Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tak trochu jiná kampaň

ODS stála a stojí před velkou otázkou, jak na nový nefér způsob politického boje reagovat. Od šéfa volebního štábu Petra Bendla jsme slyšeli o kampani zaměřené na věcná témata a vysvětlování tzv. Modré šance, ale ODS si nakonec vybrala, alespoň v celostátní sféře, mnohem radikálnější až extremistickou cestu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

radonový

ČSSD a ODS jedno jsou
Vrána vráně oči nevyklove. ODS by nepochybně měla dostatek inteligentních předvolebních argumentů proti ČSSD, určitě řádově kvalitnějších než akce Kořistka. Vzhledem k jejímu hrubéhu, argumentů prostému chování mohu jen usuzovat že na to nemá, případně se bojí inteligentnější a razantnější postup použít, aby nedejbože ve volbách nezvítězila a musela vládnout namísto pohodlného válení se v opozici.
0/0
12.10.2004 15:12

Páťa Tlučhoř

***
ještě kdyby tak vylezl na povrch nějaký ten politický pornoskandálek.....dneska je to hned:-)
0/0
12.10.2004 10:29

Kleki Petra

Grossova noblesa
mi připomněla anekdotu o opilci, který se klátí nad sedící ženou v tramvaji tak dlouho, až ji od hlavy až k patě obdaří obsahem svého žaludku. Paní vykřikne! Co to děláte, vy prase?!!! Načež opilec odvětí: Já a prase??? Se podívejte na sebe!
 
Tož tak. On Standa prostě umí. Aspoň to kydání mu jde.
0/0
12.10.2004 10:13

1_130_202_135

Re: Grossova noblesa
 Být redakcí, tak tyhlety rádoby objektivní přispěvatele zabanuju aspoň na půl roku.... Co pořád proti panu premiérovi máte? Ublížil vám snad nějak osobně?
0/0
12.10.2004 10:18

Kleki Petra

Re: Re: Grossova noblesa
No vždyť to píšu! Ublížil! Co, ublížil, normálně mě po.blil!
0/0
12.10.2004 10:21

1_130_202_135

Re: Re: Re: Grossova noblesa
Tak nakonec ty, Klečící Petr, jsi Sedící Žena!!!
0/0
12.10.2004 10:24

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: Grossova noblesa
To se nediv, když už to bylo po sedmnácté, nechal jsem se trochu popřešívat, aby mě už příště nepoznal. No a hned následující čtvrtek mě pozvracela Emmerová!
0/0
12.10.2004 10:30

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Grossova noblesa
To měli socánci nějakou akci typu "Škromach na vozíku"? Třeba "Emmerová v tramvaji"? Zřejmě se tam snažila zestátnit sedadla pro invalidy, aby s nimi nedisponoval Dopravní podnik.!
0/0
12.10.2004 10:35

gagaryn

Re: Re: Grossova noblesa
si zaváděj cenzuru někde jinde
0/0
12.10.2004 10:21

Kleki Petra

Re: Re: Re: Grossova noblesa
...přiznej se, že tys mu to sežral? Neboj, jseš už asi jubilejní stotisící...
0/0
12.10.2004 10:22

gagaryn

Re: Re: Re: Re: Grossova noblesa
jubileum člověka potěší
0/0
12.10.2004 10:25

habit

Je tezke zachovat noblesu...
... kdyz vas protivnik zahaji diskusi tim, ze po vas zacne hazet ho*na. Jenze vetsina lidi vidi ho*na na kabate, a vubec se nezajimaji, kdo je ma na rukach. Bohuzel to plati i pro novinare. Myslim, ze tato kampan vstoupi do nasi historie jako "Fekalni". A bojim se, ze se lide probudi, az budou po krk v Grossovych "hnedych a uprimnych argumentech".
0/0
12.10.2004 9:46

Nordsee

Čeho je moc...
Doufám, že si volič uvědomí tato fakta: Prezident nám soustavně poškozuje renomé (jeho nemístné vystoupení na konferencích o EU jsou tak jednostranná a negativní, že se o opravdová fakta mohou opírat velmi stěží; podívejte se do minulého Reflexu, jaký názor mají zahr. novináři žijící v Česku na Klause...:), choval se proti duchu ústavy, svou nevěru přešel slovy (parafráze): "Přešel jsem na červenou...".
A ODS? Pro tu je právní a korektní jen to, co jí nehází klacky pod nohy! Jak si vůbec může předseda parlamentní strany (ODS) dovolit výroky o vykonstruovaném stíhání, manipulaci a v konečném důsledku o praktikách a la gestapo na základě jediného faktu, a to že stíhaný je z řad ODS a jeho chování souvisí s praktikami v ODS. Právní stát jak se nám to hodí, že? - A údajný odposlech? Pokus odklonit pozornost od případu Kořistka - viz Vrtěti psem.
Kdybych byl současným premiérem, duševně bych to neunesl, veškerá má práce je prezentována pouze negativně, opozice mě a mojí vládu srovnává s tot. praktikami? Kde to prosím jsme?!!
Volil jsem a budu volit ČSSD, jediná možná volba (a možná i Zelení). Omlouvám se, pokud tento příspěvek působí nenávistně, ale hluzboce jsem se rozčílil a nezamýšlel jsem to. Děkuji! -NS-
0/0
11.10.2004 19:27

Pongo

Re: Čeho je moc...
Nedá mi nereagovat. Prezident nám renomé nepoškozuje. On sděluje svůj názor, který má v naší zemi velkou podporu. není žádným análním horolezcem ani k EU, ani k USA a ani k Rusku. Pokud si dáš tu práci a přečteš si návrh EUústavy (a samozřejmě si ho musíš přeložit z úředničtiny do srozumitelné češtiny), pak budeš nemile překvapen. Čím se choval proti duchu ústavy? On snad nemá právo na svůj názor? To už tady bylo a naštěstí ta doba před 15 lety skončila. Bože, tak byl nevěrný. Nevěra není nic protiústavního, je to čistě soukromá věc. A když na to přijde, tak Gross dlouho nemluvil o tom, že je ženatý podruhé, Bašta zase měl nemanželské dítě, Havel byl Olze nevěrný několik let, Gross a Tvrdík si telefonují s bordelmamá... Předseda politické strany si může výroky o vykonstruovaném stíhání klidně dovolit, protože se s největší pravděpodobností zakládají na pravdě. Jediný důkaz, který Policie proti Dalíkovi s Večerkem má je svědectví Kořistky a jeho manželky. Teatrální převoz vrtulníkem do Ostravy tomu nasadil korunu a dokázal přesně to, co bylo jeho cílem. Pošpinit před volbami opoziční stranu. Gross skutečně vládne totalitními praktikami. Dosazuje si do svého okolí exponenty komunistického režimu, nikdy nic neřekne konkrétně a jediné kdy je možné ho pořádně vidět je pouze tehdy, pokud se může zmedializovat a zvýšit si popularitu. Jenže popularitou se vládnout nedá. Že jsi volič ČSSD mne ponouká k otázce: Kdy uhradíš dluh, který za tebe ČSSD za 7 let vytvořila ?
0/0
11.10.2004 19:56

habit

Re: Re: Čeho je moc...
...k tomu duchu ustavy - pisatele prispevku, na ktery reagujes, patrne zaskoci zprava, ze v ustave uz (nebo jeste) neni zakotvena vedouci uloha Strany...
0/0
12.10.2004 9:35

karoten

Re: Re: Čeho je moc...
Ani mě nedá nereagovat. Prezident nám renomé poškozuje zcela jednoznačně. Renomé se totiž tvoří vně hranic státu a nikoli podporou hodnotově vyhraněné části obyvatel.
Ústavou rozuměl Váš předřečník tuzemskou Ústavu. Ta je je panu prezidentovi nepříjemným vředem na intimních místech odjakživa.
Poukazováním na poklesky jiných se image prezidenta republiky nezlepší ani doma, natož v zahraničí.
Lišíte sew od Siskola jen podstatně vyšší inteligencí. Blbci jste ale oba stejní
0/0
12.10.2004 10:07

1_130_202_135

Re: Re: Re: Čeho je moc...
Hmmm.... tak teda fakt zahazuju ateismus, odvracím se od matky Gaia a věřím pevně, že křesťanský Bůh existuje. Protože chudí duchem jsou jeho blahoslavení křesťanští demokraté........... jak naznačuje už i Bible
0/0
12.10.2004 10:21

karoten

Re: Re: Re: Re: Čeho je moc...
Nigdo Ti nebu bránit nechat se pokřtít
Ale žít v ateismu je secsakra těžký, takovej profesor Zahradník, známej odesák by moh´vypravovat... To není pro chytrý vnímavý lidi program na dožití.
0/0
12.10.2004 10:26

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Čeho je moc...
Navíc je to program jen na dožití.... Takový ateista zákonitě příjde o pobyt na růžových obláčcích, kde se jistě i po smrti budou národně frontoví lidovečci objímat se sociálními demokraty
0/0
12.10.2004 10:33

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čeho je moc...
Ine. Takovej ateista si akorát užene infarkt a žaludeční vředy protože se nedokáže se světem slušně vyrovnat.
Já ateista nejsem, ale moje víra nemá žádnou konkretizaci. Je to prostě jenom pokora před jistými věcmi života.
Ono za prachy opravdu nejde zařídit všecko
0/0
12.10.2004 10:41

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čeho je moc...
"Jsem bezvýhradný ateista. Až se bojím, že mě Pánbůh potrestá" (Jaroslav Cimrman, Vídeň/Praha 1892).
0/0
12.10.2004 10:45

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čeho je moc...
 
Ano, neb Cimrmann je Bůh sám.....
0/0
12.10.2004 11:28

Nordsee

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čeho je moc...
Ateismus neznamená nevěřit, avšak ateismus popíra existenci boha, božstev. Jsem ateista, a přesto věřím v člověka, pokrok, solidaritu, ale v boha jak osobního, tak neosobního v žádném případě.
0/0
12.10.2004 15:04

karoten

Re: Slovíčkaření
Ateista se chová jako když  "nad něj není", on nejen nevěří v nic co by přesahovalo jeho intelekt, ale především se tak chová - jako by nebylo nic co přesahuje jeho intelekt. Tudíž je ateista blbem.
V kterého konkrétního člověka věříte Vy? Víra v člověka je myšlena pomnožně, jenže to je logickej nesmysl. Už v tom ateista nejste. Ledaže byste věřil jednomu konkrétnímu člověku - nejspíše sobě, a pak půjde o esenci psychopatie, současně s pokrokem a solidaritou se to totiž vylučuje.
0/0
12.10.2004 17:09

Nordsee

Re: Re: Slovíčkaření
Promiňte, ale velmi se pletete - ateista nemá žádný důvod k antropocentrickému chování, k nadutosti a přesvědčení o své jedinečnosti a dokonalosti. Ateista považuje člověka pouze jako jednu z vývojových etap evoluce, ví, že není nejdokonalejší; ví, že v porovnání s ohromující velikostí vesmíru je naprostá "nicka". Avšak je si vědom, že svět nebude nikdy lepší bez odvahy a touhy být lepším a odstraňovat utrpení.
Vždyť etika je pouze dílo člověka, k tomu, aby byl pokorný, nepotřebuje boha. Právě náboženství nechává lidi oddávat se svému utrpení za cenu "onoho světa". Zlo, nenávist, genocidu pokládá za boží záměr, tudíž jakousi konstrukci "nejvyššího dobra". Náboženství svou podstatou člověka ponižuje - tvoří mezi ním a abohem (stvořitelem) ohromující rozpor. Tím, že člověk je v božích očích pouze jakousi bezvýznamnou hříčkou, lidskou bytost tvrdě ujařmuje.
Věřím v lepší svět - vždy´t se podívejte, je spoustu věcí, které byly okleštěny od bezpráví (např. otroctví...). Člověk, ač je někdy neskonale špátný, dokáže být velmi humánní a "velký" - proto věřím v člověka. Není to jenom slohové klišé.
Vy své počínání děláte z úcty a ze strachu z něčeho, co nikdy nebylo dokázáno, a odměna bude pro vás "onen věčný svět (jaká egoistická touha žít věčně, že?). Já budu skládat účtu pouze před mým svědomím a odměnou mi bude pocit z dobrého života a skutků...
0/0
12.10.2004 18:18

karoten

Re: Re: Re: Slovíčkaření
Ale Bůh nebo bůh přece nerovná se náboženství! To je něco jinýho, hlásit se k církvi nebo k sektě, prostě k nějaký společný dohodnutý hře na uctívání.
Vaše poslední věta naprosto přesně vystihuje co jsem sám zřejmě nedokázal jasně sdělit. Vy máte Boha v sobě, a tak to má vypadat .
0/0
12.10.2004 18:27

Nordsee

Re: Re: Re: Re: Slovíčkaření
Boha v sobě opravdu nemám, bůh je přece dokonalý,a to člověk, ba i příroda  není. Abychom žili morálně, šťastně... k tomu opravdu žádného boha nepotřebuje, ale je velmi těžké si tohle připustit.... Přeji pěkný den:))
0/0
13.10.2004 9:31

Pongo

Re: Re: Re: Čeho je moc...
Bože, Mrkvičko, nauč se číst. Já se zmiňuji o dvou (číslem 2) ústavách. O té naší národní a o té, která je nám vnucována ze strany EU a která bude následně té naší nadřazená. Nechápu, čím prezident poškozuje renomé. Snad tím, že radostně neskotačí s představiteli EU? Že jim neleze do zadku jako Havel? Prezident tu není od toho, aby si budoval domácí nebo zahraniční image. Prezident je představitel státu, který byl řádně zvolen k výkonu funkce. Nikde není psáno jak má nebo nemá vystupovat a už vůbec nikde není řečeno že nemůže zastávat názory.
Abych volně parafrázoval tvou předposlední větu, tak na tebe platí to samé se Siskem1 s tím rozdílem, že rozdíl inteligenčního hodnocení mezi vámi nebude až tak velký. Co se týče věty poslední, tak tím mne rozhodně neurazíš, protože mne může právem urazit pouze člověk, který je na tom inteligenčně vůči mně výš a takových, přiznám, skutečně mnoho není. Ty však mezi ně nepatříš.
0/0
12.10.2004 17:39

karoten

Re: Re: Re: Re: Čeho je moc...
Moc Vám to nejde.....
K prvnímu § snad jen:  souhlasím, ale nezapomeňte totéž právo přiznat i jiným prezidentům než je současný.
K druhému §: to nebyla urážka, ale moje bagatelizace společných znaků v myšlení Vašem a jiných uctívačů pseudopravice ODS.
A naposled, intelektem se chlubte o100péro, doporučuju pravidelný testování v Menze a porovnávání jak si na tom stojíte. Každej co mu libo....
0/0
12.10.2004 18:20

Pongo

Re: Re: Re: Re: Re: Čeho je moc...
Já nikomu neupírám jeho názor. Je zajímavé, že s tím většinou začínají havlofilové především tím, že jim vadí už jen to, že Klaus dýchá. Já jsem konstatoval, že Klaus narozdíl od Havla nikomu do zadku neleze. Nazvu-li někoho blbcem, dělám to se zjevným úmyslem někoho urazit. A nakonec, já se svým intelektem nechlubím. Ty jsi jako první začal o intelektu. Nepotřebuji se testovat v Menze, své výsledky znám a ti co se chlubí Menzou jsou jen povýšenci, kteří si musí dokazovat jak jsou skvělí. Já narozdíl od nich takovou berličku nepotřebuji, i když bych velice snadno členem Menzy být mohl.
0/0
13.10.2004 0:25

karoten

Langra na bilboard?
Strana Václava Klause dlouhodobě nezvládá komunikaci s veřejností. Dojede na to už brzy. Přes všechny nekvality vlády sociálních demokratů se ukazuje, že tahle strana zatím dělá pro občany nejvíc. Sice po socialisticku, ale něco dělá, čehož se od ODS nadít nelze.
Málokoho přiláká k volbě agresivní pes zuřivě štěkající na kolemjdoucího.
A že by nám Pravice bylo třeba.....
0/0
11.10.2004 17:45

Kokeš

Lidový dům vstoupil
.. do kampaně i na iDNES? Můžu mít tisíce výhrad k volební kampani ODS, ale kdo nevidí nebo nechce vidět, že takovou kampaň odstartovala právě ČSSD svými "Tupolánky" a "zaháněním modrých strak", o prokazatelném zneužití policie ani nemluvě, ten bude mít k objektivitě daleko...
0/0
11.10.2004 11:59

Hadati

Re: Lidový dům vstoupil
Prokazatelné zneužití policie? A kdo to prokázal? ODS? O tom jsem teda ještě nikde nečetl.
0/0
11.10.2004 12:33

Hadati

Souhlasím
s Vámi, jsem tak znechucen urážkami a arogancí sršící všemi póry z obou stran, že jsem se rozhodl volit raději nějakou jinou stranu. Zejména mě štve arogantní tvář "pohoršeného" pana Langera (Všimli jste si toho jeho výrazu? Nějakou dobu mi trvalo, než jsem si vzpoměl, kde jsem takový výraz naposledy viděl. Připomíná mi tvář prezidenta Bushe, když prohlašoval, že Irák vlastní zakázané zbraně.) a výraz užívaný některými poslanci ODS "Grosstapo". Buď totiž obviňují naší policii, že se chová jako fašistické Gestapo nebo naopak snižují zvěrstva, které tato organizace prováděla. Ať tak či onak, ani jedna možnost se mi nelíbí.
0/0
11.10.2004 11:14

Najdete na iDNES.cz