Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bude se v EU opakovat příběh o Sodomě a Gomoře?

Přátelé, v okamžiku, kdy malý človíček začíná více používat rozum, začíná chápat, že některé činnosti člověku přinášejí slzičky a jiné radost. Vyhrává pak ten, jenž cesty štěstí a neštěstí rozlišil správně a vybral cestu pravou. To samé platí o národech. Mnohé prošly nevýslovným utrpením, jiné zmizely ze světa po různých katastrofách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin Horák

Velmi smutný i pravdivý článek
zbývá jen dodat (na adresu Evropanů):
"I zbude vás maličko, ač vás bylo mnoho jako nebeských hvězd, protože jsi neposlouchal Hospodina, svého Boha"  ( Deuteronomium 28,62)
0/0
3.11.2004 15:50

barbudo

Re: Velmi smutný i pravdivý článek
... správně ... nejprve budou vyhubeni nevěrníci a nevěrnice, po nich ti, kteří žéřou prasata nečistá, následovat je budou ti, kteří den Páně prací znesvětili. Nakonec zúčtujeme s těmi, kteříž vous svůj přistřihují ... 
0/0
3.11.2004 22:47

wwwand

opuštění dřívějších norem
není až takoví problém. Stalo se tak i v Bibli zmiňovaném starověku, kdy "mojžíšský zákon" byl nahrazen křesťanským kodexem. Toto nahrazení však uznávalo kontinuitu zásad, opouštěli se pouze rituály a vžitá pravidla. Dnešní Evropa již ale není v obdobné situaci - jednak není na co navazovat (nebo vám snad připadá dnešní společnost skutečně křesťanská - tj. ctící křesťanský morální kodex?) a také nepřichází žádné nové ideáli (pomineme-li ideál "ukradni co můžeš").
0/0
3.11.2004 10:35

wwwand

Re: opuštění dřívějších norem
Ona totiž Evropa asi nikdy nebyla skutečně "křesťanská", pouze příslušnost k těmto ideím proklamovala, ale "skutek utek" a křesťanství dělali evropské národy vskutku medvědí službu, když jak je zmíněno níže, hlásali svou víru pomocí válek. Do toho pak výborně zapadá i zapojení kléru do politiky a válčení. Protože tedy evropské pojetí křesťanství je spíše folklórní záležitostí než skutečným morálním axiomem, není se co divit, když je tato již omšelá patina odstraněna. Otázkou je, zda je něčím nahrazena - jsou dány nové, kvalitní zásady pro jednání člověka / evropana?
0/0
3.11.2004 10:43

Ma1234

Co lidovci nevidí
Pan Kantor nás nabádá, abychom nezapomínali na historii, ale sám tak očividně činí. Křížové výpravy jsou podle něj jen mítumilovné civilizační mise. Je to stejný přístup, jako silný antikomunismus současných lidovců. Přitom lidovci nechyběli snad v žádné vládě od čtyřicátého osmého a  zřejmě v zájmu toho se tehdy  vymýšlely různé nesmysly o slučitelnosti marxismu a křesťanství.  
0/0
2.11.2004 14:31

AlexGT

Re: Co lidovci nevidí
V tom článku nejde ani tak o historii jako o to, že se má člověk nechat vést vírou v dobro. Problém je ten že lidé jsou různí a toho, který žije na úkor druhých, nepřinutíš žít jinak a brát ohledy i na jiné. Nelze je za to zavřít, lze jimi jen pohrdat.
0/0
2.11.2004 16:13

maxip

Lidovci?
Nejen že dnešní lidovci mají pramálo společného s ideály, jež nám tu připomíná pan Kantor. Oni lidovci vlastně už neexistují. Zanikli tím, že se sloučili s KDU. Strana lidová totíž původně představovala levicovou křesťanskou stranu, reprezentující širokou vrstvu nemajetných věřících, pro které byl vzhledem k jejich víře nepřijatelný marxismus, v mnohém však měli společné cíle s marxistickými stranami (sociálními demokraty).
Sloučením s KDU se však z ČSL stala pravicová klerikální strana, či spíše politický had, chytjící se vždy  za chvost té kobyly, která jde právě dopředu.
Není to ovšem jediná strana, která se naprosto odklonila od ideí, na nichž byla založena, vis výše. 
0/0
3.11.2004 20:17

maxip

Pane Kantore, ignorujete historii.
Tvrdíte nám, že bible jest všespasitelným návodem k míru mezi národy. Přitom každý školáček ví, že národové se mezi sebou praly s biblí a křížem v ruce, někdy proto, že jedni přijímali pod obojí, u druhých se farář s farníky o víno nerozdělil, někdy ani to ne, ale vždy "ve jménu Boha" a feltkuráti žehnali kaónům před bitvou. Ve skutečnosti byl Bůh jen záminkou mocipánům, aby mohli hnát lidi na jatka pro svoji moc a majetek. A většinou ti mocipáni nebyli homosexuálové, soudě podle toho, že po sobě zanechali mocnou dinastii i levobočky. Mimochodem, Nesesmilníš a Nepožádáš manželky bližního... jsou větší hříchy než homosexualita, neboť jsou jmenovány v desateru a podle Sodomy se nazývá obcování se zvířaty, což je jistě také mnohem větší prasečina. 
0/0
2.11.2004 5:00

barbudo

Jak svěží ...
... dech Talibánu ...
0/0
1.11.2004 21:06

1234freak

Milan Kantor!!! Před spaním minimálně 10 x otčenáš!!!
Tohle může v dnešní době napsat buď:
a) Úplnej debil.
b) Někdo teleportovanej do dnešní doby ze středověku.
c) Někdo hodně senilní, komu to už moc nemyslí.
Ač "pravověrný heterák" tak se musím smát, až mě z toho bolí břicho - i když je to spíš k pláči.
0/0
1.11.2004 21:01

ekspertyza

je to jasne...
za vsechno muzou homosexualove!!!
0/0
1.11.2004 20:54

AlexGT

Poznámka
Drahý příteli, nechci tě urazit ale vidím v tobě dalšího náboženského fanatika. Víra je v životě člověka důležitá, ze svých zkušeností vím, že lidé co mají blízko ke křesťanství nemyslí jen na sebe a snaží se vycházet s ostatními tak, aby onich bylo možné po jejich odchodu z tohoto světa říci, že nikomu neublížili a snažili se druhým v rámci mezí pomáhat. K těmto lidem Vás ale nemůžu bez vítky přiřadit. Jsem gay, jsem rád že jsem gay. Narodil jsem se tak, nebylo to moje rozhodnutí. Chcete mi proto upřít prožít život spořádaného člověka a označit mě za zvráceného?  Vím, že ne všichni gayové žijí spořádaně, ale nedává Vám to právo soudit nás tak všechny.  Člověk má být posuzován podle činů, které v životě vykonal a ne podle své sexuální, politické či jiné příslušnosti.
0/0
1.11.2004 19:38

Najdete na iDNES.cz