Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Něco o ekonomice

Doplnil bych článek v ekonomické rubrice srovnávající průměrnou mzdu dnes a v roce 89 a hlavně reaguji na některé demagogické výlevy v jeho diskusních příspěvcích. Asi by opravdu neškodilo připomenout si, kolik co stálo v obchodech před rokem 1989.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ODSakEda

Ještě horší!
Vpostatě souhlas! Vzpomínám si ale, že to před pádem komunismu bylo jetě horší!!!...
  Nejže stál benzim 8,-Kčs, dávno před revolucí (protikomunistickou, nejsme naštěstí na Kubě...) jej soudruzi podražili (pardou upravili, kdo to nazval zdražením riskoval(...) hnet o 70%- na 13,-Kč!!!!!!!!! A hnet zase na 16,-! (při stále stejných a stagnujících platech -od 1200,- do 2800,- ...) a byly na něj dlohý fronty u státního podniku benzina s unimobunkama a se 3 stojany v řadě za sebou, takže jste čekal se starým žigulíkem až natankuje TATRA naftu...
  Dále se velice zlehčuje a dnes komunistům i nahrává, s argumentem, že byli fronty na banány, na čež komunisté protiargumentují, že tyto nejsou nutné k životu, že bylo hlavně zdravotnictví zadarmo! Proboha! Tady byli fronty na všechno!!!!!!!!!!!! Na chleba! Hlavně na obcích! Nevyšel na vás toaletní papír!!!...... Maso u řezníka bylo na obcích jen ve středu odpoledne a mamka mě poslala stát o prázdninách frontu na nucený výsek již od 10 od rána!!!!!!!!!....... FUJ!!!! Je smutné, že někomu utkvěli v paměti jen ty banány... A jaképak kontrolu na hranicích??? S Rakouskem a Německem nebyli skoro žádné!!! Protože přes naši pohraniční obec ani nikdo nejezdil a šílené závory (!), které se nepodařilo prorazit ani mnoha zoufalcům s TATROU s pískem (o čemž se ale nepsalo!!!!!) byly furt spuštěny!!!
 ODSakEda (i proto ODSak!) z pohraničí JM co prožil 1/2 života v komunismu a 2. v kapitalismu a může tedy sakra srovnávat!
0/0
22.10.2004 15:03

hasmen

Re:
Hmm,maso z nucenýho výseku jsme kupovali psovi...
0/0
24.10.2004 16:57

1

Když myslíte
Marka za čtyřicet? O tom nic nevím, ale to nic neznamená, spíš mě zaráží ten optimistický konec (jak z Rudého práva). Máme dolar za 25, plné krámy krámů a strašně pestrý a kvalitní tisk. Pašování, veksl, šmelina a černý trh jsou již minulostí. A to všechno skoro zadarmo, jen jsme při tom zchudli o stovky miliard.
Ach jo (bez laskavého svolení 1)
0/0
22.10.2004 14:16

Dr No

Re: Když myslíte
Většina negativních věcí má svůj původ v tom, že se náš návrat ke kapitalismu konal pod vedením (bývalých?!) soudruhů a jejich předem připravených "odborníků". Takže kdo dnes nadává na něco negativního, může klidně dál nadávat na bolševiky a nemůže se prakticky splést.
0/0
24.10.2004 15:10

Najdete na iDNES.cz