Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Komise: Lékaři u Hlinky nechybovali

Odborná komise se postavila za lékaře, kteří po srpnové nehodě ošetřovali Ivana Hlinku. Lékaři ani zdravotníci podle ní při léčbě a záchraně smrtelně zraněného trenéra nepochybili. Komise však zároveň lékařům vytkla čtyři nedostatky v dokumentaci případu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kulich82

Snad nečekal někdo jiný závěr ?
Já jej tedy nečekal.A to jsem nevěděl, co čtu nyní, že členem komice byli přimáři i z Ustecké nemocnice.
Víte můj kamarád 35 letý, nastoupil  letos 2.dubna do Ustecké nemocnice na vytržení krčních mandlí. A víte jak dopadnul? diagnoza posléze zněla : SMRT MOZKU !!
Do dneška není znám závěr komise co se na sále odehrálo. 
Tak se nedivte závěrům komise, byt cosi připustila,nebot přeci jenom cosi prosáklo ven.
 
0/0
12.10.2004 14:34

Kulich82

Re: Snad nečekal někdo jiný závěr ?
Ještě připisuji : že Péta zemřel je žřejmé z diagnozy !! že jej doma na velikonoce čekaly dvě malé děti a že protokol ze soudní pitvy najednu nikdo nemá, atd atd.
0/0
12.10.2004 14:40

_m-

Re: Snad nečekal někdo jiný závěr ?
Pěkná diagnóza. Můj otec prozměnu zemřel na zástavu srdce (po operaci kloubu) - taky hodně vypovídající. Pravda, nebylo mu 35..............
0/0
12.10.2004 15:43

karelli1

Re: Re: Snad nečekal někdo jiný závěr ?
No je vidět, že do toho fakt moc nevidíš. Proč by nemohl zemřít na oběhové selhání po operaci kolena? Každá operace je v celkové anestezii je hemodynamicky nesmírně náročná a riskantní. A čím je člověk starší, tím se riziko zvyšuje. A na vině je právě srdeční nedostatečnost. To jen aby bylo jasné , že organismus není mašina a všechno souvisí se vším. Možná by to chtělo se o medicínu trochu víc zajímat a pak byste pochopili, že léčit člověka není jako spravovat topení.
0/0
12.10.2004 23:27

Rogan

Re: Re: Re: Snad nečekal někdo jiný závěr ?
To bych tedy raději nechal léčit maminku  topenářem nežli onkoložkou , kdyby na to měl alespon KURZ určitě by nic nepokazil De..le.Právě se koukej kolem sebe a najdeš se -.............. taky mám meducínu................
0/0
13.10.2004 0:36

karelli1

Re: Re: Re: Re: Snad nečekal někdo jiný závěr ?
Chudák tvoje maminka, ty fakt nevís o čem je řeč. No nic, tohle asi opravdu nemá cenu, když tohle tvrdíš. Tak fajn, už se těším až budeš pro svou matku v bolestech volat instalatéra. Utáhne sem tam ňákej šroubek, sem tam dá těsnění a maminka bude skákat z postele.
0/0
13.10.2004 9:42

_m-

Re: Re: Re: Snad nečekal někdo jiný závěr ?
jenže informace - zemřel na oběhové selhání ( dnes už víme, že se jednalo o embolii) - je něco jiného, než - zemřel na zástavu srdce. Pokud vím, na zástavui srdce zemře většina z nás, mě zajímal důvod té zástavy, a to mi nemocnice nebyla ochotna prozradit. Že toho o medicíně skutečně moc nevím není podstatné. madla
0/0
13.10.2004 8:29

karelli1

Lidé jsou smrtelní
Možná by stálo za to připomenout, že lidé jsou smrtelní. Tohoto faktu si řada zdejších diskutujících evidentně nevšimla. Prostě medicína každého zachránit nemůže. Potom je nejednodušší zažalovat lékaře. To víte paní Hlinkové se zhroutil svět. Už nemá svého proslulého manžela. A někdo za to přece musí nést zodpovědnot. Přece to nemůže být Hlinkova chyba, že se nepřipoutal. Vždyť vyhrál olympiádu!!! Tímto stylem se pomaloučku dostáváme na úroveň USA, kde právníci hledají byť sebemenší záminku, aby mohli nemocnici zažalovat. A někdy dokonce dopředu vědí, že se nic nestalo. Jenže klient platí a oni nemají žádnou zodpovědnost.. Tak proč si nenamastit kapsu. Pacienti se tím pádem dočkají toho, že je lékaři nebudou léčit, jak nejlépe to půjde, ale tak, aby je nikdo nemohl zažalovat. Ale to nakonec brzy poznáte sami. Takže jen do toho ... žalujte. Už brzy budeme stát právní(ků). Jo a nechce někdo z vás zažalovat svoji matku za to, že má nějaký genetický defekt a že vy jste zdědil/a. Prosím, ať jena iDnes co číst, až bude téma Hlinka vyčerpáno.
0/0
12.10.2004 13:33

jardahorak

Re: Lidé jsou smrtelní
"...Tímto stylem se pomaloučku dostáváme na úroveň USA, kde právníci hledají byť sebemenší záminku, aby mohli nemocnici zažalovat...." tvuj postoj je druhy extrem. Z lekaru delas nadlidske bytosti, ktere se nemyli a nikdy za zadnych okolnosti nedelaji chyby. Takze hlavne se neptat, proc se zranenemu nedostalo to a to osetreni. Hlavne se nezajimat za jakych okolnosti me blizky clovek zemrel. Lekari jsou totiz polobozi, jejich pricinenim a jejich chybou to byt urcite nemohlo, ze? :-/
0/0
12.10.2004 14:00

karelli1

Re: Re: Lidé jsou smrtelní
Pochopil jsi to přesně naopak. Já právě tvrdím, že medicína není všemocná, tedy ani lékaři nejsou všemocní. Možná si příště přečti můj příspěvek celý a nezačínej odprostřed. Chyba se stát může a stává se. Po chybě lékaře ale může zemřít člověk, proto je to odlišné, ale pořád jsou to jen lidé, kteří tu práci vykonávají. Teď mě napadá, že se v diskusích nikdo příliš nevzrušoval tím, když na holčičku v kočárku spadla nezajištěná tyč lešení. Přesto ji to vážně poškodilo (ani nevím jak dopadla). Ale to je jaksi v naší zemi normální. Že někoho zraní šlendrián zedníka, to už jaksi patří k životnímu riziku. Ale jak to, že pan Hlinka nebyl převezen vrtulníkem , nebyl ihned poslán na CT, zkrátka jak to, že ho nezachránili?!!! Navíc, pořád se jaksi vyhýbáte námitce, že pan Hlinka prostě nebyl připoutaný,a že kdyby neporušoval předpisy, možná by ani ten vrtulník nepotřeboval a mohl si vesele odkaučovat světový pohár..
0/0
12.10.2004 23:41

2Mac7

Re: Lidé jsou smrtelní
No ono zase u nás lékaři vlastně nikdy za nic nemůžou a nenesou žádnou odpovědnost.  Není nic špatného chtít vědět na co Vám vlastně Váš blízký zemřel a zda se nedal třeba jiným způsobem zachránit. Zde sice chybí nějaké záznamy v dokumentaci, ale to prý neznamená , že úkony o nichž záznam chybí nebyly provedeny .Můžete tomu věřit a nemusíte .Můj tatínek zemřel  dle mě chybou obvodní lékařky , dle názoru ošetřujícího lékaře v den přijetí  do nemocnice ( bohužel byl zároveň i dnem smrti) také, tedy pravděpodobně , pitva měla říci přesněji. Po termínu pitvy už se ale se mnou nikdo nebavil , ošetřující lékař nebyl k sehnání a nakonec mi bylo řečeno, že pitva se prý nekonala.
0/0
12.10.2004 16:03

Lokutus2

:-(
Ruka ruku myje !
0/0
12.10.2004 12:58

jeen

Re:
Možná přesněji:
Vrána vráně oči nevyklove.
Ví někdo o případu, že by MUDr. potopil MUDra
0/0
12.10.2004 13:08

jojoj897

Re: Re: N E V Í
a také NIKDO nikdy takový případ NEPOZNÁ ani NEZAŽIJE        
0/0
12.10.2004 13:31

huhu007

Re: Re: Re: N E V Í
Nemoc laciná ráda se vracívá. Jaký doktory si platíš, takový je máš ...
0/0
19.10.2004 15:37

_m-

MŮŽE MI NĚKDO TOHLE VYSVĚTLIT?
Lékaři při ošetřování Hlinky nepochybili, pouze "Odborníci zdravotníkům vytkli, že trenér nebyl po nehodě ihned napojen na přístroje a že pro něj neletěl vrtulník, který by ho převezl na traumatologii. Lékaři ho navíc umístili na chirurgii a nikoli na ARO. Na počítačový tomograf, který odhalil další závažná poranění, se dostal až s časovým odstupem".........Zřejmě lékaři už odborný odhadem poznali, že Hlinkova zranění jsou neslučitelná se životem, tak proč vby tohle všechno dělali, že. V tom případě ovšem nechápu, proč ho vůbec vozili do špitálu, měli ho nechat umřít na té louce, tam byl aspoň klid. madla
0/0
12.10.2004 12:43

bonecek

Re: MŮŽE MI NĚKDO TOHLE VYSVĚTLIT?
No jestli tam byly všechny ty nedostatky,které jsou uvedené v článku tak děkuji pěkně to už je dost na žalobu o zanedbání péče.Podle toho co je v článku nasáno,tak pakliže neudělali ta základní vyšetření,která udělána být měla a ani nebyly monitorovány zákl.životní funkce (tep,tlak,dechová frekvence),tak nemohli vědět,že má zranění neslučitelná se životem .Na to se muselo přijít až při pitvě.Je ovšem otázka,kdyby se dostal na pracoviště,které má skutečně s těžkými zraněními zkušenosti,zda by to došlo tak daleko.Závěr komise mě vůbec nepřesvědčil - víte jak se to říká - vrána vráně oči nevyklove.
 
0/0
12.10.2004 12:55

pattom

Je mi spatne z pani Hlinkove!!
Domnivam se, ze se musi nesmirne velkorysy  a spravedlivy Ivan Hlinka obracet v hrobe, kdyz cte, ze jeho pani Hlinkova chce zaplatit mj. i pohreb!!! Hnus!
0/0
12.10.2004 11:58

Tide

Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
a mně je na zvracení z tebe. Ze zákona na to má právo, tak proč by toho nevyužila. Vsadím se, ty moralisto, že stát se něco podobného tobě, tak ty peníze chceš taky!
0/0
12.10.2004 12:19

pattom

Re: Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
Chtit zaplatit po nekom pohreb, i kdyz je na to pravni narok povazuji za hnusne!! Je to posledni rozlouceni s nekym nejblizsim a to by nemelo byt na cizi ucet!!!Souhlas?
0/0
12.10.2004 12:29

_m-

Re: Re: Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
Absolutní nesouhlas. Bez ohledu na to, je-li paní Hlinková (nebo paní Procházková) za vodou, nebo v nouzi, na tyto peníze má právní nárok, koneckonců, byla by v právu, i kdyby žalovala ušlý zisk a tím pádem i snížení životní úrovně za minimálně ještě 10 let. Jelikož chce uhradit jen náklady pohřbu, tak je to od ní docela seriozní. Spíš mě překvapuje, že náklady pohřbu nesla ona a ne hokejový svaz, jak bylo původně řečeno. madla
0/0
12.10.2004 12:37

Vave

Souhlasím s Madlou,
paní Hlinková by mohla chtít mnohem víc, ale chce jen náklady pohřbu, které byly tak vysoké jen proto, že Hlinka byl známá osobnost. Nechápu, proč by je měla platit (jen) paní Hlinková.
0/0
12.10.2004 12:40

Joshuaboy

Re: Re: Re: Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
Tys nějaká právnica, nebo co?
0/0
12.10.2004 12:45

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
Ne, ale s tímhle problémem jsem se bohužel už setkala. Madla
0/0
12.10.2004 12:51

Joshuaboy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
A kde?
0/0
12.10.2004 12:52

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
Ve vlastní rodině. A detaily ti psát nebudu, ještě to nepřebolelo, zeptej se skutečnho právníka. madla
0/0
12.10.2004 12:54

Joshuaboy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
Promiň, nezlob se.
0/0
12.10.2004 13:05

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
to je dobrý, nejsi vševěd. madla
0/0
12.10.2004 14:30

Tide

Re: Re: Re: Je mi spatne z pani Hlinkove!!
já to za hnusné nepovažuji, spíš považuji za hnusné to, že svaz slíbil, že pohřeb zaplatí a pak se na to jaksi vys***. Navíc ten pohřeb musel být pěkně drahý, stejně jako to vystavení na Žofíně, kam se přišli zviditelnit skoro všichni, kteří p. Hlinku potkali kdysi kdesi a ani ho pořádně neznali. Jen ať ty peníze pí Hlinková dostane.
0/0
12.10.2004 13:07

Kunta_Kinte

Národ troubů
Poserte se všichni z dědka, nastěhujte si domů cígoše a lezte každýmu do prdele
0/0
12.10.2004 11:31

Borgh

Fraška jako vždy
Bůh nás ochraňuj před českým zdravotnictvím...
 
0/0
12.10.2004 11:27

Jajinka007

Komise:
Lékaři u Hlinky nepochybovali.
Nepochybovali? Nebo snad nepochybili? Tak co teda dělali? Pochybovali, aby nepochybili?
0/0
12.10.2004 11:22

Vave

Re: Komise:
0/0
12.10.2004 12:37

vandor

Re: Komise:
... ...   nepochybili, i když pochybovali, že nepochybí  ...
0/0
12.10.2004 12:43

Korhall

Sláva
Tak konečně zjistili že zdravotníci chybu neudělali. Teď ještě aby zveřejnili, že Hlinka jel jako hovadu a kdy byl býval dodržoval předpisy tak tu ještě mohl být a je to v pohodě. Ono se nakonec ukáže že v tom měl z padesáti procent svou vinu a dobře mu tak. Ještě že to neodnesl někdo další, jako dneska.
0/0
12.10.2004 11:16

j@ck

Re: Sláva
hlavne ta hlinkova manzelka bude poradna b*i*t*c*h - nejprve si stezuje na zanedbani ze strany lekaru a potom zaluje ridice avie o ctvrt milionu. jiz ztratila veskere moje sympatie
0/0
12.10.2004 11:22

Korhall

Sláva
0/0
12.10.2004 11:15

matesakoid

ach jo
Ach jo, zadna afera zase nebude. Komis rozhodla, ze zadna chyba neni. Takze co pani novinari, zastourame si do ty komis, jestli nebyla uplacena? Co treba jestli tam nebyla nejaka podezrela transakce? Treba  prasynovec pani Hlavni Komisove stal 22.9.1988 na tramvajove zastavce v Plzni a dostal jednu retku od kolem prochazejiciho studenta mediciny, pozdejsiho osetrujiciho Hlinkova lekare?
Sakra sakra, co ted bude? O cem si budeme cist? Treba o tom, ze dneska byla tak hnusna kosa, ze auta ve Vokovicich mela zamrzla skla. To je zajiimavejsi, ne? A taky u sousedu zastekal pes.
 
0/0
12.10.2004 10:54

Vave

Ach jo!
Ach jo, to jsou věci - nebylo provedeno řádné vyšetření a ona to prý není žádná chyba! Jestli se takhle "nechybuje" vždy a všude, divím se, že náš národ ještě nevymřel.
0/0
12.10.2004 10:39

TyMeTaky

ARO vs chirurgie...
To, ze Hlinku dovezli na chirurgii a ne na ARO mi pripomina vtip o tom, jak chlap prijde s kudlou v zadech k doktorovi, a ten mu rika, ze ma uz padla, a bodne ho do oka, a posle ho na ocni s tim, ze tam maji do sesti.
0/0
12.10.2004 10:22

TyMeTaky

To se dalo cekat.
Vrana vrane oci nevyklove.
0/0
12.10.2004 10:19

djmilion

Ruka ruku myje...
Jako by někdy nějakýho lékaře kolegové potopili. Je to hnus jak se krejou...
0/0
12.10.2004 10:18

Najdete na iDNES.cz