Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mluv, mluv, poslouchám tě

Místo reformy nemocnic, stavby silnic a boje s nezaměstnaností se stal tématem krajských voleb odposlech. Tedy věc, se kterou by měla zdrcující většina občanů přijít do styku pouze při sledování špionážních filmů. Je to vážný problém, nebo jen křik nervózní opozice?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

huhu007

Komoušovy slohovky
Komoušova slohovka nám má zase sdělit, kdo že je ten největší nepřítel demokracie. Je otázkou, zda by pana profesora Václava II. Naboba někdo zvolil, kdyby věděl, že se kamarádí s osobami napojenými na zkrachovalý H-systém. Práva a povinnosti vidí Komouš poněkud divně. Na jedné straně jsou zde zaměstnanci se svým mailováním a surfováním po internetu v pracovní době. Tvrdě na ně, aledovat, kopírovat a přečítat jejich maily, co kdyby náhodou v pracovní době psal někdo milence jak jí to večer parádně udělá. Jsou to zatracení flákači a je třeba s nimi řádně zatočit. Na druhé straně jsou tu politici a s nimi spříznění prasečkáři, např. ti, co mohou za krach společnosti H-systém. Tam je třeba respektovat právo na soukromí. Když někdo lže a krade, pak je přece přirozené, že takový člověk má mít nezadatelné právo na to, aby se na jeho kriminální praktiky nepřišlo. Inu, někteří lidé si v našem státě musejí být rovnější, praví Komouš. Řada zločinců nyní ODS hlasitě tleská - a opět je to Komouš, který mobilizuje vůči údajnému "čirému hnusu", zvláště tehdy, když prostý reálný fakt, že ODS podporuje kriminálníky je 100% pravdivý. Je úsměvné vidět, jak se v souvislosti v korupčnickými skandály ODS najednou roztrhnul pytel s Komouškovými nebo Steigerwaldovými slohovkami. Asi za ně mají kromě platu zvláštní bonus. Chtěl bych vědět, kdo jim takový bonus platí.
0/0
26.10.2004 14:51

karoten

Re: Komoušovy slohovky
Nikdo. Tyhle blitky jsou jako bonus, prostě zveřejněný modlitbičky za Liberálního Boha.
Měl jsem o Komárkovi vyšší mínění....
 
0/0
26.10.2004 15:06

jajaja59

údiv
tak tolik volů jako je níže, jsem takto pohromadě ještě neviděl. Velký Bratr musí vždy pečlivě naslouchat - to je váš cíl.
0/0
26.10.2004 11:28

karoten

Mr.Komárek by radši natvrdo?
Současnej stav je věrným obrazem stavu demokracie u nás - prostě na vyšší hladinu zatím není dost demokratů. Kde by se taky vzali že....
Pořád je bezpečnější pro další vývoj demokracie nechat kvasit to co máme, než se urazit a přepřáhnout na ODS.
To je totiž společnost jiných praktik. Rázem bude lépe, veřejnost záhy přestane být frustrována častou aktualizací vývoje nějaké nechutnosti mezi soudruhy politiky. Zavládne dobrá nálada neboť "co oko nevidí, to srdce nebolí".
Člověk mající peníze-úspěch, má následně vliv. To je zboží na sebe vázané a jedno bez druhého se vyskytuje vzácně. Pokud si autor Názoru myslí že za vlády Modrých bude těmto lidem lépe, má svým způsobem pravdu. Budou se cítit lépe, respektive budou na zbytek společnosti dělat honosnější dojem. Za cenu členství v klubu ovšem. Kdo zradí - zmizí.
 
ZACHRAŇTE OBČANSKOU SPOLEČNOST - NEVOLTE O.D.S.
 
0/0
26.10.2004 9:55

habit

Re: Mr.Komárek by radši natvrdo?
...ja ti rikal, karotene - ta mrkev te jednou dostane. A vidis, je to tady. Alergie na cokoli modre je jen vnejsim nepodstatnym projevem daleko hlubsich zmen uvnitr.
Kdyz uz je cloveku jedno, jaka barva ve spektru od cerne k rude bude kolem nas, jen kdyz to nebude modra, je to s nim hodne vazne. Podivej se na CoCse, uvidis svou budoucnost...
0/0
26.10.2004 11:57

jeen

Komárku, zase mimo mísu!
...Jestliže je však před volbami odposloucháván šéf opozice a možná i prezident, není něco v pořádku. ...
V pořádku spíš není to, že se šéf opozice nebo prezident kamarádí (a telefonuje) s grázlíky, kteří si celkem oprávněně ten odposlech "vykoledovali" !
0/0
26.10.2004 9:38

jirha

A z jiného soudku
Máte pocit že president který udržuje přátelské styky s osobou podezřelou z rozsáhlé trestné činnosti má ještě morální kredit na to aby neodstoupil?
0/0
26.10.2004 6:56

HAL9000

Re: A z jiného soudku
Já bych naopak strašně rád od policie slyšel, zda v případě Peciče zjistila vůbec nějakou trestnou činnost, a zda byl jeho odposlech nutný. Ono se to totiž dá šíleným způsobem zneužít a pod pláštíkem odposlechu podezřelého odposlouchávat někoho jiného, např. ústavního činitele. Vhodně vybrané pasáže, vytržené z kontextu se dají v budoucnu krásně využít např. ve volební kampani.
0/0
26.10.2004 7:45

jirha

Re: Re: A z jiného soudku
Zneužít se dá úplně všechno. Plané mentorování nad tím že pozor policie naslouchá jsme policejní stát je naprostým nesmyslem. Jsem pro daleko větší míru volnosti policie při odposlechu co je třeba regulovat a sledovat je jak je s těmito infomracemi nakládáno a zda-li nejsou zneužívány toho bych se obával.
0/0
26.10.2004 8:36

HAL9000

Re: Re: Re: A z jiného soudku
To by nad každým vyšetřovatelem musel bdít další dozor, který by rozhodl, která pasáž odposlechu souvisí s případem a která ne (a má se zlikvidovat). Tak tomu bohužel není a ani nebude. Nikdy nebudeme vědět, zda si dotyčný vyšetřovatel před likvidací záznamu nepořídí jeho kopii pro strýčka příhodu. 
0/0
26.10.2004 9:08

antix

Re: Re: A z jiného soudku
na jiném místě je názor, že odposlechy se mohou dít v přesně stanovených mezích, stanovených zákonem. Kdyby tady byl jejich výčet, dost by zřidla debata. Otázka: kdyby policie zanedbala svou povinnost, neodposlouchávala podezřelého a pak by se prokázalo, že právě kvůli tomu unikl - to by bylo v pořádku? A že čirou náhodou s tímto podezřelým kamarádí vlivná osoba, to je taky vina policie? Nebo tady máme kasty "nedotknutelných"?
0/0
26.10.2004 9:16

habit

Re: Re: Re: A z jiného soudku
...kdyz nekoho omylem zastreli, pouzijes tutez obhajobu? Kdyby nestrileli a pak se ukazalo, ze unikl lump - bylo by to v poradku?
0/0
27.10.2004 11:17

jirha

Všichni si povšímáte rizika
Toho co se stane pokud uteče citlivá věc navenek. To lze ale odposlechnout i jen citlivým směrovým microfonem. Pro blém není v tom zda-li nepřítel naslouchá ale jak tyto informace používá. Pokud podle nich monitoruje společnost aby předcházel chybám ve vývoji nebo trestné činnosti je to v pořádku pokud ale to bude používat jak komoditu (bude to prodávat vašim soupeřům či novinám) je zle. Jsem pro volnější přístup policie k možnosti odposlouchávat ale pro přísnější dohled nad tím jak se s informacemi takto získanými zachází.
0/0
26.10.2004 6:55

Kokeš

Komentáře netřeba
Počet policií odposlouchávaných osob v ČR:
rok 2001 - 1336 rok 2002 - 4261 rok 2003 - 5015 A v Kanadě:
rok 2001 - 294 rok 2002 - 354 rok 2003 - 190
0/0
26.10.2004 2:21

Quo_vadis

A ještě věřím tomu, že děti nosí čáp
a země je placatá, že jo ? Co monitorovací celosvětový odposloucháváací systém v řádu terrabajtů, který vyhodnocuje a analyzuje klíčová slova ? Přičemž za slovo klíčová si můžeš dosadit cokoliv, milý Honzo ze Zlámané Lhoty !
0/0
26.10.2004 8:44

Najdete na iDNES.cz