Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Viník Svobodovy nehody zřejmě jen zaplatí

Tomáš Rynda, který v dubnu vezl ministra zahraničí Cyrila Svobodu a na dálnici D1 u Pustiměře zavinil havárii, možná nebude potrestán. Soud ve Vyškově totiž stíhání pro ublížení na zdraví zřejmě podmínečně zastaví. Obžalovaný ale musí předložit všechny doklady o náhradě škody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Warťan

Tohle je nejlepší!
Tímto místem projíždím dost často a zkrátka si nemůžu dovolit nezpomalit, nebo respektive riskovat život svůj, lidí, které vezu a značnou materiální hodnotu vozidla a to i když vjedu do sebevětší tmy, mlhy, pokud jsem oslněn a přitom na mě ještě někdo najíždí... Prostě to nejde ani omylem a soud by to neměl brát jako polehčující okolnost. Jistě, chyby se stávají a stát se můžou každému řidiči, ale jsou horší místa, na kterých si zodpovědný řidič poradí i v té největší zátěži a nerozbije auto za 3 miliony, autobus, nebo prostě jen starou Škodu 100, věřte tomu... Víte, kolikrát jsem byl za dobu, co jezdím, oslněn? Kolikrát jsem nestačil stáhnout stínítko (nedávný smrťák mladých lidí), kolikrát mi nesetřely stěrače "dostatečně", kolikrát mě oslnily auta z obou směrů a kolikrát jsem nebyl v té ideální řidičské náladě a přesto jsem přizpůsobením rychlosti, pozornosti, úhlu pohledu, přestávek v jízdě atd. zvládl mnohé špatné situace při tom vznikající. To by měl zvládat každý řidič, zvláště ten který vozí lidi, náklady a chráněné osoby, když se na silnicích pohybuje velmi často.
Mimochodem, když jsem tvář (a celkový pohled) řidiče Audi viděl v televizi, říkal jsem si, že jemu bych důvěřoval jako poslednímu, připadá mi jako jeden z těch arogantních závodníků, kteří dnes a denně ohrožují naše životy v "civilních" autech.
0/0
25.10.2004 23:37

technik

padni komu padni, jen to nesmí být grossgestapák nebo koaliční hulvát
Další milionový tunel na obzoru. Spravedlnost, ale jen pro hlupáky. Grossovi řidiči jsou nedotknutelní. Způsobíl trestným činem několikamilionovou škodu a daňoví poplatníci to zaplatí a ani nemrknou. Ještě nám debilové vysvětlí, jak to Rynda všechno uhradil a jakej je to vlastně poctivej chlapík.
0/0
25.10.2004 23:00

Freda

To se mi snad zdá
že by z normálního podle pana premiéra malého policejního platu  mohl člen ochranky zaplatit všechny ty miliony, které auto a léčení stálo.
0/0
25.10.2004 22:38

badouch

-???
... to snad není pravda!!!!!! a pak se divíme, že je na silnicích tolik mrtvých, když takového debila nepotrestají a může si dál spokojeně jezdit 126 -180 km za hodinu... to proto, že je to policajt... ale... zase je vidět... všichni jsme si rovni, jenže někteří jsou si holt rovnější... takže mu určitě ani neseberou papíry a kdo ví, kolik životů zase ten idiot ohrozí!!!!!!!!!!!!!!... jsem fakt hodně naštvaná... nebo nasraná?
0/0
25.10.2004 20:43

Leva

Viník
Toho nešiku bych zavřel na 10 let, protože to mělo skončit jinak!
0/0
25.10.2004 19:33

Michalll

...slušnost a převzetí zodpovědnosti
je lepší než kriminál.
navíc byl ve stresu ze stresovaných ústavních činitelů, zpomalení je také ohrožením, jeden neví, kdy nějaký H fond nebo někdo podobný si sáhne kam potřebuje...
proč lelkoval spolujezdec je už horší... to mi vadí více. i mašinfíra může usnout, na páře navíc foukalo...proto měl vlakvedoucího, který ho hlídal z tepla hytláku...
snad to ta firma řeší, i když to media nepotřebují....příběh Diany varuje, být v práci a flákat se je vražedné, stresovaný řidič musí být jištěn..
michal, libčeves, t. 603771186
nebo jezdit vlakem
0/0
25.10.2004 19:20

Najdete na iDNES.cz