Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hučínovi příznivci se střetli s policií

Příznivci bývalého agenta BIS Vladimíra Hučína přerušili jeho soud. Hučín je obžalován ze šesti trestných činů. Několik desítek jeho fanoušků musela policie z budovy přerovského soudu vyvést násilím. Dva lidé skončili v nemocnici. Soudce po incidentu líčení odročil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jarda II

Ze života
Soudce Jelínek je Bůh.Slyšel jsem o případu,kdy byla dána stížnost pro podjatost soudce (Jelínka) a hle  odpověď "soudce Jelínek není podjatý" podepsán soudce Jelínek.Co dodat k našemu soudnictví.
 
0/0
7.10.2004 15:49

kontrola

Masakr
Téměř 80.letý   dlouholetý politický vězeň pan František Cigánek, invalida pohybující se jen o berlích, v důsledku brutálního zákroku policie zkolaboval. Přivolaná záchranná   služba jej   odvezla do nemocnice na jednotku intenzivní péče, kde se ve   vážném zdravotním stavu nachází dosud. Konečně jsme poznali, co tak upřímně myslíte. Protože v demokratické zemi je obvyklé, že odpovědní činitelé po takovémto excesu podřízených podávají demisi, vyzýváme vás i my upřímně, abyste z titulu své přímé a politické odpovědnosti okamžitě odstoupili ze svých funkcí.   V Přerově dne 6.října 2004
Obhájce JUDr Milan Hulík        důvěrníci: Zdeňka Mašínová , John ok

kontrola

Masakr v Prerove
  Vážený pane ministerský předsedo , Vážený pane ministře vnitra, Vážený pane policejní presidente,
od pondělí 4.10. jsme se účastnili jako obhájce a důvěrníci procesu s bývalým důstojníkem IS Vladimírem Hučínem. yli jsme svědky toho, jak předseda senátu Mgr. Jelínek opakovaně zamítl žádost obhájců, aby hlavní líčení pokračovalo za účasti veřejnosti. Prohlašujeme, že ani třetí den jednání (6.10.) a to do projednání posledního bodu obžaloby, nezaznělo v prováděném důkazním řízení nic tajného, nic co by mělo společného s jakýmikoli utajovanými skutečnostmi.Tedy nic, co by mohlo ohrozit bezpečnost státu.Z tohoto důvodu byla podle našeho názoru oprávněná i žádost veřejnosti o účast na tomto hlavním líčení. Veřejnost shromážděná v budově soudu se chovala klidně a ukázněně. Posléze skandováním začala vyjadřovat svoje ústavou zaručené právo účastnit se tohoto soudního jednání. V tomto okamžiku přerušil předseda senátu jednání a vyzval policii, prostřednictvím justiční stráže, o vyklizení chodby před jednací síní. Krátce na to jsme byli svědky brutálního policejního zákroku,   jaký jsme naposledy viděli v lednu 1989 na Václavském náměstí. Zákroku o to otřesnějšího, že směřoval především proti starým lidem, bývalým politickým vězňům z 50.let, kteří byli nejdříve surově od sebe   odtrháváni, následně bezohledně smýkáni po zemi a   schodech až před budovu soudu a někteří z nich byli vysvlečeni do spodního prádla. Několik osob bylo při této akci zraněno. Téměř 80.letý   dlouholetý poli
0/0
7.10.2004 15:10

kontrola

Zivcak, Sabata, Uhl
Pro pořádek si připomeňme, že ÚZSI byl po 17.11.1989 řízen opravdu velice podivnými lidmi, jako jsou RADOVAN PROCHÁZKA (do roku 1993, pak se stal ředitelem už od dob komunismu před českými občany-daňovými poplatníky a jakýmikoliv kontrolními mechanismy vůbec nejutajenější špionážní organisace ROZVĚDKA GENERÁLNÍHO ŠTÁBU, tradičně řízené přímo sovětskou GRU), dále JIŘÍ RŮŽEK (pak ředitel vojenské kontrarozvědky VOJENSKÉ OBRANNÉ ZPRAVODAJSTVÍ (VOZ), od roku 1998 ředitel BEZPEČNOSTNÍ INFORMAČNÍ SLUŽBY (BIS)…, když nad BIS vykonává kontrolu parlamentní výbor vedený ing.JANEM KLASEM, k jehož osobě a jeho vazbách na StB už v současné době existuje tolik materiálů, že mu musíme věnovat samostatný článek…), dále OLDŘICH ČERNÝ (1993-98), po volebním vítězství sociální demokracie PETR ZEMAN (1998 - 31. března 2001) - bývalý osobní sekretář tajemníka Jihomoravského KV KSČ dr.JAROSLAVA ŠABATY. V současné době je ÚZSI řízen náměstkem PETRA ZEMANA, zběhlým katolickým knězem FRANTIŠKEM BUBLANEM, který rovněž pochází ze Šabatovy skupiny, když PETR ZEMAN, který údajně neprošel bezpečnostní prověrkou kvůli své předlistopadové spolupráci s komunistickou rozvědkou, stále působí v jeho ředitelské kanceláři a dohlíží na chod služby!!! Pak by ovšem mohla být Zifčákova role jak při UDÁLOSTECH „SAMETOVÉ REVOLUCE 1989“, na kterých se Šabatova skupina výrazným způsobem podílela, tak i v celé cause Hučín, tedy zdaleka nejenom při závěrečné fázi propuštění ze služby a uvěznění VLADIMÍRA HUČÍNA „svými vlastními lidmi“ z BIS. V této souvislosti je rovněž velmi zajímavé, že snad jediný otevřeně protihučínovský článek zveřejnil právě zeť JAROSLAVA ŠABATY a „obránce lidských práv“ komunistických zločinců ing.PETR UHL.
0/0
7.10.2004 15:06

Flegi

Kdy je další kolo?
Nevíte někdo na kdy byl proces odročen?
0/0
7.10.2004 13:08

Jiricek7

Re: Socansko-fašounský stát
Nech se opravdu vyšetřit v Bohnicích!Nebo si tam radši již zamluv lůžko!
0/0
7.10.2004 12:53

jarda II

Re: Socansko-fašounský stát
Super ty jsi můj kůň ,ale zatím je nás málo.
0/0
7.10.2004 15:52

spalovac

Re: Socansko-fašounský stát
 
0/0
7.10.2004 19:07

interracial

zásah černooděnců
nepřipomíná vám to zásah černooděnců zveřejněný včera v TV , kdy údajně hledali v soukromých příbytcích únosce toho podnikatele Brunclíka? kdy vám černooděnci vtrhnou do bytu, zmlátí vás, máte z toho šok, samozřejmě, že nikoho nenašli a td, atd.   Chovaj se jako fašouni či komouši z padesátých let.
Prostě neskutečné, co se děje, jak se policie chová.
Jediné pro řadového občana zůstává pláč a slzy.  Ale chce to nejspíš zbrojní pas, pistole a sekyry....................proti státně-policejní zlovůli.
Tato vláda je doopravdy zločinecká a jejich fízlovští nohsledi jsou mafiáni.
0/0
7.10.2004 10:00

zlej

Re: zásah černooděnců
ještě že se o tom zatím lidi z medií dozví. Otázka zní jak dlouho to bude trvat než nastoupí v našich mediích autocenzura nebo dokonce cenzura. Na druhou stranu si z toho policajti ani politici stejně nic nedělají a čekají až to vyšumí do ztracena.
0/0
7.10.2004 10:07

mozkovna

Re: zásah černooděnců
Ja rikam uz dlouhou dobu, ze v Cechah chybi nekdo, kdo konencne by pojmenoval hajzly pravymi jmeny a take po zasluze by se s nimi potom vyporadal. Ale k tomu neni a pozor, ani nebude zadna vule, protoze ceska demokracie je postavena na spatnych zakladech. Domluvene predani moci v listopadu 1989 vymenou za beztrestnost a zahlazeni radeni komunistu od roku 1948. Obchod s dablem. Moci se znovu chapaji policiste se svymi metodami "studeneho nasili", jak zajimave pojmenoval jisty dustojnik praktiky, pouzivane behem akce Asanace. Vtrhnou Vam do bytu, zmlati Vas, prehazi vse naruby a pak odejdou s tim, ze nic nenasli, ze vsak meli DUVODNE podezreni a tudiz museli do bytu vtrhnout. Vse podle zakona. Heh, jo, komunisticke praktiky. Vsak bude jeste hur.
0/0
7.10.2004 10:16

zlej

Re: Re: zásah černooděnců
bude hůř, to máš pravdu. Teď sondují jak jim to projde a potom přitvrdí.
0/0
7.10.2004 10:18

Prubojny_kapitalista

Kauza Hučín
Proč byl Vladimír Hučín označen za blázna, když varoval před roustoucím levicovým extrenismem a pronikání bývalých bolševických strktur do státní správy, když se již jasně ukázalo, že na vedoucích místech tohoto státu jsou bývalé komunistické mlátičky jako Přibyl, Policie je jimi prolezlá, s prověrkama pro tyto komouše bylo NBÚ manipulováno. Upozorňuji, že tehdejšímu komandu, které Hučína zatklo a ihned objevilo ony "ukryté" zbraně velel Ibl, dnešní Grossův "parťák".
0/0
7.10.2004 9:36

witchcraft

Pomoc?!
Tak ted to ma ten mamlas spocitane.Po takove publicite ho odsoudi na 100%.Ti ubozaci si mysli,ze mu temi protesty pomuzou-tak akorat do lochu.Cechy nejsou Amerika.
0/0
7.10.2004 9:16

mozkovna

Respublika, vec verejna!
Cesky stat vyrobil zlocince. S vyrobou viniku ma bohate zkusenosti. Obrana je nejlepsi utok. Kdyz Hucin upozornoval na rozlezle site komunistu a byvalych rozvedciku ve vysokych funkcich statni spravy, byl jednoduse odstranen. Ne fyzicky, ale spolecensky. Oznacen byl za blazna, vraha a dusevne vysinuteho. Tyto praktiky maji mnozi panove z 1. Spravy StB [dnes na zajimavych postech ve statni sprave] natolik zazite, ze se nezdrahaji je nejen pouzivat na Hucinovi, ale nabizi sve zkusenosti i Standovi, ktery nabidky promptne prijima [kauza Koristka]. Holt, Stranda to mysli uprimne. Jsem jen zadostiv toho, kdy se zacnou strilet hlavy a komuniste veset na kandelabry jako v sestapadestam v Budapesti nebo po Pinochetove prozretelnem prevratu v Chile, kde clenove levicove fronty byli v primem televiznim prenosu hazeni do mlynarskych bubnovych stolic i spolu s vytisky Marxismu Leninismu. Pinochet byl vizionar a frajer. Skoda, ze tam nahazel i nektere omylem, ale to uz je jina story.
Stav ceskeho politickeho zakulisi:
Univerzalni pozice: Komunista uvnitr, navenek jinak.
Postoj: Skodit demokracii
Reseni, jak z toho ven: Pinochetova cesta.
Dokud se ceska spolecnost nevyrovna se svoji temnou minulosti, neceka ji zadna svetla budoucnost. To je ultimatni a neoddiskutovatelna skutecnost. Ne vzdy je Kabatova [sametova] revoluce konecnym resenim.
0/0
7.10.2004 8:56

hrebi

stale vice "grossovin"
Premier Gross se začíná chovat jako levicový velitel republiky. Měl by si uvědomit, že nemohl ještě pořádně poznat, co je to opravdový život a popřemýšlet o své minulosti. Vrhnout se do politického života bezprostředně po vystudování školy je podle mne absurdní, ostatně stejně jako činy a slova pana premiéra Grosse. pane Grossi, dávím Vám i vašemu grosstapu
0/0
7.10.2004 8:45

Michal dopisovatel

Česká vláda, POLICIE jsou ukázkou lidské ubohosti
Policie a vláda v ČR nerespektuje nic. Nerespektuje základní lidská práva, práva na shromažďování obyvatel (bez nutnosti jakéhosi předem "oznamování") a nerespektují ani úctu k starým lidem. Nefandím ani Hučínovi ani jinému ale po pravdě mi vadí, že žiji ve státě, který začíná být takřka stejný jako předchozí (ČSSR) i s jejím tehdejším režimem. Vždyť když se každý normální člověk podívá na naše politické osazenstvo, zjistí, že všichni co jsou tam pocházejí z doby tvrdého bolševika, stále mají stejné idealistické názory jaké za minulého režimu. No s takovým zbožím to daleko nedotáhnem. Že Žijem v policejním státě je evidentní a fakty prokazatelné: v kažfdém městě existují kamery (kamerový systém)-tahle ideologie pochází z komunismu (ti museli mít vše ohlídané, co kdyby někdo plánoval převrat co?), stále narůstající počet flákajících se hlídek ve vozech v ulicích, vytvoření stálé pořádkové jednotky (známí pod názvem: těžkooděnci)-jednotka pro potírání demonstrací a nepokojů atp...  No myslím, že s vládou soccanů nás nic dobrého nečeká. GrossTapo nás sleduje a číhá aby nám dalo zas po hubě, když se nám nebude něco líbit. Jsou to fašouni a nic jiného....
0/0
7.10.2004 8:21

hasmen

Re: i
Mě ty kamery nevadí.
0/0
7.10.2004 8:24

mtis

Re: Re: i
Dokud se o tebe nezačnou ti správní zajímat ... nemáš třeba nějakou firmu, nesponzioroval jsi politické odpůrce, nevlastníš pozemek, na který bude mít zálusk stát nebo průmyslová zóna?
 
Není v tomto státě aktivní člověk, který není 0, na kterého by se nedalo něco hodit, pokud je k tomu vůle a dost času ....
0/0
7.10.2004 9:45

zlej

Re: Re: Re: i
Třeba hasmen stojí na té správné straně, na té která si pak to natočené prohlíží.
0/0
7.10.2004 9:52

Děd Vševěd

Kdyby ...
Kdyby pan Hučín, který je m.j. obžalován i z nedovoleného ozbrojování, těmi svými zbraněmi někoho zranil nebo, nedej bože, zabil, také by měl na soudním jednání tolik příznivců ? Můj osobní názor na celou věc je ten, že pan Hučín je asi nemocen a místo soudu by se měl jít léčit. No, a zásah Policie v soudní budově nepřekročil únosnou mez. P.S. Když Policie nic nedělá, tak ji obviňují z pasivity, když pracuje, tak je obviňována z brutality. Hmmm. Pak si má člověk vybrat.  A pan Kaiser by si měl také zamést před svým vlastním prahem. Jeho vztah k alkoholu a opilecké výtržnosti jsou také známé. Navíc sám je vážně nemocen a vzhledem ke své nemoci by alkohol neměl pít vůbec.
0/0
7.10.2004 8:17

zlej

Re: Kdyby ...
Jenomže on nikoho nezranil ani nezabil. A jestli zbrutální zásah proti starším slušným lidem je pro tebe vpořádku, tak pro mě ne. Až ti nějaká švestka dá pendrekem za to že zajedeš na kole do jednosměrky tak se na to možná budeš koukat jinak. I když by to nebylo špatný - možná by se ti rozsvítilo. Ale ty bys asi nedostal, ukázal by jsi průkaz, ne?
0/0
7.10.2004 8:30

Děd Vševěd

Re: Re: Kdyby ...
  1. Psal jsem " Kdyby ....", t.j. netvrdil jsem, že někoho zabil nebo zranil. Ale proč si pan Hučín ty zbraně shromažďoval. Pro parádu ?! Pokud je navíc duševně vyšinutý, tak by asi reálně hrozilo, že je ( ty zbraně ) dříve nebo později proti někomu použije.
  2. Průkaz bych mohl ukázat tak maximálně občanský nebo řidičský.
Přeji hezký den !
0/0
7.10.2004 8:36

DEMO

Re: Re: Re: Kdyby ...
Ať rozhodne nezávislý soud. Nechápu, proč právě tohle Hučínovi sklaní nechtějí připustit......
0/0
7.10.2004 9:06

zlej

Re: Re: Re: Re: Kdyby ...
Ano, ať rozhodne nezávislý soud. Jsem pro.
0/0
7.10.2004 9:10

jojoj897

jasně ty chytrej !!!!
a kde jako ten nezávislý soud vezmeme      
0/0
7.10.2004 19:30

zlej

Re: Re: Re: Kdyby ...
1/ zbraň má doma každej druhej. Ač nenásilné povahy při sledování událostí v této republice asi taky o nějaké začnu uvažovat.
2/nevím nic o tom že by pan Hučín byl prohlášen za nesvéprávného. Asi jsi psychiatr amatér a pana Hučína jsi vyšetřoval?
3/neodpověděl jsi mi na to jak by jsi se tvářil až by jsi dostal za banální přestupek na budku od policajta.  ( viz slušná paní středního věku vjedoucí na kole do jednosměrky a za to od policejního fracka dostala několik úderů a kopanců, což si podle jeho nadřízeného zasloužila)
4/ řidičák a občanku si hlídej, až je při kontrole nebudeš mít tak by jsi mohl dopadnout v tomto policejním státě - viz bod 3
0/0
7.10.2004 9:19

mtis

Re: Re: Re: Re: Kdyby ...
1. Ač velmi nenásilné povahy pořídil jsem si ji již před 8 lety a zatím jsem nelitoval ....
0/0
7.10.2004 9:38

Pe2pek

Re: Kdyby ...
Vždyť to byly jen nějaký malorážky, co z toho děláš. Cikán s kudlou je daleko nebezpečnější, než Hučín s malorážkou po dědovi. Vždy, když je amnestie na neregistrované zbraně, tak víte, kdo je 90 procent těch, co tyto zbraně přihlašují. Ano, jsou to policajti a po dědovi je nemají.
 
0/0
7.10.2004 10:03

VENDULA

Re: Kdyby ...
Jestli to tady nekdo najde, tak pro uplnost. Zaloba pro nedovolene ozbrojovani byla na zaklade: 1. V dome matky Hucinove byly nalezen 2 malorazky ve skriny (nepouzite) - podane vysvetleni, ze si je tam schoval na zac.90let znamy, ktery pozdeji umrel. V dome Hucin nebydli a nema trvale bydliste. Zaloba byla dana na matku, posleze zamitnuta = neznam myslenkove pochody toho kdo o tom rozhodoval, ale zrejme uznal argumentaci matky, jinak by se asi zaloba nestahovala a pokracovala k soudu. Vzapeti za to same (!!!!) byla zaloba "vyrobena" na Hucina za nedovolene ozbrojovani temi malorazkami!!! Tomu rikam veletoc. BTW, soudkyne rozhodujici o vazbe Hucina jeho soudila v osumdesatych letech. U jednoho z poslednich soudu byl tesne pred vynesenim rozsudku prekvalifikovan cin na jiny paragraf jen kvuli tomu aby nejaky (podmineny, odvolani probiha) trest mohl byt vynesen = podle puvodni klasifikace obzaloby a celeho prubehu soudu by nedoslo k trestu vynesenim rozsudku ; podotykam, ze zmena
0/0
2.11.2004 20:53

mtis

Obvinění
Jestli jsou ty obvinění podobné jako to z neoprávněného obohacování - byl obviněn za to, že když ho sebrali do vazby a přišla mu na účet nemocenská, tak že ji nevrátil (byl v té vazbě) - tak musím říct, že soudce, který to odsoudí bude nutně potřebovat ROLNIČKY  ...
 
 
0/0
7.10.2004 7:49

kontrola

Horsi nez za totality
Vice o zasahu policie zde:
 
 
0/0
7.10.2004 7:39

kontrola

Zabijaci z min.vnitra
  Vážený pane ministerský předsedo , Vážený pane ministře vnitra, Vážený pane policejní presidente,
od pondělí 4.10. jsme se účastnili jako obhájce a důvěrníci procesu s bývalým důstojníkem BIS Vladimírem Hučínem. Byli jsme svědky toho, jak předseda senátu Mgr. Jelínek opakovaně zamítl žádost obhájců, aby hlavní líčení pokračovalo za účasti veřejnosti. Prohlašujeme, že ani třetí den jednání (6.10.) a to do projednání posledního bodu obžaloby, nezaznělo v prováděném důkazním řízení nic tajného, nic co by mělo společného s jakýmikoli utajovanými skutečnostmi.Tedy nic, co by mohlo ohrozit bezpečnost státu.Z tohoto důvodu byla podle našeho názoru oprávněná i žádost veřejnosti o účast na tomto hlavním líčení. Veřejnost shromážděná v budově soudu se chovala klidně a ukázněně. Posléze skandováním začala vyjadřovat svoje ústavou zaručené právo účastnit se tohoto soudního jednání. V tomto okamžiku přerušil předseda senátu jednání a vyzval policii, prostřednictvím justiční stráže, o vyklizení chodby před jednací síní. Krátce na to jsme byli svědky brutálního policejního zákroku,   jaký jsme naposledy viděli v lednu 1989 na Václavském náměstí. Zákroku o to otřesnějšího, že směřoval především proti starým lidem, bývalým politickým vězňům z 50.let, kteří byli nejdříve surově od sebe   odtrháváni, následně bezohledně smýkáni po zemi a   schodech až před budovu soudu a někteří z nich byli vysvlečeni do spodního prádla. Několik osob bylo při této akci zraněno. Téměř 80.letý   dlouholetý politický věze
0/0
7.10.2004 7:38

zlej

Re: Zabijaci z min.vnitra
mám obavy že arogance moci a represivních složek už dostoupila takových rozměrů že podobných událostí budeme svědky stále častěji. Nějak se mi to přestává líbit.
0/0
7.10.2004 7:46

Pe2pek

Ještě je to dobrý
Ano, viděl jsem to včera v TV a nebylo mi dobře a taky jsem viděl, jak zásahovka vtrhla do asi vylosovaných domů a mlátila nic netušící lidi. Arogance moci roste. Policie brání vládnoucí proti občanům státu a když se občané dožadují ochrany, nikdo se jich nezastane. Jako bych to už někdy zažil. Ale zatím se o tom ještě dozvíme a to je důležité, až budou i media pod kontrolou, bude to zlý. Zatím je to dobrý, ještě je to dobrý, můžem něco dělat, je to dobrý, můžem protestovat, dobrý dobrý dobrý.... 
0/0
7.10.2004 7:32

zlej

Re: Ještě je to dobrý
To navýšení jejich platů zvýšená brutalita při zásahu proti obyčejným lidem a mlžení mluvčích a nadřízených při nějakém pochybení policie evidentně signalizuje plíživý nástup policejního státu. Docela mám obavy jak ještě dlouho si budeme říkat že je to zatím dobrý...
0/0
7.10.2004 7:41

luka_luka

Klíště
Klíště se opět zakouslo !!!
0/0
7.10.2004 7:28

logar

hm,hm
jesliže vyvolával Hučín v lidech pocit  "ohrožení levicovým extrémismem" v devadesátých letech, tak teď je to, po patnácti letech, v čele s Koloťukem, skutečnost. Zneužívání společenského postavení, arogance a totalitní způsoby, estébáci v klíčových funkcích, odposlechy,  zvůle prokorumpované nefunkční policie a justice, silné místní mafie atd.  jsou ZDE!!!!
0/0
7.10.2004 7:28

Michal dopisovatel

V ČR nefunguje listina základ.práv a svobod vyhlášené v deklaraci rady OSN !!!
Již delší dobu jako žurnalista sleduji kauzy, ve kterých stát prosazuje svůj záměr silou. Nemohu nevzpomenout na podpisové akce nebo shromažďování občanů, které se musejí v tomto státě předem oznamovat a to ačkoliv je to v rozporu se základní listinou práv a svobod. V té se hovoří: každý člověk má právo se veřejně shromažďovat a to aniž by toto shromáždění musel oznamovat....(text pokračuje dále). Také existuje právo na veřejné projednání věci, které je zakotveno v této listině též. Umyslněji zdůraźňuji slovo veřejné!!! Proto si myslím, že zásah a zákaz vstupu osob do soudní síně je v tomto případě plně v rozporu s listinou práv a svobod a je jen otázkou času, nežli se tato skutečnost  "donese" do rady OSN od nějaského "pozorovatele". ČR je bezprávním státem plně ignorujícím deklarace nadřazené organizace (OSN), do níž jsme vstoupili coby stát.
0/0
7.10.2004 5:45

kontrola

Hnus
Vice o zasahu fasistickeho GroSStapa zde:
0/0
7.10.2004 2:38

kontrola

Fasouni
Vážený pane ministerský předsedo , Vážený pane ministře vnitra, Vážený pane policejní presidente,
od pondělí 4.10. jsme se účastnili jako obhájce a důvěrníci procesu s bývalým důstojníkem BIS Vladimírem Hučínem. Byli jsme svědky toho, jak předseda senátu Mgr. Jelínek opakovaně zamítl žádost obhájců, aby hlavní líčení pokračovalo za účasti veřejnosti. Prohlašujeme, že ani třetí den jednání (6.10.) a to do projednání posledního bodu obžaloby, nezaznělo v prováděném důkazním řízení nic tajného, nic co by mělo společného s jakýmikoli utajovanými skutečnostmi.Tedy nic, co by mohlo ohrozit bezpečnost státu.Z tohoto důvodu byla podle našeho názoru oprávněná i žádost veřejnosti o účast na tomto hlavním líčení. Veřejnost shromážděná v budově soudu se chovala klidně a ukázněně. Posléze skandováním začala vyjadřovat svoje ústavou zaručené právo účastnit se tohoto soudního jednání. V tomto okamžiku přerušil předseda senátu jednání a vyzval policii, prostřednictvím justiční stráže, o vyklizení chodby před jednací síní. Krátce na to jsme byli svědky brutálního policejního zákroku,   jaký jsme naposledy viděli v lednu 1989 na Václavském náměstí. Zákroku o to otřesnějšího, že směřoval především proti starým lidem, bývalým politickým vězňům z 50.let, kteří byli nejdříve surově od sebe   odtrháváni, následně bezohledně smýkáni po zemi a   schodech až před budovu soudu a někteří z nich byli vysvlečeni do spodního prádla. Několik osob bylo při této akci zraněno. Téměř 80.letý   dlouholetý politický vězeň pan František Cigán
0/0
7.10.2004 2:37

Pižvejk

GroSStapo
Jo kdyby jen policejní násilí v TV novinách ,ale i později, v jiných pořadech ! A všechno je prý v nejlepším pořádku ,mlátit a kopat nevinné a slušné občany. Alespoň to tvrdí policejní potentáti. Co se bude dít s takovou po pár měsících ??
0/0
6.10.2004 21:40

juton

Hučín je ...
, Hučín je podle mně psychicky postižený. Jeho příznivci dnes u soudu, to jsou volové. Prý brutalita. Blbost, brutalita by to byla, kdyby polovina z nich skončila v nemocnici. Co asi ti pitomci očekávali, že budou poliši dělat, když se jim tam banda blbců položí na zem a nechce se z budovy soudu hnout? Že si k nim přisednou a budou diskutovat?
0/0
6.10.2004 20:27

misakulicka

Re: Hučín je ...
A co o tom případu víte, pane Juton? Místo psaní urážek, vulgarit a sprostot (i když po přečtení vašich pár vět mne taky leccos hrubého napadlo) si raději něco o tomto případu zjistěte a pak hodnoťte, kdo je tady vlastně vůl...
0/0
7.10.2004 6:50

Depek

Re: Re: Hučín je ...
, Neví vůbec nic, jako všichni největší chytráci co si něco přečtou a hned mají na koho nadávat. Já totiž úplnou náhodou znám Hučína i jeho soudce. Skoro mne mrzí, že jsem tam včera nebyl. Soudce není žádný komunista. Je mladej a vždycky chtěl dělat trestní právo. Tak mu dali tento případ. Hučín není žádný bandita, to taky ne. To jenom zdejší zákony jsou nějaké podivné.
0/0
7.10.2004 7:08

Hnuson

Už to začíná.
V jedněch televizních novinách dva případy policejní brutality na neviných lidech. Začíná to tady pod Staníkovou taktovkou smrdět. Asi si švestky chtějí zasloužit další navýšení platů, zároveň cítí že v policejním státě se jim přeci nemůže nic stát. ...jsou pod ochranou ručkou nejvyššího mašinfíry
0/0
6.10.2004 19:57

jajaja59

g
úspěšná akce groSStapa
0/0
6.10.2004 19:28

Brada_72

Terorista
Již jsem to tu někde psal. Hučín je ve své podstatě m.a.g.o.r se silnými sklony k individualismu a terorismu. Tento člověk neměl být členem BIS - vůbec žádné organizace, která je založena na nějaké hierarchii a disciplíně.  Jenže po převratu každý "zavřený" za režimu byl perspektivní kádr na koryta. Takže podle toho to taky mnohdy vypadá. K tomu opilci  Kaiserovi snad jen tolik, že více už klesnout nemůže.
0/0
6.10.2004 17:53

misakulicka

Re: Terorista
Kdyby tomu tak bylo, pane (rozum)Brado, tak by ten soud mohl být veřejný a všichni by poznali, že máte pravdu. Ale protože tomu tak není, tak to vypadá, že od vás jsou to jenom KECY, KECY, KECY a zase jenom KECY.
0/0
7.10.2004 6:58

PPS_43_SUDAJEV

0/0
6.10.2004 16:19

Najdete na iDNES.cz