Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Strážník vypálil na řidiče plný zásobník

Strážník městské policie v Jindřichově Hradci postřelil v pátek večer opilého řidiče. Kulky zasáhly řidiče do plic a do stehna. Řidič odmítl zastavit a snažil se ujet. Nyní leží v nemocnici a jeho stav je stabilizovaný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1234freak

...
Už jenom počet vystřelených nábojů napovídá, že ten MP je  totální magor, který neví, co dělá a tudíž nemá u MP ani u jiné organizace, kde se k výkonu povolání váže nošení střelné zbraně co dělat.
0/0
26.10.2004 14:31

petani

Re: ...
 presně tak! Není co dodávat...
0/0
26.10.2004 16:13

xmar

Nazor
Sorry, ale ja si nepripadam bezpecne, kdyz vidim ztroskotance v radach MP, kteri dostanou pistoli do ruky pistoli a hrajou si s ni na serify....
0/0
26.10.2004 14:26

Tupohlav

Ach jo...
Z textu vyplývá, že pan Strážmistr Odvážný Čarostřelný zaklekl a ze dvou metrů počál páliti. Leč ptám se  - proč nestřílel na pneumatiky vozidla? Proč střílel na člověka, ke kterému pojal podezření, že je opilý? Opilost se u nás trestá smrtí zastřelením?
Navíc... Na zveřejněné fotografii lze vidět prostřelené ZADNÍ okno. Znamená to tedy, že řidič zmiňovaných několik desítek kilometrů na Strážmistry Ocelové Nervy couval?  Nebo to bylo tak, že Strážmistr Špelec Nestřelec sřílel na člověka ZEZADU?
Smím-li podotknouti - utíkati (či ujížděti) není trestný čin...
140/19961 Sb. Trestní zákon
§ 13  Nutná obrana Čin jinak  trestný, kterým někdo  odvrací přímo hrozící  nebo trvající  útok  na  zájem  chráněný  tímto  zákonem, není trestným činem.  Nejde  o  nutnou   obranu,  byla-li  obrana  zcela  zjevně nepřiměřená způsobu útoku.
§ 14 Krajní nouze Čin  jinak  trestný,  kterým  někdo  odvrací  nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o krajní  nouzi,  jestliže  bylo  možno  toto  nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil.
Spatřuje někdo ve střelbě uprostřed města, zezadu na vozidlo, které řídil PODEZŘELÝ, Nutnou obranu či snad Krajní nouzi?
Nehledě na to, že i ten  Sprostý Podezřelý (Hlaváčku, klidně mu tykejte!) mohl vézt ve voze nemocného člověka k lékařskému ošetření a zákon mu v tomto případě benevoluje řídit po požití alkoholu. A nebo snad - bože chraň! - mohl mít podezření, že se ho pokouší zastavit nepraví strážníci! Vždyť lecjakou uniformu lze koupit na tržištích a pochybných burzách...
0/0
26.10.2004 14:26

blekota_

Oprávněný zásah policisty?
Předem podotýkám, že se nezastávám ani policisty ani recidivisty, který ujížděl v autě. I přesto mám pocit, že zásah ze strany policisty byl nepřiměřený. V případě, že by řidič na něj najížděl, a pokoušel se ho přejet, jednalo by se o pokus o zabití. O této skutečnosti v médiích nebyla žádná zmínka. Težko se můžeme domnívat, co se v tu chvíli opravdu odehrálo.
0/0
26.10.2004 14:24

puvodni_jouda

Přiměřený zákrok?
Nevím jestli byla jeho akce v souladu se zákonem, ale myslím si, že obecně jednal správně. Takovýto závodník mohl někoho zabít. Možná tomu řidiči ten policista i nepřímo zachránil život. Mohl se totž někde těžce rozmáznout.
0/0
26.10.2004 10:37

petani

Re: Přiměřený zákrok?
Jdi se napít trochu vody, makůvko!!!
0/0
26.10.2004 16:16

kukurice79

veřejné ohrožení
Jediné, co je na celé záležitosti dle mého názoru trestuhodné, je nepřesná střelba policisty.  Jestli stál 2 metry od auta, nechápu, jak mohl minout...
Ale jinak stojím za ním. V tomto státě stále vzrůstá počet dopravních nehod a  mrtvých na silnicích a bohužel i agresivních a opilých řidičů. Většina z nich počítá s tím, že se jim nemůže nic stát.. Bud mají peníze nebo vlivné kamarády.
Opilé řidiče bych soudila za veřejné ohrožení.
0/0
26.10.2004 10:30

Bertak22

Škoda rán co padly vedle
 
no tak to je sakra škoda, že ten MP pořádně nemířil.
Moc dobře si vzpomínám, jak jsme tady lamentovali nad pan dr.Ožralou co najel na mámu s holčičkou.
Je mi líto, že neměl lepší mušku.
Kdybych byl ožralej, tak bych si prostě rozmyslel, jestli pojedu autem, nebo ne. To měl ten idiot, co lez z hospody IQ houpacího koně. A taky se hodně díval na akční filmy.
0/0
25.10.2004 18:55

Proudik

Re: Škoda rán co padly vedle
...zdravím, jestli se někdo díváte na Reality TV na policejní zákroky z USA, tak by jste viděli, jak se v takových situacích chovají tamní policisté...jakmile řidič byť jenom při pronásledování nabourá jiný vůz či na někoho najíždí již se to bere jako útok a podle toho jednají... v jednom případě řidič neuposlechl výzev policie a po několikatém najížděním na ně byl zastřelen...
0/0
26.10.2004 0:51

osvetitel

Re: Re: Škoda rán co padly vedle
Takovej urcite nema sebou "pasazerku" a musi se sakra snazit ty policajty zabit kdyz si ho troufnou prasknout pred kamerou
0/0
26.10.2004 7:46

oId fashioned Vince

pardon me,
ale může mi někdo střízlivý a nezpitý vlastní krvavou agresivitou/chutí zabíjet vše čemu nerozumí vysvětlit, jakouže zbraní to ten mentálně narušený jedinec, z nedostatku inteligence a schopností tedy zaměstnán u MP, střílel ??? Zásobník na 15 nábojů???? Něco (ehm, tedy vše) tady smrdí....
0/0
25.10.2004 17:47

Isbjoerna

Re: pardon me,
, "Arms Moravia na veletrhu s velkou reklamou představovala svoji pistoli CZ-G 2000. Je to moderní zbraň s ocelovým závěrem a plastovým rámem s rukojetí. Velikostí spadá spíše do kategorie kompaktů. Vystavené vzorky byly na náboj 9 mm Luger (15 nábojů v zásobníku), připravuje se model v ráži 40 SW (12 nábojů)." ------- Neznam vasi policii ani jeji zbrane, ale podrobnosti najdes na vasem Ministerstvo vnitra, napriklad link: http://www.mvcr.cz/casopisy/policista/1999/9906/idet99.html
0/0
25.10.2004 19:14

Isbjoerna

Re: Re: pardon me,
, http://www.volny.cz/weapon/cs/pistole-75.htm
0/0
25.10.2004 19:16

meninkokot

hmmm
, je vidět že zde pracují skutečně vyrovnaní lidé...patnáct kulí hmm se musel hodně ovládat :-)))
0/0
25.10.2004 17:04

Volten

Strážník vypálil na řidiče plný zásobník
... prý jsou země  kde jsou policisté váženými občany.Což pak  mohou být váženými občany u nás,když v jejích řadách  jsou   také cvoci?Pokud to bude pod vedením současného policejního presidenta  pokračovat  v dosavadním trendu,budou se lidé bát setkat se  s policistou,stejně jako s banditou.
0/0
25.10.2004 16:47

GhorX

Re: Strážník vypálil na řidiče plný zásobník
To byl strážník MP, Vy inteligente. Ti nemají s policejním prezidentem (který je jednoznačně zcela mimo mísu, to ano) nic společného.
0/0
25.10.2004 16:50

wwwand

Jediná výtka - proč neumí mířit?!
Stejně tak, jako mi vadí možnost bezbřehého špiclování - odposlechů, mi vadí kritika policisty za to, že chránil ostatní před opilcem za volantem. A zatímco za pochybné odposlechy by se pan policejní president stavět neměl, tak za policistu který střílel, by se postavit měl. Předcházet samozřejmě musí vyšetření události, tj. zda byl řidič opilý a zda v tomto stavu řídil. Tečka. To, zda do policisty najížděl nebo ne, není až tak důležité. Hned za rohem mohl přejet kohokoliv jiného. Kdy si konečně pijáci a jejich zastánci uvědomí, že volant v rukách opilce je nebezpečná zbraň. Jediné, co mi na uvedené střelbě vadí, je fak, že tato střelba byla tak zoufale nepřesná. Copak se neučí střílet? Pokud byl tak blízko, že do něj řidič najížděl, tak se snad do pneumatik mohl strefit... A ne, že bude střílet tak zběsile, že kulky skončí i vedle okna odnaproti. To je podobně nezodpovědné, jako kdyby při automobilové honičce to policisté vzali "zkratkou" přes hřiště plné dětí. Policisté by svým zásahem neměli způsobit větší ohrožení a škodu než jaká hrozí od toho, koho pronásledují. Proto, aby tomu tak bylo, musí být "profesionálové" v dobrém slova smyslu, ne jen proto, že berou výplatu. Policista má působit jako autorita, garance zákonosti, a ne vzbuzovat strach nevinných kolemjdoucích, že když tu je tak hrozí nebezpečí postřelení. Stručně: zpátky na střelnici a cvičit!
0/0
25.10.2004 16:38

Diosh

Re: Jediná výtka - proč neumí mířit?!
Tady nejde o toho opilce,toho neomlouvám.Jde o to,že jsou to většinou hlupaci,co nedokaží žádnou situaci vyřešit jinak než,že jim dojdou bud velmi omezene postupy anebo argumenty a tak nastane bud zadržení z nejakého smyšleného důvodu a nebo v tomto případě střelba...v klídečku.
0/0
25.10.2004 16:57

Premek Podlaha

MP je postrach ulic..
Neni divu, když berou k MP takové socky a dementy
0/0
25.10.2004 16:26

oldcanis

Re: MP je postrach ulic..
Tak se přihlaš taky, Tebe vezmou na 100%,
0/0
25.10.2004 17:32

Diosh

Policie-pocit bezpečí
To co se tady děje je opravdu neunosný. Nechci házet vsechny policajty na jadnu hromadu.Urcite je spousta profiku,co delaji svou praci dobre,ale co si nektery floutci s tim volantem na hlave dovolej je opravdu husty. Myslim,že by jako jeden z hlavnich předmětů na pol. akademiii mel byt ten z názvem "Zneužití pravomocí veřejného činitele".Je to na talíři skoro pořád a sám,když vidím policistu,už nevím,jestli mam mít pocit bezpečí,nebo začít přemýšlet,co od něho mám čekat. Oni si při těch svejch službách veřejnosti navzájem dosvedčí co chtěj a člověk nemůže vůbec nic.Začíná to mlácením a kopaním do zadržených(i bez důvodu),vyhrožováním a končí to Kájínkama apd... At žije spravedlnost v Čechách.
0/0
25.10.2004 16:14

mistrQ

Trochu klídek
Nikdo z nás na místě nebyl. Víme jak se dá manipulovat s fakty, aby byla zpráva co nejsenzačnější, tak jak to umějí na NOVĚ. Pokud se ožralé prase rozhodlo s vozidlem ujet i za cenu, že vozidlo použil jako zbraň (najíždění na policisty apod.), je dobře, že dostal co dostal. Pro použití zbraně policistou proti vozidlu, musí být kromě jiného, splněna podmínka opakované výzvy k zastavení. Toto bylo podle článku splněno. A že ho stíhali 23km? Není to trochu důkaz, že se ho snažili zastavit standartně a použití zbraně bylo posledním řešením? Další věc je volba místa pro střelbu. Jak se má zlepšit celková situace na našich silnicích, když by parchantům a ožralým zvlášť prošlo ujíždění a podobné prasárny. Předjímat výsledek vyšetřování je nic neřešící ztráta času, pod koberec to nikdo určitě nezamete.
0/0
25.10.2004 16:00

prdoch99

Trotlové
Jak to tady tak čtu dělá se mi z toho zle. Půlka lidí tu má plnou hubu keců vo tom, jak to vožralý prase mohlo někoho zabít a jak naši hrdinní MP s nedokončeným základním vzděláním ho zastavili stylem ala "Divokej západ" Přečetli jste si ten člábek pořádně ? Je tam napsáno, že nejprve neuposlechl výzvy policistů aby do toho auta nenasedal. Pochybuju, že na něj řvali z 50 metrů. Tudíž měli zabránit aby do toho auta vůbec nastoupil a ne si hrát dalších 30 minut na americkej akční film. Pokud to tak skutečně bylo, tak je jednoznačně vina na straně policie. Další věc je to, že když už si chtěli zastřílet, tak proč nestříleli mimo město, když ho sledovali 30 km ?
0/0
25.10.2004 15:42

GhorX

Re: Trotlové
Policie Vám nemůže zabránit, abyste nasedl za volant svého auta, ani kdybyste byl naprosto opilý. Nesmíte odjet, pravděpodobně ani nastartovat (tím si nejsem jistý).
0/0
25.10.2004 15:45

mistrQ

Re: Trotlové
Ty někoho z přítomných MP znáš osobně? Že tady házíš zmínkami o jejich vzdělání. Co si představuješ pod pojmem " zabránit aby do toho auta vůbec nastoupil". Znáš něco ze zákonných možností MP, nebo PČR? Souhlasím s pochybnostmi kolem střelby ve městě, ale přesto nevíme nic o tom, jek všechno probíhalo. V kůži těch poldů bych tedy nechtěl být.
0/0
25.10.2004 16:07

tunafish

K MP se většinou hlásí
neukojení Rambové. Docela mě pobavilo jak jednou na Florenci dva těžce vyzbrojení strážníci (chyběla jim jen maska přes ksicht) psali pokutové bločky za stěrače. V Paříži to dělají dámy v lodičkách. Vypadalo to spíš, že jdou sbalit Bin Ládina, málem se od blbě zaparkovaného auta ke druhému přesunovali přískokem.
Dovedu si představit, že kdyby někdo z řady chtěl rychle odejet, než ho obločkujou, rozstřílejí ho na maděru. Tady nejde o práva a povinnosti, ale o počet mozkových závitů - anebo o jejich výskyt vůbec. Zkuste tomu střelci dát diktát z češtiny pro sedmou třídu a hned vám bude jasné proč střílel.
0/0
25.10.2004 15:27

porthos

....
To měl Vojtěch při Rally docela štěstí......
0/0
25.10.2004 15:02

Bertak22

Re: ....
no tak to je sakra škoda, že pořádně nemířil.
Moc dobře si vzpomínám, jak jsme tady lamentovali nad pan dr.Ožralou co najel na mámu s holčičkou.
Je mi líto, že neměl lepší mušku.
Kdybych byl ožralej, tak bych si prostě rozmyslel, jestli pojedu autem, nebo ne. To měl ten idiot, co lez z hospody IQ houpacího koně. A taky se hodně díval na akční filmy.
0/0
25.10.2004 18:53

Michalll

...střílet se musí přesně,
kulky jdou upravit na městský provoz, asi se to ale nesmí....
zachránila se možná desítka dětí, co jela v protisměru, možná, opilec nedostřelený ji přesto ohrozil více, než je vhodné...
jedna země na blízkém východě ohrožovaná podobnými bandity má pravidlo : do hlavy.jednou stačí, umíral mi takový člověk v náruči, je to milosrdné i k němu, šlo to docela rychle. je k tomu policejní protokol, kdyby to chtěl někdo studovat, měl za opaskem bambitku, kdyby stačil tasit, nemusel jsem to tu psát....
pomohu Vám s obhajobou, strážmistře...před volbami se to politizuje a mohli by Vám ublížit...
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
25.10.2004 14:57

Michalll

druhá střela ovšem do vzduchu, jako
tak zvaná výstraha, aby evropané byli v klidu, v orientě stačí jedna...
tam kdo je milosrdným ke krutým, stává se krutým k zranitelným...
zbraň auto je statisticky účinější, než arsenál celé policie i armády...
a hostinský, co naléval podnapilým, snad už skončil převálcován konkurencí, co respektuje zákony, konečně rodiny případných pozůstalých si mohou hostinského najít, kde nefunguje právo, nastupují primitivní mechanismy vendety....
0/0
25.10.2004 15:05

Isbjoerna

Co kdyz ten ridic nebyl opily?
"...strážníkům, kteří měli podezření, že řídí opilý..."
 
Co je to za vykonnou moc, ktera smi strilet na cloveka na zaklade podezreni?
0/0
25.10.2004 14:34

GhorX

Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Najížděl na strážníky a neuposlechl příkazu k zastavení = pokoušel se uprchnout. Co na tom nechápete ?
0/0
25.10.2004 14:42

Isbjoerna

Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Nechapu chovani toho policisty.
0/0
25.10.2004 15:25

GhorX

Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Myslíte to, že policista střílel, nebo to, že vystřílel celý zásobník ? Pro mně je pochopitelné oboje; 1) ten prevít do něj najížděl, pokoušel se ho zranit, zabít, prostě eliminovat. Od jiné hlídky měl strážník echo, že je muž pravděpodobně silně opilý - takže vytáhl zbraň a začal střílet, což bylo podle mně naprosto logické jednání. V Německu, kde žijete, by se nad tím nikdo nepozastavil, jak mi řekl kolega (Němec). 2) celý zásobník je větší jistota, než několik ran a já jsem přesvědčen, že strážník chtěl nebezpečného a pravděpodobně opilého řidiče zabít. Škoda, že se mu to nepodařilo, je to jediná věc kterou bych mu vyčetl. Závěr : podle Vás měla pravděpodobně policie agresivního řidiče nechat být, aby mu náhodou neublížila. Vy jste pochopitelně nikdy nezažila ztrátu blízkého člověka, proto reagujete tak hlopupě; nicméně pro mně je pohyb řidiče, který ujíždí před hlídkami, který je nejspíš opilý a který je ochotný udělat cokoliv, aby náhodou nepřišel o doklady, nepřijatelný.
0/0
25.10.2004 15:44

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Myslim to, ze policista strilel. V Německu: Kollega Vas informoval spatne; v Nemecku by ten policista byl suspendovan a postaven pred soud - pokus o vrazdu.
Policie mohla ridice zastavit tak, jak se to bezne dela - bez strileni: Zavrit silnici, natahnout pres ni spikes a basta.
Policista nesmi strilet na cloveka, ktery je bez zbrane.
0/0
25.10.2004 16:07

GhorX

Re: Re: Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Manipulujete. Prchající zločinec (tedy kdokoliv, kdo neuposlechne výzvy policisty, aby zastavil) může být zastaven pomocí donucovacích prostředků - pasívních, nebo aktivních. Policista smí střílet na člověka, který je vyzbrojen autem (někdy si prohlédněte auto, až kolem něj půjdete, myslíte si, že nemůže být použito jako zbraň ?) za předpokladu, že je pravděpodobné, že jej prchající jako zbraň použije. Říkáte zavřít silnici, natáhnou pásy... a jak to asi měli stihnout ? Vy byste nechala tohle agresivní hovado jezdit po silnicích ? Pokud vím, máte dceru...
0/0
25.10.2004 16:21

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
"...pomocí donucovacích prostředků..."
 
Tyto prostredky nesmeji presahnout miru.
Nejvetsim nebezpecim (pro vsechny v okoli) se stal ten strilejici policista. Nevidite, jake nebezpeci predstavoval ten policista? (vystrelil 15x - kazda z techto strel mohla zasahnout nejakeho cloveka)
Auto se da nasadit jako zbran, to vsak tento ridic nemel v umyslu a ani auta jako zbran nepouzil.
0/0
25.10.2004 17:03

GhorX

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Poslední replika... LŽETE ! V článku je zcela jednoznačně uvedeno, že najížděl na strážníky ! Řidič použil auto jako zbraň a jednání strážníka bylo logické a pochopitelné - co podle Vás by řidič musel udělat, aby policista směl použít zbraň ? Přejet ho ? S Vašimi názory bych se nedivil... Patříte nejspíš k té sortě humanistů, co před použitím nervového plynu (kasru) budou zjišťovat, zda útočník nemá náhodou kardiovaskulární obtíže. No, na jednu stranu je to dobré; brzy vymřete.
0/0
25.10.2004 17:15

Spaar

Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Každý řidič by měl na výzvu policie k zastavení vozidla okamžitě uposlechnout. Proč tento řidič nazastavil ??? Čisté svědomí určite neměl - dobře mu tak - měl zastavit !!! Jestli chlastal, mohl způsobit nějaké neštěstí a rád bych si na diskuzi přečetl tvůj názor k článku: Proč policie nezabránila v jízdě řidiči, než na přechodu srazil ... 
0/0
25.10.2004 14:47

Isbjoerna

Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Neni podstatne, jake svedomi mel ridic. Podstatna je jina vec: Co je to za statni organ, ktery vykonava na ulici bez soudu a bez vysetrovani trest smrti
0/0
25.10.2004 15:27

MekGajvr

Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Já nevím, jestli je tady tolik natvrdlých lidí, nebo to jenom tak děláte...  - Primárním důvodem střelby, stejně jako před časem u "chodce na červenou", bylo neuposlechnutí výzvy policisty, nikoliv podezření z řízení v opilosti či samotné přecházení přechodu na červenou... Dokud se tito novodobí hrdinové nenaučí policii respektovat,  jsem pro, aby skončili s kulkou v zádech... Pokud je někdo s  jednáním policistů nespokojen, má možnost si na kteréhokoliv z nich dodatečně stěžovat, ale vždy by se měl v první řadě řídit jejich pokyny. Můžou k tomu totiž existovat důvody, o kterých nemusím mít ani potuchy a se kterými se mi policisté nebudou svěřovat - například právě vyloupené zlatnictví ve vedlejší ulici a podobně...
0/0
25.10.2004 15:01

Isbjoerna

Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Mam Vam rozumet tak, ze za neuposlechnuti policisty je okamzity trest smrti bez soudu a bez vysetrovani?
Novy druh totality?
0/0
25.10.2004 15:24

MekGajvr

Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Ano. Když ke mně domů vleze v noci zloděj, musí počítat s tím, že ho zastřelím, a ne že nejdřív prolistuju zákoník a pak ho zamknu na dva roky do sklepa. Na to se nehraje.
0/0
25.10.2004 15:35

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Vite, jaky rozdil je mezi neuposlechnutim policisty v silnicnim provozu a zlodejem, ktery se vloupal do bytu?
 
P.S. Pokud ten zlodej nema zbran, a Vy ho zastrelite, dopustite se vrazdy.
0/0
25.10.2004 16:17

GhorX

Re: Re: Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Podle Vás mám tedy čekat, než jednoznačně projeví touhu mě jako majitele vykrádaného bytu zabít ? Nebo bych se ho měl zeptat "Promiňte, pane, nerad bych se dopustil vraždy, máte u sebe zbraň ?" - jste trapná.
0/0
25.10.2004 16:24

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Kdyz se stretnete se zlodejem, nemusite se za sve ciny odpovidat prede mnou, ale pred soudem a platnym zakonem. Takto hovori zakonik?
 
Nechapu, proc napadate me. Ja jsem ten zakonik nepsala ani neodsouhlasila.
0/0
25.10.2004 17:11

GhorX

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Ale naznačujete, že je napsán špatně. Zákon hovoří o nutnosti přiměřenosti obrany - pokud načapám ve svém bytě zloděje a budu mít zbraň, nebudu váhat. Soudu budu muset pouze prokázat, že jsem se cítil vážně ohrožen - a to bych se cítil, bez jakýchkoliv fabulací. Ať už zloděj má nebo nemá zbraň; jeho zastřelením se nedopustím vraždy. On byl ten, který dal do sázky o můj majetek svůj život...
0/0
25.10.2004 17:20

Lucius_Malfoy

Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
A to se pletete, příteli, strážník městské policie není policistou, ačkoliv se tak s bouchačkou může třeba i cítit.  Nezbývá mi ale, než souhlasit s právem bránit zbraní i osobní majetek, v tom jsme zajedno. Mě osobně na tomhle případě něco vadí - tak, jako jednal poškozený se prostě ožrala nechová, jezdit sem tam přes dvacet kilometrů a vracet se do města, kde můžu počítat s tím, že na mne čeká tlupa nakrknutých policajtů a empíků, to nemá logiku. Ten řidič se klidně mohl bát (a oprávněně) o svůj život - jednání strážníka prostě svědčí o úplném zkratu nebo o úmyslu zabít, obojí je pro práci tohoto druhu diskriminující ...
0/0
25.10.2004 16:56

MekGajvr

Re: Re: Re: Co kdyz ten ridic nebyl opily?
Jasně - vím, že MP není totéž co PČR, ale nerespektovat policistu a pak se hájit tím, že se mi zdál pomatený nebo dokonce falešný (i to jsem už četl!), tak to můžeme rovnou celé zabalit...  Podle mého názoru by bylo potřeba víc takových exemplárních zásahů proti podobným frajírkům, aby si policie získala patřičný respekt. Neříkám, že občas neporuším zákon, ale když mě policie zastaví, tak ani moc nesmlouvám, natož abych ujížděl. Jak už jsem psal - nemůžu vědět, jestli někdo odpovídající mému popisu právě nepřepadl banku. Já si teda kvůli špatnému předjíždění hlavu ustřelit nenechám - jestli někdo ano, je to jeho osobní věc...
0/0
25.10.2004 17:30

Najdete na iDNES.cz