Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Přítelkyně Pavla Němce šéfuje hotelu

Když ministr spravedlnosti Pavel Němec prosadil tento měsíc ve sněmovně nižší daně pro hotely, mohl "doma" ohlásit dobrou zprávu. Jeho přítelkyně Iva Havlová je generální ředitelkou dvou luxusních pražských hotelů a zároveň také sedí ve vedení Národní federace hotelů a restaurací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Júlinek šíšal

.... možná tu teď
vytáhnu cizí peří ... ale co když z vás mluví prachsprostá závist ... že jste to nedotáhli na ministra? ...  jak by to asi vypadalo v obráceným gardu? ....
0/0
1.11.2004 20:09

Dov

Re: .... možná tu teď
To neni tak, ja jsem to dotahl tak daleko ze vim ze jsou mnohem lepsi posty nez ministr v Cesku. Ja s nim nemenim on mozna jo. Ale Velmi mi vadi nedostatek profesionality politiku - zvlaste nynejsich ( ne ze ti drivejsi byli lepsi ) Podle meho nazoru je po 15 letech na case aby se to zmenilo.
Podivejte se prosim do Evropy nebo do Ameriky. Ztohoto pohledu jsem bananova republika
Skoda.
Dov
0/0
1.11.2004 20:53

Dov

Trestny cin.
Pan Nemec se jak podle ceskeho zakoniku, tak podle evropskeho dopustil trstneho cinu o stretu zajmu.
Lituji, ale pan Nemec MUSI! odstoupit a je trba aby se prokuratura a policie zacaly zabyvat jho prusenim zakona. Otazka neni jestli? ale Kolik? dostane (roku, pokuty a podobne). Je trba doplnit do zakoniku ze v takovem pripade NESMI! ministr/poslanec zatavat urad 10 let.
A je to. Dov
0/0
1.11.2004 20:03

holiday

Aha
teď už chápu. proč mi tento vypečený ministr poslal přípis, že ministerstvo hodlá prostřednictvím své agantury CzechTourist propagovat jen ty subjekty, které budou certifikované podle nezávazné Klasifikace, kterou si k obrazu svému vytvořily profesní organizace, jeichž je tato dámička rovněž členkou. Tam platila taková ustanovení, že členem jste se mohli stát, pokud Vás doporučily dva další Vaši konkurenti. Napadl jsem jejich počínání stížností u Úřadu pro hospodářskou soutěž a ten mi dal zapravdu. Dnes už nesmí agentura CzechTourist diskriminovat část soutěžitelů, kteří nepřistoupili na šarády samozvanců  z profesních sdružení HO.RE.KA, NFHR ČR a UNIHOST.
HOTELIÉŘI: Profesní sdružení mají z této zprávy strach a pokaždé odkaz na rozhodnutí Úřadu z diskusních stránek okamžitě likvidují.
0/0
1.11.2004 19:08

focus007

pták nadívák
No nejspíš do ní jeho pták vrazil to, přes co se jiní musí prokousat minimálně 4 lety školy a potom lety a lety KVALITNÍ praxe. Hmmmmm
0/0
1.11.2004 16:46

chachris

Alergie
Někdo má alergii na pyl, někdo na prach a já na Pavla Němce.
0/0
1.11.2004 15:08

vamberk

"Kázat vodu a pít víno" je krédo těchto rádobystátníků !
Hlavně že přicházejí se zaručeně čestnými nápady, ale sami se řídí dle pořekadla (bližší košile než kabát). A tenhle ministříček je další. Vzorovou ukázkou je paní Buzková, která tolik dbá o svůj rezort školství a tolik mu důvěřuje, že svou dceru posílá do francouzského soukromého lycea, pan premiér Gross dává přednost k porodům své ženy soukromou kliniku a dopravní přestupky se ho netýkají, atd. ....... Pak chtějí někoho nachytat na své čestné a zaručené spravedlivé návody !
0/0
1.11.2004 12:53

Vojtazemlejna

Tak nevím ...
Ne že bych chtěl hájit pana ministra Němce ... Ale myslím, že pan redaktor Václav Dolejší naplňuje pověru, že příjmení vypovídá o charakteru člověka ... Takový troglodyt, kterým pravděpodobně jest, může pouze sepisovat totální kokotiny na serveru iDNES. Těžko by mohl řídit provoz hotelu(ů). Pokud pan ministr Němec žije s takovouto šikovnou paní či slečnou, klobouk dolů ! Asi mu začnu fandit ... Takže parafráze slovy několika klasiků : "Dej blbovi možnost, aby psal do novin a je tu hnůj, póvl a žumpa ... " Nebo myslí si ten pisálek, že snad paní či slečně se tímto nafouknul účet o 14 %  ???  A že by z toho 7 % dala panu ministrovi ???  A za chvíli vyjedou popeláři ...
0/0
1.11.2004 12:20

DedecekHribecek

Re: Tak nevím ...
        Chtěl bych se Idnes zastat.
         Vypečená přítelkyně mi je proti srsti protože si myslím, že to byla právě ona která vodila byla tím důvodem proč pan ministr nebyl na jednání kde měl být a prováděl různé činnosti právě s ní včetně pití kávy. To vše za peníze danňových polatníků.
         Kdybych byl zaměstnavatelem oné dámy tak ji dám do prémiových ukazatelů hodně vysokou částku za prosazení snížené sazby.
        Kdybych byl panem ministrem tak se budu širokým obloukem vyhývat zmiňované oblasti i kdyby mi přítelkyně slibovala modré z nebe.
       PS: nikoho neobviňuji ale vše to zavání klientelizmem. Pan ministr má podle mého názoru hodně co vysvětlovat.
0/0
1.11.2004 12:52

UglyTroll

Re: Re: Tak nevím ...
Změna DPH by se dokla všech hotelů a ubytovacích zařízení, takže v tom fakt nevidím problém, problém bych viděl, kdyby se zvýhodnění týkalo jen hotelů ve které pracuje jeho přítelkyně, jinak jak sám autor článku píše, ministr bojoval za 5% sazbu jiště před tím než tuto dámu znal, takže v čem je problém?????
0/0
1.11.2004 14:57

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Tak nevím ...
       Ano DPH by se dotkla všech hotelů. Jak jsem někde psal být nadřízeným oné dámy tak ji vypíši vysoké preénie aby pana ministra přesvědčila. Navíc bych nebyl tak hloupy a o náklady bych se podělil s konurencí. Z oné dámy bych si udělal lobistku.
        Ale pan ministr patří do koalice která schválila zvýšenou sazbu DPH i pro hotely. Kdyby opravdu bojovali za nižšší sazbu tak to musela prosadit ČSSD s KSČM.
     Jestliže opravdu onu dámu neznal při onom prvním hlasování pak je opravdu na pováženou, že si pan ministr uvědomil jak je špatné aby platili hotely Vyšší dan DPH až po úzkém vztahu s ředitelkou hotelu. V tomto případě to dvojnásobná hloupost než jak to z počátku vypadalo.
0/0
2.11.2004 6:46

bombai

tak tohle je laciné...
vítejte na iBleskDnes. Pořád plakali pro snížení a teď, když to mají, tak se snaží tvrdit, že to bylo jen kvůli kočičce pana ministra. Jí to může být ve skutečnosti fuk, jaká je daň, hotely jí nepatří a v této cenové kategorii se hosté tolik nerozmýšlí. Rozhodují se spíše podle jména a hotelových služeb než ceny.
0/0
1.11.2004 12:08

DedecekHribecek

Re: tak tohle je laciné...
      Ano přítelkyni nepatří žádný hotel. Být ale zaměstnavatelem oné přítelkyně tak ji dám velice vysoké cílové prémie aby pana ministra ukecala.
       Já hotely používám a mohu Vám říci, že hlavně podle ceny. Ne že by to bylo šetření za každou cenu ale bylo by mi blbé kdybych zbytečně vysával svého zaměstnavatele jenom abych měl služby nebo jméno.
0/0
1.11.2004 12:27

D-o-c

Dohazujte mu různé přítelkyně...
Kdybychom panu ministrovi dohazovali různé přítelkyně řekněme z oblasti zdravotnictví, školství, průmyslu a obchodu, možná bychom se konečně dočkali výhod pro všechny tyto oblasti včetně inteligentních zákonů a směrnic...
0/0
1.11.2004 12:03

tnsta

Názor
Z MF Dnes se stává nechutnný bulvár, který si navíc hraje na seriozní noviny. Zvýšit DPH u ubytovacích služeb byl nesmysl a faktor který by přizabil turistický ruch. Prachy ve státním rozpočtu potřebuje každý stát. Ale většina členských států unie dobře ví proč ne na úkor turistů.
0/0
1.11.2004 11:55

DedecekHribecek

Re: Názor
       Kdyby jste si článek pořádně přečetl tak autor neprosazoval zvýšení daní. Na rozdíl od Vás nezačal panáčkovat blahem, že budou snížena sazba DPH pro ubytovací služby. Pozastavoval se nad osobním angažováním se pana ministra v oblasti ve které se pohybuje jeho přítelkyně. I když vítám snížení tak mám dojem, že kdyby přítelkyně pracovala u potapěčů tak mají zvýhodněni potapěči.
0/0
1.11.2004 12:35

tnsta

Re: Re: Názor
Asi si neuvědomujete, že každý ministr,  poslanec nebo politik má vazby na lidi z různých jiných oblastí. A představte si, že by nikdo nemohl prosazovat nic rozumného, protože by se jich to týkalo a to proto,že by se obával "senzace" sdělené novináři MF Dnes nám senzacechtivým čtenářům! Blbý co?
0/0
1.11.2004 15:15

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Názor
        Ale ty vazby si uvědomuji. V první řadě by si to měl uvědomit právě onen vázaný ministr a ne se tak hloupě angažovat. Když už pan ministr chtěl toto prosadit tak to mohl udělat přez někoho jiného. Kdyby byl slušným ministrem tak se této takovému prosazování zákona vyhne obloukem a nebude se v oblasti hotelových služeb angažovat.
       Nebagatelizujte tento problém. Redukovat problém intimní známosti na jak píšete "vazby na lidi" je trochu úlet. Tady hovoříme o důvěrném vztahu.
0/0
2.11.2004 6:52

Pucmeloud007

Mam tomu rozumet
ze Nemcova pritelkyne je bordelmama?
0/0
1.11.2004 11:10

Olgo

?
a za kolik je hodina a půl s tou přítelkyní v Paříži ?
0/0
1.11.2004 10:59

ODSakEda

DRBY!
No a Němec snat navrhuje jiné daně jen pro hotel přítelkyně??? A vůbec, co je komu do toho, s kým se stýká (i pohlavně )!
0/0
1.11.2004 10:27

Gottwald

miluji novináře z MF Dnes
No tak to už je fakt bomba. Nejdřív MF Dnes ječí, jak budou  hotely díky vyšší DPH krachovat, protože si na sebe nevydělaj a když se teda to DPH opět vrátí zpátky, tak MF Dnes zase ječí, že je to jen kvůli přítelkyni Pavla Němce. To sou fakt bomba články :o))))
0/0
1.11.2004 9:15

DedecekHribecek

Re: miluji novináře z MF Dnes
         Jenomže oni neječí kvůli snižování daní. Poukazují na fakt který zavání pachutí toho, že kdyby neměl přítelkyni pracující v tomto odvětví tak by mu to bylo asi jedno.
0/0
1.11.2004 9:27

Gottwald

Re: Re: miluji novináře z MF Dnes
kdyby to tak bylo, tak se to DPH vůbec nezvýší. Oni se tim začli zabývat až po lobbingu médií a teď to těm samým médiím zase vadí.
0/0
1.11.2004 9:36

DedecekHribecek

Re: Re: Re: miluji novináře z MF Dnes
      Tím bych si nebyl tak jist - " kdyby to tak bylo, tak se to DPH vůbec nezvýší" Od kdy pan Němec hodí s touto přítelkyní?
      Nepistě tam nesmysly. Jestliže byla kampaň proti vysokým daním tak to nebylo jenom kvůli hotelům ale obecně proti přesunům do vyšší daňové sazby.
0/0
1.11.2004 9:51

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: miluji novináře z MF Dnes
      Test mailu
0/0
1.11.2004 10:22

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: miluji novináře z MF Dnes
      Test mailu 2
0/0
1.11.2004 10:23

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: miluji novináře z MF Dnes
Test mailu 3
0/0
1.11.2004 10:24

Kenkaku

Re: Re: miluji novináře z MF Dnes
přesně tak...
0/0
1.11.2004 11:20

djrhedy

Volte ODS
Po přečtení několika posledních čísel MF Dnes mám pocit, že by bylo od redakce těchto novin fér, kdyby místo všech polopravdivých článků na adresu US, ČSSD, KSČM či KDU-ČSL použila vždy reklamu velkými písmeny MFDNES: VOLTE ODS. Ušetřila by spoustě lidí čas, který tráví čtením většinou polosmyšlených coby kdyby a dala konečně jasně nejevo co tím opravdu sleduje. Poslední důkaz je dnešní článek o krajích, kde se kritizuje, jak si odcházející zastupitelé namastí kapsy notebooky a mobilními telefony. A jakoby čirou náhodou tam chybí, že nejvíce těchto zastupitelů je z ODS.
0/0
1.11.2004 8:56

DedecekHribecek

Re: Volte ODS
        No a jak tohle souvisí s tím, že pan ministr věnuje tolik energie snížení jediné daňové sazby? Kdyby ty daně rraději snížili plošně. Navíc to není tak dlouho co tyto služby přeřadili do vyšší sazby a nyní to chtějí stěhovat zpět.
        Koalice dělá chybu na chybu. Mohl by jste mi napsat jedinou věc pro kterou je možné je chválit? Pak pro Vás budou všechny čláky ukazující na pochybení stávající koalice poporující ODS.
0/0
1.11.2004 9:20

Gottwald

Re: Re: Volte ODS
zvýšení je špatný, snížení je špatný. Co teda mají dělat?
0/0
1.11.2004 9:23

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Volte ODS
         Zvýšení je špatné. Snížení vítám. Pozastavuji se nad faktem, že před několika měsíci se ta sazba zvyšovala a nyní se snižuje. Pozastvuji se nad tím, že se v tom tak aktivně angažuje člověk který má přítelkyni pracující v téže zmiňované sazbě.
        Co mají dělat. Snížit daně a to nejenom v jedné oblasti. Možná by pomohlo aby pan Němec měl stále nové přítelkyně pracující v jiných daňových oblastech aby se dotalo i na snížení ve všech skupinách. Pak by mohla být pohlavní promiskuita velice stimulujícím faktorem růstu našeho hospodářství.
0/0
1.11.2004 9:41

habit

Re: Re: Re: Re: Volte ODS
0/0
1.11.2004 9:47

Ccecil

A co je na tom zlého?
0/0
1.11.2004 8:46

DedecekHribecek

Re: A co je na tom zlého?
       Nic ale Re: causa ( DedecekHribecek , 01.11.2004 08:48 )
0/0
1.11.2004 8:50

Depek

Re: A co je na tom zlého?
Zlého na trom není nic. Jenom to smrdí.
0/0
1.11.2004 9:27

zab1

causa
Copak to, můžeme si o tom myslet své, Němec to však neprosadil jen ve vládě, ale rovnou mu to odkývla celá poslanecká sněmovna. Takže provedl něco nekalého? Ne. Naprosto legální. Můžeme si o tom jenom dopiskovat a spolu s redaktory se pokusit vytvořit nějakou causu. Tentokrát ale nic moc.
0/0
1.11.2004 8:32

DedecekHribecek

Re: causa
        Tady jde ale o něco zcela jiného. Navíc se jedná ne o celou sněmovnu ale o vládní koalici.
 
     Tím dokázali zůčasnění
  • Nekoncepčnost a chaotičnost v rozhodování vlády přesun tam a zpět v daňové sazbě
  • Mnohé zvýšení sazeb nebylo jenom proto, že to chce EU ale proto, že chtěli zdvihnout daně, to bylo nemluvení
  • Naše země má mnohem důležitější problémy než sazba hotelů tak proč se věnovat tomuto problému který nás tolik netrápí
  • Když je pan ministr osobně zainteresován tak to jde. Jenom kdyby byl zainteresován více v zájmu blaha voličů a ne jen v zájmu blaha vlastní přítelkyně.
0/0
1.11.2004 8:48

Tomáš Jemarný

Re: Re: causa
Hm, mne zrovna ceny v hotelích trápí... Souložit v zimě v přírodě moc neláká :-p.
0/0
1.11.2004 9:17

DedecekHribecek

Re: Re: Re: causa
        Jestli je tohle Vaše priorita proč ně. Osobně se le domnívám, že je daleko horší stav naší policie. důchodová reforma, deficit zdravotnictí než sazba hotelů. Měli se raději věnovat tomu aby s tímto něco udělali. Místo toho šibují daně z jedné do druhé sazby a zpět. Ó jak produktivní.
0/0
1.11.2004 9:33

zab1

Re: Re: causa
Píšete to tu dvakrát. Asi abychom vás lépe pochopili. Že s daňovou sazbou houpou nahoru dolů je věc jedna, druhá věc je, že se nám tu noviny snaží namluvit, že se tak rozhodl Němec. Já opakuji taky, že to schválila sněmovna. On i kdyby to navrhl, musí svůj návrh obhájit a vysvětlit. Těžko si můžu představit, že povstal před poslance a řekl, že by potřeboval snížit daň pro hotely, protože tam pracuje jeho milá. To nikomu nežeru.
0/0
1.11.2004 10:51

Kenkaku

Re: Re: Re: causa
jde s píš o to že má motivaci! A důvody? ty se vždycky dají najít... (jako na cokoliv)
0/0
1.11.2004 11:23

DedecekHribecek

Re: Re: Re: causa
        Ne. Novináři se nám jak píšete " snaží namluvit, že se tak rozhodl Němec" ale píší "Když ministr spravedlnosti Pavel Němec prosadil tento měsíc ve sněmovně nižší daně pro hotely".
       Závažnější je ale co se nám snažíte namluvit Vy sám. On ne pan ministr ale sněmovna. Pan Ministr to předkládal. Když to prošlo tak musel chodit a přesvědčovat aby to prošlo. To je ono prosazení které musel Němec provést. Vaše připomínka by měla Váhu kdyby jste mohl dokázat, že to pan Němec nepředkládal.
0/0
1.11.2004 11:41

walter2000

A co dál?
Je to článek plný konstatování o neradostných faktech našeho života. Těch už jsem četl mraky, ale nečetl jsem nikde ani náznak myšlenky, jak dál? A proto se česká kotlina topí v beznaději, lidé se odvracejí od politiky aby nemuseli zvracet a politici se z nás dělají srandu. Nemají taky žádný důvod se nás, občanů, bát a mít před námi respekt. Dovolili jsme jim vytvořit si prostředí, ve které se jim dobře žije na  náš úkor. Myslím, že už je na čase říct jim dost a to způsobem, který bude účinný. Proto bych uvítal diskuzi na téma, "jak získat kontrolu nad politiky?". Třeba: - zorganizujme referendum o přímé volbě poslanců do parlamentu! - dávejme preferenční hlasy ve volbách ženám, ty nejsou tak korumpovatelné! Něco na tento způsob, protože musíme začít něco podnikat, aby před občany měli politici respekt, jinak nás jednoho po druhém okrade policejní a soudní mafie o všechno a politici nás budou dál používat coby levný toaletní papír!
0/0
1.11.2004 8:25

kakamo

Tenhle
hošan se mi libí...prototyp vychcánka z Horní dolní....s milým úsměvem...naivním výrazem ala já nic já muzikant...do toho ministr spravedlnosti!!!! Paroubek hadra!!!
0/0
1.11.2004 8:11

cochran

hmm
jaka nahoda, ze karieristicky niemand si najde, karieristickou cuchtu 
0/0
1.11.2004 8:05

zab1

Re: hmm
Moc zrovna Němce nemusím, vy jste ale asi pěkně zakomplexovaný chudák. Používáte termíny, kterým asi nerozumíte. Říct o ministrovi že je nýmand,to bych chtěl vědět, co děláte vy. Paní Havlovou, předpokládám, znáte. Co je cuchta víte taky. Já myslím, že vím, co jste vy.
0/0
1.11.2004 8:26

cochran

Re: Re: hmm
ty jsi trapny vlakno
0/0
1.11.2004 9:12

zab1

Re: Re: Re: hmm
Dostal jsi mě. Jsi vítěz. Vzdávám se
0/0
1.11.2004 12:16

Najdete na iDNES.cz