Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ohrožuje existence státu Izraele islám?

Jak spolu souvisí stát Izrael a islám, které je náboženstvím muslimů? Když jsem si pročítal Korán, hned při čtení první súry, jsem narazil na neřešitelný problém. Je tam řečeno, aby Alláh vedl muslimy cestou spravedlivých, ne cestou těch na něž je rozhněván. Podle ustáleného islámského výkladu jsou ti, na něž je Alláh rozhněván Židé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin Horák

Skvělý článek,
Konečně někdo, kdo chápe skutečnou, tj. duchovní podstatu Izraelsko - arabského (nikoliv palestinského, palestinský národ neexistuje).
0/0
29.10.2004 14:52

Kanadan

Re: The American Task Force on Palestine (ATFP)
Tak vidis,staci se jem zminit o palestinskem state a hned se na tebe vrhnou jak osy.
0/0
24.10.2004 14:20

jezkovy_voci

pěkná blbost
Islámské státy nikdy nebudou chtít uznání suverénného Izraele?
V současné době má Izrael plné diplomatické vztahy s Egyptem, Jordánkem a Mauretánií a obchodně diplomatické vztahy s Marokem, Tuniskem, Ománem, Katarem, Bahrajnem plus dalšími devíti nearabskými muslimskými státy, z nichž nejvýznamější je Turecko, a s dalšími 32 subsaharskými africkými státy. Je ale praavda, že po vypuknutí násilností v r. 2000 tyto vztahy značně ochladly.
Takže s citáty z Koránu si můžete víte co  Důležitá je dnešní realita a pragmatické ekonomické zájmy. Na hranici s Jordánskem byla vybudovaná ekonomická zóna, díky níž se zvedl export Jordánka do USA z původních 13 miliónů dolarů na loňkých 600 milionů dolarů. A Egypt když to viděl, tak požaduje vybudování neméně sedmi takových industriálních zón u svých hranic. Na podobném základě se zřejmě budou muset odvíjet i vztahy Izraele s budoucím palestinckým státem. Většina válek beztak vzniká kvůli zisku, tak proč neudělat mír kvůli zisku. Arabové na slovo obchod slyší velmi dobře 
0/0
22.10.2004 22:55

jezkovy_voci

Re: pěkná blbost
sorry za to úděsné množství překlepů
0/0
22.10.2004 22:57

mtis

Re: pěkná blbost
TO je sice krásné, ale co udělat s těmi tísíci až desetitisíci, pitomců, jejichž jediným životním sílem je Izrael zničit a co když už to vypadá na chvilkové zklidnění tak se zase někde odpálí, nebo začnou sřílet rakety ...
 
Co s nimi a KDO TO s nima ?
0/0
23.10.2004 19:10

maxip

Bylo vytvoření Izraele v r. 1948 oprávněné?
Podle mne to bylo řešení velmi nešťastné. Za 2000 let po rozehnání původního židovského státu tam vzniklo nové etnikum, které tam má svůj domov a má na něj plné právo. Vyhnat palestýnce z jejich domovů a vytvořit tam fakticky nové osídlení má stejnou logigu, jako oprávněnost nároku Němců na naše území - Germáni tu přece byli dřív, slovani sem přišli až ve 4. století. My bychom ale mohli nárokovat Panónii, kde existoval slovanský stát dávno před příchodem Hunů. Každý jistě uzná, že je to nesmysl.
Bohužel, vznikem Izraele v r. 1948 nastala situace, která nemá řešení.  
0/0
22.10.2004 21:43

Dr No

Re: Bylo vytvoření Izraele v r. 1948 oprávněné?
Vytvoření státu Izrael bylo velmi pozitivní věcí. Díky tomu konečně získaly zastání miliony lidí, kteří byli po celém světě nesmyslně a krutě pronásledováni. Nesmyslná nenávist zamindrákovaných blbů celého světa proti židům, která stále trvá, dává nejpádnější důvod pro existenci státu Izrael.
0/0
24.10.2004 16:21

Najdete na iDNES.cz