Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Byl to hodný kluk. V pondělí však vraždil

Léta byli nejlepší kamarádi. V pondělí jeden druhému podřezal krk. Malý vrah policii vysvětlil: Nemohl jsem už dál snášet jeho šikanu. Ještě v pátek si spolu ti dva hráli jako vždycky. Třináctiletý Jan Petřek přijel za svým o rok starším kamarádem ze školy autobusem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

_m-

....................................................................................................
29.10.13.00 - podle rozhlasu měl zavražděný po těle spousty bodných ran. Zjistila to soudní pitva. Tož včil rozumujte o šikaně. madla
0/0
29.10.2004 13:06

Carl-K

Co to asi bylo za svini
ten který ho šikanou k tomu dohnal ?
0/0
28.10.2004 14:06

zbynek._s

Re: Co to asi bylo za svini
Obávám se, že buď nejste při smyslech, nebo pracujete pro některou z vlivových agentur. Račte nahlédnout na CELOU  fotografii, která zde byla "taktně" zmenšena, abyste se na vlastní oči přesvědčil, že ten zavražděný  je NEJMENŚÍ dítě z celá třídy.Největší je pravděpodobně právě nezletilý vrah. Takže, ať konstruují znalci, psychologové, psychiatři,  vy a vám podobní jakékoliv výmysly, jen potvrzujete ubohost státu ve vztahu k pravdě. Heslo na prezidentské standartě také přečkalo celou totalitu, aniž by se na něj bral nejmenší ohled. 
0/0
29.10.2004 13:35

1234freak

Byl to hodný kluk, ale teď je to vrah!
Někoho podříznout není jenom tak, na to už musí bejt kua silnej žaludek.
A ten chudáček se nám teď zhroutil???
Zavřít ho parchanta, než si to před svým dalším zhroucením zkusí zas.
0/0
27.10.2004 21:17

maxip

Krize rodiny, krize společnost.
Příklady vyšinutého chování dětí, které v poslední době nabírají na obludnosti, jsou jen důsledek krize rodiny. Vícegenerační rodina se již po několik generací redukuje na izolované manželství, (dnes už ani to ne, v dnešním žití na "psí knížku" jsou vazby ještě volnější), které však nemá pojistku proti ztrátě jednoho (či obou) rodičů úmrtím nebo rozvodem, či proti selhávání výchovné funkce té které konkrétní rodiny. V tradiční rodině, skládající se z více generací a více větví, nebo na vesnici, která měla funkci velké rodiny i bez nutnosti pokrevního příbuzenství, při ztrátě či selhání rodiče převzal okamžitě výchovu někdo jiný. Proto např. existoval kmotr jakožto určitá záloha  rodičů. Netvrdím, že to byl všelék a že i tehdy se nestávaly výjimečně podobné obludnosti. Tvrdím však, že dnešní model rodiny = krize.     
0/0
27.10.2004 21:04

fr-mottl

Re: Krize rodiny, krize společnost.
podle nejnovejsich studii za to muze fungujici antikoncepce - zeny propustily diky antikoncepci muze z povinosti ekonomickeho zajisteni rodiny. Ano je to krize, ale je to typicky priklad, kdy se nejaky vedecky pokrok obraci proti spolecnosti... 
0/0
28.10.2004 13:41

zbynek._s

Re: Re: Krize rodiny, krize společnost.
Tak hlavně nezapomínejme, že Česká republika si jako "asistenční stát"  ponechala na rozdělování  rodinnných vztahů a potlačování vlivu otce  komunistický monopol. Jeho náboženství je cítit na každé soudní chodbě a v soudních síních to přímo čpí starostranickou hloupostí. Kapitolský pokřik o příliš autoritativní výchově zazněl právě z vlády a parlamentu  to snad nikdo rozumný ani nepopírá. Slibovali nám po roce 1990 přirozené právo, ale jakmile soudcům zvýšili platy, tak své proklamace zametli pod koberec.Vraždící nedospělci jsou stejnými reprezentaty masové základny jako ve sportu a proto jich máme tolik. Také v různých polepšovnách dorůstá nový kádr a můžeme se být jisti, že z těch 8,8 tisíc dětí vychovávaných "kolektivní péčí" ještě mnozí, včetně jejich dětí, vyspějí ve zločince opravdu zdatné¨. To už ale budou dnešní soudci (ze dvou třetin zcela zbyteční) na  opravdu "zaslouženém" důchodu. Ideologicky vytvořené  rodinné bezpráví vítězí!!!
0/0
29.10.2004 13:02

zbynek._s

Re: Krize rodiny, krize společnost.
Autonomie rodiny tenhle stranicky deformovaný  stát neuznává.Zodopovědnost rodičů je vymezena fakticky jako sekndární, ve vztahu ke státu dokonce jen okrajová , a tak jsou stavěny zákony  a projevuje se deviantní soudní praxe.  Mocensky monopolní stát zasahuje  prakticky kdykoliv a jakkoliv, ať už má na to puvoár či ne. Stačí nějaká smyšlenka ženy a už je vysokoškolsky kvalifikovaný, bezúhonný  otec(viz nedávný případ PhDr -psych. Schwarz)  od dětí soudem separován. Soud určuje jak málo se s nimi SMÍ stýkat, co  bude otec platit svým dětem, co nastane s jeho majetkem, dědictvím a záměrně nepostupuje podle přirozeného práva stanoveného Chartou, ústavou, zákony. Zkrátka naprostá státně-soudcovská zvůle! Postavení otců není nepodobné jejich obdobě na samém počátku holocaustu, kdy v tzv. "šlojskách" už museli bydlet od svých dětí odděleně. Jestli to nevidíte, projděte se po chodbě  soudu, abyste se na vlastní oči přesvědčili.
0/0
29.10.2004 13:22

fr-mottl

Re: Re: Krize rodiny, krize společnost.
je mi lito, ze vas vase byvala manzelka utrela jak opocene okno, ale tak to v zivote chodi. Jsem take toho nazoru, ze zeny jsou v techto pripadech preferovany na ukor otcu. Na zmenu chovani otcu neverim. Vetsi nadeji na uspech maji dobrovolne organizace postizenych otcu, kteri spoji financni prostredky a soudne na represalie odpovi za pomoci jeste lepsich pravniku.
0/0
29.10.2004 13:28

fr-mottl

Re: Re: Re: Krize rodiny, krize společnost.
oprava ... Na zmenu chovani soudcu...
0/0
29.10.2004 13:29

zbynek._s

Re: Re: Re: Krize rodiny, krize společnost.
Obávám se, že se opět mýlíte.Člověče, kde jste dosud žil? Vždyť k čemu Židům už na samém na počátku holocaustu byli právníci? Samozřejmě, že jde o státní terorismus a  právníci tu nehrají žádnou roli, jsou to jen šašci v aréně.
0/0
29.10.2004 13:41

Blackshield

Pojďme
odstřelit Grosse! Pak to hodíme na šikanu a budeme v pohodě
0/0
27.10.2004 17:20

herulinka

Re: Pojďme
To bys musel bejt ještě nezletilej a to asi neprojde
0/0
28.10.2004 8:14

80E-seven

Re: Re: Pojďme
VON URCITE JE !!!
0/0
28.10.2004 17:52

Tyrl

Re: Re: Re: Pojďme
Zanech planých nadějí ... není.
0/0
28.10.2004 18:50

Fuches

šikana, šikana
Dost široký pojem na ospravedlnění vraždy.
0/0
27.10.2004 17:10

backorka2

Re: šikana, šikana
tam je vidět situace kdy někdo někoho dostane do kouta odkud není úniku. každej a je jedno jestli je to člověk nebo zvíře se pak chová podle úplně jiných zásad než je psáno v nauce o slušném chování. pokud to někdo nechápe tak si myslím, že žije zavřený pro mě v neznámém ideálním světě.  taková situace není přece ospravedlnění vraždy, ale jediné možné východisko. ten kluk (byl-li šikanován) určitě nechtěl zabíjet, ale když ho někdo dotlačí až na samé dno.......já i ty by jsme se chovali stejně jako většina normálních lidí. Spíš si myslí, že lidi to děsí a na obranu vytáhnou sáhodlouhý romány o morálce a výčtu odpovědných za tuhle tragédii. 
Co by jsi asi dělal ty? nechal by jsi do sebe kopat, aby jsi útočníkovi náhodou neublížil?
Tak jsem to pochopil s toho článku, ale pokud to tak není je to samozřejmě obyčejná vražda.
0/0
27.10.2004 18:16

qazqaz

Re: Re: šikana, šikana
To same plati i pro Tyrla: Kdyz si nekdo vezme sebou nuz, mel by vedet co takovej nuz muze udelat, pokud si to dostatecne neuvedomuje tak pravdepodome ma snizenou inteligenci a pouzije li toho noze tak jak tento mily hoch, musi byt lecen a pripadne izolovan od spolecnosti v nejakem hlidanem sanatoriu. Pokud se u nej snizena inteligence neprojevi a prokaze se umysl, jedna se o vraha, nezletileho vraha, ktery v nasi republice nemuze byt pravomocne odsouzen. Lidi jako vy, podlehajici presprilis emocim, jsou temi co nedokazi resit veci tak jak se resit maji. Jsou to lidi skakajici kvuli malichernostem z mostu, jsou sikanujicmy a sikanovanymi. Hysterici a hysterky. Prece pokud byl chlapec sikanovan, mel se sverit dospelym a ne podrezavat hrdlo. Takhle se to vazeni nema delat.
0/0
28.10.2004 21:12

Tyrl

Re: Re: Re: šikana, šikana
Opravdu se to tak nemá dělat, o tom není sporu. Ale dovedu si ranní schůzku představit i takto ( a vzhledem k presumpci "neviny" odmítám odsuzovat dřív, než mi to fakta nevyvrátí ) : A: facka zleva facka zprava B: nic A: viz výše B: nech toho (vytahuje nůž) A: viz výše B: bodl do ruky, bojí se, co dělá, tudíž nezastraší, ale naopak podráždí, protože zkušený hajzlík vycítí slabost  A: stupňuje agresi B: opět nesměle použije nůž, kamsi jinam, trochu se trefí, ale málo, de facto jen dráždí chřestýše bosou nohou A: : nase*e se, tohle nečekal, a vystupňuje agresi B: zatmění mysli a zoufalá, NEPŘIMĚŘENÁ, obrana, bez vědomí toho, co se taky může stát.- Role oběti a agresora se prohodí s fatálními následky. B uteče a nervově se zhroutí, po té, co zjistí, co se stalo (později, z doslechu, ne na místě). A teď hoďme kamenem.  NEMUSELO TO TAK BŸT, ALE MOHLO - a to je pro mne podstatné. Neznáme fakta, nikdo tady. Oběti je mi líto, ať to bylo jak chce.
0/0
28.10.2004 23:39

Tyrl

dokončení
. ... a takto by na pozici B mohl reagovat právě inteligentní a v zásadě "slušný" (nejspíš nervově labilní, ale to není zločin) kluk.
0/0
28.10.2004 23:51

Tyrl

ještě dodatek
na škole byla (dle idnes) šikana vyšetřována dokonce policií, takže pokud pokračovala dále, je jasné, že "svěřit se dospělým" NEPOMOHLO.  
0/0
29.10.2004 0:02

qazqaz

Re: ještě dodatek
1) Cely muj prispevek je samozrejmne za predpokladu ze jeden sikanovanej kluk zavrazdi sikanujiciho. Slabsi zabije za pomoci zbrane silnejsiho 2) Vysledek toho vseho kazdej zna z medii. Jak se to odehralo muze byt sice zajimave, dokonce i podstatne, a pricinou toho vseho samozrejmne muze byt cokoliv, nejenom sikana, ale to nejdulezitesi je: 3) ze si vzal jeden kluk na schuzzku s druhym nuz! 4) Protoze na skole se muze resit cokoliv, ale pokud se to nekonkretizuje, jako napriklad tati(pani ucitelko) tento Honza me dela soustavne takove a takove problemy, tak se nic poradne nevyresi 5)A proto az pujdou me deti do skoly budu je nabadat aby cokoliv se jim zleho bude dit rekly mne a pripadne ucitelovi. Nechci aby si ani slabe,silne deti, nebo dospeli resili svoje problemy nozem.
0/0
29.10.2004 4:48

zbynek._s

Re: Re: Re: Re: šikana, šikana
Vaše "dokonalá" rekonstrukce má i s presumpcí neviny dost značnou slabinu v tom, že člověk-dítě podřízl jiného člověka-dětě ještě dodatečně , na hrdle, jako tele. Je třeba si v této republice přestat lhát, hlavně na soudech. Znalci tady slouží ideologii jako převodní páky, ale to tadu už jednou v padesátých létech bylo , nebo se mýlím?
0/0
29.10.2004 13:08

Tyrl

Re: šikana, šikana
Vyhýbal bych se především termínu vražda. Podle toho, co se objevilo v článcích, se to mohlo docela klidně stát i jinak : v očekávání další šikany si s sebou vzal nůž, daleko víc na pohrůžku než jako zbraň - prostě už od "kamaráda" nechtěl znovu dostat přes držku. Pak se ho ve zkratu opravdu rozhodl použít, buď v totálním zatmění mysli nebo chtěl už doopravdy zranit a neuvědomil si svoji sílu a sílu toho úderu ( ve 14 letech nic mimořádného, zejména pokud nebyl zvyklý se prát ). Jsi u nepřiměřené sebeobrany nebo u ublížení na zdraví s následkem smrti. A pokud opravdu vražda, je třeba hodnotit momentální příčetnost. "Vražda" se do bulvárního idnes hodí víc a tady to všichni papouškujeme. - Navíc už se tohle ví, jenom tuto informaci nemáme - a asi ani novináři. Podle mne pitva oběti musela umožnit určení úhlu, jakým byly rány vedeny : klíčové podle mne je, zda rána do ruky byla vedena tak, aby zasáhla ruku, nebo zda si oběť rukou chránila jinou část těla.
0/0
28.10.2004 18:55

backorka2

Sebeobrana
Je-li verze o šikaně pravdivá, pak ten kluk neudělal nic nenormálního. Právo na sebeobranu je svaté a nikdo by se do toho kluka už něměl navážet.  Osobně si myslím, že šikana kvete právě z tohohle důvodu nemožnosti se aktivně bránit bez hrozby postihu. Zajímalo by mě, jak by se asi chovali všichni ti mudrcové co dávaj vinu všem okolo kromě psů, koček a myší, bez toho aby se zamysleli na důvodem tohoto činu. Kdyby je někdo pořádně zmáčknul, možná by dali první poslední za účinou sebeobranu a pokud něco trvá tak dlouho musí být jasné, že už jde o zcela zoufalou sebeobranu. Ta může být opravdu krutá, ale pořád je to sebeobrana a nic víc. 
Není-li verze o šikaně pravdivá pak jde jenom o hnusnej zločin a tam už není co komentovat. 
 
0/0
27.10.2004 16:09

Isbjoerna

Re: Sebeobrana
"Je-li verze o šikaně pravdivá..."
 
Pak si myslim, ze ten hoch nebyl sikanovan jen svym kamaradem, ale predevsim svymi rodici, a toto bezpravi dlouho polykal, aniz by se proti tomu mohl aktivne branit.
"Nikdy nezazlobil. Nikdy se s nikým nepral."
Dite, ktere ma zdravy vztah se svymi rodici, obcas (nebo casteji) zazlobi, protoze vi, ze najde pro sve chyby alespon u svych rodicu pochopeni.
 
Dite zijici v (rovnomernem) dialogu se svymi rodici ma moznost aktivni sebeobrany (rekne "ne", udela navrh na zmeny, vyjadri sve prani a pod.).
Ale tam, kde dite nikdy nezazlobi... Kolik prostoru je tam na (obranny) dialog?
0/0
27.10.2004 17:06

maxip

Re: Sebeobrana
Ikdyž vcházím z předpokladu pravdivosti verze o šikaně, ten kluk jednal nenormálně a jedná se o selhání jeho okolí, zejména rodiny. Šikana mezi dětmi tu byla odjakstěživa, (dnes je možná rafinovanější). Jakto, že ale ten chlapec - zřejmě typ, který potřebuje být závislý na nějaké vůdčí osobnosti - nenašel nikoho, ke komu by se připoutal namísto toho špatného kamaráda?  Je normální toto řešit vraždou? A podle všeho šlo zřejmě o úkladnou vraždu, byly-li spáchána nožem, jaký u sebe kluci běžně nenosí.
0/0
27.10.2004 21:13

backorka2

Re: Re: Sebeobrana
Tak jak by jsi se zachova ty, kdyby tě někdo zahnal do kouta odkud není úniku? Posuzovat situace do kterých jsi se vůbec nedostal je vulgární projev rozmazleného fracka.
0/0
28.10.2004 13:02

2Mac7

Re: Re: Re: Sebeobrana
Jsou lidé ( a je jich asi většina) , kteří se prostě do podobné situace nedostanou, mají jinou povahu ( možná měli lepší výchovu ) . Vražda je vražda  ať se Vám to líbí nebo ne. Člověk , který je bojácný , nevěří si ..atd. ..problém  "řeší" vraždou je dost nebezpečný. Pro něj totiž může být neřešitelným problémem i to , co pro jiné vůbec problémem  není ( časem třeba jím nechtěný rozchod s dívkou, tak ji zabije ). Ani nevíte, čím se cítil šikanován .První větou žádáte dotyčného , aby řekl, jak by se zachoval on a ve druhé větě jeho názor nazýváte vulgárním projevem rozmazleného fracka . Ujasněte si  , co vlastně chcete .
0/0
28.10.2004 15:02

hop54

Skrytá zloba - pokr.
c) Vliv všech médií (televize, Internet, video, apod.), kdy dítě je zmatené, nikdo mu to nevysvětlí - proč taky, když tam nikdo není a když už je, tak nemá čas?
Výsledek je jasný - z dětí si v mnoha případech sami vychováváme frustrované kreatury a je jen funkcí času, kdy to praskne a jak to praskne - zda to odnese hmotná věc, blízký člověk z okolí nebo naprosto neznámá oběť, která má prostě tu smůlu, že je v nepravý čas na nepravém místě. A když k tomu přidáme šílenosti z naší politiky, z politiky světové, kde už dávno neplatí pravidla fér jednání a respektování práv druhé strany, máme, co máme. A divíme se. Jak je to možné, vždyť on tak hezky zdravil, a ble ble - a neuvědomujeme si, že chodíme kolem bublajících sopek. S každodenní přetvářkou, kterou jsme je naučili tak dobře ...........
0/0
27.10.2004 15:25

hop54

Skrytá zloba
Není zatím jasné, proč k tomu došlo a článek prostě vaří z vody. Ať vyšetřování odhalí takové či makové motivy, myslím si, že pár v obecné rovině jich  lze definovat již nyní, a dost bych se divil, kdyby nebyly prapříčinou toho, co se stalo.
a) Myslím si, že se rozpadá principiálně institut rodiny a rodiče v mnoha případech neplní své základní povinnosti. Pod praporem zajištění optimálních podmínek pro život svých dětí jsou ochotni se sedřít a neuvědomují si na druhé straně, že jim utíká mezi prsty základní vztah k vlastním dětem. Kdo pak vlastně ví, co se dítěti v hlavě motá, když rodiče jsou tak zaneprázdněni?
b) Z našich životů, a zejména z životů našich dětí, zcela zmizel prvek "kladného hrdiny". Děti již od předškolních let kolem sebe vidí dnes a denně korupci, přetvářku, násilí, mnohdy je okolím přijímám "ten, co si to umí vydupat bezohledným chováním, hyenismem na lidské dobrotě", než poctivý "blbeček" s ideály z 1. republiky.
0/0
27.10.2004 14:17

vafla

vraždil opravdu on?
Článek není celý. V MF se píše, že nejdřív  na policii zapíral, ale nakonec se přiznal. Po tom, co předvádí naše policie si nejsem jist, zda se přiznal opravdu, nebo až po pádné domluvě.
0/0
27.10.2004 14:10

2Mac7

Re: vraždil opravdu on?
přiznal se po rozhovoru se svým otcem, ale nevím co otec předváděl a jak pádně domlouval
0/0
27.10.2004 15:56

modry_karku1

problem je hlavne v tom,
ze moravaci jsou naprosty dementi. nepracujou, lzou, kradou a podrezavaj se ..... jo a taky smrdej ...
0/0
27.10.2004 12:57

hop54

Re: problem je hlavne v tom,
Jsi prostě prostoduchý hlupáček. Ale i takoví mezi náma žijí ..........
0/0
27.10.2004 13:50

Misaf

Re: problem je hlavne v tom,
chudacku cechacku!!
0/0
27.10.2004 14:00

153624

Re: problem je hlavne v tom,
..... a ty seš zase logo z renaulta...co to meleš?
0/0
28.10.2004 14:53

zipx

smrt se stala virtuální
Myslím, ľe to je hlavní problém naąí generace. Začíná to odmalička. Nedávno jsem si četl klasické české pohádky a nestačil se divit, ľe  větąina z nich končí smrtí, zdály se mi dost brutální. Ukazují smrt takovou jaká je. Tragická a neodvratná. Podívejme se na dneąní pohádky pro děti. Po smrti ani stopy, kdo se to snaľí je od smutné pravdy ochránit?  Staří lidé dnes umírají v nemocnicích, domací zvířectvo uľ doma taky nezabíjíme. Smrt byla odsunuta do ústraní, přitom patří k ľivotu zcela nevyhnutelně. Informace o smrti pak člověk získává jedině zprostředkovaně z médií a akčních her a to realitu určitě nenahradí, spíąe zkreslí. Smrt se stala virtuální a tak zmizela jak úctu ke smrti tak úcta k ľivotu.
0/0
27.10.2004 12:46

TomášM

Hodnocení
To miluju jak ty starý babky vždycky posuzuou to jakej někdo je podle toho jestli je zdravil .... "to je hodný chlapec, vždycky mně zdravil tak přeci nemohl nikoho zabít".......
0/0
27.10.2004 11:46

svobodny clovek

Re: Hodnocení
To jo, to fakt pobavi    
Dobry den !
0/0
27.10.2004 12:15

Ccecil

četl někdo Pán much?
0/0
27.10.2004 11:30

Erben2

Re: četl někdo Pán much?
Já kdysi viděl film. Ale už si zaboha nevzpomenu, o čem byl. Určitě se mi ale líbil, to si pamatuju.
0/0
27.10.2004 12:02

Korejs

hodný kluk
Tak mám pocit, ľe poslední dobou se to samými hodnými a milými kluky jen hemľí.  
0/0
27.10.2004 11:26

Ccecil

Zajímalo by mne
Opravdu by mne zajímalo, co ve skutečnosti za tím vězí. Tohle nebude nic jednoduchého. Ale co?
0/0
27.10.2004 11:24

cjv

Chytry kluk
Ten kluk byl hodne chytry... Vedel ze jiz mu nezbyva moc casu na to aby beztrestne odstranil nenavideneho spoluzaka...
0/0
27.10.2004 10:42

qoknu

Re: Chytry kluk
Tak tak. Pravda už bude jen ta jeho verze.
0/0
27.10.2004 11:10

dylan

Hodný kluk...?
Takový malý, hodný a milý vrah... Proč měl u sebe vlastně ten nůž? A jak s ním uměl zacházet... Zkuste si někdo představit sám sebe, jak máte v ruce kudlu (a žádná rybička to nebyla!) a podříznete někomu krk. Víte, jak na to? Já tedy ne. Že by vnuknutí shůry? Těžko věřit, že by to měl jenom z filmů, možná mu někdo někdy ukázal, jak se to dělá... Proč ne?
0/0
27.10.2004 10:09

Femme fatale

Re: Hodný kluk...?
zřejmě sledoval akční filmy... tam je to jedna vražda brutálnější za druhou a v detailech...bohužel
0/0
27.10.2004 10:16

gagaryn

Re: Re: Hodný kluk...?
možná se díval i na televizní noviny na Nóvě a rodiče mu neodvrátili tvář když to povídačníci doporučovali.
0/0
27.10.2004 10:20

Olgo

Re: Re: Re: Hodný kluk...?
určitě nepařili jen nějaké závodní simulátory, ale dali si pár levelů hry MANHUNT, což je zatím nejbrutálnější soda, jakou jsem hrál. zabíjíte jako odsouzenec k smrti pro reality tv, ale jde o britální podřezávání krků, zabodávání ocelových háků do úponů zádových svalů, zvukově slyšíte reálné prskání kostí a řev zaživa řezané oběti. spo,lečnost rock star, která hru předhodila hráčům je velmi populární a úspěšná
0/0
27.10.2004 10:45

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.