Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Emmerová chce zastavit privatizaci

Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová chce pozastavit tendenci privatizace bývalých okresních nemocnic. Napřed je podle ní třeba vytvořit síť těchto zdravotnických zařízení a lidem tak zaručit ústavní právo na dostupnou, kvalitní a rovnocennou péči o zdraví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ahasver

Pěkně to tu hnije
Socialistická pakáž a priori - asi podle sebe - předpokládá, že co není neziskové a přerozdělovací, je minimálně špatné, spíše však podvodné. Na změně statutu nemocnic nevidím nic špatného (narozdíl od paní ministryně). Pokud si zřizovatel nemocnice podrží základní filozofii, že prioritou je poskytování kvalitní péče, pak bude jedině dobře, když nemocnice bude obchodní společností, která bude moci tvořit zisk a z něj poté financovat třeba rekonstrukce, nákup přístrojů nebo lůžka následné péče. Naopak by potom snadno mohly nemocnice pacientům účtovat stravu během hospitalizace - nevěřili byste, kolik peněz utíká ze zdravotnictví kuchyněmi
0/0
11.10.2004 11:12

interracial

vážení
nehádejte se kvůli této sockom ministryni. Celý problém je zakopán v bílé mafii, která tluče na tu stranu, jak se jí to hodí. Stačil Rath? JEdnou je s pravicí, jednou se střeďáky, jednou s levicí a ultralevičáky. A to podstatné je to, že se obává ne toho, co plká, ale hlavně se jedná o to, že by konečně do nemocnic přišel normální řád a režim - umíš? dobře, dostaneš, neumíš? - odchod, zapříčinil´s smrt pacienta? - před soud a bručet atd. atd. Jinak v této fázi je to skutečně o tom,že Rath chce hlavně zachovat všemi možnými cestami i necestami - lobbisticky - tučné platy bílé mafie vč. jeho samotného. O nic jiného se mu nejedná. Víte když celé zdravotnictví za socialistických vlád dostávalo provozní peníze, tak šla většina do platů a na provoz, údržbu, opravy toho moc nešlo. Proto jsou taky ty státní nemocnice většinou tam, kde jsou - tj. zanedbané, hlavně že si bílá mafie nacpe břicha, kupuje bavoráky, staví x-generační vily, skupujou pozemky, atd. atd.   - jinými slovy  - prožírají to jako český stát za období socialistických vlád z let 1998-2004, jako Poláci v 80. letech, kdy půjčené peníze cca 20 mld USD vysloveně prožrali v platech a spotřebním zboží.     PROSTĚ  ŽIJOU NA OHROMNÝ  DLUH  PO VZORU  SVÉ  VLÁDY. a po nich potopa............Sienkiewicz by se divil, jakou měl kdysi dávno pravdu.
0/0
11.10.2004 10:46

Milkman_Dan

Doufam,
ze se to tyhle expertce nepodari prosadit. Na privatizaci nemocnic nevidim nic spatneho.
0/0
11.10.2004 9:54

Kleki Petra

Další z řady
úchvatně kvalitních ministrů zdravotnictví z řad našich zakuklených komančů. Socani mají opravdu při jejich výběru šťastnou ruku! Nebo že by už vyčerpali všechny lékaře - členy, neb ostatní na ně hážou bobek?
0/0
11.10.2004 9:01

jajaja59

každý má nějakou minulost
- prohlásila k tématu mlátičky Přibyla. "Nemyslím, že by musel odcházet. ... Takové věci občas otřásají společenskou atmosférou a lidé jsou z toho otrávení. Já byla v KSČ hodně let..." V Plzni našla své auto o několik metrů dál a volala pyrotechniky - bomba?. Bohužel tam nebyla pouze nezařadila rychlost a nezatáhla ruční brzdu. Ze zámoří dostala 2 dopisy a hned je dala Íustavu chemické a biologické ochrany - atentát? Bohužel ne, pouze nabídka odborné literatury. Nemají v Bohnicích volné lůžko?
0/0
11.10.2004 8:56

Orang_Utan

Co ministr
zdravotnictví, to perla. Zvláště to zdůvodnění zastavení privatizace muselo dát paní ministryni hodně práce. Nebo je to prubířský kemínek socdem. Střezte se zisku, té morové nákazy.
0/0
10.10.2004 22:24

Lou88

Až dostanete z našeho zdravotnictví migrénu
tak vás paní ministryně posadí do přetlakové komory, jako potápěče do kesonu a hned se vám uleví
0/0
10.10.2004 19:00

Lou88

Hlavně
se nesmí zastavit zbytečná spotřeba předražených léků, nákupy mnohdy nepotřebných přístrojů, předražené rekonstrukce nemocničních budov atd. Čili všechno to, kam v našem zdravotnictví tečou miliardy, které pak chybí aspoň na základní slušný standard péče. Na tomto penězovodu je navázáno příliš mnoho firem, ředitelů nemocnic i lékařských odborářů, a věřte, že kdyby se do našeho zdravotnictví nalilo ročně 100x více peněz tak by znovu zmizely "neznámo kam". Pokud by byly nemocnice akciové společnosti, které  musí hlídat své hospodaření, vzájemně si konkurovat a lákat klienty na dobré služby, tak by tento "ráj" skončil. A to naši politici nikdy nepřipustí.
0/0
10.10.2004 18:54

Polarni punta

Re: Hlavně
Moje řeč, Je to černá díra na které participují všichni, kteří se okolo toho motají. A to holt nejde zrušit. Taky je vidět kdo hned kejhá Rath a další. A to že by zrovna jemu šlo o blaho pacienta je asi tak pravděpodobné jako to že bude Nova natáčet reality show.
0/0
10.10.2004 19:15

choseee

Re: Hlavně
Hlavne se konecne musi zavest aktivni spoluucast financni pacientu, jinak to uplne na nic
0/0
10.10.2004 21:26

barbudo

Re: Re: Hlavně
, ... aha, finanční spoluúčast pacientů ... hmm ... a to pojišťovny nenabídnou připojištění na spoluúčast?
0/0
10.10.2004 21:58

choseee

Re: Re: Re: Hlavně
To ano, ale pritom se ti strati spousta penez na provoz tech pojistoven. Pokud by to bylo prime ...
0/0
10.10.2004 22:34

Polarni punta

No
já myslím že jde hlavně o lobby dodavtelských firem. Myslím tím vybavení nemocnic, operačních sálů, jejich servis atd. To si myslím že je v současnosti nejvyšší nákladová položka nemocnic. Pokud nebudeme počítat léky. No a stát se v současné době chová asi tak že ten kdo o tom rozhoduje dostane provizi od firmy která dodáva a ať to stojí co to stojí. V momentě kdy se nemocnice zprivatzuje asi tento scenář zmizí. A to je pro některé firmy které dodávají nežádoucí. Nedej bože, pokud si to nemocnice zajistí sama od dodavatele a né od firmy která nakoupí a prodá nemocnici s více jak stoprocentní marží. Tak to bohužel chodí. Proto se vším co spravuje stát pryč. A honem rychle. Je to nejhorší hospodář který existuje. Radši ať vymyslí zákon na ochranu pacientů. To by bylo daleko záslužnější a účinější. Pokud budete moc prokázat a vysoce pokutovvat špatnou péči nemusí mít nikdo z privatizace nemocnic strach. Ale asi se dočkáme jinačích a originálnějších řešení od tupounů v parlamentu.
0/0
10.10.2004 18:42

huhu007

Re: No
Prasečkaření naopak teprve začne. Nemocnice se totiž nebudou privatizovat, nýbrž se přemění pouze jejich právní statut, tedy z příspěvkových organizací na a.s.. Nemocnice však bude minimálně v 51% vlasnictví krajů. Do pořádné privatizace - tedy aby se změnil vlastník, který by byl motivován k poskytován zdr. péče - by dnes šel jedině blázen. Takže: v a.s. neplatí žádná pravidla, neplatí zákon o zadávání veřejných zakázek. To umožní prasečkářům z ODS, kteří dnes okupují kraje, ještě víc brát na hůl zaměstnance a ještě víc prasečkařit. A o to jim především jde. Na zákonu jim totiž nejvíc vadí to, že by měli vést "open book" účetnictví, kdy by naopak veškeré prasečkaření bylo vidět.
Jinak souhlasím, co nevlastní stát, je spravováno lépe. Ale změna právního statutu nemocnice není totéž.
 
0/0
10.10.2004 20:53

tommik

Co byste po nich chtěli ?
Zajímavé, jak si paní Emmerová začala najednout rozumět s panem Rathem. Ten taky rychle překorouhvičkoval k ČSSD protože tam se momentálně prasatům nejvíc sype šrotu. Z nemocnic chtějí neziskové organizace a zastavit veškerou privatizaci. Jak by vám bylo, kdybyste svou prací vydělali nějaké peníze, v rámci neziskovosti je museli odvést státu, nebo krajskému úřadu a odtud by "osvětoví" úředníci rozhodovali o tom, kolik si můžete ponechat, případně, kam Vaše peníze přepošlou. A už jsme v komunismu! Proto jediná možnost jak to změnit jsou chodit ke všem volbám a volit kohokoliv, jen ne rudochy, čssd a potom ty zbytkové promilové pidistrany typu Balbín a kol.
 
0/0
10.10.2004 18:35

juton

Re: Co byste po nich chtěli ?
, Raději zvolím malou, než některou současnou velkou.
0/0
10.10.2004 18:42

tommik

Re: Re: Co byste po nich chtěli ?
 Juton !  Možná jste nepochopil kouzlo politiky, ale to se stává i v lepších rodinách.
 
 
0/0
10.10.2004 18:56

juton

Re: Re: Re: Co byste po nich chtěli ?
, :-)) Pochopil jsem, že za kouzlem politiky se ukrývá obyčejný podvod. To jen vy stále omámeně koukáte s otevřenou pusou jako maličké dítě. Ale to časem přejde. :-))
0/0
10.10.2004 19:02

juton

Nesuďtě tak přísně.
, Vyjádření Emmerové určitou logiku má. Třeba na Ostravsku je soukromých špitálů několik, ale ani jeden nemá oddělení ORL, kožní či psychiatrii. To jsou totiž ekonomicky neatraktivní obory. Zato různých chirurgií plno. Takže je vcelku logické, že nejdříve se vytvoří síť nemocnic, která bude garantovat dostupnost VŠECH oborů (počet špitálů určit třeba na počet obyvatel, velikost území, to chce politickou dohodu) a zbytek dát volně k privatizaci.
0/0
10.10.2004 18:31

Matinka

Má dáti - vzal
To, co by měly nemocnice udělat se bohužel nazývá PRIVATIZACE. Ta má zastánce i odpůrce - obě strany mají důkazy, že to bude, či nebude fungovat. Pokud bych však musela využít nemocniční zařízení a měla možnost volby, vždy bych zvolila soukromou péči před státní. Každou korunu jsem si musela vydřít vlastními schopnostmi a stát si z každé takové koruny vždy ukrojil na daně, sociální a zdravotní dávky. Moje rodina žádné sociální dávky nepobírá a vůbec nevěří, že až ten podporovaný stát bude potřebovat, že jí pomůže. Zlatá PRIVATIZACE - v soukromých podnicích alespoň funguje "Má dáti - dal". Ve státním je to "Má dáti - vzal".
0/0
10.10.2004 18:11

Gottwald

Re: Má dáti - vzal
výborně, tak vy si zaplatíte operace ze svého. ale už začněte šetřit
0/0
10.10.2004 18:17

romana1

Re: Má dáti - vzal
Kdydy jen vzal,horší,že prošustroval a upřimně
0/0
10.10.2004 18:18

krabi

potřebují ovládat peníze, aby si mohli krást
socani potřebují, aby měli pod kontrolou peníze a bez jakékoliv zodpovědnosti s nimi mohli nakládat a je rozkrádat, není divi, že syn Emmerové je šéfikem v jednom z největších dodavatelů léků Zentivě.
0/0
10.10.2004 18:04

technik

Sedm let již mohli debilové typu Emerové vymýšlet koncepci nemocnic.
Teď koukají jako vyvorané myši, že je někdo jiný, než komunistická vrchnost, kdo to s nemocnicemi umí a myslí lépe.
0/0
10.10.2004 18:00

technik

Rozkrádání a tunelování nemocnic pod vedením ČSSD bude pokračovat.
Stačí se na Emerovou jen podívat a člověk ví, že je to jenom pokračování plejády hloupejch chudinek, kteří ve jménu ČSSD neví čí jsou. Že jejich učinkování nás potom příjde na rozkradené miliardy, k tomu uř se ti debilkové pod vedením Grosse a Kalouska nehlásí.
0/0
10.10.2004 17:57

Gottwald

jenom zírám
No nazdar, taky je zase odborníků přes zdravotnictví.  Uvědomte si, že ODS chce privatizovat prostě jen proto, že to má ve své ideologii. Ale jestli je to dobré nebo ne, to už je jim jedno (viz např. privatizace železnic, která v Británii skončila katastrofou). Takže by bylo možná dobré nechat tuto otázku na skutečných odborních.
0/0
10.10.2004 17:51

siskol

Re: jenom zírám
Ale nikde není řečeno, že by ta ideologie ODS byla špatná, když ty privatizované nemocníce vykazují zisk, který reinvestují a tím zvedají konfort pro své pacienty(viz. rozhovory v TV, kdy si pacienti libují). A to s tou katastrofou britské železnice sis vymyslel, je to lež jako věž...
0/0
10.10.2004 18:20

Gottwald

Re: Re: jenom zírám
jasně vymyslel. Ono vůbec nedošlo k prudkému zhoršení bezpečnosti, protože soukromé firmy kašlaly na bezpečnost, všechno je to lež. To je vůbec nejlepší argument
 
0/0
10.10.2004 18:34

juton

Re: Re: jenom zírám
, Já jen k té poslední větě: bohužel, nevymyslel si to. Velká část zprivatizovaných tratí přešla před několika lety zpět pod stát, protože se ukázalo, že společnosti si veškerý zisk rozdělují, aniž by cokoliv investovaly do bezpečnosti. Je smutné, že k tomu došli až po nehodě, která si vyžádala řádku mrtvých.
0/0
10.10.2004 18:34

Gottwald

Re: Re: jenom zírám
pro blba: Společnost Railtrack dokonce šetřila na výdajích na údržbu tratí a stanic až na úkor bezpečnosti. Vznikla řada závažných nehod (např. Clapham 35 mrtvých, Hatfield 4 mrtví), vzrostla nespokojenost veřejnosti, nastal úbytek cestujících. Jízdné na britských železnicích patří k nejdražším na světě. Porovnání průměrného jízdného na železnici ukázalo, že v Británii je mnohem vyšší než v Japonsku, Švédsku, Švýcarsku, Nizozemí, Francii, Španělsku nebo Itálii. Např. společnost Virgin zvýšila jízdné 2x od ukončení privatizace v r. 1997, celkem o 45 %. Drážní regulátor nařídil omezení růstu jízdného, které by se nemělo zvyšovat rychleji než o 1 % proti inflaci. Provozovatelé železniční nákladní dopravy ve Velké Británii platí za hrtkm asi 3x více, než je tomu v Americe nebo v Austrálii.  http://www.cd.cz/static/old/Zeleznicar/TCD/Tcd2001/20britze.htm
0/0
10.10.2004 18:36

romana1

Soudružka,
Emmerová koná přesně v socialistickém duchu:ať to stojí,co to stojí,jen když to máme pevně v rukou
0/0
10.10.2004 17:37

petkov

socani pokračují
Další neschopná, která bude poslouchat. Funkci ministra  zdravotnictví může pro socany vzít jenom někdo, kdo nemá selský rozum,  kdo souhlasí když zhora houknou že 1+1= kolik chtějí, kdo vydrží nekoukat napravo a nalevo a kdo se zpronevěří. Tedy ten jehož IQ je na hranici debility nebo bezpáteřní člověk. Pro socany nejlépe dohromady.  Partička se Standou v čele mi připomíná Jakešovce. Nevzdělaní, nevyzrálí a ubozí. Hlavně centrálně řídit co jde, ne ani tak s ohledem na občana, ale hlavně s ohledem na sebe samého.
Abych neodbočil od zdravotnictví a  šéfové, nelze očekávat nic jiného než činí. Centrální řízení všeho, za občana, protože on občan je ovce, která potřebuje baču. PROBERTE SE, NENÍ ROK 1980. Dnes občan ví do čeho chce investovat a do čeho ne. Někdo do domečku, někdo do vzdělání a sem tam někdo do zdraví. Čím bohatší tím více do všeho. Zdravotnictví by mělo zcela legitimně toto přijmout. Nejsou si všichni rovni, jako za komančů. Dnes rozhodně ne. Ani to není zdravé. Tak ať si platí co chtějí a ci můžou, zcela průkazně dle ceníku a ne doktorům do kapes. Pokud budou pacienti platit, bude o ně boj u zdravotnických zařízeních. Zdravotnická zařízení budou do sebe investovat sami bez ministra resortu. Sami vědí nejlépe do čeho, nemusí se ptát státního aparátu.
 
Petris  
.
0/0
10.10.2004 17:35

siskol

Emerová je "debil", ostatně jako všichni bolševici a socdemáci!!
Nemocnice, které jsou již několik let akciovými společnostmi, dnes prosperují a nikdo je nevytuneloval - na rozdíl od státněsocialistických nemocnic a vytvářejí zisk (což je podle Grossšméjda hrozné!!!)-, ten zisk ovšem investují do vylepšení zařízení a přístrojů, na rozdíl od státněsocialistických nemocnic, které nám tahají z kapes 16miliard korun ročně!! Ano, prdlé Emerové a "blbounovi" Grossovi vadí, že někdo nepotřebuje státní přerozdělování a prosperuje!!!
0/0
10.10.2004 17:33

ricoJD

Stát
vyřešil zadlužení okresních nemocnic tím, že je předal krajům. Když je kraje dostaly z nejhoršího a navrhují řešení do budoucna, chce ho ČSSD zmařit a udělala si z privatizace nemocnic předvolební téma. Pryč s vládou ČSSD!!
0/0
10.10.2004 17:16

crm6

Zastavit privatizaci
Ono by se totiž ukázalo, že privátní nemocnice jsou ekonomicky soběstačné, prostředí v nich hodné civilizovaného člověka, zaměstnanci přívětiví k pacientům. Prostě opak zařícení, vlastněných státem. To naše strana a vláda nemůže připustit. Takže to vidím tak, že než tady onemocnět, radši rovnou umřít!
0/0
10.10.2004 17:12

Mr. Talpo

emerka
no u nás dělali a dělají ministry zdravotnictví jen ti nejméně schopní politruci... proto to taky tak vypadá. dejte šaci trhu. podívejte se na západ (teda krom němců a frantíků tam je socanov šílenej)
0/0
10.10.2004 17:10

celtic

Re: emerka
Počkej až ti na operačním sále řekne doktor, že operuje za smluvní ceny a za ten tvůj slepák chce 2 melouny, nebo můžeš jít jinam, třeba na trh, tam ho dělají Vietnamci za 1500,-
0/0
10.10.2004 17:15

Mr. Talpo

Re: Re: emerka
no pravda třeba v usa je to fakt fušeřina že tam jezdí kde kdo... asi je to levnější... chlapče chlapče...
0/0
10.10.2004 17:18

siskol

Re: Re: emerka
Kecáš blbosti, zákon jasně stanoví podmínky pro lékařskou péči a zdravotní pojišťovny, takže i soukromá nemocnice dostane za zákrok stejné peníze, jako státní, žádné navyšování není možné. Rozdíl je v tom, že soukromá nemocnice ty peníze neprošustruje, jako to dělají státně socialistické nemocnice...
0/0
10.10.2004 17:37

Krusovicky Lezak

Emerova je ....
Emerova je paranoidni kr*va. Ta story o tom jak zapomnela zatahnout rucni brzdu u sveho auta a pak volala pyrotechniky je skutecne uzasna. O jejim nekoncepcnim pristupu ke zdravotnitvi skoda mluvit. Kouknete se na http://respekt.inway.cz/clanek_detail.php?sel_id=1755&rocnik=2004&cislo=41
0/0
10.10.2004 17:05

Mr. Talpo

huh
zruste nemocenskou a zpoplatňete všechny léky a je to. nemocní budou opravdu nemocní a morgoši a leplíci s důchodcema půjdu trhat mátu a šalvěj.
0/0
10.10.2004 17:05

Najdete na iDNES.cz