Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

177 otázek pro Kořistku, 12 procent nepravd

Chtít změřit pravdu a lež kabely a čidly připevněnými na hrudi a prstech člověka je nejspíš nemožné. Poslanec Zdeněk Kořistka, připoutaný k detektoru lži, je toho dokonalým příkladem. Detektor měl policistům pomoci při vyšetřování údajného úplatku. Příliš pravdy ale do případu nevnesl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

qqwwee

Jděte se už do háje s Kořistkama.....
Pro média to je zástupné a vděčné téma, blafat o blbostech...
0/0
25.10.2004 13:14

pehlad

vykopat všechny!!!!!
Co jsme to volily za verbež?????Všechny je vypráskat bez ohledu jakou hájí stranu.
0/0
24.10.2004 12:58

clobrda001

Korupční prostředí je vytvořeno volebním systémem
a to jednoduše proto, že každý vítěz voleb musí hledat "kupovat" podporu jiných pidistran a jednotlivých poslanců. Tu se hodí nabídnout posty, trafiky atd. (Špidla, Tvrdík....). Pokud toto dělá strana, která je ve vládě, pak je klid, maximálně se mluví o politických obchodech (Bielesz je zřejmě nezajímavý). Já tu korupci vidím hlavně ze strany vládní ČSSD a koali. Obchod s koryty, účelové vazby....
0/0
24.10.2004 9:30

DrHorak

Detektor je na houby, já bych volil obušek !!
Nic jinýho, než ubohá reklamní předvolební a tvrdě mířená kampaň to není. Stejně jsou to všechno zaprodanci, kteří by byli schopní všeho. Pak následujou šaškárny s detektory a v novinách tomu věnují obrovský prostor pro úvahy a komentáře. Kdyby chtěli znát (a hlavně zveřejnit ) pravdu, tak si najdou jiný způsoby.
0/0
24.10.2004 1:45

erixis

A proc nesli na detektor Ti druzi dva
Teprve po srovnani jejich vypovedi by se skutecne ukazalo, jak se lze-Ti dva se musekli-Dalik s Vecerkem pekne obavat podobneho srovnani a souvislych vypovedi na detektoru-Podle mne jasne ukazali, ze oba lzou a zavrit je meli hned po odmitnuti toho detektoru...
0/0
23.10.2004 20:31

jirka04

Re: A proc nesli na detektor Ti druzi dva
Když věci jsou neprojitím detektorem lži tak jasné, proč nejste též zavřen? Také jste prověrku neabsolvoval! Trochu přemýšlejte a pak teprve mluvte (pište)!
0/0
24.10.2004 22:38

Milan Kolář

Kdo za tím stojí?
Můj osobní názor je, že tuto předvolební komedii vytvořila PR agentura Standy mašinfíry. Proč si to myslím?
Standa za mnoho let ve funkci ministra vnitra má takové páky na koaliční poslance, že jej poslouchají bez výjimky jako hodinky. Co asi na ně má tak pádného, když Špidlovi dělali kdejaký naschvál a teď jsou téměř s odpuštěním posraní až za ušima a před Standou se poslušně staví do pozice ratlíka, tj. klepou se jak osiky?
Nepravděpodobnější odpověď - na všechny už něco pádného ví. Samozřejmě díky odposlechům. Proč si to myslím? Když byl odposloucháván náš prezident Klaus, proč by nebyli odposloucháváni i poslanci?.
Před nějakou dobou ve Spojených státech musel odstoupit prezident (aféra Wattergate) za činnost svých pomocníků, která se může směle rovnat s činností policie ještě nedávno řízené Stanislavem Gr.
U Standy mašinfíry mám neustále obavu, aby se z něj zvolna nestal Standa fíra a nakonec Standa Fírer. On totiž Adolf u sousedů také začínal tím, jak to myslel s Němci upřímně, také neměl rád zloděje, kapitalisty a lichváře. Dokonce některé z nich nechával veřejně špinit a sváděl na ně vše včetně dědičného hříchu i rozmarů počasí, přesně jak si žádaly nejnižší pudy davu. Áda byl pro Němce ve své době nejoblíbenějším politikem. A budoval policejní stát. Neváhal zorganizovat jakoukoliv provokaci.
Jsme si jisti, že Kořistka není jen obdobnou provokací a způsobem jak odrovnat opozici? Já si myslím, že za tím vším stojí skutečně Standa a jeho lidé. Co je však naprosto zřejmé, Standa u nás buduje bezprávný policejní stát. V Kořistkovi vidím jen nástroj.
 
0/0
23.10.2004 19:19

technik

Že je Kořistka lhář a podvodník, to věděl kde-kdo ale že Gross, Bublan a Kolář
jsou stejní prolhanci, to je na pováženou. Okamžřitě přispěchali do všech médií se stanoviskem, jak detektor potvrdil ODSácké uplácení a korupci. Všechny patolízalské denníky měli na první stránce dvoupalcové titulky o prokázání Kořistkovy pravdy a darebáctví lobisty a poradce Topolánka. na základě toho se estébáci z vervou pustily do práce, která je poplatná Husákovi, či spíš Obzinovi . Ukazuje se, že naši čelní představittelé jsou úplně stejní hajzlové jako ti komunističtí.
0/0
23.10.2004 9:40

wwwand

zajímavější otázky:
Je už jasné, že lhal. Pak si můžeme položit zajímavější otázky: 1/ Proč právě Kořistka? 2/ Proč právě z pidistrany US - která se tváří jako pravicová? 3/ Proč kauzu nezdůrazňoval Gros ještě víc? Možné odpovědi: 1/ Do té doby ničím výrazný, "upřímný", s osobními kontakty na ODS. 2/ Ideální pro dezinformaci, právě zdánlivá a stále deklarovaná "pravicovost" může působit ke zvyklání středopravicových voličů, min. k postoji: "na všem je trochu pravdy...". Navíc tato liliputí strana si právě vzhledem ke své titěrnosti nemůže žádat velké "protislužby" (postačí osvědčené trafiky - a ty jak vidět jsou, nic skutečně mocenského), jaké by mohla žádat KDU-ČSL (ta by požadavek věrohodnosti splňovala ale bylo by to "drahý"), KSČM by podobnou kauzu sama sebou deklasovala. 3/ Premiérův postoj je zajímaví - je patrný útrpný úsměšek, jemné přilití oleje do ohně ale vcelku se do kauzi moc neangažuje. Není to nutné, tato žije i bez něj, a pokud dopředu ví, že nemá reálný podklad, je tento postup dost prozíraví. Všimněte si, že distingovaným přístupem tak může jen získat, ať už se aféra vyvine jakkoliv.
0/0
23.10.2004 0:21

wwwand

zajímavější otázky:
0/0
23.10.2004 0:04

jirka04

Nevěrohodný Kořistka
     Poslanec Kořistka lhal, lže a lháti bude. O tom se může dnes přesvědčit každý. Ne pro výsledky na "detektoru lži", ale z jeho jednání a odpovědí. V tom však problém není. Lhář zůstává lhářem. Závažným problémem je však účelové jednání policie, bláboly policejního prezidenta Koláře a neuvěřitelný postup ministra vnitra Bublana, který nejprve "ví" aby později vycouvával a prohlašoval, že "vědět nemůže". Navíc výroky  "upřímného" pana Grosse, že ODS s blížícími se volbami bude vytahovat lecos jsou nevídanou drzostí od člověka který stojí za případem Blielesz a možná i vlastní kauzou Kořistka.
0/0
22.10.2004 19:56

Marťásek

Je to lhar
Jak muze tvrdit, ze na detektoru nelhal, kdyz sam nakonec rika, ze lhal... Fakt nechapu.
0/0
22.10.2004 16:26

krizoch

Jen ve 12 odpovědích lhal ..
No, ano, odpovidal na 88 % pravdu, ale těch 88 % byly dotazy typu jmenujete se Kořistka .. Na ty nejdulezitejsi dotazy odpovidal jak ? .... Je informace o nabídce 10 milionů Kč z vaší strany zcela pravdivá? - ANO (přístroj nevěří) Byl vám vůbec na této schůzce nabídnut nějaký úplatek? - ANO (přístroj nevěří) no comment
0/0
22.10.2004 16:21

D-o-c

Lhář!
Kořistka: "Na detektoru lži jsem nelhal."
11. Odpovídal jste pravdivě na všechny otázky, které vám byly dnes položeny?
NE (vychýlení - nervozita)
function zobraz_etarget_linku(a){window.status=a;return true;}function odstran_etarget_linku(){window.status=' ';} div.etargetContextAd A {color:#333333;font:12px arial;font-weight:bold}div.etargetContextAd {color:#333333;font:10px arial;}
 
0/0
22.10.2004 15:42

D-o-c

Re: Lhář!
Webmastere, dej si do pořádku kód.
0/0
22.10.2004 15:43

CuoreSportivo

Koristko
ty nejseš malej , ale hodně velkej vůl.
0/0
22.10.2004 15:09

Viktor N.

0/0
22.10.2004 15:01

pasik00

ty voe
Koristka se obava o sebe nebo o osobu sobe blizkou
- asi se boji ze pribehne topolanek s kudlou a kuchne je
0/0
22.10.2004 14:45

Apdull

Ty lži
tam Kořistkovi podstrčilo Grosstapo, které detektor ovládá. A udělali to z jediného důvodu - aby Kořistka nebyl moc dokonalý.
Říkal mi to nejdůvěryhodnější ODSák jakého znám... 
0/0
22.10.2004 14:24

Apdull

Re: Ty lži
Ne, nebyl to habit.
0/0
22.10.2004 14:25

rohovka

Re: Re: Ty lži
0/0
22.10.2004 16:20

habit

tak podpisovy arch u vyzvy...
...Vsem slusnym unionistum uz zmizel. Asi je zaskocila takova podpora pana Koristky, zejmena ze strany jeho rodiny, dale pak osobnosti (Buh, Jezis, Jidas, Sona Rychla a Sona Pomala z E55 a dalsi)... skoda...
Nebo je zaskocila navstevnost, ktera prekrocila hodnoty jinak dosahovane za cely mesic (naposledy tam bylo cca 200 pospisu) a zhroutil se jim server...
0/0
22.10.2004 14:18

Delirium Tremens

Všechno bylo jinak aneb za vším hledej ženu
, To je celá věčnost. Po týdnu jsem konečně doma a ta moje ne a ne jít. Jeden se na ni těší celý týden no teď mám dojem, jako by v té koupelně čekala až usnu. Jen jestli se zase na mě neotočí zadkem jako minule. Něčím bych ji měl zaujmout. Nějakou příhodou z parlamentu. Hmm, jenže tam je samá nuda. Ten náš vrchní mašinfíra sice občas pronese nějakou hlášku, ale na Zemana nebo Špidlu ještě nemá. A taky jako bych byl pro něj vzduch. Ani na pozdrav někdy neodpoví. Jediný fór, který za něco stál byl ten za deset milionů. To jsme se s Dalíkem a Večerkem nasmáli. No jo to není špatné, tím bych mohl zaujmout. Á už jde. "Ahoj miláčku. Pojď ke mě. Víš jak jsem se na tebe těšil?". ... ... ... Hmm nic. ... ... ... "Miláčku. Víš co se mi dneska stalo? Nabídli mi 10 miliónu. Au! Dej pozor! Ležím přece vedle tebe. Kdo? No ty je stejně neznáš. No ale já jsem to odmítl. Proč? No jak bych ti to řekl. No ono to stejně asi nebylo myšleno vážně. No a kdyby jo tak už je stejně pozdě. Počkej, nekřič! To byli ódeesáci a kdoví jak to vlastně mysleli. No jak neschopnej? A to že jsem v parlamentu ti nestačí? ... ... Víš co mi můžeš se svou maminkou? ... No tak teda dobrou !!!". Do prkýnka dneska zase nic a jsem tak našvanej, že navíc ani neusnu. Zatracení Dalík s Večerkem. Ty mi byl čert dlužen. Kdybych je prásknul, tak z toho mají průser, ale protože jsem slušnej tak se určitě budou na můj účet ještě týden bavit. No ale co kdybych se na chvíli bavil já. V mobilu sice na Standu číslo nemám, ale v diáři někde bude. Zítra. Ano hned zítra mu zavolám. A to by v tom byl čert, abych alespoň v parlamentu byl vidět ...
0/0
22.10.2004 14:17

meninkokot

Anička do Slavíka!
http://www.blesk.cz/Clanek46318.htm 
0/0
22.10.2004 13:47

Delirium Tremens

Re: Anička do Slavíka!
, Řekni mi co čteš a já ti řeknu co jsi zač.
0/0
22.10.2004 14:19

MBr

Polopravda
No, ono to neni uplne tak, jak to prezentuje Mlada Fronta... Kdyz clovek lze, tak na to poukazuje 5 cidel z 5ti... Tam kde je ale napsano NERVOZITA, tak to znamena, ze napr. 2-3 cidla si mysli opak, ale celkove nelze odpoved vyhodnotit jako lzivou, casto se to prisuzje prave nervozite, ale nemusi tomu tak nutne byt. Tzn. zda se mi, ze jednoznace pristroj souhlasil pristroj s Koristkou v  "nezaludnych" vecech jako je treba datum, misto schuzky atd., pokud ale doslo na zasadni otazky, lamani chleba, tak v +- 50% pripadu ( !!!! ) u nej hlasi vychylky (tzn. soucet odpovedi vylozene lzivych a takovych, u kt. se toto da prisoudit nervozite)
Damy a panove a tohle nam prezentoval smejici se ministr vnitra do televize jako uspesny vysledek detekoru lzi ??? Tak kde to jsme se potom ptam..
0/0
22.10.2004 13:28

dykl

....
...bez ohedu na to kdo je viník , či o co se vlastně jedná si myslím, že tisk by neměl vůbec mít možnost tento materiál otisknout. Seriozní tisk by se k tomu vůbec neměl snížit. Myslím že je to na žalobu pro zveřejnění soukromých údajů. Jesli tomu tak není, tak je to od MF velice, ale opravdu velice nevhodné a nevkusné, přímo narušení soukromí...Fuj Mf Dnes
0/0
22.10.2004 13:26

habit

Re: ....
...tak to by tech zalob muselo padnout od zacatku kauzy hodne... ale spis z druhe strany.
Navic - koristka sam udelal z testu vec verejnou, kdyz po jeho absolvovani verejne prohlasil, ze detektor potvrdil, ze mluvi pravdu. Tezko tisku vycitat, kdyz se snazi jeho informaci overit...
0/0
22.10.2004 13:35

Johny_S

Re: Re: ....
Je to zvláštní, když Kořistka po výslechu na detektoru lži veřejně prohlásil, že mluvil pravdu, přitom na detektoru lhal, a tedy lhal i na veřejnosti. Co si o tom myslet?
0/0
22.10.2004 13:37

habit

Re: Re: Re: ....
...asi je to s tim detektorem lzi jako s testem HIV - pozitivni vysledek nemusi byt duvodem k jasani...proste to spatne pochopil...
0/0
22.10.2004 13:39

Johny_S

Re: Re: Re: Re: ....
Ha, možná to tak bylo, možná původně řekl Bublan: "Hele, jak jsi byl na tom detektoru lži, tak ten test byl pozitivní." "Hurá, prošel jsem!" A už to jelo. Potom to už nešlo vzít zpátky.
0/0
22.10.2004 13:41

Joshuaboy

Re: ....
Ten policajt, který to vynesl ven, je hovado, ignorant a dále by u policie neměl pracovat!!!
0/0
22.10.2004 13:38

habit

Re: Re: ....
...pokud byla vrejne (!!!) prezentovana Koristkova verohodnost prave na zaklade tohoto testu - a Koristka sam z jeho vysledku verejnou vec udelal - je podle mne spravne, ze se verejne prezentuje i dukaz...
0/0
22.10.2004 13:42

Joshuaboy

Re: Re: Re: ....
Tak to prrrr, hochu. V žádném případě to není věc veřejná .
0/0
22.10.2004 13:45

Joshuaboy

Re: Re: Re: ....
To je správné opravdu jen podle tebe... Je k pláči, jaká je úroveň právního vědomí občanů...
0/0
22.10.2004 13:46

habit

Re: Re: Re: Re: ....
...a je smutne, kdyz se pravni vedomi jinych obcanu zacina probouzet az ve chvili, kdy vyplouvaji na povrch pro jednu stranu neprijemne skutecnosti...
0/0
22.10.2004 13:51

Joshuaboy

Re: Re: Re: Re: Re: ....
Jdi už do prdele s těma kecama  Musím být sprostý, ale nedá se nic dělat. Řekni mi, kdy já jsem řekl jasně, že Kořistka má pravdu, nebo že Dalík má pravdu. Nikdy. To tady děláš pořád jen ty. V této republice je takový chlív, že to není normální
0/0
22.10.2004 13:54

habit

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ....
...me vadi, ze jsi se tady nerozciloval v dobe, kdy uniky informaci byly velmi peclive rizene a velmi ucelove...
0/0
22.10.2004 13:57

Joshuaboy

!
Ty kopie obvinění myslíš? To by mě nasralo, kdybych si byl jistý, že jinak než od policajtů se to ven dostat nemůže. Jenže to mohli tisku poskytnout sami obvinění. Jinak nevím, co jiného uniklo. Možná jsem něco přehlédnul. Zastávám názor, že vedení kauzy přes média je neprofesionální humus
0/0
22.10.2004 14:02

habit

Re: !
...to ani ne, to spis ukazalo trapnost cele kauzy a fakt, ze cele to stoji jen na Koristkove "pravdomluvnosti". Ale hlavne komentare ministru (vnitra, spravedlnosti), to, ze jedna strana byla o vsem informovana zatimco druhe byly informace odpirany, tajuplna vyhlaseni vysetrovatelu o trumfech v rukavu (odposlechy).
Cela kampan zamerena na media - vyroky ministra vnitra a ministra spravedlnosti by se mely vyucovat na pravnickych fakultach
0/0
22.10.2004 14:13

Joshuaboy

Re: Re: !
Říkám já snad něco jiného, než že kauza je od začátku zprasená?
0/0
22.10.2004 14:17

Joshuaboy

Re: Re: Re: Re: Re: ....
Mě je jedno, jestli to nakonec dopadne dobře pro Dalíka nebo Kořistku. Čti pořádně: JE MI TO JEDNO . Ale ať se děje podle práva. Já už nevím, jak to mám říct. A ti debilní policajti mě pěkně serou, politici taky
0/0
22.10.2004 13:56

HAL9000

Re: ....
Já myslím, že naopak udělali dobře. Teď aspoň každý vidí, že  krajská zástupkyně Andělová měla pravdu, když výsledek z detektoru lži zpochybnila. A nevím o jakém soukromí mluvíš. S tím vším musel Kořistka počítat, když se uvolil celou záležitost medializovat.
0/0
22.10.2004 13:47

Joshuaboy

Re: Re: ....
Kámo, neexistuje, aby se vynášely informace... Chce to profesionalitu. Nejsme někde na jarmarku, do prdele už
0/0
22.10.2004 13:49

HAL9000

Re: Re: Re: ....
Já mluvím o tom co udělala MF Dnes. Zveřejnila získané informace. Ty mluvíš o policii. Ano jsou neprofesionální, ale to přece není žádná novinka.
0/0
22.10.2004 13:55

Joshuaboy

Re: Re: Re: Re: ....
Idnes udělal jen to, co by udělal každý novinář. Mají senzaci, tak jí pustíme do éteru... Je mi na blití z těch policajtů, kteří to pustli ven
0/0
22.10.2004 13:57

habit

tech zajimavosti je tam vic...
...ale porad se nejak zdraham prijmout vysvetleni Cocse, ze clovek muze klidne prijit se zpozdenim, a pritom prijit vcas...
5. Marek Dalík měl zpoždění s příchodem na schůzku?
ANO (přístroj v klidu)
6. Marek Dalík se schůzky účastnil hned od jejího počátku?
ANO (přístroj v klidu)
...delal jsem vsechny mozne prakticke pokusy, ale nikdy se mi nepodarilo prijit na nejakou schuzku se zpozdenim vcas....
 
0/0
22.10.2004 13:21

jardaKV

Re: tech zajimavosti je tam vic...
Myslim, ze se to da celkem jednoduse vysvetlit: Dalik prisel pozde na schuzku. Ale ta zacala az s jeho prichodem. Tudiz se ucastnil od pocatku. Chce to jen trosinku uvazovat....
0/0
22.10.2004 13:25

HAL9000

Re: Re: tech zajimavosti je tam vic...
A než přišel, tak ti dva (nebo kolik jich tam bylo) mezitím v klidu masturbovali.
0/0
22.10.2004 13:31

habit

Re: Re: tech zajimavosti je tam vic...
...logicke mi to zrovna nepripada... takze to oni tam jen tak sedeli a cekali, a teprve s opozdenym prichodem Dalika zacla schuzka? To je opravdu vysvetleni z rodu Koristkovych...a vyzaduje vic predstavivosti, nez jsem schopen vygenerovat...
0/0
22.10.2004 13:33

Najdete na iDNES.cz