Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kabinet schválil ústavy pro dětské zločince

Vláda posvětila návrh resortu školství zřídit ústavy pro mladistvé zločince, informoval iDNES Luboš Šikula z úřadu vlády. Zřízením speciálních ústavů reaguje vláda na rostoucí brutalitu dětských delikventů. Norma míří do sněmovny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sud_Starobrna

IMO
Na co ústavy? To je škoda peněz, stačí jeden rybník a topit je jako koťata, žádný ať sebelepší ústav je nepředělá.
0/0
20.10.2004 13:58

zbynek._s

Re: IMO
Máte konec konců jen polopravdu, ústavy jsou skutečně k ničemu, ale topit by je měli jejich rodiče, protože ti vědí nejlíp co a jak.Stát, jak vidíte se i se svými placenými vědátory a přeplácenými soudci vůbec neosvědčuje.Takže jde o vyhazování peněz, které budou jnde chybět .
Když jsem s jedním postiženým klukem v takovém ústavu hovořil, byl na tom špatně:  třásl se jako sulc a plakal, a mezi vzlyky ze sebe dostal doslova: "nejsvětlejším zážitkem v mým životě byl táta. Ale ten už nežije...
Kdo je soudný, ať mi prosím napíše, kam mám pak posílat zfeminizovanou justici a všechny feministky. 
 
0/0
20.10.2004 18:18

zbynek._s

Tudy cesta nevede
Minimum, co kabinet udělal, svědčí o to, že jeho členům jde víc o propagandu, než odborný a hlavně etický přístup k věci.Dětští  delikventi jsou jen vrcholem ledovce, u jehož paty stojí komunistická filosofie českého práva, zejména zákona o rodině.Podle něj může stát zasahovat jak chce do všeho, a také to tak dopadá:Děti vyrůstají bez přirozeného táty, je jim odepřena jeho péče i pevná ruka otcovská.No a pak  se všichni diví jak zjara, a zakládají ústavy.Budou v nich pracovat ti samí vědátoři, kteří se jako soudní znalci vyjadřovali, že dítě má zůstávat výhradně v péči matky.Kdyby se tu nemyslelo jen komunisticky, zavedla by se  střídavá péče po rozvodu, bylo by polovic problémů.Ale to by přebyteční soudci museli od válu a to se nikomu nechce. Pevná rodina je ten správný tah pro vládu, která tu nic z vlastní neschopnosti  nedělala.Za děti musí ručit rodiče. Přes podivné ústavy cesta nevede.
 
0/0
20.10.2004 13:18

herulinka

Re: Tudy cesta nevede
Snad je to pořád lepší, než kdyby neudělali nic, ne? Buďme rádi aspoň za to, když víme, kam se tady v té republice ženeme.
0/0
20.10.2004 15:56

zbynek._s

Re: Re: Tudy cesta nevede
Tak si porovnejte co nás víc stojí a hned budete doma z měsíce.Narušovat intergenerační solidaritu v časech, kdy stát přiznává, že nemá na penze by mělo být trestným činem.Pak  navrhuji pro soudkyně a ev.členy vlády, kteří udržují a obnovují komunismus v ČR jakožto středověké tmářství přibližně mnohem mladší trest užívaný v Číně za zloči proti rodině: Deset tisíc říznutí. Kolik myslíte, že by nám zůstalo ústavních činitelů?
0/0
20.10.2004 16:18

herulinka

Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
To je trochu o něčem jiném, než jsem psala, zdá se mi, nebo to bylo špatně pochopeno...
0/0
20.10.2004 17:27

zbynek._s

Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Jakýpak špatně pochopeno? Mám prostě zcela jasný názor na ministra Bureše a "sociální" stát.Je to takový velký dům, kde žijí úředníci i soudci a jmenuje se to podobně jako nepořádek.Vydržovat takové nemravné zařízení nedokážou ani bohatí Švédové, natož pak Češi.
0/0
20.10.2004 18:22

herulinka

Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Pokud si myslíš, že jsi mou narážku pochopil dobře, tak se tu rozepisuj, děláš to ale zbytečně
0/0
21.10.2004 18:17

zbynek._s

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Mám rád rovné jednání bez narážek a proto mne ani nepřekvapuje, že vůči tbobě, píšu zbytečně.Ba, je mi to lhostejné.Pokud si vzpomínám, tak už zakladatel kybernetiky Norbert Wiener řekl:"Největší ignorancí je se domnívat, že informace, které neznáme, vlastně nepotřebujeme. "Čili, jak jsi sama ráčila uvést, jde vlastně o tvůj problém.
0/0
21.10.2004 18:26

herulinka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Napsal jsi to hezky, ale je to opravdu ty o koze, já o voze. Tvoje lhostejnost není nijak extra povzbudivá, ale kdo ví, třeba se jednou karty otočí, třeba ne...na tuhle diskusi zítra zapomeneme a svět se bude točit dál...
0/0
21.10.2004 18:35

zbynek._s

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Tak  třeba zapoj jinou oblast mozku, myslím tu racionální a hned uvidíš věci jinak, blížeji tomu, jaké skutečně jsou.Nemělo by smysl, abych něco vysvětloval, když si v základních premisách nerozumíme.Jak ti to říct? Podstata problému leží mimo jeho viditelné vlastnosti, obdobně jako v cirkuse:Medvídkové a koníčkové  nejsou hodní, ale tvrdě vycepovaní taháním za nozdry, aby se na zvedání biče stavěli na zadní.Podobně s vládními akcemi typu velkého ústavu.polepšovny  pro mladistvé. Už v roce 1996-7 jsem psal v tom smyslu, že stát a jeho soudci, s ideologií z doby nesvobody připravují děti o jednoho z rodičů, což jim přináší zisk a perspektivní výdělek v podobě další kriminality v budoucnu.Mohu to najít a poslat ti to na email-není problém.Situace s rodinným právem (resp. bezprávím) v ČR je tak už po léta zoufalá a pro malý národ zničující.Někdy si připadám, jako když jsem se vrátil po první světové od Verdunu do rodné vsi maje na rtech slova:"Bůh tam nebyl!" Ale vesničané mi starostlivě odpovídají: "Ta válka tě nějak zkazila, podívej vždyť náš pan farář to říká úplně jinak. " Zapři na chvíli své city a spočítej si, že skoro 9 tisíc dětských delikventů, (což je skoro jedno okresní město) po ústavech se vládě prodražuje a navíc se může propagátorsky zviditelnit v očích veřejnosti.Přitom Matějčkovi výzkumy dávno ukázaly, jak ubohé jsou ty ústavy ve výchově. Mj. jde o lobbistický zájem  získat funkci pro mamutí léčebnu v Bohnicích.Jenže, tudy cesta nevede, vláda musí kolem RODINY, zejména otců  chodit po špičkách. Ostatní je pouze kapsování jednotlivců, od ústavních čunitelů až po bezcharakterní vědátory.
Takže, rozlišuj prosím lépe poznávací a hodnotící stránku problému.Moje zkušenosti ukazují, že v české kotlině vládne ideologická korupce mafiánského založení:víš vůbec kolika lidem ve funkcích státní správy a justice tohle vyhovuje? Máš třeba zdání proč z lustračních seznamů vypadlo tolik současných psychiatrů a ps
0/0
22.10.2004 8:04

herulinka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Tak ještě jinak. Narozdíl od Tebe, já tady tu věc neřeším do morku kosti. Byla to jen taková poznámka pro odlehčení, bohužel asi napsaná na špatnou adresu. Co se týče těch rodin a otců - to mi padlo do oka - tak o tom mi můžeš klidně povídat, vím o tom své z vlastní zkušenosti. Já byla po soudu s tátou, i když to nebylo jednoduché, ale podařilo se nám to.
Ale to bylo jen takové odbočení. Co se týče "polepšení" zlobivých dětí, tak je nutné pro to udělat víc, než si kdo z vlády myslí, ale na druhou stranu, nějaký náznak by tam byl...chtělo by to jen, aby je někdo nakopl do zadku, aby už konečně začali dělat něco pořádnýho
0/0
24.10.2004 14:20

zbynek._s

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Je mi líto, nevím po jakém soudu, s jakým tátou, co nebylo jednoduché a co  se vám podařilo. Z toho komunikátu je jasný jen záměr: aby  je někdo nakopl do zadku. Uvažuješ tedy pouze o jednom druhu autority, a to deontické.Ta má dvě varianty: a) dentická kooperativní (když námořníci chtějí doplout podřídí se kapitánovi, který se s nimi nijak nepárá).
b) Deontická autorita donucení, končící holou mocí, v krajním případě odstřelem vojáka, který to koupí od oficíra zezadu, když nechce v bratrovražedné válce útočit .
Pak jsi ovšem nechala zcela mimo autoritu epistémickou, to je takovou, která plyne z převahy v poznání, hodnocení a znalosti jejich metod.
Je nad slunce jasnější, že přirozený otec dělá prop děti to nejlepší co uzná a je naprosto nedůvodné, ba zrůdné, aby když je matka po rozvodu charakterově zničí šly dětičky do ústavu, kde je bude nějaký vědátor kopat do zadku...
Socialistická vláda má samozřejmě jiný názor, a tak máme v ústavech 8,8 dětí, které pořádně otce ani nepoznaly. Teď aby na to důchodci dopláceli  a kde jaká omezená komunistická prokurátorka dělá, že ví co a jak.
Budu rád, když upřesníš co naznačuješ, abych věděl, o co ti vlastně jde, protože já nehodlám kolem dětí živit ani státní ani nestátní parazity. 
0/0
24.10.2004 17:28

herulinka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Teď zas nechápu já - co mají děti společného se státními a nestátními parazity? Ten případ, co jsem popisovala, byl můj ze života, ale to není podstatné. Jen by mohl sloužit jako ukázka toho, že občas se proti našim soudům něco zmůže. Mám pocit, že jsme trochu zabředli do diskuse o něčem jiném, než o čem byl článek atd. Můžeme se bavit o tom, co je dobré pro děti ze strany rodičů, jací dokážou rodiče být, i jací dokáží být cizí lidi ve formě otčímů a macech, mám z tohoto oboru dostatek zkušeností :-)
Ale myslím, že na nic nového nepřijdeme. Lidi byli, jsou a budou špatní a budou i ti hodní. Doufám, že těch bude víc, aby pak ubývalo charakterově zničených dětí a potažmo i dospělých lidí...
0/0
28.10.2004 8:36

zbynek._s

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Vážená paní, na takto položenou otázku nelze jednoznačně odpovědět. Letmo proběhněte moje příspěvky, napište mi laskavě s čím nesouhlasíte a čemu ev.nerozumíte.Prosím, buďte upřímná.Děkuji.
0/0
28.10.2004 13:18

herulinka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
To nebylo jako položená otázka. Je to možné téma do diskuse, která ale až tak úplně nesouvisí s článkem, pod kterým se nacházíme. I když něco společného mají, to nepopírám. Takže k tématu se můžu ptát, co s problémovými dětmi, mladými vrahy a jak se dostat z toho začarovaného kruhu, ve kterém se děti vraždí samy mezi sebou?
0/0
29.10.2004 17:26

zbynek._s

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tudy cesta nevede
Změnit totalitní filosofii práva vůči rodině v teorii a soudní  praxi. Od "asistenčního" státu  k  rodinné autonomii. Návrat k přirozenému právu zaručovaný dokonce  i legislativně Chartou,  všude, kde je toho  třeba.Provést rekodifikaci rodinného práva v ČR. To by byla ta  nejlepší profylaxe proti dětské patologii, která se vždy osvědčovala a je nezbytná jako sociální změna po každé totalitě či válce.Nacismus a komunismus má totiž stejnou odstatu:Všemocný stát, který se plete lidem kam jen může, do oblastí, kam vůbec nepatří. Rodina a naprosté uznání zodpovědnosti rodičů je jednou z nich. Zmizí rozsáhlá základna pro sociální deviaci na soudech a život dětí v ČR se vrátí do správných kolejí.Představte si to jako ve sportu: Čím masovější základna "bežných" sportovců, tím více reprezentantů. Zde jsou d
0/0
29.10.2004 20:21

volinek

jinak to není
Kdo se hajzlíkem narodí, hajzlíkem je, a bude!!!!!!
Tudíž souhlasím-za katr s ním!!!!!!!
0/0
20.10.2004 11:57

Templ

Ale má to svoji logiku...
když zabijí stařenku, vláda ušetří na penzi. Kriminál stojí peníze...
0/0
11.10.2004 19:28

Templ

Ono ti malí haj.líci vládu
neiritují (abych neskončil v koši).. není jim 80, mají svoji ochranku.... když občan takovému borečkovi zakroutí krkem, tak pro něj se ten kriminál najde...
0/0
11.10.2004 19:24

JayC

Ty vole na co čekají!?!?
Nejdřív jsem se chtěl pořádně rozčilovat. Hned jsem si ale uvědomil, že - vždyť to nemá cenu... Stejně s tím nijak nepohnu, nikam se nedovolám a prostě nic. Jediný způsob jak ty vládní šmejdy přesvědčit, že by něco měli taky udělat, je aby se jich to dotklo osobně o pokud možno maximálně! Aby pochopili, že situace není kritická, ale katastrofická! A potom, co jsem včera viděl Střepiny už nevěřím ničemu! Svou přítelkyni nepustím po setmění samotnou nikam a budoucí děti zrovna tak! Protože za to, aby šla jedna nakoupit do obchodu za rohem a druhá za kamarádkou přes ulici a ani jedna už se kvůli nějakýmu úchylovy nevratila, mi ani čerstvé rohlíky ani dceřina radost, že uvidí kamarádku od den dřív fakt NESTOJÍ!
ZAVŘíT JE HAZLY VŠECHNY DO LOCHU A PO VYPRŠENÍ TRESTU HYBAJ NA NUCENÉ PRÁCE!!! A POUZE PŘI NADPRUMĚRNÉM VZORNÉM CHOVÁNÍ MOŽNO UVAŽOVAT O ZAČLENĚNÍ SE DO NORMÁLNÍHO ŽIVOTA! JINAK SMULA!!!!
0/0
11.10.2004 17:14

xmilaj88

dětské krimináli
asi naše moudrá vláda čeká noto až začnou vraždit děti ještě mladší než je 10 let  a asi by měli vraždící zrůdičky zabít nějakého člena rodiny nějakého z našich milovaných ministrů pak možná začnou jednat
0/0
11.10.2004 16:12

jajaja59

Re: dětské krimináli
vzpamatuj se ! říkat tomu vláda je dost odvážné... a pokud to myslíš ironicky, tak to "moudrá" dej do uvozovek
0/0
11.10.2004 18:11

Rommik

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Důvod je asi jednodušší-zločinná vláda nemá žádné prachy!
0/0
11.10.2004 15:43

jarda_carda

Asi se musíme nejdříve zeptat
v Bruselu, popř. v Bílém domě. Jestli nám  vůbec bude povoleno tyhle zrůdy internovat za pevnými mřížemi.  Třeba nám bude nařízeno, že každému dítku do 18 let musíme umožnit, aby vraždilo dle libosti. Aby neutrpěla jeho rozvíjející se psychika.  A samozřejmě na prvním místě jeho lidská práva:-(((
0/0
11.10.2004 15:16

Kenkaku

to snad není možný...
To by mě zajímalo co se ještě musí stát aby to bylo akutní a řešilo se to hned...
0/0
11.10.2004 14:49

dylan

Vlády se to asi netýká!
Zrušili mi tu příspěvek. Dovolil jsem si napsat, že dokud se nějaká ta hrůza nedotkne členů vlády osobně, nic neudělají. A je to snad jinak? Podle hesla "Sytý hladovému nevěří" se to nechá být, vždyť dosud tekla krev obyčejných lidí...  
0/0
11.10.2004 14:41

Destroyer7

Bublina splaskla
Tak tahle bublina socánkům dlouho nevydržela. Copak, Staniku, nemáš čas na pletichaření? Nebo je málo mrtvol? Prolilo se málo krve?
0/0
11.10.2004 14:07

s(h)arka

jelikož se Šikulovi ani jeho blízkým nic takového nestalo....
tak se to prostě odloží na neurčito...jak obvyklé pro naše úředníky..co tě nepálí nehas....
0/0
11.10.2004 13:53

iuos

hmm
už dlouho žádný mladiství nic neprovedl, tak se to nemusí akutně řešit.......
0/0
11.10.2004 13:35

bug01

no...
kraviny rozebirat to jo, ale udelat neco poradnyho (viz. kriminal, nebojme se toho slova, pro mladistve, ktery by byl potreba, byt by byl naplnen tmavsimi spoluobcany) to ne. Kocorkov to tady je
0/0
11.10.2004 13:34

Pan_Ptakopysk

Co s úchyly?
Ale co s agresivními sadistickými devianty, kteří čin spáchají ve věku pod hranicí zletilosti? Až vyjdou z ústavu, mohou čin zopakovat a společnost přitom nebude ani varována, protože jméno ani ksich nesmí být zveřejněny (viz vrah 13-leté Barbory).
0/0
11.10.2004 12:59

Děd Vševěd

???
Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil !
   
0/0
11.10.2004 12:27

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.