprček
Snad  opravvdu....
Začalo   to    gestapo,  pak      bolševici, potom  OF
A  nyní, když   vidím že   vše  se  bourá a ŽE  JAKO  MY   STARŠÍ   NEBUDMEM  MÍT  ZÁRUKU   NIČEHO,TAK JSEM  hloupý chlapeček
mAMINKA  PŘED   SMRTÍ   NEMĚLA   ANI  LÉKY,   BRATRANEC  UMŘEK  TÍM, ŽE  ŠEL  ZE   SCHODŮ S INFARKTEM....
ATD...
Opravdu  jste mne  potěšil..
0/0
6.11.2004 21:40

sorgedoktor

Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.romniku
Re re re   Já     teda  žasnu
RTe re re se  dává  při kartách
Jste v hospodě??
0/0
7.11.2004 16:06

sorgedoktor

Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.romniku
re re re   kdo je   hloupý  chlapeček
ty  kultivovaný  kretene,  ty  patologická   sedlino,
tyasociále  na   n tou..
0/0
8.11.2004 21:47

jajaja59

?
Nemusíte mne oslovovat tak jak je u Vás zvykem. Povinnosti člena voleb. komise znám a neporušuji je.
0/0
5.11.2004 23:31

barbudo

Re: ?
... to víte, soudruzi to s námi taky dobře mysleli i proti naší vůli ... a věděli nejlépe, co máme dělat ...
0/0
5.11.2004 23:34

Johny_S

Re: Re: ?
Jasně, soudruhu. Ale my se už nedáme, už na nás nemáte.
0/0
5.11.2004 23:35

barbudo

Re: Re: Re: ?
... správně soudruhu. A na volby se taky vybodněte. Dejte si modrýho ptáka do ústavy ...
0/0
5.11.2004 23:53

Johny_S

Re: Re: Re: Re: ?
Nejsme jako vy, soudruhu barbudo.
0/0
5.11.2004 23:59

VenousekhN

Re: Re: Re: Re: ?
Ty si strč modrýho ptáka svýho alzheimrickýho táty do huby .................
Komouši jednoduchej
0/0
6.11.2004 7:34

jajaja59

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Neblbněte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsem ve volební komisi na Praze 10. Účast za dnešní den byla cca 21% a většinou důchodci. Koho myslíte že oni volí?!! Probuďte se a mažte k volbám, volové.
0/0
5.11.2004 23:19

Johny_S

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Proboha, u vás taky? U nás je účast 21,5%, skoro samí důchodci.... Patrně se blíží katastrofa.
0/0
5.11.2004 23:21

jajaja59

Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
V teple u klávesnice jsou silácké kecy, ale zvednout prdel a jít, to ne. Volební místnosti jsou v 1. patře a spousta voličů - seniorů měla problém tam vyšplhat, za některými jsem musel i domů do bytu. A věř, že oni se rádi svěřují, koho volí. Je mi k blití.... ("Vždyť to je takový sympatický chlapec ... komunisty letos ne, ten Standa je lepší ... ) Fakt na blití.
0/0
5.11.2004 23:27

Johny_S

Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 U nás se zatím nesvěřovali - ti, co přišli. A nemohoucí obcházíme zítra. Já jdu volit ráno, mám okrsek jinde, a doufám, že nebudu z mladších ročníků sám
0/0
5.11.2004 23:28

barbudo

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... hmm ... a do čeho se volí na P10 ? 
0/0
5.11.2004 23:22

jajaja59

Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Do senátu.
0/0
5.11.2004 23:27

barbudo

Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... to byla jen kontrolní otázka soudruhu ... možná bude dobře, když si přečtete, povinnosti člena volební komise ...
0/0
5.11.2004 23:29

Johny_S

Re: Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ano, milé barbudo? Jaké jsou povinnosti člena volební komise?
0/0
5.11.2004 23:30

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... voni to nečetli?
0/0
5.11.2004 23:31

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Milé barbudo, četli, i byli poučeni. Nyní poučte vy, milé barbudo.
0/0
5.11.2004 23:33

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... zkuste si to přečíst znovu ... Vaše snaha mi poněkud připomíná, kterak kdysi soudruzi do ohrožené vesnice dovezli dva autobusy voličů z domova důchodců ...
0/0
5.11.2004 23:45

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale no tak, soudruhu. Tvé preference komunistů jsou jasné, proto raději své zkušenosti nesděluj. Už jsi hodil hlas svým favoritům z KSČM?
0/0
5.11.2004 23:53

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... si představ soudruhu, že soudruzi nejsou a nikdy nebyli mou preferencí ... a představte si, že nebylo nutné je volit ani v časech jejich vedoucí úlohy ...
0/0
5.11.2004 23:57

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nelži. Z tvých příspěvků jasně vyplývá, koho preferuješ. Ty jsou hodně levicové i na Škromacha. A kdo je u nás levicovější než Škromach? Jistě, prostředkem vaší politiky bylo lhát, proto ani neočekávám, že se přiznáš. Pravdu ovšem nezastřeš.
0/0
6.11.2004 0:01

Xaver01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ČSSD se bohužel se chová komunističtěji než naši standardní komunisté.
0/0
6.11.2004 17:42

jajaja59

Re: Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na rozdíl od soudruha braburdy nejsem, nebyl jsem a nikdy nebudu soudruh. Povinnosti člena volební komise znám a nedělám to poprvé.
pokud by braburda toto řekl někomu ze svých, musel by mu tento odpovědět: soudruhu, co si to dovoluješ, takhle napadat soudruha. To bysme soudruhu nebyli soudruzi, to bysme s tebou soudruhu museli zatočit jako se soudruhem, který není soudruh!
0/0
5.11.2004 23:35

Najdete na iDNES.cz