Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Evropa vykročila k islámské theokracii

Tak na mne alespoň působí dvě události z minulého týdne: odložené hlasování Evropského parlamentu a podpis Ústavy EU v závěru týdne v Římě. V prvním případě je jasné, že demokracie a zdravý rozum nejsou u většiny poslanců zrovna k mání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jirka04

Zkusme to jinak!
     Očekával snad někdo od Vladimíra Špidly "křesťanské kořeny" Evropské únie? Učitě ne! Nebo snad od Romana Prodiho a dalších evropských socialistů? Vždyť jejich pradědek byl Karel Marx a pramáti pak Bedřich Engels. A vzpomínáte si na základy Marx-Leninizmu? Náboženství je opium národů, tak co chcete
0/0
6.11.2004 14:39

Martin Horák

Dobrý článek,
potíž je v tom, jak ukazují i místní příspěvky, že valná část Evropanů bude pořád mumlat cosi o toleranci apod., dokud jim nebouchne islámská bomba za zádami, a i potom (pokud je to nezabije) budou dál tvrdit, že za to může někdo jinej, vůbec nejlépe třeba Bush (Bohu díky za jeho nové volební vítězství).
0/0
3.11.2004 17:54

Bruk600

Re: Dobrý
Přesně tak ,dokud se nás to netýká ,je vše O.K..Budou jako naši nepřizpůsobiví spoluobčané s využitím všech páv,ale povinnosti zůstanou ostatním,až do okamžiku kotálního pádu systému.Nejde o araby ,nebo o jiné národnosti,jde o to co jim tady strpíme.Protě při sebemenším problému odchod zpět..Tady by měla nastoupit nulová tolerance.
0/0
3.11.2004 18:25

Júlinek šíšal

Re: Re: ...proč tak polovičatě?
přizpůsobení je odjakživa vztah alespoň dvou ... já bzch tam s nima poslal i vás ...
0/0
3.11.2004 19:38

barbudo

A dopato je, ten rafinovaný Islám
provádějící promyšlenou islamizaci vymírajícího Západu?
0/0
1.11.2004 20:45

gesce

Nesouhlasím
Zřeknutí se náboženských odkazů v ústavě je správné. Islám není zrovna mé oblíbené náboženství, ale pokud muslimové budou dbát zákonů států, tak je mi to jedno. Turecko bude své zákony a normy přizpůsobovat EU, ne naopak. Nemám strach z Turecka.
Islám je co do početnosti vyznavačů až na čtvrtém místě (po křesťanství, hinduismu a budhismu). Ve světě muslimů není žádná velmoc, největší respekt budí jaderný Pakistan. Strach z islámu je vítězstvím jejich fundamentalistů. Nemějme strach.
0/0
1.11.2004 19:12

jirha

Re: Nesouhlasím
A kolik jsi toho tak v životě zažil? Islám není o toleranci (byl o toleranci do cca 8-ého století). Islám se ničeho nezřekne doposud probíhá válka s islámským světem která začla 15 set let zpět. Křesťanství se s výsledkem ze 18-tého století vyrovnalo a smířilo Islám se nesmířil s ničím. Píšeš pokud budou muslimové dbát zákonů. Ale oni jich dbají. Základní zákon šária povoluje lhát bezvěrci a neurčuje to jako přečin protože bezvěrec nemá právo na spravedlnost pokud nekonvertuje. Přečti si korán a přečti si zákoník šária pokud se k nim dostaneš tištěné jsou pouze ilegální verze. Tento zákon se dá v Evropském právu přirovnat jen k jediné věci a tou bylo kladivo na čarodějnice.
0/0
1.11.2004 19:18

juton

Re: Re: Nesouhlasím
, Nejde jen o ten islám. Jde o vliv náboženství vůbec. Proč má být zmíněno jen křesťanství? Pohané nezanechali na kulturním vývoji žádný vliv? Jistě, zdá se, že ne, to je ale věc křesťanů, kteří svou víru násilně šířili ohněm i mečem! Starověký Egypt, Řecko, to jsou významné dějiny bez účasti křesťanů, jenž však měly obrovský vliv na vývoj Evropy. Souhlasím však s tím, že šária je srovnatelná s dílem Malleus maleficarum - Kladivo na čarodějnice. Dílo fanatických dominikánů Spengera a Institorise by mnozí rádi použili i dnes.
0/0
1.11.2004 19:28

jirha

Re: Re: Re: Nesouhlasím
Ne problém tkví v něčem jiném oni tam neříkají křesťanství ano nebo ne oni tam říkají hlavně nic vyhraněného. Z celé té sebranky byl jen ten Ital osoba která byla ochotna naplno říci své přesvědčení (ač špatné či dobré) a oni jej proto nechtěli. Můžeme s ním nesouhlasit ale pravdou je že on má alespoň nějaké zásady ti ostatní se báli říci cokoliv co by je degradovalo. On neřekl že to nepřipustí on řekl jen že je proti tomu. A to stejné je s onou ústavou není problém v tom že jedni tam chtěli mít náboženské kořny a druzí ne. Jedni tam chtěli mít základ pro konflikt a druzí to hlavně chtěli mít aby to nedrhlo. Totéž platí o Klausovi on řekl že to nepodepíše ale tím se jednou provždy diskriminoval od možnosti o tom diskutovat.
0/0
1.11.2004 20:12

juton

Re: Re: Re: Re: Nesouhlasím
, Z preambule evropské ústavy zmizela zmínka o křesťanských kořenech. Naprosto správně. Tady není o čem diskutovat, jelikož kořeny Evropy sahají mnohem hlouběji. Ten problém není v tom, že ten Ital má své názory, problémem je jeho šéfování zrovna toho úřadu, který se má zabývat mimo jiné i diskriminací žen a menšin. A vzhledem k tomu, že podle něj má být žena u plotny, pak se tímto výrokem diskriminoval on sám a v čele tohoto úřadu nemá co dělat.
0/0
1.11.2004 20:34

2Mac7

Re: Re: Re: Re: Re: Nesouhlasím
0/0
1.11.2004 20:51

gesce

Re: Re: Nesouhlasím
Kterou válku s islámem myslíš? Tu jak při křížových výpravách zničili katolíci pravoslavný Cařihrad? Nebo tu jak Španělé a Amíci skoro vyhladili Indiány, protože jim přinášeli slovo boží? Nebo první světovou válku, kdy Turecko stálo na straně Německa a Rakouska? Nebo tu 2.sv. válku v Africe, kdy arabské státy do války na svém území prakticky nezasahovali (případně byli v britské armádě)? Nějak nevím, kdy byla nějaká válka s islámem. Je teď , ale s jejich fundamentalisty a teroristy...
Korán se dá sehnat i v legálním tisku. Dokonce i v češtině u nás. Není to hezké čtení, ale pochází z 8. století. Kladivo na čarodejnice z 16. století...
V Turecku nechodí ženy zahalené (mají to dokonce platným zákonem z roku 1928 zakázané), neplatí tam šaria, ani v EU nebude platit. Turecko je normální země, jen je tam méně ožralů. Jsou tam taky náboženští fanatici, ale proč se jich bát více než třeba německých či francouzských neofašistů?
0/0
1.11.2004 19:42

jirha

Re: Re: Re: Nesouhlasím
Dokud byl Cařihrad pravoslavný tak se jmenoval Konstatinopole. Pak byl obležen Osmanskou říší která vyvraždila většinu osadníků (především katolíků a židů) kteří byly na pobřeží středozemního moře a to od Egypta až po Bospor. Pro zajímavost na druhou stranu od Egypta to bylo otrokářství a násiná asimilace a konvertování na Islám (tedy něco podobného co dělala naše církev s pohany až do 12-tého století). Já jsem o Turecku nijak nediskutoval ale o islámu jako celku Turecko je především v příbřežních oblastech dostatečně odvráceno od Islámu a myslím že nám od Turků nehrozí takový fanatismus.
0/0
1.11.2004 20:17

mtis

Re: Re: Re: Nesouhlasím
Turci u Vídně?
Arabové v Paříži?
 
Byl jsi někdy mimo Evropu (myslím tím v Africe, nebo v Asii) ?
0/0
1.11.2004 20:48

jirha

Re: Nesouhlasím
Teď jsem teprve dočetl tvůj příspěvek jako celek. To je naprostá blbost co píšeš umístit křesťanství na první místo. Smíchat budhismus s ostatními náboženstvími. Křeťanství pouze územně zabírá největší životní prostor z hlediska početnosti jsme až daleko za islámem. Bohužel i takoví demagogové jako jsy ty jsou mezi námi.
0/0
1.11.2004 20:20

gesce

Re: Re: Nesouhlasím
Spíše bych řekl matematikové. Vem si kalkulačku.
1200 islámský svět obyvatel, 1500 Amerika + Evropa, 1300 Indie, ...
0/0
1.11.2004 20:44

obcanek

Re: Nesouhlasím
Pokud má Evropská unie zůstat Evropskou,asi by měli jejími členy být státy ležící v Evropě.Alespoň svojí převážnou částí.Pokud se na  tu bedeme dívat z hlediska vývoje společnosti,její úrovně a podobnosti,spíše se najdou jiné státy mimo Evropu bližší evropskému naturelu než Turecko.
0/0
2.11.2004 10:39

Júlinek šíšal

.... jak za bolševika ....
ten taky nebyl dost lukrativní, tak .... se bál a zakazoval a likvidoval ... holt jisté týpky nic jiného neumějí ....  
0/0
1.11.2004 18:56

Zwerg

Re: .... jak za bolševika ....
Už máš utěrku a modlitební kobereček ?
0/0
1.11.2004 19:03

Júlinek šíšal

Re: Re: ....nejsem kordík ....
...se nebojím ....
0/0
1.11.2004 19:06

Júlinek šíšal

Re: Re: .... jak za bolševika ....
.... a Ty jo, viď? ....sichr je jistota, že? ....
0/0
1.11.2004 19:07

jirha

Re: Re: Re: .... jak za bolševika ....
No právě takových blbů jako jsi ty je třeba se bát. Dávno jsi pochopil (a proto nejsi úplnej debi-) že nemáš na to se propracovat nahoru. Tak postavíš svou politiku na výkřikách o humanizaci toleranci dodržování lidských práv práva na sebeurčení (od koho jsem to naposledy slyšel jo tatíček Grebeníček, před ním Chruščev a naše socialistické sdělovací prostředky byla a jsou toho plné). Na to nachytáš hodně naivek a mladých kteří většinou nevědí o čem blábolí buď z neskušenosti nebo z trávy. Dostaneš se do parlamentu a po tobě potopa. JoJo je to hrůza ale tohle je odvrácená tvář demogracie i hovada mají nárok.
0/0
1.11.2004 19:13

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: .... jak za bolševika ....
.... človíčku, jsem rád, že jsi snad uznáváš, že hovada nejsou takoví debilové jako mnozí civilizovaní ... ovšem máš pravdu ... už nikam vejš se propracovat nemohu ... ale ty, když jsi se už dostal přes grebeníčka a chruščeva, máš pořád šanci ... nezapomínej, další na řadě je dohanat a předehnat ....
0/0
1.11.2004 19:21

jirha

Re: Re: Re: Re: Re: .... jak za bolševika ....
Hm děláš to dobře škoda jen že jsi evidentně na špatný straně barikády opravuji svůj předchozí názor (a to nedělám nikdy rád) nedokázal jsem tě vyprovokovat ale na druhou stranu to co píšeš je demagogie a mnoho nepříliš zkušených či nepříliš chytrých si bude myslte že je to pravda - no škoda.
0/0
1.11.2004 19:26

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: .... jak za bolševika ....
... tak to ještě nevíš, co je to demagogie ... ale věř, nejsrandovnější je bojovník předem s plnýma kalhotama ...  holt se rozhodni, jestlise se bojíš anebo svůj starch ovládáš .... anebo tu demagogicky blbneš jiným hlavu .... ostatně s tou barikádou, to máš určitě ještě novin za totáče .... anebo opět od bušíka, viď? .... máš ovšem recht ... na tvý straně barikády určutě nejsem ... tolik zase ládinka a jeho poskoky nemiluju ....   
0/0
1.11.2004 19:34

jirha

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .... jak za bolševika ....
Drahý Júlinku nejde o to co jsi nebo nejsi. Demagogie není pokud někdo říká úplné blbosti nejnebezpečnější demagogie je taková kdy se řekne kus pravdy kousek pravdy se trochu ohne aby to nevypadalo tak špatně a pak se řekne nějaká naprostá lež opřená o nějaké bezbřehé pravidlo jako například že musíme nosit jen umělé kůže aby se kvůli nim nevybíjeli lvi. To je demagogie.
0/0
1.11.2004 20:23

1234freak

...
Muslimská pakáž musí být eliminována  v celé Evropě a to pokud možno ihned a bezodkladně, jinak nás čeká postupná islamizace a postupný, ale nevyhnutelný zánik původních hodnot, na kterých celá evropská civilizace stojí.
Islám je jako rakovina - skrytě bují a když se projeví, tak už je zpravidla pozdě s ním něco dělat. Jsou nutné rázné a preventivní akce, bez ohledu na pseudohumanistické žvásty některých krátkozrakých jedinců, pro které je zřejmě jejich postupná asimilace islámem multikulturní nirvánou.
0/0
1.11.2004 18:21

Muad

Vidim to podobne
Tak rychle jak se EU vzdava krestanskych hodnot, na nichz stoji cela zapadni civilizace, tak rychle se blizi konec teto civilizace jak ji zname. Pod plastikem vseobjimajici "humanitni spolecnosti" si kopeme vlastni hrob.
0/0
1.11.2004 17:37

mpixel

Není to naruby?
Chápu rozhořčení autora, v podstatě má pravdu. Ale 2000 mešit v evropě se postavilo i bez Turecka !!! To že přijmeme turecko mezi sebe naopak pomůže šířit naši demokracii do Turecka. Největší nebezpečí nám hrozí od našich anti-rasistických vlád který dovolí stavět mešity, které dovolí i bez Turecka že se nižší porodnost kombenzuje přílivem uprchlíků z islámských zemí. Opravdu to není o Turecku. Pokud turecko přijme zákony běžné v EU tak se z turecka stane prosperují země a v prosperující zemi nemá náboženství takový vliv.
0/0
1.11.2004 16:41

Najdete na iDNES.cz