Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak funguje česká žurnalistika

Musím se opět pozastavovat nad tím, jak česká žurnalistika funguje. V případu policejního prezidenta a odposlechů (záznamů o telekomunikačním provozu) v kauze Kořistka jde opět o pouhou sumarizaci těch či oněch vyjádření, v nichž se normální smrtelník nemůže vyznat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

MilanMilanMilan2

Článek se mi líbí.
Zdá se mi, že obsahuje fakta a ne snahu se zviditelnit či někomu zalíbit, jak je tu našich profesionálních žurnalistů již letitým smutným zvykem.
0/0
25.10.2004 23:22

huhu007

Konečně objektivní pohled
...někoho, kdo nemá zadanou slohovku od prasečkářů. ODS se zaklíná zákonem, když ale zákon dopadá na jejich spřízněné prasečkáře, je zle. To bylo keců o zákonech! Ale když jde o modrostraku, zákon se najednou dodržovat nemusí. Jo zákon, to je jenom taková prodejná děvka, co se ohne jak je prasečkářovi zrovna libo. Chce to přitvrdit, dokud je čas.
A mediální prasata typu komárka nebo Steigerwalda mu v tom budou sekundovat...
0/0
25.10.2004 23:09

Babul

Bzzzzz...
Takhle  bzučí Komár, když si přečte tento článek. Konečně to někdo napsal srozumitelně a výstižně. Samozřejmě opět začnou řvát tzv. zastánci tzv. demokracie a tzv. svobody. Jenomže - policie si nemůže vycucat z prstu fakta, na základě kterých žádá o povolení odposlechů. A pokud tzv. nezávislý soudce (nezávislý proto, že dostává 13. a 14. plat v plné výši) se s těmito dosud zjištěnými skutečnostmi seznámí a povolí tento odposlech, tak proč štěkáte na policajty? Ti si dělají svou práci, to je zjistit pachatele trestné činnosti a používají k tomu zákonem stanovené prostředky. Odposlech je jedním z nich. A pokud si tento podezřelý telefonuje s vlivnými osobnostmi (proč asi?), tak proč se teď rozčilují. To jim mají policajti říct dopředu - Topolánku, odposloucháváme Dalíka a Večerka, tak si dejte bacha?
0/0
25.10.2004 19:16

Kokeš

Autore, plácáte nesmysly
Pan Pecič nebyl z ničeho obviněn, nebyl stíhán a v případu H-System nebyl ani podezřelý.
Přesto na něho byl nasazen a soudcem (Obvodního soudu!!!) asi povolen odposlech. Ten odposlech byl povolen protizákonně a vy, pokud nelžete a v branži opravdu děláte, to musíte vědět.
Jste velmi podlý člověk - asi jeden z Macháněho přisluhovačů.
0/0
25.10.2004 18:46

hasmen

Re:
A hlavně "kopete" za jinej mančaft,že?
0/0
25.10.2004 18:51

GhorX

Re: Autore, plácáte nesmysly
A Vy se z nějakého záhadného důvodu domníváte, že k tomu, aby byl povolen odposlech telefonu musí být člověk z něčeho obviněn. Vážený naivní anonyme, bude-li mít policie, respektive jistá jejií složka důvodné podezření, že si pustí "hubu na špacír" hospodyně kamaráda manželky zahradníka mafiána, soud odposlech povolí.
0/0
25.10.2004 19:34

huhu007

Re:
Jogurtový mafián a Miloševičův kámoš Pecič na Hrad!
0/0
26.10.2004 14:57

Kolokol

Jiná strana mince
Mě zase fascinuje ono do nekonečna omílané, že šéf opozice, prezident, atd. je občan jako každý jiný. To platí samozřejmě de iure. Existuje totiž ještě něco, jako vyšší politický princip. To není žádné politické bratříčkování a tutlání, atd. Na tomto principu totiž stojí všechny tradiční demokracie.Konkrétně pokud je např. odposloucháván šéf opozice a jedno jestli je to Topolánek nebo Grebeníček. Zde totiž jednoznačně musí platit presumpce viny, totiž že pokud se neprokáží jasné důvody pro tyto kroky, pak se jedná o politický odposlech. Kdo nařídí odposlech šéfa politické opozice, měl by počítat s tím, že pokud pro to neměl 105% důvodů (opakuji 105 % nikoliv třeba 90%), znamená to pro něj a jeho nadřízené politickou sebevraždu.   Tohle by se měla nejen žurnalistika naučit. Žít v předválečném Československu, měl by policejní prezident možná skončit jako šéf dopravní Policie v Mukačevu.
0/0
25.10.2004 16:45

GhorX

Re: Jiná strana mince
Kdybyste nebyl tak tupý, možná byste pochopil, že odposlech nebyl povolen vůči panu prezidentovi, ale vůči jistému panu Pecičovi. Fakt, že si tento pán rád povídá s panem prezidentem je zcela odlišná věc.
0/0
25.10.2004 19:30

huhu007

Re: Jiná strana mince
ježíšmarjá - prasečkářský řiťolez
tak vyšší politický princip ... =  všichni jsou si rovni ale prasečkáři jsou si rovnější....uf, konečně jsem ty straky pochopil...
0/0
25.10.2004 23:12

Kolokol

Re: Re: Jiná strana mince
Nevím co je prasečkář. Když jsem hol hloupý, tak si musím vypomáhat podobnými "údernými" slovy.
0/0
26.10.2004 12:20

huhu007

Re:
to je smůla, že to nevíte. Doufám že alespoň tušíte.
0/0
26.10.2004 14:58

jirha

Vážený pane Žáku
Máte chybu už jen v nadpisu celého článku. Jak funguje - nefunguje.
Máme tady žurnalistiku poplatnou komunistickému režimu který zde byl. Na žurnalistiku se dostávali pouze prověření kádři kteří ke skutečné žurnalistice nepřičichli. Když pak odešel režim kamsi zůstali po něm tito "zurnalisté" v zaměstnání (jiné nemáme) a rozhodně mezi sebe nepustí někoho kdo by je mohl ohrozit. Naše žurnalitika je snůška polob... osob většinou hodně spjatejch s minulostí. Žurnalistiku neumějí a tak dělají bulvár protože je to jednoduchý (to zvládnou obstojně i 15-ti leté děti). Do některých kauz se pustit nemohou (ohrozili by sami sebe) na jiné jim prostě inteligence nestačí.
Takže naši honicí psi (a vím proč nepíšu honící) demokracie nic moc nedohoní.
0/0
25.10.2004 15:15

huhu007

Re: Vážený pane Žáku
tady jde o žurnalistiku poplatnou prasečkářům: kdo maže ten jede, aneb koho chleba jíš, tomu píseň zpívej, aneb kdo platí, ten poroučí.
Komoušovi nebo Stegerwaldovi socky jistě jejich 50 litrů měsíčně neplatí...
0/0
25.10.2004 23:14

Najdete na iDNES.cz