Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ucho vlasti naslouchá

Počet Policii České republiky soudem povolených telefonních odposlechů narůstá v České republice rychlostí, která by měla alarmovat nejen veřejnost, ale především justiční orgány a zákonodárce. Čísla jsou skutečně neuvěřitelná, jak reálná čísla počtu povolených odposlechů, tak rychlost růstu počtu odposlechů během posledních let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kleki Petra

Článek jsem nečetl.
To je něco o Standovi? Ucho vlasti, to by bylo přesné.
0/0
1.11.2004 10:19

Denisssa

Znepokojive statistiky
Tak to je strasne a znechucujici. Stydim se za svou ceskou narodnost a zemi. Dovolte mi, abych si alespon odkrkla. Dekuji a nashledanou
0/0
1.11.2004 10:11

dogous

demokratura
Většina slov již vyčpěla, demokracie svoboda apod.
Není divu, vždyť moc usurpovala partička nedouků, kteří by v normálním životě skončili na sociálních dávka.
Výtahem moci stranických sekretariátů se nechali více či měné demokraticky do parlamentu a tím si myslí, že nám mohou poroučet, odposlouchavat a terorizovat.
Budou nám sice tvrdit, že nás chrání a že je to v našem zájmu, ale není to nic jiného nežli útok na svobodu.
Naivně si domníváme, že když máme demokraticky zvolený parlament, tak budeme mít automaticky svobodu. Není tomu tak, protože profesionální politici jsou vyškolení jak v pravý okamžik zmanipulovat veřejnost a tak si zajistit nekonečný pobyt v politice, kdytž je vyhozen z parlamentu, ještě je tu senat, nebo nejaká eurokomisař. 
 
 
0/0
29.10.2004 9:18

dogous

Ucho vlasti naslouchá
0/0
29.10.2004 9:11

vamberk

Kde je naše umělecká fronta a ČT ?
Už by zas měli vzít spacáky a svolávat lidi na náměstí. Taky po měl povstat Impuls a Děkujeme odejděte - nejde zas o svobodu slova a lidská práva ?
0/0
29.10.2004 6:02

zlejcitron

Ti stejní fízlové
Ano ,stejní co mne špiclovali za komoušů ale dnes v daleko vyšších funkcích mne odposlouchávají pro mé vládnocí bandě se nehodící názory.Na takovou pseododemokracii zvracím! Politický vězenˇkomunsmu č.8506
0/0
26.10.2004 14:36

huhu007

Cha cha cha...
...autor si přečetl pár internetových stránek a tváří se chytře. Rozdíly v počtu odposlechlů mohou mít několikeré vysvětlení:
1. v naší republice od roku 2001 s novelou trestního řádu platí, že odposlech může být použit jako důkaz v trestním řízení. Tato pravidla jsou v Kanadě samozřejmě jiná, takže kanadští policisté nebudou jistě vysedávat u velkého ucha, když záznam, který pořídí jim je totálně na nic.
2. v Kanadě měli na to, aby se vypořádali s prasečkáři nějakých 200 let. Slušnost a morálka tam má dlouholetou tradici a stačí špatná pověst na to, aby měl dotyčný problémy ekonomicky přežít. U nás je naopak špatná pověst dobrou reklamou, "toť on, kdo vytuneloval těch 160 milionů, no to je ale mazaný podnikatel, taková štika, vemte si z něj příklad". Po 7 letech propraečkářské vlády, kdy prasečkář byl svěcená kráva se dostavily další 4 roky hájení prasečkářů prostřednictvím oposmlouvy. Nyní se konečně začíná situace obracet k lepšímu a je najednou hrozně zle, prasečkář nerad přichází o svoji imunitu.
3. Odposlechy povolované soudem jsou jenom část odposlechů, které jsou realizovány. Kromě těchto odposlechů policejních odposlouchává i tajná služba každého státu, která vůbec soudní pravomoci nepodléhá. ZAtímco u nás odposlechy realizuje policie, v Kanadě nebo USA to může být CIA nebo Bezpečnostní úřad. Tyto odposlechy do statistik samozřejmě zahrnuty nesjou.
Z výše uvedeného vyplývá, že autor je buď hloupý, nebo pouze účelově zkresluje fakta tak, aby pomohl své favorizované straně. Jelikož tak činí nepravdivými argumenty, pravděpodobně velmi dobře ví, jak je to ve skutečnosti. Hájí jenom prasečkáře, jejichž jednání se normálními argumenty obhájit nedá.
0/0
26.10.2004 14:05

Isbjoerna

Re: Big brother is listening to you!
Your conclusion seems to be logical, however, it is based on a false premise.
0/0
26.10.2004 14:59

huhu007

Re: Big brother is listening to you!
I don't think so. But could you , please, tell me some good premise? Maybe, there is another experience in Germany or somewhere worldwide, where you are living in. But my experience is clear. I never had any problem with a phone monitoring, but many problems with blue-magpies-bastards. I don't  know how many people are monitoring me this time, but I exactly know how many people is raping my rights and rights of my family. They are not belonging to Czech police nor to SDP. Experience is the best teacher as you know.
0/0
26.10.2004 15:12

barbudo

Re: Cha cha cha...
... ještě by bylo vhodné doplnit srovnání podílu zločinu (český eufemismus je šedá a černá ekonomika) v ekonomice ...
0/0
26.10.2004 16:04

Kolokol

Re: Cha cha cha...
Mě by pořád zajímalo, co je to takový prasečkář?  Je pravda, že když chybí myšlenka, je potřeba použít nějaké úderné a "vtipné" slovo. jÁ JIM ŘÍKÁM PRASEČKÁŘI .... ha ha ha.... a smějíc se vlastní blbosti se takový člověk chytá za břicho a rozhlíží se kolem jak na společnost zapůsobil.
 
0/0
27.10.2004 12:54

antix

počet
jen jestli ten vysoký počet odposlechů není proto, že se u nás tradičně dělá z komára vůl a odposlouchává se i to, že bude dnes k večeři koprovka. V Kanadě možná dokážou rozlišovat závažnost situace a umí vyhodnotit skutečnou potřebu odposlechu. Vzpomínáte si na úsměvnou frašku kolem odposlechu rozhovorů V. Tlustého? Co kolem toho bylo vzruchu? Taky byl odposloucháván, chudák důležitá...ne, neberu to zas až tolik na lehkou váhu, jen nemám důvěru v odbornost jistých osob.
0/0
26.10.2004 13:42

jeen

Chyba v titulku
opravte na
UCHO STANDY NASLOUCHÁ
(a myslím to upřímně)
0/0
26.10.2004 13:24

HAL9000

Bylo by zajímavé vědět,
jak vlastně vypadá žádost státního zástupce o povolení odposlechu. Já bych zcela logicky předpokládal, že se bude týkat konkrétní osoby bez ohledu na to, kolik telefonů používá. Přece nebude státní zástupce žádat soud o nový odposlech, pokud si sledovaná osoba pořídí nový mobil!. Pak to ale znamená, že nemůže být žádný problém evidovat jako odposlechy jen soudem povolené žádosti. Byl by to lehce sledovatelný údaj a Gross by nemohl oblbovat veřejnost kecy o zvýšeném počtu mobilních telefonů.
0/0
26.10.2004 13:16

Zubrsu

Kampak asi...
...chce ten "milý, neviný a oblíbený Standa" tuto republiku se svými pohůnky dovést, nebo dostrkat.........
0/0
26.10.2004 12:47

jach

Re: Kampak asi...
Do světlých zítřků, ať chceme nebo ne!
0/0
26.10.2004 19:53

Najdete na iDNES.cz