Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Osud Srbů visí na spolupráci s Haagem

Vysoký představitel mezinárodního společenství v Bosně Paddy Ashdown varoval bosenské Srby, že jejich budoucnost závisí na ochotě spolupracovat s Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii. Vyzval je, aby začali zatýkat válečné zločince.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zpravodajec007

A co podstata?
Nějak tady mezi reakcemi zdejších srbomilů postrádám komentáře k samotné podstatě tohoto článku, z které pramení ten tlak na Srby, a tou je absence srbských řezníků Karadžiče a Mladiče v Haagu. Copak vy tam tyhle pány, milí srbomilové, nepostrádáte? Asi ne, zřejmě to byli hodní strejdové. Jó, to kdyby byl na forhontě třeba Naser Orič (a kdyby v Haagu už dávno neseděl), to by tady asi bylo jinačí tóčo, že?
0/0
4.11.2004 16:19

Vladce

nechápu co se do toho NATO sere
dojemná péče NATO už stála Srby Kosovo
0/0
3.11.2004 17:55

Flat Vamp jr.

...
...meriss = podrazáckej a prolhanej hajzl velkosrbskej.
0/0
3.11.2004 14:55

meriss

Re: ...
zajímavá  a oduševnělá úvaha, prostá emocí -)))
0/0
3.11.2004 15:06

meriss

oprava chyb
oprava nevidí a "je nevstup"
0/0
3.11.2004 10:40

meriss

osud Srbů?
To je zase titulek. "Osud Srbů visí na spolupráci s Haagem" . To jako přestanou existovat, pokud nebudou spolupracovat? Ten Ashdown si nevydí do huby. Doufejme, že tou největší hrozbou ne nevstup Bosny do EU a NATO-)))
0/0
3.11.2004 10:39

Reginaldo

Srbové
Srby nemá nikdo rád. Jsou zbabělí a podrazáčtí.
0/0
3.11.2004 9:39

meriss

Re: Srbové
Teď si mě rozesmál "zbabělí a podrazáčtí". člověče kam na ty hlášky chodíš?
0/0
3.11.2004 10:12

Flat Vamp jr.

Re: Re: Srbové
...a co je statečnýho na tom, rozestavit kolem města plnýho lidí dělostřelectvo a snajpry s úmyslem povraždit co nejvíc civilistů?
0/0
3.11.2004 14:54

meriss

Re: Re: Re: Srbové
asi ti uniklo, že v Bosně byla občanská válka a kolem Sarajeva byly i pozice Muslimů. Dívat se na občanskou válku v Bosně, které se aktivně účastnila všechna etnika jako na jednostranné vraždění civilistů srbskými zabijáky je demence. čus
0/0
3.11.2004 15:05

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Srbové
Tak to musely být asi velmi dobře utajené pozice těch muslimů, že o nich ani v Sarajevu nevěděli, a pokoušeli se blázni probít z obklíčení.
Jestliže ti připadá v pořádku, když muslimové a zpočátku i Chorvati bojovali proti srbským tankům, letadlům a dělům převážně s ručními zbraněmi a spláchneš to pod pojem občanská válka, či dokonce, jak jsi napsal dříve, "regulérní" občanská válka, tak proč ti najednou vadí, že Srbové si začátkem roku 1999 ten nepoměr ve výbavě vyzkoušeli z druhé strany? To už se ti najednou regulérní nezdá?
 
0/0
3.11.2004 19:52

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Srbové
Zřejmě si nikdy neslyšel kdo vypálil granáty na tržnici v sarajevském Markale??? Zkus si to zjistit...Vyšetřování OSN - přilétlo to z muslimských pozic - o kterých ty tvrdíš že o nich v Sarajevu nevěděli??? Seš mimo. Jinak YU armáda se poměrně brzo stáhla do Srbska a na místě bojovali jen místní /bosenští/ Srbové. Vojáci jiných národností /Chorvati a Muslimové/ se přidali ke druhé straně a odnesli si i zbraně federální armády YU, stejně jako Srbové.  Co se týče prasáckého bombardování NATO celé YU - to chceš nazvat občanskou válkou????? Nehledě na to, že se v Ramboullliet postarala Albright a její parta o nastavení laťky tak vysoko, aby žádný suverénní stát dohodu nepodepsal (volný pohyb NATO po YU a bezplatné využití zdrojů pro ozbrojené složky NATO)
0/0
4.11.2004 8:33

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Srbové
Neměj péči, že bych o té tržnici neslyšel. Fanklub S. Miloševiče to tady do nás hustí pomalu obden. Ať už byly muslimské pozice v Sarajevu jakékoli, tak město bylo prostě obklíčené a srbskými dělostřelci a snipery ostřelované. To je, podobně jako útěky Kosovců dávno před začátkem bombardováním, pěkně zdokumetováno, a ty to nezměníš, kdyby ses na hlavu stavěl.
 
Dále pokud někdo dezertoval z jugoslávské armády, tak mohl s sebou pronést maximálně tak pistoli nebo samopal, ale letadla, děla nebo tanku pod bundou by si asi Srbové všimli, takže tahle těžká výzbroj zůstala takřka bez výjimky jim.
 
A jestliže nazýváš bombardování NATO, které ve více než 90% případů zasáhlo opravdu vojenskostrategické cíle, prasáckým, a naproti tomu prasácké ničení Vukovaru, Dubrovníku a Sarajeva, zaměřené především na civily, ti připadá OK, tak to už u tebe musí opravdu být nějaká duševní nemoc.
čus
0/0
4.11.2004 16:08

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Srbové
Bombardování zasáhlo 14 tanků, ale vybombardovali stovky podniků ve státním vlastnisctví a lidé přišli o práci. Co měl Vukovar společného s Kosovem? Mimochodem , zjisti si co se ve Vukovaru dělo před útokem na něj, lépeřečeno zjisti si co se stalo s místnímy Srby. Taky ti doporučuji prostudovat Gospič 1991 - tam zjistíš kdo spáchal "první" masakr války jak konstatovali sami chorvatští aktivisté. A zbav se toho umělého výrazu "Kosovci" to může používat jedině člověk překrucující realitu.
0/0
4.11.2004 18:08

maxip

Re: Srbové
Slyším-li, vlastně čtu-li, že Srbové jsou zbabělí, mám se co držet, abych nepuužil výrazů, jinak běžných v našem parlamentě. Kdyby Srbové byli zbabělí, už by dávno neexistovali. Rozpustili by se dílem v muslimském, dílem v habsburském, tedy chorvatském bahně. Jen díky své statečnosti odolali tlakům z východu i západu a nebyli rozdrceni mezi těmito mlýnskými kameny. 
0/0
3.11.2004 20:52

meriss

ashdown...
Destrukce Daytonských dohod Mimo ohnivého odporu místokrále k bosenským Srbům, nebo jeho náklonnosti k Muslimům, četných etických, politických a soudních důsledků jeho diktátorských demonstrací síly je tu ještě jedna věc, kterou dělá více a usilovněji, než kterýkoliv z jeho předchůdců a tou je rozklad Daytonské dohody. Ashdown řekl WPR v polovině června, že "Republika Srbská oslabuje svoji legitimitu tím, že nedokáže plnit její mezinárodní závazky, protože na tom je založená samotná její existence". Samo toto sdělení je udivující a nutí nás přemýšlet o tom, zda čte Ashdown stejnou Daytonskou dohodu jako zbytek světa. Nikde v ní není ani slovo o tom, že by existence Republiky Srbské, nebo Muslimsko-chorvatské federace závisela na něčem, nejméně pak na podrobení se požadavkům schovávajícím se za eufemismus "plnění mezinárodních závazků". Přesto Ashdown realizoval sérii, kterou WPR popsal jako "změny ústavy které…maj
0/0
3.11.2004 8:45

meriss

Tyran Bosny
Protektor Bosny a Izetbegovičův kámoš Ashdown ať je laskavě zticha. Více o něm si česky přečtěte v článku "Tyran Bosny" na http://sweb.cz/messin/tyran.html
0/0
3.11.2004 8:43

Milkman_Dan

Re: Tyran Bosny
No jestli veris prohlaseni nejakych muslimskych nacionalistu, tak jses CHUDAK  Ano Karadzic a Mladic dobrovolne jednali o svem vydani ale vis co se stalo me? Chtel jsem rozjet maly atomovy reaktor doma ve sklepe ale imperialisticka CIA me prepadla, a moje zarizeni znicila, WOLE
0/0
3.11.2004 8:59

meriss

Re: Re: Tyran Bosny
Píšu hlavně o Ashdownovi, pokud tě štvou "muslimští nacionalisté" potom by tě měl štvát i jejich přítel Ashdown. Jiank ta citace těch muslimských nacionalistů, která je v článku přeložena nutně neznamená že jí věřím. O Bosně víš kulový ale sebevědomí ti to zjevně nebere.
0/0
3.11.2004 9:51

Reginaldo

Srbové
Srbové rozpoutali na Balkáně etnické čistky, které nemají od skončení druhé světové v Evropě obdoby.
0/0
3.11.2004 8:28

Najdete na iDNES.cz