Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidé: Poštu opravili,ale stejně stojíme ve frontě

Dlouhé fronty si musí vystát lidé, kteří potřebují na hlavní libereckou poštu. Přepážek je sice dost, ale bývají často zavřené. Vedení pošty se hájí tím, že po rekonstrukci začalo do historické budovy chodit mnohem víc lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bousa

Pošty šetří, místo výtahů plošiny jen pro vozíčkáře
Nově zrekonstruovaná pošta v Havlíčkově rodě má všechny přepážky v 1.poschodí a je stejně jako zrekonstruovaná pošta v Liberci přístupná pouze nosnou plošinou s obsluhou, označenou-POUZE PRO VOZÍČKÁŘE. Jako matka s dítětem v kočárku jsem se chtěla nechat vyvézt i s kočárkem.To mi bylo odmítnuto, protože nejsem vozíčkář. Pošta jako provozovatel tímto jednáním nerespektuje § 138a odst. 1 stavebního zákona a § 11 odst. 2 vyhl. č. 3692001 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace. Podle tohoto ustanovení u staveb s výtahem musí být osobám s omezenou schopností pohybu a orientace umožněn přístup do všech podlaží určených pro užívání veřejnosti.Podle § 2 písm. b) uvedené vyhlášky se osobami s omezenou schopností pohybu a orientace rozumí osoby postižené pohybově, zejména osoby na vozíku pro invalidy, zrakově, sluchově, osoby pokročilého věku, těhotné ženy a osoby doprovázející dítě v kočárku, dítě do tří let, popřípadě osobu s mentálním postižením.
To že bude plošina s obsluhou a jen pro vozíčkáře bylo na žádost investora. Ušetřili se tím režijní náklady, ale pro někoho byl znemožněn přístup k jejím službám. Pokud se tedy budeme chtít svézt, a i když na to máme právo, smůla. Navíc plošina není technicky působilá pro kočárek. Nenechme stavět další „pošty“bez samoobslužných výtahů.
0/0
20.10.2004 22:07

bousa

Re: Pošty šetří, místo výtahů plošiny jen pro vozíčkáře
Doplnění k mému příspěvku Pošty šetří, místo výtahu plošiny pro vozíčkáře:
Až po odeslání jsem si přečetla, že příspěvek musí být řádně podepsán, aby mohl být zveřejněn. Byla bych tomu ráda, jelikož si myslím, že většina lidí se v zákonech neorientuje a ani neví, že ve veřejných budovách musí být výtah přístupný veřejnosti.
Děkuji
Ing. Bouchnerová Eva
Havlíčkův Brod
0/0
20.10.2004 22:22

Najdete na iDNES.cz